Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
29 Mar 2014, 14:59
[MK3] Jedno koło nie skręca
Autor Wiadomość
Kubaes
[Usunięty]

Wysłany: 2 Cze 2007, 09:40   [MK3] Jedno koło nie skręca

Wczoraj moja landrynka mnie pierwszy raz zawiodła-w sumie to dojechała do przyjaciółki na osiedle i podczas parkownia coś głośno strzeliło i jedno koło przestało się skręcać ;-( niedługo jadę ją reanimować-jak tylko zreanimuje mój ból głowy po wczorajszym piciu. I teraz moje pytanie- co mogło się stać, mam sobie już załatwiać lawete, czy najpierw próbować coś działać na parkingu osiedlowym-jesli tak, to co??

P.S. Tak sobie myśle że ta fiescinka to nie takie głupie auto-wiedziała że zostanie na noc na parkingu, bo właściciel idzie uzupełniać % we krwi i się z lekka wk.....a na mnie że ją samotną zostawiam ;-)
Ostatnio zmieniony przez trzeci 31 Lip 2010, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
daniel 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: daniel
Wiek: 35
Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 100
Skąd: okolice Sanoka
Wysłany: 2 Cze 2007, 10:35   

odkręć koło i zobacz :he:
_________________
mz etz 150, fiesta mk3 z rozkładanym żaglem w pakiecie :)
 
 
 
Kubaes
[Usunięty]

Wysłany: 2 Cze 2007, 10:58   

daniel, tyle to ja też wiem :D :lol: , tylko że póki co nie chce mi się jakoś jechać po tą jędzę...
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 42
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 2 Cze 2007, 11:26   

fajnie, że kontrolujesz układ kierowniczy :-P
ciesz się, że na trasie Ci się koła nie rozjechały :P

według mnie którąś końcówkę drążka kierowniczego urwałeś (tzn. rozpadła się) :fox:
_________________
 
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2 Cze 2007, 11:30   

ale za jak przestalo skrecac? moze łożysko mcphersona?

no i fakt, ciesz sie ze w czasie jazdy nic nie stalo. a nie wierze ze wczesniej nie bylo zadnych objawow...
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
Kubaes
[Usunięty]

Wysłany: 2 Cze 2007, 13:35   

dday napisał/a:
ciesz się, że na trasie Ci się koła nie rozjechały :P

Panowie dokładnie,ciesze się że mi się to nie stało w czasie jazdy- miałem już wątpliwą przyjemność doznać czegoś takiego w trakcie jazdy-na szczęście skończyło się na strachu (winny był mechanik który nie dokręcił końcówki drążka kierown. do zwrotnicy czy tam piasty-nie wiem jak to się nazywa)


A u mnie dla odmiany puścił gwint na końcówce drążka kierowniczego (na śrubunku z drążkiem) i teraz moje pytanie-jak wyciągnąć tą końcówke-odkręciłem ją od piasty ale ona tam siedzi jakby była przyspawana- próbowałem ją wybić młotkiem ale ona nie chce nawet drgnąć :/, czy na to jest jakiś specjalny sposób, bo na oko wygląda jakby to było tylko wsadzone i od spodu dokręcone-tą nakrętkę oczywiście odkręciłem ;-|

madek napisał/a:
nie wierze ze wczesniej nie bylo zadnych objawow...


Uwierz że wcześniej nie było najmniejszych objawów-kierownica nie drgała, auto nie sciągało, nic nie pukało-ogólnie wsjo było OK ;/
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 42
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 2 Cze 2007, 14:45   

Kubaes napisał/a:
, czy na to jest jakiś specjalny sposób,

należy użyć ściągacza :?:
_________________
 
 
 
Kubaes
[Usunięty]

Wysłany: 2 Cze 2007, 14:49   

No dobra ale od młotka to również powinno puścić...hmm w sumie mam ściągacz, tylko nie wiem czy on się tam o co będzie miał zaczepić. A co jak nie wypali ze ściągaczem-tak myślałem żeby spróbować od spodu podstawić jakiś lewarek i wypchnąć ten trzpień, tylko boję się że skrzywie zwrotnice-co o tym myślicie...
 
 
anjko 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Imię: Mariusz
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 421
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2 Cze 2007, 14:57   

Wez i pare razy zdrowo przywal młotkiem ale w zwrotnice nie w końcówke, tak jak by to powiedzieć od czoła tego wąsa co sie kńcówke wkreca. Mam nadzieje ze rozumiesz o co mi chodzi :) . Musi wkońcu puścić.
 
 
 
Kubaes
[Usunięty]

Wysłany: 2 Cze 2007, 20:59   

No i udało się gada wydostać-wystarczyło jedno walnięcie cieższym młotkiem. Nie zgadniecie co się stało- jakiś pieprzony bamber założył końcówki od starszej Fiesty (zmieniały się w 94 roku) i gwint trzymał na samym końcu- w końcówce jak i na drążku gwint jest idealny, tylko że różnią sie delikatnie średnica :-/, do tego na ten sworzeń który siedzi w zwrotnicy założony jest kawałek blaszki, bo średnia również była ciut inna-tylko jakiś polski mechanik mógł coś takiego wymyślić. Muszę jeszcze skontrolować drugą stroone, bo jak tam również jest taki tuning to się chyba załamie i zacznę bać jeździć moją landrynką :-/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 09:46
ttomek71
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.