Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
26 Mar 2014, 21:21
Sprzęgło i spalanie - 1.8 D
Autor Wiadomość
Owad 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 37
Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 30
Skąd: Osieczna
Wysłany: 6 Mar 2007, 23:18   Sprzęgło i spalanie - 1.8 D

Witam.

Kiedys pewien mechanik stwierdzil, ze moja fiesta 1.8D strasznie glosno pracuje gdy jest zimny silnik i jest to wina sprzegla i trzeba cale wymienic z dociskiem, jezdze tak rok i nie ma nic dziwnego oprocz delikatnego terkotania gdy puszcze sprzeglo na luzie i strasznego warkotu na 2 biegu przy zimnym silniku, gdy jest silnik cieply to dziala ok ale jest takie wrazenie jakby na drugim biegu troche glosniej chodzilo. Gosc na stacji kontroli pojazdow przy przegladzie powiedzial ze nie mam sie tym przejmowac - tym terkotaniem na luzie.

Jeszcze inny majster stwierdzil ze lozysko chalasuje a nie sprzeglo przy tym 2 biegu :)

Druga sprawa jest spalanie, wszystkie filtry mam wymienione a pali ok 7l na 100 przy jezdzie w miescie i na trasie a to chyba troche za wiele jak na silnik 1.8D

Co o tym sadzicie wymienic to sprzeglo czy nie ? i co wymienic zeby tyle nie palil, wtryski, czy moze sprzeglo jest przyczyna wiekszego spalania ?

Poza tym jestem z auta bardzo zadowolony...
Ostatnio zmieniony przez trzeci 13 Lip 2010, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
DUSK
[Usunięty]

Wysłany: 7 Mar 2007, 09:54   

Miałem ten problem straszny klekot przy zimnym silniku .Był uszkodzony rozrusznik pracy na zimno Boscha bardzo mały element .Nowy kosztuje i tylko orginał bo nie ma zamiennika 340 zł.Po wymianie tego żadnych wibracji i klekotu .Z paliwem to przesada moja pali 5 litrów na 100.
 
 
Owad 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 37
Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 30
Skąd: Osieczna
Wysłany: 7 Mar 2007, 11:59   

a co ze spalaniem, czego moze to byc wina oprocz filtrow, moze wtryski ? Jakie elementy moga byc tego przyczyna, bo napewno cos przyczynia sie do wiekszego spalania, sam nie wiem... Prosze o odp.
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Mar 2007, 12:21   

wtryski przestawiacz dawki rozruchowej . źle ustawiona pompa wtryskowa . Możliwości jest wiele , dizel to bardziej skomplikowana sprawa i na odległość trudno mu pomóc raczej .
 
 
 
DUSK
[Usunięty]

Wysłany: 7 Mar 2007, 12:31   

Masz młodsze auto od mojego i nie sądze by to były wtryski .Moja ma 240 tys. przebiegu i wtryski nie były ruszane od 1995 roku od kiedy ją mam ,ale miałem też taką przypadłość ,że był dziurawy zbiornik paliwa i też się dziwiłem jakiś czas temu co tak szybko wskażnik zupki idzie w dół. Dopiero po uważnym przyglądnięciu się zauważyłem ,że zostawiam ślad po dłuższym postoju w jednym miejscu.Może sprawdż to. Cały bak paliwa zdjołem i dziure zaspawałem .Przy okazji cały bak wypłukałem benzyną oczyszczoną.Diesle nie lubią brudów w zupce.
 
 
Owad 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 37
Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 30
Skąd: Osieczna
Wysłany: 7 Mar 2007, 14:22   

nie zostawia sladow, na to juz patrzylem, a co do ustawien pompy itp. mozna to jakos sprawdzic przez komputer w serwisie ?
 
 
 
thomasg 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Tomek
Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 79
Skąd: Jastrzębie Z
Wysłany: 7 Mar 2007, 15:14   Re: Sprzeglo dylemat i spalanie

Owad napisał/a:
Witam.

Kiedys pewien mechanik stwierdzil, ze moja fiesta 1.8D strasznie glosno pracuje gdy jest zimny silnik i jest to wina sprzegla i trzeba cale wymienic z dociskiem, jezdze tak rok i nie ma nic dziwnego oprocz delikatnego terkotania gdy puszcze sprzeglo na luzie......... przy zimnym silniku, gdy jest silnik cieply to dziala ok ..........
Jeszcze inny majster stwierdzil ze lozysko chalasuje a nie sprzeglo .......

Druga sprawa jest spalanie, wszystkie filtry mam wymienione a pali ok 7l na 100 przy jezdzie w miescie ...............


ze sprzegłem u mnie było podobnie (strasznie mnie to irytowało) - oprócz jazdy

co do spalania to moja tez przy normalnej ;/ jeżdzie po miescie łyknie koło 7 ale na tych oponkach jakie mam teraz (175) na letnich passio cos tam 155.... w granicach 6 ltr.Dziwne że w trasie masz podobnie :fox: albo deptasz albo..... u mnie nie pzrekracza 5.
_________________
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą.
Z dalszych eksperymentów zrezygnował."



Fofka sprzedana
Ostatnio zmieniony przez thomasg 25 Lip 2008, 15:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
DUSK
[Usunięty]

Wysłany: 7 Mar 2007, 19:16   

Co do pompy to jeśli ,by Ci z niej ciekło to kwestia wymiany tzw. oringów całą ją sie wyciąga i uszczelnia czyści i jest jak nowa .Ale to niech robią fachowcy od diesla,bo tam trzeba co jest bardzo ważne ustawić kont wtrysku .Poza tym to trochę kosztuje .
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Mar 2007, 23:58   

w mk4 jest linka gazu ?? Bo pewno już tam jest pompa z elektronicznym przestawiaczem listwy .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Sprzęgło
Boguszyce Mechanika silnika 2 1 Sty 2021, 15:42
SCHWARZ 1.4S
Brak nowych postów Sprzęgło .
DarEk1234 Mechanika ogólna 5 6 Lis 2021, 08:58
damianisko5
Brak nowych postów sprzęgło
Gość Mechanika 45 5 Cze 2008, 18:17
Grabarz
Brak nowych postów Sprzęgło
Ania321 Mechanika ogólna 0 6 Mar 2023, 13:26
Ania321
Brak nowych postów Sprzęgło
Boguszyce Mechanika silnika 10 15 Sty 2021, 23:28
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.