Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Zamknięty przez: szynszyl
14 Lut 2007, 19:07
Start na przycisk
Autor Wiadomość
machinesjb 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 50
Wysłany: 12 Lut 2007, 16:42   Start na przycisk

Cześć. Po naprawie rozrusznika postanowiłem zrobić dodatkowy bajer polegający na rozruchu silnika za pomocą przycisku.

Kiedyś pytałem tu na forum o pare pierdól do momentu kiedy szynszyl nie zamknoł mi topicu. Jednak po zebraniu kilku informacji wziołem się do roboty:

1. Kupiłem przycisk.
Jak ktoś myśli ze to takie proste to powiem ze mi było cięzko. Prąd płynący od stacyjki jest troche spory, koło 15 A (chyba) więc trzeba zastosować poządny spust, a oto on:


Kupiłem go w sklepie z częsciami do ciągników, wyrabia 24V 25A wiec starczy :D

2. Rozbebeszanie plastików:



Pod zaślepką z lewej strony był otwór na przyciski seryjne a numer był taki ze ten guziol średnicą pasował idealnie :-P

3. Pozostało przeciągnąc przewody i przylutować je do stacyjki

Przewody to 6 mm2, wiem ze to sporo ale taki akurat miałem. 2 metry starczą
Myśle ze 3 mm2 by starczyły, polecam linke bo jest miękka.







Podsumowanie:



Uważam ze nie powinno się oszczędzać ani na częściach, ani na czasie. Polecam stosować grubsze przewody i lać dużo cyny :D
NIE POLECAM ucinać przewodów oryginalnych
po 1, po co?
po 2, a co jak sie przycisk zwali? - zawsze mozna odpalać normalnie kluczem

Odpalanie jest bez problemowe. Przekręcamy kluczyk na 2 pozycje (na kontrolki) i cisniemy w guziola :evil:
Fajny bayer

Pozdro

Aha, koło przycisku jest takie miejsce, przeznaczone na obrazek. Myśle nad zaślepieniem tego, ale to juz jutro, po głowie chodzi mi jeszcze plan zrobienia przełącznika, który będzie zamykał obwód kontrolek, czyli kluczyk praktycznie bedzie nie potrzebny :-P . Narazie tyle
_________________
Mała czarna 8)
 
 
Parch 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Lut 2007, 18:15   

IMHO - gdybym miał takie coś montować, to wstawiłbym jakiś ładny podświetlany włącznik, np taki:



Pozdrawiam, hejas.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Lut 2007, 02:06   

hm a po co ten przycisk jest bo mam wrażenie ze mamy tu scenę z filmu miś

" Miś: Powiedz mi po co jest ten miś?
Hochwander: Właśnie, po co?
Miś: Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?
Hochwander: Protokół zniszczenia... "

A przełącznik pochodzi np ze stara 200 . Tylko wybacz ale po co instalować odpalanie na przycisk z tego co sie rozeznałem w twojej kosntrukcji to i tak można auto odpalić z kluczyka i tak żeby zapalił musisz włożyć i przekręcić stacyjke w pozycję 2 .
Reasumując :
1 auto zyskało na wadze
2. Masz niezniszczalny podwójny obwód stacyjka-rozrusznik (podobne instalacje stosuje sie w samolotach aby ich urządzenia pokładowe działały nawet po usterce instalacji , jest zapasowa)
3. Zostaje dość duży kawałek przewodu słabo zabezpieczonego przed przetarciami , nie zabezpieczonego nigdzie bezpiecznikiem (w orginle nie ma) wiec znacznie wzrasta możliwość pożaru . Dodam ze przewody sa mocowane na konektorki do włącznika czego nigdy sie nie robi na "gorących" przewodach .
4 zyskałeś bajer na miarę Stara 200 lub ursusa .
Bilans wychodzi nie ciekawy .
Wybacz ale niestety poraziłeś mnie dzisiejszej nocy .
 
 
 
machinesjb 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 50
Wysłany: 13 Lut 2007, 09:08   

E tam, o gustach sie nie rozmawia. Co z tego że ze Stara, jak masz talent to mozesz ten przycisk przyozdobić, wizualnie go zmienic, miał tylko wytrzymać prąd. Jak chcesz daj sobie inny przycisk, lub nie dawaj wcale. A jak kogoś natchnie taki pomysł to droga wolna. W sumie nie było foto-topicu na forum jeszcze.

PS, te nasze fiesty są juz tak opatrzone i nudne ze czasem warto "cos" zrobic, moi kumple przyjeli to zabawnie i oto chodzi :-P
Pozdro
_________________
Mała czarna 8)
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Lut 2007, 17:14   

jak chcesz zlikwidować blokade stacyjki to trzeba zrobić sobie tak
1. Kupujesz czujnik zbliżeniowy http://www.allegro.pl/ite...r_bezobsl_.html
2. Zakładasz sobie 2 przyciski zwierne na układzie logicznym
3 instalujesz przycisk odpalania.
Procedura wygląda tak ze wsiadasz sobie do auta
masz przy sobie karte
wciskasz raz guzik po sekundzie sygnał transpondera uruchamia kontrolki i wszystkie funkcje auta .
wciskasz przycisk rozrusznika - odpalasz
gaszenie przyciskiem nr 1 .
Jak nie masz karty nie uruchomisz ani rozrusznika ani kontrolek - proste .

Co do zdalnego odpalania auta w dobrych zestawach jest czujnik położeniu luzu skrzyni begów - w rezultacie auto nie odpali jak jest jakiś bieg wrzucony .
Ostatnio zmieniony przez diodalodz 13 Lut 2007, 17:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 13 Lut 2007, 17:16   

tu zachodzi takie ciekawe zjawisko.
jedni patrza jakby tu zabezpieczyc te i tak juz stare auto przed poczciwym zlodziejem i staraja sie jak tylko moga,
inni zas widze robia na przekor cos innego i tylko brak im jednego... tabliczki albo naklejki na przedniej szyvbie: TE AUTO ODPALA Z PRZYCISKU... (BEZ KLUCZYKA)
fajnie ze lubicie cos robic przy autach ale... zrobcie cos co wam naprawde ulatwi zycie a nie na sile robicie cokolwiek....
zalóżcie sobie moze alarm w aucie, centralny zamek do tego, el. szyby albo cos... to zlodziejowi nie pomoze a wam napewno ulatwi zycie...
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
machinesjb 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 50
Wysłany: 13 Lut 2007, 18:04   

No heh tu własnie dochodzimy do sedna sprawy, poniewaz mam juz:

-Centralny zamek + alarm z pilota
-elektrycznie otwierany bagażnik tez z tego pilota ale na drugi przycisk oraz przycisk w kajucie.
-zrobilem sobie niezalezne wycieraczki czasowe na przycisk bo niemiałem oryginalnych
-elektrycznie otwierane szyby robie w lato

Wiec co tu jeszcze zrobic?, dlatego takie pomysly mam ;-)

Dla jednych to wiejski tuning dla innych spedzanie wolnego czasu
_________________
Mała czarna 8)
 
 
machinesjb 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 50
Wysłany: 13 Lut 2007, 18:44   

No. Nabijali sie ze mnie ze mam guziol ze Stara a zaraz bede musiał montować akumulator ze stara :fox: . Ogólnie temat był o przycisku i sie własie zakonczył.

Pozdrawiam wszystkich :V:
_________________
Mała czarna 8)
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Lut 2007, 20:13   

hm
ja ponabijałem sie tylko z tego ze nie wiadomo po co jest ten guzik i tyle . Jak byś wywalił stacyjke (zostawił atrape ) nie było by tematu .
 
 
 
machinesjb 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 50
Wysłany: 13 Lut 2007, 20:22   Re: Start na przycisk

Zacytuje sam siebie:

machinesjb napisał/a:

Aha, koło przycisku jest takie miejsce, przeznaczone na obrazek. Myśle nad zaślepieniem tego, ale to juz jutro, po głowie chodzi mi jeszcze plan zrobienia przełącznika, który będzie zamykał obwód kontrolek, czyli kluczyk praktycznie bedzie nie potrzebny :-P . Narazie tyle


Auto trzymam w garazu, mam dom jednorodzinny i chyba nikt nie buchnie mi auta. Zresztą jest warte 2 wyplaty. :he:
_________________
Mała czarna 8)
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Lut 2007, 21:08   

o buchnięcie to mozesz sie nie bać :) mk3 mało chodliwe bo za stare .
 
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 13 Lut 2007, 21:32   Re: Start na przycisk

machinesjb napisał/a:
Auto trzymam w garazu, mam dom jednorodzinny i chyba nikt nie buchnie mi auta. Zresztą jest warte 2 wyplaty. :he:


a teraz postaram Ci uswiadomic iz niema rzeczy niemozliwych....
w reklamach pewnej sieci komorkowej w polsce zadowalaja Pana Zakoscielenego, a na Forum FKP uswiadamiaja...
mi ok 10m od mojego okna stojacego przed bloekim Ford Transita (Diesel) ukradli ok 5 rano... niemozliwe?

a z garazu wyprowadzaja coprawda lepsze bryczki ale i takie historie slyszalem, ze garaz pod domkiem byl, Vectra wyjechala, a wlasciciel zdazyl jej tylko pomachac juz...
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
Powertech
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lut 2007, 22:11   

Przepraszam jeżeli kogoś uraże ale o gustach nie powinno się duskutować. Jeżeli ktoś się nudzi i ma na to kase i ochote to mógłby nawet najdurniejszy pomysł zrobić a my powinniśmy bić brawo za pomysłowość, dążenie do celu i zaradność. A nie "po co to, bez sensu, idiotyczne, wiejski tuning" Zastanawia mnie pytanie w takim razie po co te forum skoro nie ma wolności słowa. Nie mówie żeby opowiadać jak się robi na drutach podczas jazdy Fiestą (choć ciekawy pomysł) ale o to że ktoś wpadł na pomysł i go przedstawił i został zjechany. machinesjb brawo za pomysłowość. Tak trzymać. A Fiesta to rzeczywiście niezbyt chodliwy samochód ale znakomity żeby młodzi złodzieje sobie poćwiczyli i zajechali auto na śmierć. Więc z tym to różnie bywa. Pozdrawiam.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Lut 2007, 22:34   

Jest wolność słowa bo nikt nie pokasował tych postów ani nikt na nikogo nie wrzuca . Zaproponowałem swoje rozwiązanie powiedziałem dlaczego zastosowane (moim zdaniem ) najlepsze nie jest . Nikt tu nikogo nie jedzie . Jak dobrze zabezpieczy przewód gorący na którym cały czas jest plus powiem ok możesz tak mieć. Z racji tego ze naprawiam instalacje elektryczne w autach w swoim mam burdel . tzn po 4 latach zrobiłem od podstaw instalacje silnika ale na kabinę i tył nie mam już siły a z racji tego że wszystko działa nie mam motywacji .
Ostatnio zmieniony przez diodalodz 14 Lut 2007, 03:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 14 Lut 2007, 19:07   

udowodnił ktoś wreszcie że sie da.. odpalanie na przycisk.. fakt że nie widadomo po co w tym wydaniu, ale ... zawsze to coś.. jak wymyśli coś ciekawego i praktycznego, to napisze na OW.. to mu odblokuje - niech potomni uzyją tych wynalazków
pozdro..
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK3] ZIMNY START
pablon Mechanika 8 19 Gru 2009, 14:55
luki
Brak nowych postów System start-stop
gawron211 Elektryka silnika 16 30 Sty 2019, 10:15
Mars
Brak nowych postów System Start-Stop
kbrozynski Mechanika silnika 0 3 Maj 2022, 20:24
kbrozynski
Brak nowych postów System start-stip
Problem z wlaczeniem
eXodus Elektryka ogólna 7 28 Sty 2021, 09:38
damianisko5


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.