Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
4 Sty 2007, 21:27
Jaką butlę LPG: Gaz w kole
Autor Wiadomość
RAJ
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lip 2004, 08:31   Jaką butlę LPG: Gaz w kole

Witam.
Niedawno stalem sie posiadaczem Fiesty 1.3i z 95.
Postanowilem zalozyc jej gaz, chcialem zeby zbiornik byl w miejsce kola.
Tu sie pojawil problem bo facet stwierdzil ze w Fiescie nie da rady i ze mi to nie przejdzie przez badania techniczne.
Jak to z tym jest?
 
 
ROMEZ
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lip 2004, 08:33   

to jakis dziwny facet mi kolo zalozyl bez problemu a zreszta bylo o tym juz gdzies na forum
 
 
RAJ
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lip 2004, 08:54   

A kiedy zakladales?
I jak wlasciwie wyglada kwestia z tymi badaniami technicznymi dla gazu? Ile ich i kiedy?
A po przejrzeniu forum znalazlem 2 czy 3 wypowiedzi zblizone do tego tematu ale nic konkretnego.
 
 
ROMEZ
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lip 2004, 11:56   

wiesz ja mam niedawno zalozony (2 miechy) ale gosciu mowil ze nie ma problemu co do badan to z tego co slyszalem gosciu patrzy tylko na butle :) )a przeglady calej instalacji wykonujesz w ASO lub u goscia co zakladales:))
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 29 Lip 2004, 13:16   Re: Gaz w kole

RAJ napisał/a:

Tu sie pojawil problem bo facet stwierdzil ze w Fiescie nie da rady i ze mi to nie przejdzie przez badania techniczne.
Jak to z tym jest?

Proponowałbym zmienić warsztat :)
Przeglad techniczny coroczny(stacji diagnostycznej)-placisz cos okolo 170 zeta-i w normalnych stacjach nic tam w lpg nie wnikaja :)
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lip 2004, 13:32   

Można mieć w kole w Fiescie. Niektóre Fiesty (wiekszość chyba :D ) mają zapasówke pod autem, i tam też można mieć butle (tylko jakąś osłone trzeba mieć lub pomalować czymś, żeby nie zardzewiało za szybko :twisted: )
 
 
vis 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 33
Skąd: Słupca
Wysłany: 6 Sty 2007, 15:45   

Kacper napisał/a:
Można mieć w kole w Fiescie. Niektóre Fiesty (wiekszość chyba :D ) mają zapasówke pod autem, i tam też można mieć butle (tylko jakąś osłone trzeba mieć lub pomalować czymś, żeby nie zardzewiało za szybko :twisted: )


Ja do tej pory spotykalem sie z opiniami ze w Fiescie nie można w miejsce kola zapasowego wstawic butli. Dlatego ze nie spełnia warunków co odległości butli od drogi. Jaka ta odleglosc- nie pamietam.
Montowalem LPG i swego czasu upieralem sie ze ma byc butla w kole. Obdzwonilem 9 zakladów i tylko jeden by sie zgodził zamontowac w kole, reszta sie nie podejmowala. Dodam ze ten jeden zaklad to mały "przydomowy zakład". Wiec postanowilem wlozyc do bagaznika.
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 6 Sty 2007, 18:26   

żadnej łaski nikt nie roi.. ja od ręki założyłem butle w renomowanej stacji montującej LPG w koło
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Arkadius 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Arek
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 637
Skąd: Sępólno Kraj.
Wysłany: 6 Sty 2007, 18:28   

pozostaje opcja ale to dla lubiących zabawe... Wywalasz to wszystko od koła wycinasz bagażnik i wspawujesz miejsce na zapas np. od Astry albo czegoś co ma koło w bagażniku i tam sobie ładujesz butelke od LPG... ale to juz troche zabawy
_________________
Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo 05"
Renault Safrane 2.5 20V 99" - SOLD
Ford Fiesta MKIV 1.25 16V 97"[/b]
Blue Fiesta xr1800 - SOLD
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 6 Sty 2007, 18:35   

vis

AUTO MC PHERSON - JAN RATAJCZAK ul. Gen. T. Kutrzeby 14 61-719, Poznań

INSTAL AUTO-GAZ - A. RAJZNER ul. Czarnkowska 7 60-419, Poznań

RODAN P.H.U. ROMUALD STYCHAŃSKI ul. A. Hercena 1B/19 61-671, Poznań

CAR JAVI S.A. ul. Lutycka 95 60-478, Poznań

P.H.U. BIALIK AUTORYZOWANY ZAKŁAD MONTAŻU SYST. ALARMOWYCH I GAZOWYCH oś. Dębina 23a/7 61-450, Poznań

F.H.U. CZAKRAM OKOŃSKI JACEK ul. Obodrzycka 67 61-249, Poznań

IGLOAUTO-FOX P.P.H.U. PRZEMYSŁAW WALIŚ ul. Głogowska 218 60-104, Poznań

BARTGAZ, BARTOSZ NOWACKI ul. Włoszakowicka 17 60-103, Poznań

te firmy są koło Słupcy jak wynika z mapy Polski.. jestem pewnien że na 97% one montują gaz w koło i to we fieście
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 6 Sty 2007, 19:05   

szynszyl, Przepraszam, ale nie rozumiem? Jak mogą firmy określone "Poznań" być koło Słupcy?

[ Dodano: Sob Sty 06, 2007 19:29 ]
Arkadius, To, co piszesz, jest GENIALNE! Tyle, że i tak musisz - jeśli chcesz wozić - mieć zapas w bagażniku. Faktem jest, że na leżące koło można jeszcze coś położyć, a na butlę przy nadkolu nawet będzie trudniej.
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 6 Sty 2007, 19:48   

szynszyl, :) Skrucha przyjęta...
 
 
vis 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 33
Skąd: Słupca
Wysłany: 6 Sty 2007, 19:51   

[quote="szynszyl"]jakże to z wielkiego miasta zażartować że leży koło słupcy... :-(

Dla mnie w tym przypadku nie liczy sie forma tylko treść :)



A wracajac do watku, Orientując sie na instalacje nie bralem Poznania pod uwage z kilku przyczyn:
1. nie mam zamiaru na regulacje w okresie gwarancji czy tez poprawki w monazu (a takie czasami sie zdarzają) jezdzic 70km do Poznania
2. Zakladalem gaz jak był "bum" na instalacje- ceny Poznania rozniły sie znaczaco od np.Konina.

Zakladalem gaz w "bylym" serwisie daewoo - dwa razy u nich zakladalem i jestem zadowolony. A obdzwanialem Konin i Wrzesnie.

Cala ta dyskusja przypomina historie z bieglymi sadowymi. Gdzie dwoje bieglych sadowych ustalajac przyczyne i okolicznosci wypadku wydali dwie wzajemnie zaprzeczajace sie tezy[..]

Widac co Powiat czy tez wojewodztwo to inny obyczaj. Jak w calym Kraju- smutne to ale prawdziwe.
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 6 Sty 2007, 19:51   

vis napisał/a:
Orientując sie na instalacje nie bralem Poznania pod uwage z kilku przyczyn
a widzisz.. ja założyłem, instalke 70 km od miejsca zamieszkania.. dlaczego ? bo wole raz a dobrze.. a do mojej xrki nie bardzo chcieli inni zakładać.. raz - a dobrze.. nie byłem od 33.000 na żadnej regulacji i nie pojade przez kolejne 33.000

podałem ci adresy firm z sieci czakram.. zawsze ich będe chwalił oraz kilkoro moich znajomych z mojej "wioski" :)

[ Dodano: Sob Sty 06, 2007 19:55 ]
raferi napisał/a:
szynszyl, :) Skrucha przyjęta...
;-)
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
ciaastus
[Usunięty]

Wysłany: 7 Sty 2007, 16:38   

Arkadius napisał/a:
pozostaje opcja ale to dla lubiących zabawe... Wywalasz to wszystko od koła wycinasz bagażnik i wspawujesz miejsce na zapas np. od Astry albo czegoś co ma koło w bagażniku i tam sobie ładujesz butelke od LPG... ale to juz troche zabawy

Są specjalne butle "podwieszane" do aut typu fiesta. Bez żadnego pi......nia. Kazdy "normalny" zakład takie zakłada. ;)
 
 
Aksag
[Usunięty]

Wysłany: 7 Sty 2007, 21:10   

ja mam butle pod autem 42 l i jest spoko nikt mi nic niemóił że niemożna na przeglądzie też nie Pozdrawiam
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Sty 2007, 23:25   

Aksag napisał/a:
ja mam butle pod autem 42 l i jest spoko nikt mi nic niemóił że niemożna na przeglądzie też nie Pozdrawiam

potwierdzam ja mam 40 l pod autem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Brak nowych postów Jaką dobrać antenę?
Gość Car Audio i CB 1 1 Sie 2007, 21:06
losiekk
Brak nowych postów [MK3] Jaką kupić sonde lambda - 1.1
opawelq Mechanika 11 23 Sie 2006, 15:40
opawelq
Brak nowych postów Jaką wybrać - osłona przegubu napędowego?
Który producent jest najlepszy?
murgrabia Mechanika 3 4 Maj 2008, 18:20
murgrabia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.