Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Czy ja mam immobilaizer i poduszke powietrzną??
Autor Wiadomość
karolo83
[Usunięty]

Wysłany: 25 Gru 2006, 16:57   Czy ja mam immobilaizer i poduszke powietrzną??

Kupiłem autko jakis czas temu i nie bardzo wiem czy posiada ono poduszke powietrzną i immobilaizer? Jak to można w prosty sposob sprawdzić? Aha i jeszcze jedno, jeśli jest immobilaizer to czy można dorobić jakoś kluczyk? Jesli tak to gdzie i ile to kosztuje?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Wesołych świąt.
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 25 Gru 2006, 17:14   

generalnie po '94 miały immo i poduchy...
odkrec obudowe pod stacyjka i sprawdz czy jest plastikowa otoczka wokoł miejsca gdzie wsadzasz kluczyk, a z tej otoczki winny kable wychodzic... jesli nie jestes pewnien czy to to, to zdejmij to z stacyjki i oddal lekko, a potem sprobuj odpalic... jak nie jeknie to odpowiedz masz gotowa.

a z poducha to juz gorzej.... ogolnie to w kierowcniy powina byc poducha, i nad zamykanym schowkiem dla pasazera. jesli niema to bedziem dalej gadac.

a odn dorobienia kluczyka, to jakis pasek plastikowy winnien byc... koszty nie sa mi znane
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
Longer_007 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Daniel
Wiek: 36
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 145
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 25 Gru 2006, 18:45   

Jest niesamowicie porstu sposób zeby sprawdzic czy masz poduszki.............pod przednia szyba powinna byc plakietka z liczba poduszek np. 2x (dwie poduszki) jesli jej niema to coz....albo odpadla :p albo poprostu niemasz poduszek.
 
 
 
LUTEK 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Łukasz
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 26
Skąd: Paniówki
Wysłany: 26 Gru 2006, 01:23   

Witam, jeśli o immobilizer chodzi to wystarczy popatrzeć na swój kluczyk z samochodu jeśli jest na nim taki czerwony lub? niebieski (taki widziałem w focusie) pasek na jego grzbiecie tzn że masz immo.Jeszcze inaczej spróbuj odpalić samochód od razu to napewno nie zastartuje ponieważ kod przekazywany z kluczyka do immobilizera nie zdąrzy potwierdzić zgodności.Takiego kluczyka nie dorobisz,własnie chodzi o ten kod, chyba że go zmienisz w najbliższym autosalonie Forda.Pamiętam że przy zakupie mojej "klary" :D dostaliśmy trzy klucze w tym jeden cały czerwony jako "klucz-matka" za pomocą którego można było kodować zwykłe czarne klucze.Ponadto wątpię w to czy klucz fordowski można ot tak sobie dorobić :-) . Poduszka to już kwestia Twej percepcji i dociekliwości.Dobra rada;"należy bezwzględnie zainteresować się budową swej Fiesty- kochać,pieścić i dogadzać" a szczególnie czytać forum FKP.
Życzę Wesołych Świąt i Szcześliwego Nowego Roku :P
 
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 26 Gru 2006, 09:52   

Z immo jest prosta sprawa - w zegarku, na konsoli, pomiędzy przyciskami powinieneś mieć czerwoną diodę, która się zapala po włączeniu zapłonu i po ok 3 sek gaśnie. Żeby dorobić kluczyk, to szykuj ok 350 zł u dobrego "klucznika" - tyle kosztuje u mnie w mieście. Najlepiej to podaj mi VIN na PW, a ja Ci sprawdzę co powinieneś mieć.
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
kazi 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 474
Skąd: Łódź/GW
Wysłany: 26 Gru 2006, 14:00   

jackrzec napisał/a:
Z immo jest prosta sprawa - w zegarku, na konsoli, pomiędzy przyciskami powinieneś mieć czerwoną diodę, która się zapala po włączeniu zapłonu i po ok 3 sek gaśnie. Żeby dorobić kluczyk, to szykuj ok 350 zł u dobrego "klucznika" - tyle kosztuje u mnie w mieście. Najlepiej to podaj mi VIN na PW, a ja Ci sprawdzę co powinieneś mieć.

Ta dioda nie zawsze wystepuje w zegarku znam przypadek bez zegarka bez diody i z imobilajzerem :)
_________________
PzMot - Polski Związek Motorowy w Gorzowie.
New Wozidło : Citroen Xantia 1,8 Turbo
 
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 27 Gru 2006, 07:55   

kazi napisał/a:
Ta dioda nie zawsze wystepuje w zegarku znam przypadek bez zegarka bez diody i z imobilajzerem :)
Bo ktoś zmienił zegarek - ta dioda jest częścią układu immo i zawsze była.
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
Slaweeek 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 35
Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 48
Skąd: Puszcza Mar.
Wysłany: 27 Gru 2006, 23:18   

jackrzec zdzierają tam w Twoim mieście za kluczyki z immo. Chcaiłem dorobić kluczyk do Mondeo 01r - są takie same jak do fiest mk4 nie wiem jakie były wcześniej to mi powiedział że 180zł za zwykły albo 250 za taki pilotem- do Mondeo właśnie taki chciałem. Co do tego karolo83 czy masz immo to potwierdzam to co napisał lutek obejrzyj kluczyk i bedziesz wiedział. Tylko pamiętaj że jak chcesz dorobić kluczyk to albo musisz mieć kluczyk matke (u mnie cały czerwony) albo dwa kluczyki zaprogramowane tzn z których odpalasz samochód. Bo jak nie będziesz miał albo tych dwóch albo matki to nie zaprogramujesz tego dorobionego. Tak mi sie bynajmniej wydaje ale niech ktoś potwierdzi w Mondeo jest tak na 100% jeszcze jutro sprawdze w instrukcji obsługi to się odezwij na pw to Ci napisze i fotki tego kluczyka z immo moge przesłać i skan instrukcji jak programować kluczyki. Pozdro :-)
 
 
 
LUTEK 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Łukasz
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 26
Skąd: Paniówki
Wysłany: 29 Gru 2006, 17:42   

Witam. Slaweeek zgadzam się z Tobą,nie zaprogramuje już żadnego klucza.Czerwony klucz trzeba go strzec niczym cnotę własnej córki. Pozdrawiam.

Oto ta cnota devil: :

http://img201.imageshack....ge=klucztp0.jpg
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów [MK4] Jak odkręcić poduszke powietrzną kierowcy ???
Krzysiekkk Mechanika 14 28 Lis 2008, 23:51
Parzych
Brak nowych postów Nie wiem czy jałowy czy nie, mam nadzieję że się dowiem...
da się coś zrobić a może nie trzeba??
jez733 Mechanika 9 12 Wrz 2007, 15:52
Piter
Brak nowych postów autmatyczne wycieraczki mam czy nie ?
ropian Mechanika ogólna 19 3 Sie 2022, 23:16
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.