Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

1.1i na 1.6 gaźnik
Autor Wiadomość
counterpart
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sie 2006, 14:01   1.1i na 1.6 gaźnik

Witam serdecznie.
Wiem, że był tu już nie jeden taki wątek, ale pozostają mi pewne wątpliwości.
Mam Fiestę 1.1 na wtrysku i okazję by kupić MK2 1.6 na gaźniku (100KM?). Chciałbym włożyć go do swojej MK3. Czy w związku ze zmianą silnika na wtrysku na silnik potężniejszy, ale na gaźniku będę zmuszony do poważniejszych przeróbek?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 24 Sie 2006, 21:45   

odpowiedź brzmi NIE
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 24 Sie 2006, 22:09   

counterpart napisał/a:
Czy w związku ze zmianą silnika na wtrysku na silnik potężniejszy,
:hahaha: :hahaha: :hahaha: jaki on potężny przyrost z 50KM na 96KM (pod warunkiem ze ten 1,6 wogóle ma te 90KM) nie jest taki szokujący...
_________________
 
 
 
counterpart
[Usunięty]

Wysłany: 25 Sie 2006, 10:20   

Łokmen napisał/a:
:hahaha: :hahaha: :hahaha: jaki on potężny przyrost z 50KM na 96KM (pod warunkiem ze ten 1,6 wogóle ma te 90KM) nie jest taki szokujący...


Silnik jest w niemal idealnym stanie. Kupuję to autko od dobrego przyjaciela i mialem okazję je przetestować. Sprawdziłem kompresję oraz spalanie benzyny i oczywiście oleju. Poza tym w moim mniemaniu taki silnik jest dobrą podstawą do mechanicznych przeróbek i to mnie najbardziej będzie w przyszłości interesowało. No i cena jest wręcz śmieszna. 1200 zł za kompletne autko w niezłym stanie (poza blachą).
Swoją drogą moje biedne 1.1 napewno już nie daje 50 KM więc ponad dwukrotny przyrost mocy to dla mnie potężny przyrost :jupi: .

Dzięki za odpowiedzi. Teraz nie mam już żadnych oporów. Kupuję i swapuję :D
Pozdrowionka
 
 
adi08
[Usunięty]

Wysłany: 25 Sie 2006, 11:39   

Łokmen napisał/a:
jaki on potężny przyrost z 50KM na 96KM (pod warunkiem ze ten 1,6 wogóle ma te 90KM) nie jest taki szokujący...

przyrost o prawie 100% nie jest duży???? rozbawiłeś mnie... i to bardzo :>
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 25 Sie 2006, 11:51   

Jemu chodzilo o sama "potege" tego silnika ;] Silnik jest moze i mocniejszy, przez co autko wazace 850 kilo zasuwa, ale wcale nie jest potezny... Wsadz sobie do scierki taki 1.6 i zobacz jak pojedzie ;]
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 25 Sie 2006, 17:48   

adi08 napisał/a:
Łokmen napisał/a:
jaki on potężny przyrost z 50KM na 96KM (pod warunkiem ze ten 1,6 wogóle ma te 90KM) nie jest taki szokujący...

przyrost o prawie 100% nie jest duży???? rozbawiłeś mnie... i to bardzo :>

przeczytaj uważnie - bo 1,6 nawet na gażniku ma te same wady co 1,6 na wtrysku - czyli wycierający sie wałek rozrządu dodatkowo moim zdaniem na niekorzyść przemawia to ze ten silnik jest na gaźniku (a jak wiadomo gażniki jest mniej trwały od wtrysku wielopunktowego i trudnieszy do wyregulowania). A sprawdzanie mocy na podstawie jazdy to jest abstrakcja - liczy sie tylko i wyłacznie hamownia...
_________________
 
 
 
adi08
[Usunięty]

Wysłany: 25 Sie 2006, 18:30   

Łokmen napisał/a:
adi08 napisał/a:
Łokmen napisał/a:
jaki on potężny przyrost z 50KM na 96KM (pod warunkiem ze ten 1,6 wogóle ma te 90KM) nie jest taki szokujący...

przyrost o prawie 100% nie jest duży???? rozbawiłeś mnie... i to bardzo :>

przeczytaj uważnie - bo 1,6 nawet na gażniku ma te same wady co 1,6 na wtrysku - czyli wycierający sie wałek rozrządu dodatkowo moim zdaniem na niekorzyść przemawia to ze ten silnik jest na gaźniku (a jak wiadomo gażniki jest mniej trwały od wtrysku wielopunktowego i trudnieszy do wyregulowania). A sprawdzanie mocy na podstawie jazdy to jest abstrakcja - liczy sie tylko i wyłacznie hamownia...

ale tu nie chodzi o wady czy zalety tych silników. Równie dobrze możemy powiedziec że 1,1 też uż nie ma swoich nominalnych parametrów!!! Jakbym nagle sprawił że w Twom silniku liczba koni podwoiłaby się (albo zeby nie przesadzać wzrosłaby o 75%) to też nie byłby potężny przyrost mocy????
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 25 Sie 2006, 18:32   

nadal tweirdze ze nie -bo 1,6 to żadna rakieta nawet w budzie MK1
_________________
 
 
 
adi08
[Usunięty]

Wysłany: 25 Sie 2006, 18:48   

qrcze...rakieta czy nie rakieta to nie istotne.... tu chodzi o przyrost, skok osiągów... no ale mniejsza o to...

PS. zdziwiłbyś sie jak mk2 1,6 może jeździć... (nie mówie o swoim samochodzie)
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 25 Sie 2006, 19:25   

Mam nadzieje panowie że już skończyliście .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
Wojtass 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 270
Skąd: Lublin
Wysłany: 25 Sie 2006, 23:09   

Łokmen napisał/a:
nadal tweirdze ze nie -bo 1,6 to żadna rakieta nawet w budzie MK1


Co jak co, taka "żadna rakieta" w leciutkiej budzie MK1 będzie miała wcale niegorszy stosunek mocy do masy a co najważniejsze, znacznie bardziej będzie można poszaleć taką w zakrętach, gdzie xr2i już odpadnie z uwagi na ciężki przód.

Poza tym gaźnik to świetna baza dla garażowych przeróbek, więc jednak taki silnik może zrobić jakotaką rakietę z Fiesty.
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 26 Sie 2006, 02:28   

Wojtass napisał/a:
Co jak co, taka "żadna rakieta" w leciutkiej budzie MK1 będzie miała wcale niegorszy stosunek mocy do masy .


8.3 ( mniej więcej )


Wojtass napisał/a:
a co najważniejsze, znacznie bardziej będzie można poszaleć taką w zakrętach, gdzie xr2i już odpadnie z uwagi na ciężki przód. .


Jechałęś kiedyś mk1 jako pasażer ( albo chociaż pijany w bagażniku ?? ) skoro mk3 ma Twoim zdaniem cieżki przód to jaki ma nacisk na koło przednie ( a jaki ma mk1 ?? )

Wojtass napisał/a:
Poza tym gaźnik to świetna baza dla garażowych przeróbek,.

tyaaa wszyscy o tym słyszeli ( dyszy , rurki emulsyjne , polerowanie gardzieli itd ) ale czy ktośto zrobił własnoręcznie ?

Dajcie spokój
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
counterpart
[Usunięty]

Wysłany: 26 Sie 2006, 11:15   

Trochę się chyba zagalopowaliśmy :-)

Chodzi mi głównie o to, aby wymienić naprawdę baaaaaardzo słabe już 1.1 na mocniejszy silnik. A wszystko to musi się odbyć niskim kosztem. Nadażyła się taka okazja więc wymieniam :D Robię to też dlatego, że naprawdę z całego serca kocham moje obecne autko i za żadne skarby nie chcę się go pozbywać i kupować innego wozidła z mocniejszym silnikiem.

A na temat potęgi gaźnikowego 1.6 też coś napiszę by nie zostać w tyle za kolegami :twisted:
Zdaję sobie sprawę, iż archaiczne 1.6 nie jest potężnym silnikiem, ale z pewnością jest silnikiem potężniejszym od 1.1. I to właśnie napisałem w pierwszym poście. Nigdy nie napisałem, że jest potęzny :fox:

Pozdrawiam i dziękuję za spostrzeżenia. Mam nadzieję, że będę miał niebawem okazję pochwalić się nowym diabełkiem :jupi:
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 26 Sie 2006, 11:33   

Kolego tylko nie zapomnij o ukladzie hamulcowym bo to bardzo wazna sprawa ;)
Do tego jesli chodzi o twalosc silnika 1.6 nie jest tragicznie po remoncie masz spokuj na 100tys km wiec chyba OK tylko zalewac go dobrym olejem typu Motoul lub Vavoline i dobrymi plynami i nie ma problemu :)

Pozdrawiam i zycze przyjemnej zabawy przy swapie :)
_________________

 
 
 
counterpart
[Usunięty]

Wysłany: 26 Sie 2006, 11:48   

Fordon napisał/a:
Kolego tylko nie zapomnij o ukladzie hamulcowym bo to bardzo wazna sprawa ;)


W autku, które będzie dawcą jest piękny układ hamulcowy prosto z XR2 więc on również pojawi się w moim klekotku.

Pozdrowionka
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 27 Sie 2006, 14:36   

w takim razie nie pozostaje nic innego jak życzyć Ci powodzenia :) .

Daj znak jak idą prace
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
Danio 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 391
Skąd: Tychy
Wysłany: 29 Sie 2006, 01:01   

a i ja chętnie posłucham bo mam taki silnik pod ręką...później pewnie by sie zaczęło szukanie podwójnych weberów a następnie prywatnej stacji benzynowej żeby to wyżywić :)
_________________
Dobra Fiesta nie jest zła ;)

 
 
 
adi08
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sie 2006, 11:37   

Danio to jak będziesz znowu jechał szlakiem tyskich złomowisk to poszukaj tych weberów i jeżeli na takowe sie natkniesz to daj mi znać :D bardzo chętnie je przygarne :D i obiecuje że sie nimi zaopiekuje :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów 1,4 gaźnik - spalanie
pawloplus Mechanika 11 18 Wrz 2008, 16:09
scooooter
Brak nowych postów Jaki gaźnik do 1.1?
Flonder Mechanika silnika 12 15 Wrz 2010, 12:46
Pustek13
Brak nowych postów Gaźnik - uszczelki
zebro78 Mechanika 2 13 Mar 2008, 20:41
diodalodz
Brak nowych postów [MK3] Gaźnik z 1.3 do 1.1
marcin_200 Mechanika 1 1 Gru 2010, 21:14
JoeMix
Brak nowych postów [MK2] Gaźnik VV
Problem z ssaniem
JoeMix Mechanika silnika 2 9 Lis 2009, 10:37
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.