Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:17
Wycieraczki czasowe
Autor Wiadomość
jojo69
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lip 2006, 17:16   

Element wykonawczy może być różny np. przełącznik obrotowy kilkupozycyjny z różnymi rezystorkami (dekadowy) da regulację skokową np. co 5 sek. Ale czy idea jest słuszna bo z tego rysunku nie wynika czy ten potencjometr jest włączony między P i 54? Bo tak bym chyba to rozumiał.
 
 
Toooommmmi 

Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 91
Wysłany: 14 Lip 2006, 20:06   

Parch, własnie o to mi chodziło, czy obojętne jest od którego wolnego miejsca zaczne, bo potem to normalne, że nie jest obojętne gdzie do przekaxnika podepne :D
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lip 2006, 21:13   

No ja walcze z tym juz kilka dni... Mialem wczesniej ale nie podlaczone... Teraz sie gubie... Tak wyglada u mnie plynna regulacja wycieraczek ktora nie dziala :/

Podepne sie bo duzo o tym bylo ale nic konkretnego nie znalazlem... Ma ktos cos takiego?
 
 
jojo69
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lip 2006, 23:06   

Czy to jest oryginalne z Fiesty bo pierwszy raz coś takiego widzę (no może nie mam dużego doświadczenia z Fiestami)
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lip 2006, 23:18   

Cytat:
Czy to jest oryginalne z Fiesty bo pierwszy raz coś takiego widzę (no może nie mam dużego doświadczenia z Fiestami)
Uwierz mi ze ja tez tego doswiadczenia nie mam... Nie wiem, poczekamy, zobaczymy... :-)
 
 
jojo69
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lip 2006, 23:39   

no dobra ale sam to zakładałeś czy już było? a kabelki ma gdzieś podłączone?
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 15 Lip 2006, 00:21   

Problem w tym ze to bylo zalozone a kabelki sa podlaczone ale ni huhu nie wiem co do czego... Dopiero sprawdzam po kablach ktory od czego jest.
 
 
silvercar 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 85
Skąd: Rybnik
Wysłany: 15 Lip 2006, 11:34   

P z przekaźnika powinno być podłączone pod pin 54 (złącza wycieraczek) z przełącznika zespolonego a to jest zasilanie dla wycieraczek (bezpiecznik 16). Wychodziłoby tak, że na P przekaźnika prąd jest podawany przez „regulator” non stop. A po załączeniu wycieraczek czasowych dodatkowo na pin 54 przekaźnika…
_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~
 
 
 
Toooommmmi 

Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 91
Wysłany: 15 Lip 2006, 11:39   

Parch, mam jeszcze jedno pytanie :)Może troche głupie ale lepiej sie upewnić :) W 1 punkcie opisu napisałeś, żeby dolutowac do biało brązowego przewodu przy lewej kostce przełaczników. Chodziło Ci o przewód w przełacznikach zespolonych, czy w tej wtyczce z kablami, która wchodzi z lewej strony do przełaczników?
 
 
 
Parch 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Lip 2006, 19:52   

We wtyczce.
 
 
Toooommmmi 

Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 91
Wysłany: 16 Lip 2006, 19:34   

OK. Dzieki Parch'u :)
 
 
 
jojo69
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lip 2006, 21:56   

No więc podłączyłem i OK schematy i scenariusz wszystko jak najbardziej poprawne ze swej strony mogę dodać że piny do wtyczki pod przełącznik pasują od gniazda małego przekaźnika (z mniejszych dziurek) są identyczne jak te z wtyczki. Co do wtyczki to przed włożeniem pinów należy wyjąć od przodu czerwony plasticzek lecący przez środek (może każdy to wie ale ja nie wiedziałem więc lepiej tego nie popsuć).

[ Dodano: Nie Lip 16, 2006 20:58 ]
No i oczywiście ogromne dzięki Kolegom za bezcenne rady!!!
 
 
Parch 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Lip 2006, 22:21   

jojo69 napisał/a:
Co do wtyczki to przed włożeniem pinów należy wyjąć od przodu czerwony plasticzek lecący przez środek (może każdy to wie ale ja nie wiedziałem więc lepiej tego nie popsuć).


Dokładnie tak!!
Przyznaję, że zapomniałem opisać sposób montażu pinów we wtyczce. Nawet miałem to dopisać, ale stwierdziłem, że i tak pewnie będziecie lutować. Tak czy siak skoro Ci się udało rozmontować i złożyć wtyczkę bez wcześniejszej wiedzy, to pewnie przy spokojnej (czyt. cierpliwej) pracy uda się to każdemu.

Jak wszystko ładnie działa to :ok:
 
 
Toooommmmi 

Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 91
Wysłany: 11 Sie 2006, 22:08   

hej witam :jupi: :) Musze sie pochwalić, że już zrobiłem sobie te czasowe wycieraczki :) skorzystałem z chwili czasu no i poszło. Dodam, że opis Parch-a jest na tyle dokładny, że nie idzie nic podupcyć :D Wszystko działa fajniutko :) Wielkie dzięki za rady i porady, no i przede wszystkim za Twój opis Parch :) :ok: :brawo:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wycieraczki czasowe
DanielŻ Elektryka ogólna 7 10 Lut 2016, 15:45
DanielŻ
Brak nowych postów Pytanie o czasowe wycieraczki
Kafar Elektryka 4 25 Paź 2007, 15:11
Marcinus
Brak nowych postów Przerywane (czasowe) wycieraczki
Przerywacz wpięty w obwód
TomekkemoT Elektryka 6 24 Kwi 2007, 11:46
TomekkemoT
Brak nowych postów Wycieraczki - załączanie czasowe.
Gość Elektryka 3 8 Lis 2007, 21:51
kmb
Brak nowych postów [MK3] Czasowe wycieraczki.
Maki Elektryka 13 17 Lis 2009, 16:43
KAMIL82


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.