Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:15
problemy z podświetleniem deski
Autor Wiadomość
iang
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lip 2006, 15:38   problemy z podświetleniem deski

Mam problem pomóżcie elektrycy!!! Jakiś czas temu montowałem sobie diody zamiast standardowych żaróweczek do podświetlenia licznika z góry.
Wszystko ładnie pięknie tylko ostatnio skapłem sieze gdy włączę długie to diody gasną i kontrolka od długich nie zapala się? Wie ktoś gdzie szukać przyczyny? Moze wymiana żarówki od tej kontrolki by coś dała? Czy trzeba cały licznik rozbieraćzeby sietam dostać?

Hmm sprawdzę jeszcze bezpieczniki bo zauważyłem że przy włączaniu długich cos pyka w okolicy skrzynki z bezp.
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 12 Lip 2006, 08:51   

Witam prawdopododnie obwód z podświetlenia i zarówki od długich są połączone w ten sposób że jak włączysz długie to nadwóch zaciskach masz albo oba plusy albo oba minusy (wówczas różnica potencjału wynosi 0 wolt i nie świeci) po wyłączeniu długich na podświetleniu powraca różnica potencjału czyli jest plus i minus. Nie wiem jak jest w mk3 układ połączeń w liczniku, ale musisz prześledzić z miernikiem co sie dzieje i ewentualnie odpowiednio przepiąć podświetlenie.
Pozdrawiam
 
 
iang
[Usunięty]

Wysłany: 12 Lip 2006, 09:08   

hmm sprawdzałem mierniczkiem i na kontrolce od długich 0 napiecia, mo i na diodach o d licznika po podłaczeniu długich też.
Jak odpiąłem bezpiecznik to długie oczywiście nie świeca a żaróweczki nie gasną.
Kombinujcie kombinujcie pokażcie na co was stać :-) bo ja już kaput
Powie mi ktośgdzie szukaćprzekaźnika odpowiedzialnego za długie?
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 12 Lip 2006, 14:16   

Zakładam że po wypięciu bezpieczników kontrolka długich też nie świeci a świecą diody,
wówczas problem jest z podłączeniem poświetlenia. Podświtlenie prawdopodnie jest w jednym obwodzie z zarówką od długich, gdy masz wyłączone długie to obwód zamyka się przez kontrolkę długich (nie wiem jak jest w mk3) załóżmy że + do diody jest po załączeniu postojówek i świateł pozycyjnych a - przechodzi przez żarówkę od długich, gdy włączasz długie do kontrolki podawany jest plus i wtedy diody od poświetelnia maja + od zasilania i drugi plus od kontrolki długich świateł napięcie na diodzie będzie 0 V gdy z obu stron jest 12 V a jak wiemy napięcie to różnica potencjałów 12V - 12V = 0 V dlatego nie świeci. musisz rodzielić obwód diód podświetlenia od obwodu kontrolki długich świateł.

może to coś pomoże
 
 
PINISLAV 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 42
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 93
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 12 Lip 2006, 17:56   

Witam!!!
Ja myśle że masz zwarcie na diodach.Ostratnio miałem identyczny problem,jak włączyłem światła to podświetlanie licznika nie świeciło a świeciła sie lampka od długich ,okazalo sie ze przy diodzie były zwarte nózki (łączyłem domową metodą i izolacja sie zsunęła).
To moja sugestia ,radze ci dobrze sprawdź,wyciągnij diody i podepnij do zasialcza w domu jak jakaś nie bedzie chciała świecić to znak ze sie spaliła i robi zwarcie lub koncowki sie dotkneły.
 
 
iang
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lip 2006, 08:21   

No mi tezświeciła kontrolka długich przy montowaniu, ale teraz diody są OK, kwestia gdzie szukac awarii?
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lip 2006, 08:59   

Dobra widzę że nie zabardzo wiesz jak się zabrać do tego:

Odłącz te diody tak aby kontrolka od długich świeciła jak trzeba.

Następnie przeprowadź nowe przewody do diod podświetlenia plus i minus, zasilanie możesz mieć np. od podświetlenia któregoś z przycisków w konsoli środkowej.

i myślę że nie będzie po tym zabiegu kłopotu o którym piszesz powodzenia.

Daj znać jak czegoś nie będziesz wiedział :ok:
 
 
iang
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lip 2006, 12:51   

Dzięki chłopaki za pomoc, PROBLEM ROZWIĄZANY!!!
Wyjąłem cały licznik no i z tyłu nad wtyczką, kawał linii na tej folii był przerwany, podlutowałem no i wszystko chula.
Temat skończony.
Pozdrawiam.
 
 
Toooommmmi 

Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 91
Wysłany: 13 Lip 2006, 14:16   

Witam
A ja znowuz miałem inny troche problem. W orginalne oprawki wsadziłem diody z rezystorkiem na 12V No i zalałem końcówki klejem tym z pistoletu (tym roztapialnym). Także chyba o jakimś zwarciu nie mogło byc mowy. No i gdzy wsadziłem te :żaróweczki" diodowe, to mi wybijało bezpiecznik 10, tez od lampki wewnętrznej i pamięci radyjka. No i nie wiem co to może być za przyczyna
Fajnie by było, jakby ktos mi dopomógł, bo am zamiar znowu zmienic podświetlenie, bo mam fajnego plana :)
 
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lip 2006, 14:54   

A czy ten klej nie jest przewodnikiem elektrycznym i nie robi zwarcia?

Zmierz miernikiem jaki masz opór na tych "żaróweczkach" nie powinno być mniej niż około 600 omów
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 15 Lip 2006, 07:58   

Mogłeś tym klejem przegrzać diody i szlag je trafił, dlatego robi zwarcie.
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
Toooommmmi 

Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 91
Wysłany: 15 Lip 2006, 11:05   

No mozliwe. Bede musiał wymyslic inny sposób :) Chyba będzie pora dac szanse poksipolowi :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problemy z podświetleniem bagażnika mk4 po lift
przerywa
Kam'ol Elektryka ogólna 8 8 Gru 2019, 18:54
Kam'ol
Brak nowych postów [MK5] Problem z podświetleniem wnętrza auta
Światło kokpitu
VonFeim Elektryka ogólna 9 3 Lis 2013, 21:39
VonFeim
Brak nowych postów [MK3] Zwarcie, problem z postojówkami i podświetleniem zegar
Rafał Elektryka ogólna 3 17 Lip 2013, 15:34
pawel_mk3
Brak nowych postów Podświetlenie deski
Kafar Elektryka 20 1 Lis 2007, 13:19
Kafar
Brak nowych postów Podświetlanie deski
TroyaN Elektryka 11 14 Kwi 2005, 23:22
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.