Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:17
Otwieranie bagaznika + centralny zamek
Autor Wiadomość
Rangers76
[Usunięty]

Wysłany: 13 Cze 2006, 18:59   no tak

cześć
no tak wszystko ok tylko ja nie mam jednej z blaszek tej trzeciej w kolejności.
i co mam zrobić?
jak zapodać "+" do siłownika?
pozdro 4 all
notw
 
 
maks87
[Usunięty]

Wysłany: 13 Cze 2006, 23:07   

No ja "+' dawalem poprzez czwarta od lewej blaszke, ktora nie byla do niczego wykorzystana. U mnie to bylo tak: na pierwszej tylnia wicieraczka, na drugiej caly czas bylo napiecie, na trzeciej podgrzewanie tylniej szyby a czwarta wolna.
Jak chcesz sprawdzic czy masz cos na czwartej to przekrec kluczyk lub odpal samochod, wlacz tylnia wicieraczke i podgrzewanie szyby i miernikiem sprawdzaj na ktorej blaszcze masz 12V. Ja wlasnie w ten sposob robilem.
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 13 Cze 2006, 23:44   

maks87 napisał/a:
No ja "+' dawalem poprzez czwarta od lewej blaszke, ktora nie byla do niczego wykorzystana. U mnie to bylo tak: na pierwszej tylnia wicieraczka, na drugiej caly czas bylo napiecie, na trzeciej podgrzewanie tylniej szyby a czwarta wolna.
Jak chcesz sprawdzic czy masz cos na czwartej to przekrec kluczyk lub odpal samochod, wlacz tylnia wicieraczke i podgrzewanie szyby i miernikiem sprawdzaj na ktorej blaszcze masz 12V. Ja wlasnie w ten sposob robilem.


Tu macie opis złącza na mojej stronce :) http://jackrzec.republika.pl/www/html/zlacze.htm
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Ostatnio zmieniony przez jackrzec 14 Cze 2006, 06:54, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
abla
[Usunięty]

Wysłany: 14 Cze 2006, 06:21   

Rangers76 napisał/a:
cześć
no tak wszystko ok tylko ja nie mam jednej z blaszek tej trzeciej w kolejności.
i co mam zrobić?
jak zapodać "+" do siłownika?

Jeśli nie masz wolnego styku to pozostaje Ci ciągnięcie przewodu przez klapę.
Instrukcja montażu elektrycznego otwierania zamka bagażnika w moim wykonaniu :) : http://fiesta.abla.piwko....mod_elektr.html - tam jest to opisane.
Pozdrowionka :)
 
 
maks87
[Usunięty]

Wysłany: 14 Cze 2006, 11:15   

Po bagazniku przyszedl wreszcie czas na centralny. Kupie uniwersalny zestaw centralnego zamka bez tych blaszek do fordow i pokombinuje jak mozna silowniki przymocowac, ewentalnie jak juz bede mial silowniki to postaram sie zrobic taka blasze na wymiar. Jednak caly czas nie wiem jednak rzeczy. Zdecyduje sie chyb na zakupu centralnego z dwoma silownikami, masterami i narazie bez pilota (koszt ok. 40 zl). Jesli uda mi sie wszystko zamontowac i bedzie dzialalo, a i jakies fundusze sie znajda to bede chcial do tego dodac wlasnie sterowanie pilotem. Jesli dobrze rozumiem to silowniki podlaczam do centralnki z zestawu, centralke do zasilania i tyle. A potem jak bede chcial dodac pilota to musze kupic do tego sterownik, tak? I ten sterownik podlaczam zamiast centralki, czy centralka zostaje a do niej podlaczam sterownik? I jak bylby to sterownik ktory ma 2 kanaly, to chcialbym podlaczyc do tego bagaznik. Tylko wtedy silownik od bagaznika podlaczam do centralki czy do sterownika? Wtedy koszt beda ponad 100 zl (40 centralny + ok. 90 sterownik).
A moze lepiej odrazu kupic zestaw z pilotem? Wtedy wyniesie mnie to 90-100 zl.
No tylko co jesli nie poradze sobie z zainstalowaniem silownikow? W pierwszy przypadku strace tylko 40 zl, w drugim juz 100 zl. Jak myslicie? Czekam na Wasze opinie, mam nadzieje ze i tym razem mi pomozecie.
 
 
Rangers76
[Usunięty]

Wysłany: 14 Cze 2006, 12:38   

Cześć
U mnie jest tak
Kto coś wymyśli jak zapodać "+" bo wszystkie blaszki mam zajęte a jednej nie mam.





Dzisiaj założyłem siłownik i podłączyłem "-"
W piątek podłącze "+"
fajka

Pozdro 4 all
Klubowicze 06 Respect
:ok:
 
 
maks87
[Usunięty]

Wysłany: 14 Cze 2006, 14:24   

A co masz na tym czwartym styku?
Ja widze dwa rozwiazania:
1. w miejsce gdzie powinien byc trzeci styk, wstawic jakas blaszke (musialbys cos pokombinowac), i tak samo tam gdzie powinien byc trzeci bolec tez cos "wstawic". No i wtedy bedzie tak jak u mnie.
2. Jesli nic nie wymyslisz do punktu pierwszego, to pozostaje tak jak to niektorzy robia, puscic przewod przez gume od spryskiwacza. Gdzies w linkach podanych w tym temacie sa zdjecia jak to wyglada.
Ciagle czekam na jakas odpowiedz dotyczaca mojgo wczesniejszego posta.
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 15 Cze 2006, 00:48   

Klega wyżej dobrze pisze - to jedyne rozwiązanie. A swojadrogą, to bardzo dziwne że nie masz tej blaszki! A co masz podpięte do tej ruchomej?
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
Rangers76
[Usunięty]

Wysłany: 16 Cze 2006, 12:32   

Witajcie
Do ruchomej podpięte mam oświetlenie bagażnika.
Ale już po problemie.Wciągnąłem sobie wczoraj przewód przez klapę.

Bo nie mam bezpiecznika nr.3 on jest od .... nie wiem czego.Jakiś kluczyk jest na klapce od bezpieczników.

Mogę podłączyć "+" z radia?
 
 
maks87
[Usunięty]

Wysłany: 16 Cze 2006, 12:43   

Ale nie wiem czy jak podlaczysz "+" od radia, to czy wtedy bedzie bagaznik dzialal. U mnie radio dziala jak sie przekreci raz kluczyk.
Nie masz trzeciego bezpiecznika bo on jest od centralnego zamka. Ja tez go nie mialem, i to wlasnie zamiast bezpiecznika podlaczylem kabel. Troche nie fachowo, ale nie chcialo mi sie od spodu podlaczac, za duzo roboty.
 
 
Rangers76
[Usunięty]

Wysłany: 16 Cze 2006, 17:40   

Przecież do radia mam "+" na stałe nawet po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka.
Masz chyba coś kiepsko podłączone radio bo musisz przekręcać zapłon na postoju żeby go (radia) słuchać.
 
 
silvercar 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 85
Skąd: Rybnik
Wysłany: 16 Cze 2006, 20:56   

Do radia są dwa zasilania pamięć (stale podawanie napięcie ale na cienkich przewodach) i po przekręceniu stacyjki w pozycję 1 praca radia (grubszy przewód przygotowany na większe obciążenia instalacji) Ja też mam tak podłączone. Mam radyjko z końcówkami 4x50 i szkoda mi piłować instalację... Więc siłownik będzie dawał zbyt wysoki prąd i przewód z radia może nie wytrzymać. Zobacz przy wył stacyjce na którym bezpieczniku jest zasilanie i podłącz się do tego przewodu, najlepiej za bezpiecznikiem to będziesz miał dodatkowo zabezpieczenie...
_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK5] Centralny zamek/ otwieranie klapy z pilota
zabka35i Elektryka 16 29 Cze 2011, 16:49
zabka35i
Brak nowych postów [MK6] Centralny zamek + otwieranie klapy MK6
Palasz960d Elektryka 4 23 Gru 2010, 20:30
Palasz960d
Brak nowych postów Otwieranie bagaznika
damian7557 Mechanika ogólna 4 16 Lis 2014, 01:00
Freeman
Brak nowych postów Automatyczne otwieranie bagaznika
kogucik76 Mechanika ogólna 0 5 Mar 2022, 08:09
kogucik76
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK3] Otwieranie bagaznika przy pomocy pilota
thonson Elektryka 3 29 Paź 2011, 17:56
thonson


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.