Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
26 Mar 2014, 21:06
[MK4] Rozrząd - wymiana 1.8D
Autor Wiadomość
Jimbo
[Usunięty]

Wysłany: 30 Maj 2006, 17:15   [MK4] Rozrząd - wymiana 1.8D

... na zajęcie sie rozrządem. Ogólnie zielony jestem w te klocki, ale ostatnio gadałem z czlowiekiem obeznanym, który stwierdził że mi olej wycieka spod uszczelniaczy wałka rozrzadu. To zmobilizowalo mnie do podjecia stanowczych kroków. Wiem, iz do rozrzadu nie ma co się samemu zabierać, ale chciałem kupić sam części i warsztacie płacic tylko za robocizne. Wiem napewno, że musze kupic pasek rozrządu i uszczelniacze, ale tu sie moja wiedza kończy. Zacząłem szperać w necie i trafiłem na pozycje o wdzięcznej nazwie "zestaw naprawczy rozrządu". Tu nasówa się moje pytanie do was drodzy forumowicze: co wchodzi w skład tego zestawu i jeśli to nie to, to co muszę kupic, żeby "zrobic" rozrząd. Dodam ze sie jeszcze nie natknąłem na same uszczelniacze.
Jeszcze co do wycieków oleju - nie jest tego dużo bo ostatnio uzupełniałem olej: 0,5l na 5000 km.

pzdr!
Ostatnio zmieniony przez trzeci 15 Lut 2010, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 30 Maj 2006, 17:30   

http://www.fiestaklubpols...p=160472#160472

[ Dodano: Wto Maj 30, 2006 17:34 ]
oprócz paska to jeszcze napinacz trzeba..
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Jimbo
[Usunięty]

Wysłany: 30 Maj 2006, 18:33   

... o napinacz:) dodaje do listy zakupów. a co wchodzi w skład tego zestawu naprawczego?
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 30 Maj 2006, 19:32   

Jimbo napisał/a:
... o napinacz:) dodaje do listy zakupów. a co wchodzi w skład tego zestawu naprawczego?
katalog nie daje sioe skiopiować..
zatem dwa paski, dwie rolki napinające, jedna prowadząca. (to z kagera masz za 268 zł) nie wiem czy dobrze nazwałem wszystko. pozostałe rolki z rysunku to chyba wałki... nie rozbierałem i nie bede rozbierał silnika mk4 1,8D he he

[ Dodano: Wto Maj 30, 2006 19:34 ]
Jimbo napisał/a:
uszczelniaczy wałka rozrzadu
tego nie wiem , co to jest..
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Jimbo
[Usunięty]

Wysłany: 2 Cze 2006, 09:43   

mam jeszcze jedno pytanko... jezeli zmieniam pasek rozrzadu to czy powinienem zmienic odrazu pasek pompy wtryskowej... a moze to to samo?

pzdr!
 
 
habit_m
[Usunięty]

Wysłany: 2 Cze 2006, 10:38   

pol litra na 5tysiecy to ja bym raczej sie zastanowil czy to sie oplaca, czy raczej dolewac olejcu.mysle ze bym dolewal a remoncik zrobilbym przy okazji jakiegos innego podzespolu, bo przy takim ubytku to sie mozesz w niezle koszta wpędzić :-)

pozdrowienia
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 2 Cze 2006, 11:05   

Nie ma czegos takiego jak zestaw naprawczy do rozrzadu... do tego Fordowski Diesel i tylko 1.8 ma 2 paski z czego jeden glowny rozrzad-wal a drugi podrzedny ale tez wazny wal- pompa paliwa...a rzrzad wyglada tak ---->


Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Cze 02, 2006 12:08 ]
A wlasnie bo bym zapomnial potrzebujesz zimmering walka rozrzadu... tylko kup orginal Motocrafta... i dopytaj sie tych gosci gdzie bedziesz oddawal auto czy maja blokatory do 1.8D fordowskiego bo inaczej moga popierdzielic kat wyprzedzenia wtrysku i bedzie chodzil ci silnik jak by chcial a nie mogl... ;)
_________________

 
 
 
Jimbo
[Usunięty]

Wysłany: 2 Cze 2006, 14:23   

a jak to nie ma jak jest:) http://www.abscar.com.pl/...8343af310bbb6#4

[ Dodano: Pią Cze 02, 2006 13:26 ]
a co do zimmeringa i blokatora to sie upewnie w warsztacie czy maja:) cos mi wycieka olej spod zimmeringu wlasnie mi dzisiaj powiedzieli.
:)

pzdr!
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 2 Cze 2006, 15:32   

Nom do twojego rocznika nie ma... bo 97 rok Ford przeprowadzal modernizacje przy ukladzie rozrzadu... i pierwsze co to poprosza od Ciebie rocznik i czy masz stary czy tez nowy typ napinaczy ;) ja ma akurat jeszcze stary typ... a jak znam zycie to powieza ze po numerze nadwozia to nic nie poradza bo to Ford... wiec bedziesz musial jechac z juz wyjetymi napinaczami...

Pozdrawiam
_________________

 
 
 
Jimbo
[Usunięty]

Wysłany: 4 Cze 2006, 21:28   

habit_m napisał/a:
pol litra na 5tysiecy to ja bym raczej sie zastanowil czy to sie oplaca, czy raczej dolewac olejcu.mysle ze bym dolewal a remoncik zrobilbym przy okazji jakiegos innego podzespolu, bo przy takim ubytku to sie mozesz w niezle koszta wpędzić :-)

pozdrowienia



sory bo nie rozumiem... pol na 5000 to duzo wg Ciebie czy nie?
Wiesz... nie wiem kiedy robiony byl rozrzad w moim samochodzie. Drobny wyciek ale nie chce ryzykowac.

pzdr!
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 5 Cze 2006, 06:55   

Cytat:
sory bo nie rozumiem... pol na 5000 to duzo wg Ciebie czy nie?

Jest to mala ilosc... 100ml na 1000km ;)
A o uklad rozrzadu w Dieslu trzeba bardzo dbac... i rygorystycznie przestrzegac wymian kpl. od paskow po napinacze i rolke pomocnicza...
a uklad jest prosty zaoszczedzi sie raz potem drugi a tzreciego nie dozyje :ups: rolka padla... a jak bedziesz mial duzo szczescia to koszt naprawy wyniesie cie polowe wartosci auta... :P

Pozdrawiam
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: FlockArt/Fast-Wheel - flokowanie & wymiana opon
Rasta Tuning stylistyczny 54 21 Sty 2019, 16:19
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.