Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:53
Utwory do testowania sprzętu audio
Autor Wiadomość
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 15 Wrz 2004, 17:44   Utwory do testowania sprzętu audio

witam kiedyś wpadł mi w ręce kompakcik z paroma utworkami w których bass był taki że aż szyby się trzęsły czy wie ktoś skąd można zciągnąc takie kawałki??
 
 
Garfield
[Usunięty]

Wysłany: 15 Wrz 2004, 18:37   

ja cos takiego na plycie plyte zakupilem z auto swiata czy innej gazety moto....
 
 
Kowal
[Usunięty]

Wysłany: 15 Wrz 2004, 18:52   

Siemka ! ja tez mam ta plytke :wink: ale jak sobie na eMule lub Kazie poszukasz to tez znajdziesz :D wpisz sobie BASS TEST jest tego sporo ! Pozdro
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 15 Wrz 2004, 22:09   

Kowal napisał/a:
Siemka ! ja tez mam ta plytke :wink: ale jak sobie na eMule lub Kazie poszukasz to tez znajdziesz :D wpisz sobie BASS TEST jest tego sporo ! Pozdro



dokładnie to samo chcialem napisac :)


szukaj najlepiej w wysokiej jakosci ponad 192kbps
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 15 Wrz 2004, 22:17   

Kurtus napisał/a:
Kowal napisał/a:
Siemka ! ja tez mam ta plytke :wink: ale jak sobie na eMule lub Kazie poszukasz to tez znajdziesz :D wpisz sobie BASS TEST jest tego sporo ! Pozdro



dokładnie to samo chcialem napisac :)


szukaj najlepiej w wysokiej jakosci ponad 192kbps


jak ma czas, dobre łacze, niech sie zainteresuje formatami LOSSLESS (np APE, FLAC itd)
Są to skompresowane płyty audio, tak jakby wave potraktować zipem ;)
i tak płyta audio zajmuje od 200 do 400-500 mb ... ale jakosć jest jak oryginału :wink:
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 15 Wrz 2004, 22:37   

Kacper napisał/a:
Kurtus napisał/a:
Kowal napisał/a:
Siemka ! ja tez mam ta plytke :wink: ale jak sobie na eMule lub Kazie poszukasz to tez znajdziesz :D wpisz sobie BASS TEST jest tego sporo ! Pozdro



dokładnie to samo chcialem napisac :)


szukaj najlepiej w wysokiej jakosci ponad 192kbps


jak ma czas, dobre łacze, niech sie zainteresuje formatami LOSSLESS (np APE, FLAC itd)
Są to skompresowane płyty audio, tak jakby wave potraktować zipem ;)
i tak płyta audio zajmuje od 200 do 400-500 mb ... ale jakosć jest jak oryginału :wink:


aby uslyszec "wyraźna" roznice w basie miedzy tym co piszesz a 320kbps musial by miec dobra skrzynie hertza schodzaca pod 20hz (miodzio) wzmacniacz audisona i okablowanie dietza z radyjkiem nakamichi :lol: wiem wiem jestem brutalny.

Kiedys bylem swiadkiem basu ktory zszedł na 16 Hz (mierzona aparaturą,a sprzet warty grubo ponad 10 tys) bylo to prawdziwe 16hz,generalnie basu wogole nie slychac mimo iz subwoofer wytwarzal cisnienie rzędu 120 db ( tak pokazala aparatura) ten bas bardziej czuc jak slychac,serducho wali 2x szybciej ale efekt piorunujacy, "akustyczne trzęsienie ziemi ".

Ale kogo dzisiaj stac na takie rarytasy,czlowiek zamontuje sprzet za 2,5 tys i cieszy sie jak gwizdek a co dopiero taki jak wyzej ehhh :roll:
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 15 Wrz 2004, 22:52   

Kurtus napisał/a:
Kiedys bylem swiadkiem basu ktory zszedł na 16 Hz (mierzona aparaturą,a sprzet warty grubo ponad 10 tys) bylo to prawdziwe 16hz,generalnie basu wogole nie slychac mimo iz subwoofer wytwarzal cisnienie rzędu 120 db ( tak pokazala aparatura) ten bas bardziej czuc jak slychac,serducho wali 2x szybciej ale efekt piorunujacy, "akustyczne trzęsienie ziemi ".

Ale kogo dzisiaj stac na takie rarytasy,czlowiek zamontuje sprzet za 2,5 tys i cieszy sie jak gwizdek a co dopiero taki jak wyzej ehhh :roll:


Cholera, nie pamietam jaka czestotliwosc...ale albo 17 albo 7Hz, podobno długotrwałe słuchanie takiej częstotliwosci moze doprowadzic do zawału albo coś takiego :lol:
a co do lossless... to mp3 nie tylko scina dół, ale góre także... myśle ze mozna sie poświęcić, i posłuchać jednego utworu w mp3 128, 160, 192 i w oryginalne i sprawdzic czy sie wogóle słyszy różnice w swoim aucie :wink:
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 15 Wrz 2004, 22:56   

Kacper napisał/a:
Kurtus napisał/a:
Kiedys bylem swiadkiem basu ktory zszedł na 16 Hz (mierzona aparaturą,a sprzet warty grubo ponad 10 tys) bylo to prawdziwe 16hz,generalnie basu wogole nie slychac mimo iz subwoofer wytwarzal cisnienie rzędu 120 db ( tak pokazala aparatura) ten bas bardziej czuc jak slychac,serducho wali 2x szybciej ale efekt piorunujacy, "akustyczne trzęsienie ziemi ".

Ale kogo dzisiaj stac na takie rarytasy,czlowiek zamontuje sprzet za 2,5 tys i cieszy sie jak gwizdek a co dopiero taki jak wyzej ehhh :roll:


Cholera, nie pamietam jaka czestotliwosc...ale albo 17 albo 7Hz, podobno długotrwałe słuchanie takiej częstotliwosci moze doprowadzic do zawału albo coś takiego :lol:
a co do lossless... to mp3 nie tylko scina dół, ale góre także... myśle ze mozna sie poświęcić, i posłuchać jednego utworu w mp3 128, 160, 192 i w oryginalne i sprawdzic czy sie wogóle słyszy różnice w swoim aucie :wink:
,zgadzam sie roznice slychac ale przeszkadzala by ojna tylko audiofilom :)


odnosnie tych niskich zejsc to nieznam parametrow uszkadzajacych sluch (niskie czestotliwosci) ale normalnie to granica wytrzymalosci ludzkiego ucha to 127dB , w polsce osiagnietoi wynik okolo 155 max z tego co pamietam,a rekord swiata to okolo 185dB wytworzony w vw transporterze opancerzonym z szybami z gruuuubej plexy
 
 
Kermitos
[Usunięty]

Wysłany: 15 Wrz 2004, 22:58   

Kurtus napisał/a:
odnosnie tych niskich zejsc to nieznam parametrow uszkadzajacych sluch (niskie czestotliwosci) ale normalnie to granica wytrzymalosci ludzkiego ucha to 127dB , w polsce osiagnietoi wynik okolo 155 max z tego co pamietam,a rekord swiata to okolo 185dB wytworzony w vw transporterze opancerzonym z szybami z gruuuubej plexy


A po co to robia? Skoro i tak nie mozna tego sluchac to jaki to ma cel? Rozumiem dobry sprzet ale po co komus taki bas w aucie?
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 15 Wrz 2004, 23:01   

Kermitos napisał/a:
Kurtus napisał/a:
odnosnie tych niskich zejsc to nieznam parametrow uszkadzajacych sluch (niskie czestotliwosci) ale normalnie to granica wytrzymalosci ludzkiego ucha to 127dB , w polsce osiagnietoi wynik okolo 155 max z tego co pamietam,a rekord swiata to okolo 185dB wytworzony w vw transporterze opancerzonym z szybami z gruuuubej plexy


A po co to robia? Skoro i tak nie mozna tego sluchac to jaki to ma cel? Rozumiem dobry sprzet ale po co komus taki bas w aucie?


zakrztusisz sie i nie bedzie osoby ktora bedzie mogla scisnac cie w brzuch albo powalic po plecach,wlanczasz sobie utworek z niskim basem i juz na kolanach masz wszystkie obiady z przed 3 dni :lol: :lol:

a odnosnie tego co napisales cholernie przyjemne jest sluchanie glosnej muzy w aucie ( mowie o glosnej czyli do wytrzymalosci ludzkiego sluchu) ,i broń boze niemam tu na mysli dresiarskiego sluchania czli BUM BUM z otwartymi wszystkimi szybami ( aby wszyscy w okolicy slyszeli)
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 16 Wrz 2004, 08:40   

http://www.ifb.pl/~mateo/car-audio/audio/stest.mp3
http://www.ifb.pl/~mateo/...io/sub_test.zip

Puscilem to w domu-fajnie szyby drza w segmencie :) :):)
 
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 16 Wrz 2004, 09:03   

molu napisał/a:
http://www.ifb.pl/~mateo/car-audio/audio/stest.mp3
http://www.ifb.pl/~mateo/...io/sub_test.zip

Puscilem to w domu-fajnie szyby drza w segmencie :) :):)


znam :)
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 16 Wrz 2004, 11:37   

http://www.xtech.internetdsl.pl/bbb.mp3
albo poszukaj czegos co sie nazywa:
Db Jams
lub
MDS optical bass

8)
 
 
 
Jareczek
[Usunięty]

Wysłany: 16 Wrz 2004, 16:16   

Fajne te kawałki, tylko nie polecam słuchać jak kogoś boli głowa... :lol:
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 17 Wrz 2004, 11:44   

http://www.caraudio.com.pl/download.php
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Car Audio - FAQ
Czyli zanim zapytasz - zajrzyj !
molu Car Audio i CB 11 6 Lis 2023, 11:05
Wizja
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta - ciekawe montaże Car Audio
Linki i fotki
molu Car Audio i CB 4 17 Wrz 2018, 12:19
Lukasz341
Brak nowych postów Porada odnosnie sprzętu audio
pawloplus Car Audio i CB 3 19 Cze 2007, 07:30
pawloplus
Brak nowych postów [MK3] Wymiana sprzętu
kleskus Car Audio i CB 10 2 Cze 2011, 23:01
pliba
Brak nowych postów Prośba o pomoc w doborze sprzętu
do Fiesty Mk IV w standardowych miejscach
Magnoom Car Audio i CB 7 1 Mar 2007, 23:08
Magnoom


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.