Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: molu
27 Wrz 2008, 17:49
sprzet ... ocena + porady
Autor Wiadomość
AeRJot
[Usunięty]

Wysłany: 10 Maj 2006, 09:06   sprzet ... ocena + porady

Oto konfiguracja jaką zamierzalem załozyc w Taz'ie, byłem praktycznie zdecydowany, ale posiedziałem troche na forach Car-audio i nie dosc ze doszedłem do wniosku ze to co chce wpakowac w cały sprzet powinienem w tweetery kupic, to ... zwątpiłem, wydało mi sie ze JBL jest niezła firmą a tu wikszosc uwaza ze nie nadaje sie do niczego itd itp, wiec moze Wy ocenicie tę kkonfiguracje i moze coś doradzicie ....

Radyjkno - Pion 6800
głosniki przód - JBL GTO6506
głosniki tył - JBL GTO 936e
wzmak - Blau GTA2
i FreeAir Pion TS W305

PS. Taz juz przygotowany - wygłuszone drzwi, przegroda przednia, podłoga, nadkola itp)

Uprzedzająć pytania lub niepotrzebne komentarze.
a) skrzynia nie wchodzi w gre pod zadnym wzgledem (audio głownie na trase, wiec nie zamierzam wyciagac skrzyni by włozyc zapas)
b) nie chce nagłasniac okolicy, chce czysty dżwięk (nie uwazam ze im głosniej tym lepiej)
c) ta konfiguracja doszła do max tego co chce wydac na sprzet.
 
 
xr2fun 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 625
Wysłany: 10 Maj 2006, 10:22   

Radio -trafny wybór będzie dobrze grało.
Głośniki na przód dwudrożne na zwrotnicach powinno być dobrze ( nie słuchałem tego modelu ) osobiście wolę Hertza.
Głośniki na tył - po co pakować kasę jak będzie subwoofer, włóż jakieś dwudrożne które pracują jako tło.
Wzmacniacz Blaupunkta też jak kupowałem myślałem, że dobrze zagra. Gra do dzisiaj z tubą 30cm ale to nie jest rewelacja. Lepszym wyborem jest kupno wzmacniacza 4 lub 5 drożnego i napędzenia nim całej aparatury. Ja mam Cruncha 700W, który napędza głośniki i Kenwooda monoblocka do suba 25cm free air ( zdjęcia są na forum ). Blaupunkt ma ograniczone możliwości regulacji częstotliwości.
Sub powinien zagrać pod warunkiem, że zastosujesz w miarę sztywną półkę, ja mam blachę i bardzo mały bagażnik (100litrów) i u mnie się to sprawdza ( jak bym włożył skrzynię lub tubę to już o bagażniku mógłbym zapomnieć ).
Udanych przemyśleń.
 
 
zefir 





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotruś
Wiek: 38
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 1562
Skąd: Łódź/Ozorków
Wysłany: 10 Maj 2006, 15:38   

powienes byc bardzo zadowolony z tego zestawu.
ja np. bardzo zadowolony jestem ze swoich jbl, ale glosniki to jak perfumy :dla kazdego cos innego.dwie osoby moga inaczej slyszec nawet z tej samej pary glosnikow. pozdrawiam
 
 
 
Bartek
[Usunięty]

Wysłany: 12 Maj 2006, 00:04   

tak jak kolega napisal. mozesz wybrac inne glosniki, ale w sumie jesli wstawisz firmowe zeczy to bedzie dobrze. ale z audio to jest tak ze gusta maja znaczenie. no i to do czego auto ci opotrzebne. ja mam malo kasy, i rodzine, wiec radio pionka mam takie jak ty chcez miec, malenka tube clariona, w porzednich drzwiach glosniki phonocary na zwrotnicach - 2 drozne, na tyylniej polce boshmany 10 cm, jako tlo;-)) jakoś to gra.
 
 
Moby 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 129
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Maj 2006, 00:33   ;]

to j amoze powiem cos o wooferze. zabudowa typu free air najprościej mówiąc jest to głośnik basowy zmontowany w tylnej półce. Charakteryzuje się bardzo małą sprawnością, ponieważ niemożliwe jest uzyskanie akustycznej izolacji przedniej i tylnej strony membrany, tak by fale dźwiękowe nie znosiły się wzajemnie. Niemożliwe jest uzyskanie odtwarzania najniższych częstotliwości. Obudowa coraz rzadziej stosowana. docys dobrym ale tez (cza sei znać) wyjsciem jest band-pass 4-go lub 6-go rzedu. (roznica w konstukcji) lub wykonaie badz kupno dobrej skrzynki zamknietej.
_________________
Na ile moge, na tyle pomoge ;)


CB <<Moby>>
 
 
Bartek
[Usunięty]

Wysłany: 12 Maj 2006, 00:49   

zaletą t\akiego montazu jest... pusty bagaznik. ja mialem tez ochote na cos takiego,ale:
1: polki rozbierac niebardzo moglem, a z mdfu nie chcialem robic - auto rodzinne...
by mi potem gledzili.druga sprawa to niespecjalna jakosc dzwieku. tzn jest bas, ale taki sredni. hm, nawet by mi moze starczyl.
wkoncu wybralem mala tube, ktora poprostu... moge wyciagnac;)
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2006, 16:17   

Aerjot żadne free air to nie ma najmniejszego sensu, jeżeli zalezy ci na miejscy w kufrze to zbuduj skrzynke kolo 25 litrów łatwądo wyjęcia. lub zabuduj suba w lewym nadkolu ( da się, jakaś mocna 20 wejdzie , widziąłem cos takiego bede mial okazje zrobie fotkę

Free air nie dos ze glupio wygląda, to tak jak moby pisze ma małą skuteczność, półka będzie bardzo niezadowolona no i ktoś może go sobie pożyczyć na wieczne nieoddanie.

A jesli zalezy ci na miejscu w kufrze to zrezygnuj z suba, zrob porządną półkę z mdfu i wstaw w nią 2 20 lub 25. ja mialem 25 jbl i jak wujmowałem suba tez świetnie sobie radziły
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 18 Maj 2006, 00:43   

cinot napisał/a:

(...)
A jesli zalezy ci na miejscu w kufrze to zrezygnuj z suba, zrob porządną półkę z mdfu i wstaw w nią 2 20 lub 25. ja mialem 25 jbl i jak wujmowałem suba tez świetnie sobie radziły

Do tego mozesz polozyc na to siatke (tylko zeby byla nieco wyzej) nawet taka z piecyka gazowego na butle :hahaha: i pozniej przykryc materialem takim jak masz na przedniej czesci w kolumienkach domowych. I praktyczne i oka takiemu co sie rece lepia nie kusi ;-)
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 18 Maj 2006, 08:22   

Miałem to zrobione tak, że głośniki były przykręcane od spodu, pokryte czarnym suknem jakim pokrywa się kolumny, i miałem max ciemne szyby, zatem nie było tego w ogóle widac, nawet jak sie przystawiło głowę do szyby
I nie ukradli mi ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Regulamin forum: Porady eksploatacyjne
Niestosowanie regulaminu prowadzi do kasowania tematów
szynszyl Porady eksploatacyjne 0 17 Kwi 2011, 17:20
szynszyl
Brak nowych postów kupilem car audio ale czy dobry sprzet?
winiar789 Car Audio i CB 4 21 Paź 2008, 19:51
winiar789
Brak nowych postów ile czego w zapalniczce? I czy moj sprzet ruszy??
digital Elektryka 7 30 Kwi 2005, 14:43
Gość
Brak nowych postów MK7 Ocena
janszu Przed zakupem 0 10 Mar 2019, 21:47
janszu
Brak nowych postów Ocena wnętrza
pawel10092 Tuning stylistyczny 8 7 Lis 2016, 10:29
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.