Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: molu
27 Wrz 2008, 16:49
16 w przednie drzwi
Autor Wiadomość
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 4 Maj 2006, 06:32   16 w przednie drzwi

czy od tych postów sprzed wieków , ktoś jeszcze montował 16 w drzwi przednie. mojam fiesta trzyma sie jeszcze jako tako na rdzy. mam zrobiony.. prawie .. wzmak na jakieś 180RMS (modular). chce wpakować głośnik gdn 27/300 (rms), bo ma celuloze jako membrane, zeby robił jako subwoofer - tylko jeszcze nad filtrem subsonicznym myślę. w przednie drzwi chce wsadzic te moje philipsy 50 rms, max 170W. tweetery mam upatrzone jobla :-P . zwrotka chyba jakąs gotowa. przy moim sony x-ploydzie cudów nie będzie, ale .. chyba sie nie schowam ze wstydu... :twisted:
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Maj 2006, 07:54   Re: 16 w przednie drzwi

Z takimi kieszonkami to ma sens! Moze cos na ebayu bedzie...
 
 
 
Crash_1
[Usunięty]

Wysłany: 13 Maj 2006, 17:10   

Witam , ja mam zamontowane (jbl cos tam.)ale jeszcze wszystko w stanie surowym , tzn drzwi rozbrojone, czekaja na wygluszenie ale narazie nei robie nic z tym bo czeka mnie malowanie.Najwiekszym utrapieniem jest dla mnei w tej chwili brak pomyslu na wykonczenie kieszonek ale cos wymysle. musze zrobic foto i postaram sie jakos niebawem zapodac.Pozdro
fotki juz sa:
- http://img100.imageshack....e=zoomgl0ty.jpg
- http://img100.imageshack....=glosnik1im.jpg
Ostatnio zmieniony przez Crash_1 19 Maj 2006, 14:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 14 Maj 2006, 10:56   

Ja i Kurtus mieliśmy z przodu 16, z tego co mi wiadomo. Warto to zrobić.

Szynszyl jesli chcesz sie pobawić sam to może tak:

1 Potrzebujesz klocka z mdfu dośc grubego ( kwadrat około 25 mm grubości) który to przykładasz do drzwi w miejscu gdzie sa fabryczne 13


2. odkręcasz kieszeń i ucinasz fabrycznąmaskownice głośnika

3. Dopasowujesz klocek do kieszenhie i... szpachla i kupa rzeźbienia, a na koniec jakas skóra lub skaj


Albo tak jak kolega powyżej powiększasz otwory fabryczne i już- zaleta tego rozwiązania jest taka, że nie widac co masz zamontowane wadą- może rzegotać o tapicerkę
 
 
Crash_1
[Usunięty]

Wysłany: 15 Maj 2006, 09:54   

U mnei ksztalt "klocka" jest dokladnie taki jak wglebienie w drzwiach po oryginalnej ramce glosnikowej, Wycialem dziure pod 16tke i zabezpieczylem przed"rudym" nastepnie przykrecilem i przykleilem klocka.
Tapicerke pocialem tak zeby nei przeszkadzala w graniu membramie a kieszonke tak jak kolega wyzej radzil :) Mam gdzies u siebie stare maskownice od 16 i teraz musze je zaadoptowac do kieszonek. na koniec tapicerka drzwi zostanei wymieniona na nowa i przy okazji polece tez po kieszeni wiec powino jakos estetycznie wygladac 8)
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 15 Maj 2006, 10:39   

Wrzuć fotkę jakbyś mógł
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 16 Maj 2006, 14:15   

z wycinanką drzwi tonie problem. tylko troche bez sensu zakrywać mała maskownicą czyt. kieszenią tak "duży" głośnik. na razie i tak nie mam czasu na rzeźbienie, ale wakacje tuż tuż... czytam, czytam.. nie zapomniałem o was bigok
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2006, 15:10   

Można zakryć.

Wydaje m isię, że bedziesz montował zestaw odseparowany, zatem wooferek moze byc przesłonięty, bas rozchodzi sięna planie kuli, woofer to nie jest głośnik kierunkowy, będzie je słychac, tony średnie również.

Potem tweetery wrzycasz w trójkąty lusterek i masz git, dobrz ejest je zamocowac na desc ena podszybou gra ciekawie ( dźwięk odbija sie od szyby prosto na wysokośc uszu ( dla osoby o wzroście około 180 cm). Sprawdzone :-P
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 16 Maj 2006, 16:06   

cinot mam 170 ;-(

zestaw zestaw jest dwudrożny i nie jest to raczej układ odseparowany,ale kij mu w oko.. hehe
tweetery to zabawa na wakacje jak rozwale deskę, bo musze dojść do ładu z kablami. auto mam w wersji składak.. tak tak w roku 96.. kiedys było cło i inne sposoby obejścia jego płacenia.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2006, 16:42   

II tam ten 1 centymetr nie bedzie robił różnicy, podaj mi szerokośc głośnika lub promień, zobacyz,y ile różni ise od zwykłcyhn standardowcyhn 16
 
 
Crash_1
[Usunięty]

Wysłany: 17 Maj 2006, 11:32   

ja mam zamiar wzorawac sie na czyms takim (jesli chodzi o wykonczenie kieszeni)
- http://img422.imageshack....60resize1jx.jpg
- http://img422.imageshack....imag00559qn.jpg
mam nandzieje ze mi to jakos ladniej wyjdzie ;-)
Ostatnio zmieniony przez Crash_1 19 Maj 2006, 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 17 Maj 2006, 15:24   

tylko sterowanie szyb jest wkurzające.. bo ja mam orginalnie i kombinuje jak sie wpiąć równolegle. nawet mam prtzełącznik od mondeo, ale poroniona jest rozpiska styków. no ale już mi jackrzec podrzucił. ta biała kieszeń jest całkiem fajna.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
jaco11 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Wiek: 49
Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 1256
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 17 Maj 2006, 16:03   

kolego cos mi sie niechce wierzyć że w wakcje bedziesz mial czas :D
_________________
Córcia JOA11
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów 13 w przednie drzwi
Ługol Car Audio i CB 32 15 Maj 2005, 13:05
molu
Brak nowych postów Jak wygluszyc drzwi przednie z glosnikami??
tajmus Car Audio i CB 6 1 Gru 2007, 23:09
kmb
Brak nowych postów [MK5] przednie drzwi bardzo ciężko otwierać / zamykać
luke200 Mechanika ogólna 0 20 Cze 2013, 14:54
luke200
Brak nowych postów Lampy przednie
wymiana lamp przednich ze zwykłych halogenowych na takie z LED-ami do jazdy dziennej
Zema1906 Elektryka ogólna 4 30 Cze 2019, 12:53
Zema1906


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.