Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Latwa sprawa na poprawienie mocy
Autor Wiadomość
Macias
[Usunięty]

Wysłany: 24 Kwi 2006, 07:52   Latwa sprawa na poprawienie mocy

Wypierdzielic katalizator (przynajmniej w mk2 wydaje mi sie ze znajduje sie on za blisko silnika) pozatym im starsza tym katalizator bardziej zajechany wiec najlepiej sie go pozbyc a zamiast tylnego tlumika wstawiamy strumienice. To wszystko spowoduje szybsze odprowadzanie spalin i dodatkowo przyjemny dzwiek ze strumienicy.
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 25 Kwi 2006, 08:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 24 Kwi 2006, 11:02   

to w mk2 były katalizatory :fox:
(a miejsce zamontowania strumiennicy pozostawie bez komentarza :-P )
_________________
 
 
 
_-MoKrY-_ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Kwi 2006, 15:12   

strumiennicę se odpuść zamiast "kata" o ile tam w ogóle jest daj przelotowy, a na koniec zwykły tłumik i będzie git, a jak masz szmal to jakiś sportowy tłumik możesz dać
na pewno będzie to miało lepszy efekt
_________________
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 25 Kwi 2006, 08:46   

W mk2 wytsępował taki dziwny ukłąd czyli Gaźnik bez sondy Lambda ale z katalizatorem ( nie wiem jak to wyglądało jeżeli chodzi o lata bo najwcześniejsza wersja jakąwidziałem była z 83 roku a wiadomo że nawet w 89 zdażały sie wersje bez Kata )

Co do Wątpliwosci kolegi odnośnie odległości kata od silnika to zastanawiam sie jak wygląda sprawa w TICO w którym katalizator jest bezpośrednio przykręcony do kolektora wydechowego - ma sie to nijak do kata w mk2 który na ogół znajdował się na wysokości przegrody czołowej ( żadziej tuż za portkami ) - Przeceiz katalizator do swojej prawidłowej pracy potrzebuje niemałej temperatury a ogżewany jest właśnie spalinami .

Faktem jest natomiast że w tak starym aucie katalizator jest na ogół w kiepskim stanie i jest raczej przekszodą )

Co do strumienicy zamiast tylnego ( jedynego ?? ) tłumika - kiepski pomysł - mamy 1.1 z odgłosem silnika odrzutowego ( zreszta sam pomysł wstawienia " strumienicy " w tak odległym i dowolnym miejscu jest raczej kiepski )
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
Aero
[Usunięty]

Wysłany: 25 Kwi 2006, 16:33   

co do modyfikacji wydechu, mpolecam artykul na stronie milosnikow fiata http://www.fiat-furious.p.../mod_wydech.htm
 
 
maciek85ty 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 38
Dołączył: 16 Sty 2006
Posty: 57
Skąd: !!!WAWA!!!
Wysłany: 25 Kwi 2006, 22:47   

No właśnie jak to jest z miejscem montowania strumienicy? Gdzieś czytałem że najlepiej wstawiś takową zamiast kata a gdzieś indziej że zamiast środkowego tłumika. Jakie jest Wasze zdanie?
_________________
http://i5.photobucket.com...mini_podpis.jpg
 
 
 
Laskosz 


Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 2321
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 25 Kwi 2006, 22:50   

Ja gdzieś czytałem że im bliżej kolektora wydechowego tym lepiej, a to że ktoś wycina kata a w jego miejsce daje strumienice to inna sprawa :)
_________________
" zanim zadasz pytanie - poszukaj może jest już gotowa odpowiedź "
 
 
 
maciek85ty 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 38
Dołączył: 16 Sty 2006
Posty: 57
Skąd: !!!WAWA!!!
Wysłany: 26 Kwi 2006, 07:22   

Gdzieś też znalazłem żeby wymienić orginalnego kata na kata który stawia mniejszy opór i za nim strunke a na końcu jakiś tłumiczek sportowy.
_________________
http://i5.photobucket.com...mini_podpis.jpg
 
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 27 Kwi 2006, 01:48   

maciek85ty napisał/a:
No właśnie jak to jest z miejscem montowania strumienicy? Gdzieś czytałem że najlepiej wstawiś takową zamiast kata a gdzieś indziej że zamiast środkowego tłumika. Jakie jest Wasze zdanie?


a ja uważam że strumienice najlepiej i najpraktyczniej zamontowac w smietniku...
Jej sens jest równie mitycznie -niezwykły jak nazwa. Doskonale zdaję sobie sprawę oże strumienice stosowane są w rajdowych układach wydechowych ...ale panowie bez jaj..nie te auta ,nie te strumienice i drobny mankament w postaci braku Osrodka badawczo rozwojowego przy domu.
jak wspawac cos ...to rurkę -byle nie zmniejszyc średnicy ..a jak zmieniać tłumik na coś innego to n.p komorowy na tłumik szmerów i tyle w temacie "innym trzeba lat doświadczeń a ja wspawam sobie strumienicę i będę miał lepiej"
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 27 Kwi 2006, 08:37   

http://www.fiat-furious.p.../mod_wydech.htm - Niezdecydowanym ( albo raczej nieoświeconym proponuję lekturęlinku podanego przez Aero

A ze swojej strony popieram Loy-a - strumienica w cywilnym n/a ? dobry bajer na laski jakieś 5 lat temu .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Sprawa odczuwalnej za malej mocy.... Pomocy
ZonExE Mechanika 24 1 Kwi 2009, 20:30
pablon
Brak nowych postów Poprawienie wskaźnika Lambda
Gość Elektryka 15 17 Lip 2005, 14:47
mechano
Brak nowych postów Dziwna sprawa
andrew Elektryka 5 16 Wrz 2006, 10:02
Gość
Brak nowych postów dziwna sprawa
chyba aku...
mix Elektryka 5 23 Lis 2006, 00:43
mix
Brak nowych postów dziwna sprawa
Daras84 Elektryka 1 2 Cze 2007, 13:49
szynszyl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.