Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Modyfikacje wydechu - 1.1
Autor Wiadomość
szerszen1202 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: CLX
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 37
Wysłany: 31 Mar 2006, 10:37   [MK3] Modyfikacje wydechu - 1.1

Mam pytanie poniewaz chce przerobic uklad wydechowy (fiesta 1,1) dostalem tlumik koncowy (nie wiem jakiej firmy) i chce zeby to troche fajnie gadalo :) i czy wywalenie katalizatora i tlumika srodkowego da jakis efekt czy raczej nie przy tak malutkim silniku?? Kata i tlumik srodkowy chce zastapic rurka
Ostatnio zmieniony przez trzeci 22 Lut 2010, 20:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xr2fun 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 625
Wysłany: 31 Mar 2006, 10:55   

Przeszukaj forum bo ten temat już był!
 
 
marcel20 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 215
Skąd: Koszalin
Wysłany: 1 Kwi 2006, 11:21   

Nie rób scen :lol:
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 1 Kwi 2006, 23:53   

kolejny raz powiem :)
upier*****l przy kolektorze i bedzie huczeć :)

pozdro ;]
 
 
3eci
[Usunięty]

Wysłany: 2 Kwi 2006, 01:01   

Właśnie całkiem niedawno przepalił mi się wydech w swoim maleństwie :) Buczy ładnie :P Jak robię redukcję, powiedzmy z 3 na 2 to ma odgłos samochodu z rajdu WRC :D hehe (takie przerywanie)

Z tego co wiem, to są specjalne puszki np do mniejszych silników. Kupić oddzielnie puszkę i końcówkę i zespawać. Powinno być dobrze.

Ale bardzo chętnie bym posłuchał jakby ktoś napisał jak osiągnąć czysty basowy dźwięk z silnika 1.1?? :hihihi:

A kto może ma sam filter stożkowy założony? lub strumiennice ? :)
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 2 Kwi 2006, 13:08   

3eci napisał/a:
Właśnie całkiem niedawno przepalił mi się wydech w swoim maleństwie :) Buczy ładnie :P Jak robię redukcję, powiedzmy z 3 na 2 to ma odgłos samochodu z rajdu WRC :D hehe (takie przerywanie)

Z tego co wiem, to są specjalne puszki np do mniejszych silników. Kupić oddzielnie puszkę i końcówkę i zespawać. Powinno być dobrze.

Ale bardzo chętnie bym posłuchał jakby ktoś napisał jak osiągnąć czysty basowy dźwięk z silnika 1.1?? :hihihi:

A kto może ma sam filter stożkowy założony? lub strumiennice ? :)

Poszukaj troche jest taka opcja... ;) i sie dowiesz co i jak z 1.1 a jak cos to poszukaj sobie Fiesty Kurtusa on mial 1.1 i bardzo ladnie warczacy wydech...
_________________

 
 
 
3eci
[Usunięty]

Wysłany: 2 Kwi 2006, 13:14   

Fordon napisał/a:
Poszukaj troche jest taka opcja... i sie dowiesz co i jak z 1.1 a jak cos to poszukaj sobie Fiesty Kurtusa on mial 1.1 i bardzo ladnie warczacy wydech...


Ok, dzięki za namiary :-)
 
 
szerszen1202 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: CLX
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 37
Wysłany: 2 Kwi 2006, 19:32   

Moze mi ktos wytlumaczy na czym polega te forum???? czy polega na pisaniu madrosci jeden madrzejszy od drugiego (glupota) czy polega na dawaniu sobie rad odnosnie auta
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 2 Kwi 2006, 22:19   

szerszen1202 napisał/a:
Moze mi ktos wytlumaczy na czym polega te forum???? czy polega na pisaniu madrosci jeden madrzejszy od drugiego (glupota) czy polega na dawaniu sobie rad odnosnie auta

Polega na tym ze jak cos bylo wielokrotnie walkowane i wytlumaczone łopatologicznie to po co na nowo zaczynac skoro mozna poszukac... ;)
Marcin zamknij temat bo zaraz wojna bedzie... :|
_________________

 
 
 
pietrus 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 40
Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 21
Skąd: Opole
Wysłany: 2 Kwi 2006, 23:30   

Ja wywalilem kata, wstawilem rure, do tlumola przyspawalem koncoweczke ultera co by ladnie wygladalo i jest git. Nie ryczy, moze nie jest efekt taki jak przy sportowym tłumolu, ale fajnie mruczy. Pzdr :)
_________________
Fiesta Rulez :)
 
 
 
szerszen1202 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: CLX
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 37
Wysłany: 3 Kwi 2006, 15:07   

Ja wlasnie przed chwila skonczylem wywalilem kata i tlumik srodkowy a na koncu mam jakis tlumik sportowy (nie wiem jaki dostalem go) i jest calkiem przyjemnie wcale glosno nie chodzi jest fajny mily dzwiek dla ucha
 
 
3eci
[Usunięty]

Wysłany: 5 Kwi 2006, 19:31   

Mam małe pytanie co do układku wydechowego w mojej Fiestce. Przy środkowej puszce puścił spaw i rura przechodząca pod spodem została odłączona od dalszej części układu.

Bardzo mi sie podoba dźwięk który wybiega z tej prostej rury :) innym też się podoba :) a to jest 1.1

Moje pytanie: Czy przy takim odłączeniu się wydechu trace na mocy ??? czy zyskuję? Czy spalanie jest większe??
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 5 Kwi 2006, 20:01   

to sie nazywa wolny wydech :D
jakbyś wiedział co nieco o wydechu wiedziałbyś ze spaliny wydostają sie z kolektora i wpadają do 1 tlumika po czym rezonans (czy co tam jest :D ) powraca do otwartego jeszcez cylindra i wyciąga z niego reszte spalin ktore trafiaja do wydechu.
bez tego kompletnego ukladu wydechowego (przynajmniej 1 tlumik przelotowy) wzrośnie spalanie jak i spadną osiągi.
za dzwięk moga zabrać dowod rejestracyjny.
wiec chyba nei warto się męczyć :) i robić wiochy pod domem i na miescie :)

a w ogole co to za pytanie i czemu ja na tak glupie pytanie odpowiadam :D :D :D
pozdro :p

P.S. pojezdzij i powiesz po wyjezdzie do warszawy to co ja :)
KOCHAM CICHE TLUMIKI, KOCHAM!!!!!!!
 
 
3eci
[Usunięty]

Wysłany: 5 Kwi 2006, 21:01   

Hehehe tylko pytałem :) moje bębenki trochę reagowały na ten dźwięk:P Spoko. Właśnie zauważyłem większe spalanie i się chciałem upewnić. Niby spaw puścił i ta rurka jakby wypadła i ją włożyłem w to miejsce, tylko cyknąć muszę. pozdro
 
 
RKRman 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 50
Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 454
Skąd: z podkarpacia
Wysłany: 8 Kwi 2006, 00:28   ???

szerszen1202 napisał/a:
Ja wlasnie przed chwila skonczylem wywalilem kata i tlumik srodkowy a na koncu mam jakis tlumik sportowy (nie wiem jaki dostalem go) i jest calkiem przyjemnie wcale glosno nie chodzi jest fajny mily dzwiek dla ucha


tłumik końcowy masz nowy ??? .....sory ale trudno mi uwierzyć że przy braku środkowego jest "spokojnie" ...no chyba że opisujesz pyrkanie na wolnych obrotach :D ...radzę założyć ponownie środkowy...bo długo nie wytrzymasz ....no chyba że jesteś twardziel któremu stopery wystająz uszu ;-)
_________________
fajnie było ją mieć
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.