Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:16
Jak zrobić kontorlke do świateł mijania??!!??!!
Autor Wiadomość
Mackoooo 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Classic
Silnik: 1.1/53KM
Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2005
Posty: 40
Skąd: KRAKÓW -RUCZAJ-
Wysłany: 24 Paź 2005, 20:06   Jak zrobić kontorlke do świateł mijania??!!??!!

Mam maly problme pewnie jak kazdy z Was.... w dzien za cholere nie widac czy mi sie swieca swiata czy nie :P i tu jest problem chcialem zrobic sobie kontrolke w zegarze wiem ze mam 2 wolne miejsca lae nie iwem jak tego dokonac... czy robil juz ktos takie cos ??

Pozdrawiam i prosze o pomoc :D
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Paź 2005, 23:52   

stary akcja jest prosta dość . kupujesz zielona diode plus diody przyczepiasz pod bezpiecznik od świateł mijania a minus podczepiasz pod mase i masz . jeśli stosujesz zwykła diode musi mieć po drodze rezystor . ale to w sklepie elektronicznym ci powiedza . od 800ohm do 1 Kohm . I koniec . zero kombinowania . albo jeśli sie nudzisz trzeba wsadzić orginalan oprawke w brakujacy otwór i w dodatku poszukać takie otworu który ma na jednej ścieżce na stałe mase i zmostkowac na liczniku ścieżke od podświetlania ze ścieżka wolnej oprawki . tylko uwaga zeby odłączyć przewód z org instalki który jest podłaczony pod to miejsce . Hm jedna wada bedzie sie palić razem z postojówkami a nie tylko jak masz światła mijania .
 
 
 
A.O
[Usunięty]

Wysłany: 25 Paź 2005, 09:55   

Ja mam tak wykorzystaną jedna z wolnych kontrolek przy zegarach. Operacja jest dość prosta ale przy wykorzystaniu ścieżek i głównego złącza musisz pamiętać że nie wszystkie kontrolki są sterowana poprzez podanie +12V. Ale nie jest to jakiś problem. No i tak jak pisał Dioda nie zależnie od tego czy są postojówki czy drogowe kontrolka się świeci.
 
 
Esox Hunter
[Usunięty]

Wysłany: 26 Lis 2005, 12:43   

Fajnie że poruszono tą kwestię. Jak pierwszy raz miałem poprowadzić Fiestę, to po włączeniu świateł musiałem wysiąść z samochodu żeby sprawdzić, czy się światła świecą, bo nie widziałem zapalonej kontrolki (myślałem, że bezpiecznik lub coś podobnego siadło). Dopiero później się dowiedziałem, że nie ma takiej kontrolki. :yes: Trochę mnie to zdziwiło :) Nic tylko zrobić sobie kontrolkę. :hihihi:
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Lis 2005, 18:24   

a widziałeś kontrolke w jakimś suzuki , hondzie , daewoo , Vw (napewno golfy nie maja) . ?? to jest standard a dlaczego tak jest to nie wiem :( ale w sumie źle ze tak jest .
 
 
 
mkonst
[Usunięty]

Wysłany: 1 Gru 2005, 10:49   

A jak zdemontować zegary (muszę sprawdzić przy okazji kontrolkę rezerwy paliwa) ?
 
 
Jaroslaw82
[Usunięty]

Wysłany: 2 Gru 2005, 09:18   

Cytat:
A jak zdemontować zegary (muszę sprawdzić przy okazji kontrolkę rezerwy paliwa) ?


To wcale nie jest takie trudne- najpierw musisz zdemontowac oslone deski- dwie srubki sa nad zegarami a trzecia jest zaraz za srodkowym nawiewem (zaslonieta taka trojkatna zaslepka, na samym rogu). Nastepnie musisz poodlaczac kable ktore ida do tej oslony (do zegara, wlacznikow- przednich swiatel przeciwmgielnych, tylnych, ogrzewania przedniej i tylnej szyby)- jak nie masz wszystkich to lepiej, ja mam wszystkie te funkcje i musialem je sobie pozaznaczac ktora wtyczka do ktorego gniazdka, zeby pozniej przyciskiem od ogrzewania nie wlaczac przeciwmgielnych :)

Nastepnie musisz odkrecic 4 srubki od obudowy zegarow- dwie na dole, dwie na gorze.
Zeby wyjac szybke(oslone zegarow) musisz jeszcze odczepic 4 zatrzaski- dwa po bokach, dwa na gorze- uwarzaj zeby nic nie polamac!!!

No i jestes w srodku!! Milej zabawy :rotfl:
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 2 Gru 2005, 11:46   

mkonst napisał/a:
A jak zdemontować zegary (muszę sprawdzić przy okazji kontrolkę rezerwy paliwa) ?


Nie zdziw sie - ale mozesz nie miec tej kontrolki - w mojej mk4 nie ma :hahaha:
 
 
Dibas
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2005, 23:57   

taka prawda, w mojej fabrycznie kontrolki rezerwy nie było - i się nawet nie zdziwiłem (może dlatego że wcześniej też miałem forda bez kontrolki rezerwy paliwa).
za to teraz w zegarach z obrotomierzem (które nabyłem drogą zakupu) kontrolka rezerwy jest, ale i tak nie chce działać a w tym temacie jestem lewy i nie wiem jak to podłączyć!!!

pzdr.
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 9 Gru 2005, 15:42   

Dibas napisał/a:
taka prawda, w mojej fabrycznie kontrolki rezerwy nie było - i się nawet nie zdziwiłem (może dlatego że wcześniej też miałem forda bez kontrolki rezerwy paliwa).
za to teraz w zegarach z obrotomierzem (które nabyłem drogą zakupu) kontrolka rezerwy jest, ale i tak nie chce działać a w tym temacie jestem lewy i nie wiem jak to podłączyć!!!

pzdr.

tak, jest i nie bedzie dzialac - tez wymienialem u siebie i liczylem ze bedzie dzialac... ale nie nie, niestety... z kontrolka rezerwy to juz lotoria jest. Np kolega Minio wymienial i u niego dziala... ja wymienilem i nie dziala...czadzik :hahaha:
 
 
tevenet
[Usunięty]

Wysłany: 9 Gru 2005, 17:36   

diodalodz napisał/a:
Hm jedna wada bedzie sie palić razem z postojówkami a nie tylko jak masz światła mijania .


A ja w swojej mk1 mam instalację przerabianą przez jednego z poprzednich właścicieli i do świateł mam dwie diody: żółta się zapala przy postojówkach a czerwona do świateł mijania (wtedy świecą dwie). Jest jeszcze fabryczna niebieska do długich. Szczerze mówiąc nie wiem jak to jest zrobione ale gdyby był ktoś zainteresowany to mogę pogrzebać.
 
 
Kam'ol 

Model: Ford Fiesta Mk5`02
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kamil
Wiek: 44
Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 129
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 9 Gru 2005, 17:50   

tevenet napisał/a:
diodalodz napisał/a:
Hm jedna wada bedzie sie palić razem z postojówkami a nie tylko jak masz światła mijania .


A ja w swojej mk1 mam instalację przerabianą przez jednego z poprzednich właścicieli i do świateł mam dwie diody: żółta się zapala przy postojówkach a czerwona do świateł mijania (wtedy świecą dwie). Jest jeszcze fabryczna niebieska do długich. Szczerze mówiąc nie wiem jak to jest zrobione ale gdyby był ktoś zainteresowany to mogę pogrzebać.


jak dla Mnie to możesz pogrzebać :devil:
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 9 Gru 2005, 17:56   

oBIE DIODY PODŁACZASZ DO MASY, TĄ CO MA BYĆ OD POSTIJUWEJ POPRZEZ REZYSTOR PODLACZSASZ POD BEZPIECZNIK OD SWIATEŁ POZYCYJNYCH, A TĘ DRUGĄ PRZEZ REZYSTOR POD BEZPIECZNIK SWIATEŁ MIJANIA - PROSTE.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
tevenet
[Usunięty]

Wysłany: 10 Gru 2005, 14:24   

No to już chyba nie muszę grzebać :D Szczerze mówiąc to mi się nie chciało bo straszny bałagan jest w tej instalacji...
Ale jak ktoś nadaj jest zainteresowany tym jak to wygląda to mogę zapodać fotki.
Pozdrawiam!
 
 
Kam'ol 

Model: Ford Fiesta Mk5`02
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kamil
Wiek: 44
Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 129
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 10 Gru 2005, 14:25   

tevenet napisał/a:
No to już chyba nie muszę grzebać :D Szczerze mówiąc to mi się nie chciało bo straszny bałagan jest w tej instalacji...
Ale jak ktoś nadaj jest zainteresowany tym jak to wygląda to mogę zapodać fotki.
Pozdrawiam!


haha nie ma to jak fotki bałaganu na rozkmine :], ja jednak nalegam :devil:
 
 
tevenet
[Usunięty]

Wysłany: 14 Gru 2005, 17:51   

Mam fotki ale nie wszystkie. Właściwie okazało się to nie takie trudne jak siuę wydawało. Do świateł mijania jest inny bezpiecznik niż do świateł pozycyjnych. A jeżeli chodzi o podłączenie to tak jak pisał dioda: plus do bezpiecznika, minus na masę i jeżeli potrzeba to jeszcze rezystor.



Tutaj są zapalone tylko pozycyjne:


Tutaj pozycyjne i światła mijania:


Tutaj jest skrzynka bezpieczników (światła mijania to u mnie ten najbardziej po prawo):


Jak będzie trzeba to powyciągam te wszystkie kable, które widać w tle ostatniego zdjęcia ale szczerze to mi się nie chce :2xf:
Pozdro!
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 14 Gru 2005, 19:45   

Szkoda tylko ze popsułes takł ładną deskę z Mk1 wstawiając nie pasujące do ducha czasu diody... gdzie miales mase miejsca na zegarach, i prawdopodobnie wolną kontrolkę.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
tevenet
[Usunięty]

Wysłany: 15 Gru 2005, 18:16   

Ale jak już pisałem wcześniej te diody dostały mi się w spadku po poprzednim właścicielu razem z kilkoma niezbyt odpowiadającymi mi usprawnieniami. Ale cóż mam zrobić? Jeszcze więcej szkody narobię próbując je usunąć :!:
 
 
mkonst
[Usunięty]

Wysłany: 16 Gru 2005, 07:50   

Cytat:
To wcale nie jest takie trudne- najpierw musisz zdemontowac oslone deski- dwie srubki sa nad zegarami a trzecia jest zaraz za srodkowym nawiewem (zaslonieta taka trojkatna zaslepka, na samym rogu).



Ale nad zegarami nie ma żadnych śrubek :(
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Gru 2005, 21:28   

troche duzo tych postów na temat kontrolek . Czy nie prościej dobrze umyć licznik . wtedy poświata sie pojawia zawsze i widzać czy jest on/off . Hm a co do wiercenia w desce to raczej traktuje to również jako ostateczność .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 15:26
rufffio
Brak nowych postów Przyklejony: Co zrobić w razie wypadku w krajach UE
Warto wiedzieć jak dochodzić swoich praw w razie wypadku lub kolizji za granicą.
BLADE Ubezpieczenia i rejestracja aut 0 29 Sie 2008, 08:44
BLADE
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zacząć ?
pablonas Sport w FKP 19 5 Sty 2005, 20:43
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.