Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:16
autko nie chce odpalić...pierwszy raz sie zdarzyło...
Autor Wiadomość
Danio 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 391
Skąd: Tychy
Wysłany: 7 Gru 2005, 10:46   autko nie chce odpalić...pierwszy raz sie zdarzyło...

przedwczoraj normalnie jechałem sobie autkiem i wszystko było okeje( w ten dzień była straszliwa ulewa...mokro niesamowicie)...postawiłem autko na parkingu jak zwykle...na drugi dzień chciałem ją przestawić w inne miejsce ...no i wsiadam..wkładam kluczyk...czekam aż lampka zgaśnie ...chcę odpalić a tu taki stukot sie robi...tak jakbym młoteczkiem uderzał gdzieś w komorze silnika...no i lampka pod zegarkiem i kontrolki zna desce tak migają...wygląda to tak jakbym miał jakiś przerywacz włączony...bardzo proszę o jakieś nakierunkowanie co to może być....bo pizgawica jest i kostnieje normalnie człowiek...a jutro będę jej potrzebował..pozdrawiam

dodam że jakiś miesiąc temu cały rozrusznik był czyszczony i smarowany a aku podładowany...i prześlicznie kręciła :( pierwszy raz sie zdażyło że nie zakręciła
_________________
Dobra Fiesta nie jest zła ;)

 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 7 Gru 2005, 12:03   Re: autko nie chce odpalić...pierwszy raz sie zdarzyło...

Danio napisał/a:
przedwczoraj normalnie jechałem sobie autkiem i wszystko było okeje( w ten dzień była straszliwa ulewa...mokro niesamowicie)...postawiłem autko na parkingu jak zwykle...na drugi dzień chciałem ją przestawić w inne miejsce ...no i wsiadam..wkładam kluczyk...czekam aż lampka zgaśnie ...chcę odpalić a tu taki stukot sie robi...tak jakbym młoteczkiem uderzał gdzieś w komorze silnika...no i lampka pod zegarkiem i kontrolki zna desce tak migają...wygląda to tak jakbym miał jakiś przerywacz włączony...bardzo proszę o jakieś nakierunkowanie co to może być....bo pizgawica jest i kostnieje normalnie człowiek...a jutro będę jej potrzebował..pozdrawiam

dodam że jakiś miesiąc temu cały rozrusznik był czyszczony i smarowany a aku podładowany...i prześlicznie kręciła :( pierwszy raz sie zdażyło że nie zakręciła


A za drugim razem odpalił ? ja mialem bendix padniety...i tez robił tylko świst i potem dup :ok: a za drugim/trzecim razem zawsze odpalił hehe :hahaha:
 
 
_-MoKrY-_ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Gru 2005, 14:22   

jak dla mnie bendix, ewentualnie zasniedziałe połaczenia i nie łapie, sprawż masę
_________________
 
 
 
Danio 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 391
Skąd: Tychy
Wysłany: 7 Gru 2005, 15:20   

nie odpalił za drugim ani za trzecim...tak jak pisałem wyżej całość była czyszczona jakiś miesiąc temu...i naprawdę kręciło jak suszarka...a nie ma jakiegoś przekaźnika odpowiedzialnego za to albo coś...w sumie to nie wiem co robić...nigdy mnie jeszcze nie zawiodła a do tego taka straszliwa pogoda...ech
_________________
Dobra Fiesta nie jest zła ;)

 
 
 
_-MoKrY-_ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Gru 2005, 17:15   

bendx padnięty :) to on jest odpowiedzialny za to żeby zaczęło obracać :) , do niego dochodzi sygnał ze stacyjki żeby "kręcić", przewód zasilający i masa

jak się myle niech mnie ktoś poprawi
_________________
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Gru 2005, 17:41   

_-MoKrY-_ napisał/a:
bendx padnięty :) to on jest odpowiedzialny za to żeby zaczęło obracać :) ,
Jeśli tak by było to pwoinno być słychac głośnie wycie rozrusznika bez obciązenia i ewentualnie jakeś drobne zgrzyty zębnika...

[ Dodano: Sro Gru 07, 2005 17:52 ]
Danio napisał/a:
wsiadam..wkładam kluczyk...czekam aż lampka zgaśnie ...chcę odpalić a tu taki stukot sie robi...tak jakbym młoteczkiem uderzał gdzieś w komorze silnika...no i lampka pod zegarkiem i kontrolki zna desce tak migają...

Jeżeli słychać cykanie to znaczy iż włącznik elektromagnretyczny działa i przystawia zebnik do kołą zamachowego... jeśeli przekręcisz kluczyk, słychac to CYK i kontrolki mocno przygasają to znaczy iż włacznik elektromagnetyczny poza wyciągnięceiem zembnika włacza jeszcze rozrusznik ale ten jest zablokowany i się nie obraca... a jeśli nie przygasaja to znaczy ze rozrusznik się nie włacza - jak umiesz to włącz rozrusznik bez wyciągania zębnika - bedziewsz wiedział czy sie wogóle obraca... w przypadku zablokowania wirnika mogą być to zatarte tulejki albo zakleszczony zembnik (czyli ten cały bendix o któruym tak tu głośnio)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
zajac77
[Usunięty]

Wysłany: 7 Gru 2005, 18:45   

cześć

proponuję zajrzeć do działu MECHANIKA
identyczny problem prawie udało nam sie zdiagnozować :)
ja dziś odpaliłem swoją FIEŚCINĘ za 13 razem :(
ale odpaliła wreszcie :) ciekawe na jak dlugo, hi hi hi
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2005, 00:52   

zajac77 napisał/a:
cześć

proponuję zajrzeć do działu MECHANIKA
identyczny problem prawie udało nam sie zdiagnozować :)
ja dziś odpaliłem swoją FIEŚCINĘ za 13 razem :(
ale odpaliła wreszcie :) ciekawe na jak dlugo, hi hi hi


dopóki szczotki się nie skończą :hahaha:
 
 
Danio 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 391
Skąd: Tychy
Wysłany: 8 Gru 2005, 10:59   

przestało stukać...teraz tylko lampki przygasają....trzeba będzie ją jakoś zatargać do garażu :/ ale z racji braku czasu myśle że nieprędko to nastąpi :(


a jednak znowu stuka...co za pierdzielona pogoda byłem dosłownie 20 minut przy niej i jestem cały mokry
_________________
Dobra Fiesta nie jest zła ;)

 
 
 
Mafios 
Junior Admin




Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Patryk
Wiek: 41
Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 2809
Skąd: Łódź
Wysłany: 8 Gru 2005, 11:36   

to teraz na 100% Ci akumulator padl jak mi bateriala padla to on tez tak strzelal dziwnie jakby przekazniki odpal go na innym akumulator moze Ci padl alternator i bateria sie rozladowala
_________________
RS TURBO
Profil Facebook
 
 
 
BIGL
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2005, 17:27   

Naładuj aku a jak to nie pomoże to stuknij młotkiem w rozrusznik ( oczywiście z umiarem)pare razy bo może ci sie szczotki zawiesiły.
 
 
Danio 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 391
Skąd: Tychy
Wysłany: 10 Gru 2005, 08:49   

dziękuję wszystkim za zainteresowanie...wczoraj fiestka odpaliła i już dzisiaj możemy sobie jechać :D podpiąłem sie do ojca auta(bo ma nowy akumulator) a następnie wsiadłem i przekręciłem kluczyk w tym samym czasie ojciec postukał w rozrusznik i ruszyła :) i odpala nawet z mojego aku więc póki co wszystko jest ok...nie wiem co robić z tym tematem...w sumie można go zamknąć...jeszcze raz dzięki ;)
_________________
Dobra Fiesta nie jest zła ;)

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Gry i inne bajery dla nudzacych sie w pracy
Mafios Linkownia 138 3 Sie 2015, 00:14
driver90
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów Silnik 1.3 96 r - nie chce odpalić
QBOSS Mechanika 19 19 Cze 2008, 22:23
diodalodz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.