Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:16
Deska rozdzielcza mk3
Autor Wiadomość
Hayabusa
[Usunięty]

Wysłany: 3 Wrz 2004, 21:50   

spoko jutro mam zamiar spedzic cały dzien na zabawie z fiesta wiec cos sie wykąbinuje :D
 
 
artmaz
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lis 2005, 14:48   

Witam !
Jestem świeżym właścicielem Fiesty MK4 1.25 Zetec, z roku 1996. I mam już mały problem. Zaświeca mi się kontrolka hamulca ręczniego, bez jago zaciągania. Sprawdzałem wyłącznik przy rączce hamulca i jest ok. Podczas jazdy kontrolka sie świeci, czasem gaśnie, czasem mruga. Domyślam sie że jest jakieś zwarcie najprawdopodobniej gdzieś w okolicach samej kontrolki. Ciekawą rzeczo jest również fakt, że równolegle z w/w defektem zaczął mi świrować licznik predkości jazdy. Czasem brak jest jego wskazań, a czasem działa normalnie. Czy można jakos połączyć ze sobą aba te defekty. Usiłowałem zdemontować cały zestaw liczników by sprawdzić co się dzieje lecz niestety nie potrafię go wyjąć. Czy ktoś może mi powiedzieć (opisać) krok po kroku co należy zrobić by odpiąć linkę i wyjąć licznik bez szwanku. Czytałem forum gdzie natrafiałem na wzmianki na ten temat, ale niestety nikt nic konkretnego nie pisze. Ponać na stronie Thomasa był dokładny opis czynności lecz niestety już niedostępny. Będzę bardzo wdzięczny na pomoc. Pozdrawiam !!!
 
 
Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 1 Gru 2005, 10:01   

Na początek sprawdź czy masz dobry poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku.
To jest główna przyczyna takiego zachowania kontrolki.
 
 
artmaz
[Usunięty]

Wysłany: 3 Gru 2005, 02:03   

Faktycznie !!! - wczoraj kontrolka jeszcze mrógała, dzisiaj już świeci się cały czas. Dolałem płynu hamulcowego i po problemie. Właściwie to problem dopiero sie teraz zaczął. Muszę mieć jakąś porządną "dziurę" w układaie hamulcowym. Chociaż ciekawe że żadnej plamy po płynie pod samochodem nie znalazłem. Ale ok. to już inny temat. Ciąglę nie wiem jak wyjąć ten licznik, tzn. jak odczepić linkę licznika od zespołu wskaźników, - pomoże ktoś ??
 
 
Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 3 Gru 2005, 10:41   

Płynu lepiej nie dolewać tylko wymienić.
Co do linki, to jest lekki problem ale tylko pierwszy raz. Ogólnie w jednym miejscu musisz ścisnąć palcami taki szeroki element i linka sama wyskoczy. Coś w rodzaju szybko zlączki.
 
 
artmaz
[Usunięty]

Wysłany: 4 Gru 2005, 10:54   

Byłem wczoraj na kanale w warsztacie i okazuje sie, że mi prawie nie hamują tylne koła. Prawdopodobnie zapieczome tłoczki (samochód niedawno sprowadzony z Niemiec) - muszę sprawdzić co tam sie dzieje a później wymienię płyn.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.