Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:16
opór elektryczny przewodów WN
Autor Wiadomość
Andreoz
[Usunięty]

Wysłany: 28 Lis 2005, 17:27   opór elektryczny przewodów WN

dioda zapodał gdzieś na forum fkp...........do którego nie mam dostepu:))...........:

diodalodz napisał/a:
hm generalnie jak wszystko na świcie kable maja określone parametry , opór na metr ........ciach...... .


Witam
Mam pytanie: jaki mają opór kable JANMOR a jaki oryginały MOTORCRAFTA dedykowane do Fiesty???Bo teraz jestem przed wyborem kabli WN i się zastanawiam. Zawsze jeździłem na kablach od poloneza (koszt ok 20-25 zł-pasuja idealnie )tylko że autko wytrzymywało na nich niecałe 10000 km więc pytam się faceta w sklepie dlaczego tak szybko mi siadaja a on mowi że kable do fiesty mają inny opór elektryczny niż te do Poloneza. Miałem wziąć jeszcze na próbę oryginalne przewody od Poloneza koszt ok 40zł ale teraz się zastanawiam skoro maja inną rezystancją i próba na starcie skazana jest na porażkę:((
Rezystancja nowych przewodów do Poloneza to ok 10koHm.
Jeżeli możecie sprawdzić ile mają wasze oryginały???
Dzięki
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 28 Lis 2005, 18:52   

Masz cefkę zapłonowa od dużego fiata - pakuj przewody od dużego fiata czy poloneza, masz oryginalną bosha - wkłądaj przewody dedykowane do fiesty.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 29 Lis 2005, 00:36   

hm ja mam z FSO 1500 przewody sentech naprawde daja rade i sa po 30 zł . zrobiłem na nich 30 tyś i nie ma problemów . nigdy sie nie zalały co prawda nie maja TUNINGOWEGO wyglądu bo sa czarne i maja białe napisy ale moim zdaniem sa bardzo dobre , totalny brak przebić indukcji i zakłuceń radiowych . Janmory moim zdaniem złe nie sa ale dobre tez nie . przeciętne . A w jaki sposób padaja ci przewody ?? upalaja sie w którymś miejscu ?? Mam cewke tez z FSO i ona daja duzo słabsza iskre ale ma swoje zalety bo nie wypala przerywacza . Choć prawdopodobnie przez nia pojawia sie czasami szarpanie przy 2-3 tyś borotów ale przestawienie zapłonu załatwia sprawe .
 
 
 
Rangers76
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lis 2005, 10:39   

Nic nie kombinuj kup sobie kable JANMOR`a. Ja wymieniłem śmigam i nie narzekam.Po co ci opór kabli. Jak są do Fiestki to są do Fiestki.
8)
 
 
Jareczek
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lis 2005, 12:15   

Rangers76 napisał/a:
Po co ci opór kabli. Jak są do Fiestki to są do Fiestki.
8)


:devil: A kto pamięta jakie ja mam kable :?: :fox: Chetnych do obejrzenia zapraszam na najbliżego spota, jak ktoś zgadnie, to stawiam piwo :rotfl:
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 29 Lis 2005, 21:37   

Rangers76 napisał/a:
Po co ci opór kabli. Jak są do Fiestki to są do Fiestki. 8)
Widzisz w starych firestach czesto się smiga na nieoryginalnych czesciach i jeśli masz wsadzons cefkę z dużego fiata to przewody do fiesty lekkie nieporozumienie... lepiej te od dużego fiata wsadzić... a jesli znasz opór przewodów, i moc cefki zawsze można sobie wyliczyć i cos dopasowac, po co płącić 60 złotych jak może można 18 z takim samym lub nawet lepszym efektem...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Andreoz
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lis 2005, 17:21   

szynszyl napisał/a:
luuudzie, trzymajcie mnie... jak sie kupuje 3 razy do roku janmory, to sie kiedyś może i pojdzie po rozum do głowy?


Witam
He he he wiedziałem że Tuptuś mnie kiedys opierniczy ale po Szynszylu się tego nie spodziewałem:)))Dzieki za pomoc jutro biore NGK.... koniec z dziadostwiem :) ))

Jareczek napisał/a:
A kto pamięta jakie ja mam kable Chetnych do obejrzenia zapraszam na najbliżego spota, jak ktoś zgadnie, to stawiam piwo


Masz kable od malucha ...........wisisz mi piffko:)))
Kod:
Ostrzegam przed spamem - beda warny. Takie posty tylko smiecą a nie pomagają.
ŁOKMEN
 
 
Jareczek
[Usunięty]

Wysłany: 1 Gru 2005, 12:14   

Andreoz napisał/a:

Masz kable od malucha ...........wisisz mi piffko:)))


To się nie liczy, bo wiedziałeś jakie mam kable :-P


Po odbiór nagrody zaprasam na spota razem z zapasowym kierowcą
Kod:
Jarek jako mod w pierwszej kolejości powinieneś dawać przykład z przestrzeganiem zasad ma mechanicznym a nie spamować. Danie warna Tobie jko modowi nie bedzie dla mnie problemem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kierownica - trzaskanie i opór
yoyo72 Mechanika ogólna 7 25 Cze 2015, 11:49
x6itru
Brak nowych postów Opór przy biegach 1 i 2
TRO Mechanika silnika 8 27 Sty 2020, 00:14
JoeMix
Brak nowych postów [MK3] Przewody WN stawiają opór
daro_zory Elektryka 9 10 Sty 2010, 22:02
daro_zory
Brak nowych postów [MK3] opór na kierownicy po wymianie krzyżaka
sergiozzor Mechanika 26 18 Lip 2009, 17:33
bidżej
Brak nowych postów [MK3] Opór przy skręcaniu kołami
sapateros Mechanika 2 7 Sty 2011, 11:42
sapateros


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.