Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:14
Problemy z akumulatorem
Autor Wiadomość
lipnyleon
[Usunięty]

Wysłany: 9 Lis 2005, 11:10   Problemy z akumulatorem

Witam!

Mam problem z akumulatorem od momentu jak trzeba jeździć w ciągu dnia z włączonymi światłami, muszę doładowywać akumulator bo ewidentnie słabnie i rano ciężko odpala. Sprawdziłem ładowanie i wynosi 13,4V przy wyłączonych światłach i 12,7 przy włączonych. Akumulator to biały bosch i ma zaledwie 1,5 roku jeszcze na gwarancji. Co o tym sądzicie, czy te wartości napięcia są ok czy za niskie, może coś nie tak z regulatorem napięcia... Jak ktoś ma możliwość niech sprawdzi jakie ma napięcie na aku u siebie.

pozdr.
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 9 Lis 2005, 11:41   

jaką pojemnośc ma akumulator- powinna byc na nium naklejka watrość wyrazona w amperogodzinach ( aH)

Co mopże być źle:

-pasek klinowy


-diody w alternatorze
- łożyska w alternatorze
- jakies przebicia prądu


Mi tez źle działał i pow wymianie paska i łożysk w alternatorze i naprawy diód jest ok, napiecie powinno byc chyba cos kolo 14 przy pracujących światłach i silniku
 
 
lipnyleon
[Usunięty]

Wysłany: 9 Lis 2005, 12:10   

- akumulator 74 Ah
- pasek jest prawie nówka i naciągnięty

właśnie wyczytałem w karcie gwarancyjnej aku że wg boscha napięcie powinno wynosić 13,8-14,4V czyli u mnie coś chyba za mało jest...
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 9 Lis 2005, 13:44   

Jedź do elektryka sprawdzić ładowanie, jak dla mnie cos w wltrnatorze szwankuje, jak tak mało ładownia pokazuje ;)
 
 
_-MoKrY-_ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Lis 2005, 16:04   

prawda ładowanie trochę niskie.... a żarzy ci się kontrolka ładowania przy niskich obrotach?

ja stawiam ze alternator ma juz dosyć... naprawa prawdopodobnie skończy się na wymianie diod w regulatorze... ale może być gorzej ( u mnie nadżarte było uzwojenie, 240zl wzięli za wymianę z regeneracja wszystko w 30 min). przejedz się do elektryka albo jak masz kanał to sam możesz się pobawić....potrzebna jest jednak pewna wiedza(nie jest ona trudna do zdobycia :) ), jak byś był w Gdańsku to mogę doradzić jeden zakład tylko adresu musze poszukać :) (cos to pisać)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 9 Lis 2005, 17:38   Re: Problemy z akumulatorem

lipnyleon napisał/a:
Sprawdziłem ładowanie i wynosi 13,4V przy wyłączonych światłach i 12,7 przy włączonych.
WIęc to pierwsze jest w maierę dobre to drugie za niskie o conajmniej 0,3V... bo 13V podczas pracy silnika to absolutne minimum, ideałem by by by okolice 14V... najpierw wypadało by sprawdzić ukłąd ładowania głównie przewody i ich kontakt... następnie szczotki w alternatorku... oraz mase alternatora, i mase reg. napięcia...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
piotr_r 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.6D/54KM
Wiek: 51
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 37
Skąd: ok. Kolbuszowej
Wysłany: 9 Lis 2005, 17:47   

Ja mialem tak i nie wiedzialem dlugo co jest grane. NIe bylo ładowania, na załączonych światłach , spadalo napiecie do 12,6 nawet 11,8. Okazało sie ze jest nadpalono oczko koncowki kabla alternator-rozrusznik zamaskowany koszulką termokurczliwą. Generalnie alternator + kable do sprawdzenia w tym zwrocic uwagę na stan szczotek w regulatorze - czy ktoras juz nie jest wyśmigana.

Piotrek
 
 
_-MoKrY-_ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Lis 2005, 18:36   

ważne jednak żebyś się pośpieszył ...może się bowiem okazać że jeśli jest to regulator napięcia to podczas postoju kiedy mierzyłeś napięcia mogło tam i być te 13.4 i 12,7 ale podczas jazdy mogą być nagle skoki nawet do kilkudziesięciu V co skutecznie osłabia żywotność akumulatora, a po co podwyższać sobie kosza naprawy o wymianę baterii
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Lis 2005, 20:00   

sprawdz czy ci świece żarowe odłącza i czy przypadkiem podczas jazdy nie włącza ich znowu . najprościej sobie przeciągnać dodatkowy przewód i podłączyć jakaś kontrole pod świece . W dizelkach to bardzo często sie dzieje
 
 
 
_-MoKrY-_ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Lis 2005, 20:23   

diodalodz napisał/a:
sprawdz czy ci świece żarowe odłącza i czy przypadkiem podczas jazdy nie włącza ich znowu . najprościej sobie przeciągnać dodatkowy przewód i podłączyć jakaś kontrole pod świece . W dizelkach to bardzo często sie dzieje


pierwsze slysze...jesli to prawda..to czym jest to spowodowane..jak sie pozbyc tego problemu?
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Lis 2005, 21:52   

hm właśnie dodatkowa kontrolka . hm padaja przekaźniki z układem sterowania zazwyczaj od przepięć albo wilgoci . Hm efekt jest taki ze gaśnie kontrolka od świec żarowych a wcale ich nie wyłącza . Kontrolka jest wystarczającym zabezpieczeniem bo jak coś odwinie sterownik to mozesz zawsze go bez problemów wyciągnać i jechać dalej .
 
 
 
lipnyleon
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lis 2005, 08:34   

OK wczoraj podjechałem do elektro-mechanika. Pomierzył, pooglądał i z pobieżnych oględzin stwierdził, że będzie to najprawdopodobniej wina instalacji elektrycznej. Troche poprzecierane kable, wilgoć etc. i to powoduje niedoładowanie akumulatora. Zobaczymy początek przyszłego tygodnia odstawiam mu samochód do zrobienia to napisze co się okazało.

pozdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK4] Problemy z akumulatorem
mario3991 Elektryka ogólna 5 4 Wrz 2013, 08:18
pawel_mk3
Brak nowych postów [MK4] Problem z akumulatorem?
hkub Elektryka 2 21 Cze 2013, 08:44
hkub
Brak nowych postów [MK3] Problem z akumulatorem
pawelbn20 Elektryka 4 18 Wrz 2009, 09:52
pawelbn20
Brak nowych postów [MK3] Problem z akumulatorem
Moher Elektryka 22 26 Sie 2010, 16:28
JoeMix
Brak nowych postów [MK3] Problem z akumulatorem ?
kovalek Elektryka 6 7 Mar 2010, 22:11
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.