Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:06
Silnik : jaki olej castrol
Autor Wiadomość
roofoos
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lis 2005, 10:54   Silnik : jaki olej castrol

Witajcie,
wczoraj wpadł mi w oko Castrol GTX High Mileage. Jest to biała butla z olejem 15W40 przeznaczonym niby do silnikow powyzej 100tys. Ford zaleca (instrukcja) do mojej mk4 5W30 lub ewentualnie 5W40 ale z forumowych dyskusji wywnioskowalem, ze sporo osob zasuwa na 15W40. Czy moge spokojnie kupowac?
Czy dobrze kojarze, ze 15 to lepkosc, a 40 to gestosc czy odwrotnie?
Prosze o szybka odp. bo dobra cena jest na niego, a pewnie dlugo to nie potrwa :)
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 11 Kwi 2009, 10:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 5 Lis 2005, 10:56   Re: Nowy Castrol - co myślicie?

roofoos napisał/a:
Witajcie,
wczoraj wpadł mi w oko Castrol GTX High Mileage. Jest to biała butla z olejem 15W40 przeznaczonym niby do silnikow powyzej 100tys. Ford zaleca (instrukcja) do mojej mk4 5W30 lub ewentualnie 5W40 ale z forumowych dyskusji wywnioskowalem, ze sporo osob zasuwa na 15W40. Czy moge spokojnie kupowac?
Czy dobrze kojarze, ze 15 to lepkosc, a 40 to gestosc czy odwrotnie?
Prosze o szybka odp. bo dobra cena jest na niego, a pewnie dlugo to nie potrwa :)


Wcale niejest taki nowy, ale też kupiłem, bo była promocja za 69 zł/4 litry. Wg mnie olej dobry! A te cyfry oznaczaja to samo (gęstośc) tylko że pierwsza to w warunkach zimowych, a druga letnich
Profil Facebook
 
 
Korton
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lis 2005, 17:29   

Ponoc znacznie lepszy jest Valvoline MaxLife (polsyntetyk)

"Ogłoszony Produktem roku 2001 w USA, wg miesięcznika Lubricants Word, jest najbardziej zaawansowanym technologicznie produktem tego typu na rynku.
Niezależny Instytutu TÜV Nord przyznał certyfikat potwierdzający zalety oleju MaxLife 10W-40."
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 5 Lis 2005, 18:46   Re: Nowy Castrol - co myślicie?

roofoos napisał/a:
do mojej mk4 5W30 lub ewentualnie 5W40 al

a to znaczy że posuwasz na syntetyku i chcesz wlać mineralny. oj... oj.. wstydź sie :ups: :ups: :ups: chcesz to wlej połsynetyk włąśnie 10W40. a max life w tym wypadku nie zalałbym, bo nie piszesz nawet czy żre ci ta fiescina olej.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Korton
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lis 2005, 19:54   

No wlasnie Castrol GTX High Mileage - jest olejem mineralnym. Mineralny wcale nie jest taki zly...dobry mineralny (Castol GTX3 - ponox jeden z lepszych) moze byc lepszy od slabego polsyntetyka.
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 5 Lis 2005, 20:33   

tomus może i moze.. ale juz wiele razy pisałem, ze zwracamy uwage na klase (gęstosc), lepkość, włąsności myjące i petrygujące TBN, a zwłąszzca patrzymy na temperatury i prace w danej temp. ze szczególna uwaga na katalogowe 100 st. C. zatem pólsyntetyk a mineralny toi takniebo a ziemia.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
picio_18 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 172
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Lis 2005, 21:12   

Ja zalałem niedawno Castrol GTX High Mileage i zdaje mi sie że jeżeli chodzi o spalanie oleju to chyba sie zmiejszyło :)
pozdrawiam
_________________
MONDEO 2.0 TDCI 115KM GHIA CZARNY

MOJE HOBBY
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Lis 2005, 21:46   Re: Nowy Castrol - co myślicie?

jackrzec napisał/a:
A te cyfry oznaczaja to samo (gęstośc) tylko że pierwsza to w warunkach zimowych, a druga letnich


Dla olejów letnich i zimowych SAE opracowało jedenaście klas olejów, z których sześć 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W to oleje zimowe, natomiast klasy 20, 30, 40, 50, 60 to oleje letnie.

Oleje zimowe Oleje do eksploatacji zimowej mają klasy lepkościowe oznaczone literą "W". Im niższa liczba przed literą "W" tym olej lepiej zachowuje się w niskich temperaturach. Najniższą klasą lepkościową olejów silnikowych jest 0W, a dla olejów przekładniowych 70W.

Druga część oznaczenia oleju silnikowego, liczby od 20 do 60, określają możliwości smarne oleju w wysokich temperaturach. Im wyższy parametr, tym olej lepiej znosi ekstremalne warunki termiczne i rzadziej dochodzi do jego rozkładu

CIEKAWOSTKA: Zbadano, że jedno uruchomienie silnika w niskich temperaturach powoduje zużycie silnika odpowiadające przejechaniu przez pojazd od 220 km do 450 km. Typowy olej potrzebuje około 1,5 min. na dotarcie do najdalej położonych części silnika przy temperaturze - 20C. Typowe oleje mineralne klasy 15W - 40 są najczęściej zalecane do temperatury otoczenia od - 20C do + 40C. Do temperatury nie niższej niż - 25C są zalecane oleje półsyntetyczne 10W - 40, do temperatury poniżej - 30C oleje syntetyczne 5W - 40 lub 0W - 20.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów Olej Castrol EDGE Sport 10W60
pawloplus Mechanika 10 29 Lut 2008, 20:25
Freeman
Brak nowych postów Silnik : jaki olej
Gość Mechanika 23 29 Paź 2005, 20:04
SILO
Brak nowych postów Silnik : jaki olej
Gość Mechanika 18 23 Sie 2005, 07:30
SILO
Brak nowych postów Silnik : jaki olej
zyrafa Mechanika 29 16 Paź 2005, 22:05
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.