Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
3 Maj 2006, 11:52
Sprężyny , Zawieszenie ,Zawias , Obniżenie KLAMRY obniżające
Autor Wiadomość
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Wrz 2005, 17:15   Sprężyny , Zawieszenie ,Zawias , Obniżenie KLAMRY obniżające

Tak jak obiecalem - test klamer :D
Kupilem, zalozylem, zdjalem... porazka!
Niedlugo sprzedaje :P

Obnizyly mi auto o 1cm przy maxymalnym dopuszczalnym scisnieciu (tak zeby sprezyna nie latala w mocowaniu). Dalej fiesta bujala sie tak jak wczesniej i przy docisku (np. dziura albo prog przy wiekszej predkosci) klamry maja ewentualna mozliwosc do przesuwania sie co z kolei moze powodowac do nierownomiernego rozlozenia sil sciskajacych sprezyne. Do czego to moze doprowadzic to juz nie wnikam ale ogolnie jest niedobrze...

Pozdrawiam!

P.S.
Zapomnialem dodac ze zalozenie jest cholernie problematyczne i polecam raczej do sprezyn ktore mamy dopiero zamiar zalozyc :P
Mi sie udalo zalozyc na auto tak jak stalo ale pierwszy raz jedna strone zakladalem prawie 2h.
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 23 Cze 2006, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bartsun
[Usunięty]

Wysłany: 24 Wrz 2005, 17:39   

chyba mi sie wydaje ze taki temat (podobny) juz byl na temat klamr sciskajacych...
a faktem jest to ze moga sie przesowac i nierownomiernie ciazyc na sprezynie, co moze doprowadzic do najgorszego...
ja nigdy niezastosuje takich klamr, skoro zalozenie tyle trwa to sciaganie tymbardziej, i by mi sie niechcialo, wiec bym z tym jezdzil az do wypadku...

pozdr
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Wrz 2005, 10:03   

JoeMix napisał/a:

Maerik może zanim psrzedasz klamry kup gumy one sa chyba po 3 złote... i przestestuj z gumami - wtedy już wszystko bedzie jeasne - a jak do klamr dołozysz gumki gratis, to może szybciej wypchniesz to gó***... ;/


Nie widze sensu wsadzac klamer z gumami bo auto nie siadzie wtedy wogole. Co sie moze zmienic to charakterystyka, ale szczerze to mi sie tego juz nie chce zakladac. =]
Podejrzewam ze w innym aucie mona by uyskac lepsze efekty niz we fiescie (sposobem o jakim piszesz) bo tutaj tak jak pisalem sprezyna jest za bardzo scisnieta (robi sie za krotka) i mozna ja przekrecac w mocowaniu =/ Poza tym wyglada to fatalnie po zalozeniu i nigdy nie dalbym gwarancji na bezawaryjnosc takiego rozwiazania.
A te gumy gdzie sie zaklada? Bo klamry na srodkowych zwojach. Cos czuje ze jakbym dal jeszcze klamry to bym pekl ze smiechu bo juz i tak mialem ubaw z pomyslowosci takiego rozwiazania xD


P.S.
Nie moge sie doczekac porzadnej zawiechy z POWERTECHa -40mm ;D
Niedlygo przyjedzie z niemiec xD
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
baq Tuning mechaniczny 13 9 Paź 2005, 22:02
Gość
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
Boss Tuning mechaniczny 3 1 Kwi 2005, 01:52
Gość
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
wójas 22 Tuning mechaniczny 16 24 Sie 2005, 16:30
Gość
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
lukop2 Tuning mechaniczny 8 29 Paź 2004, 15:25
virus2
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
Armen Tuning mechaniczny 25 6 Maj 2005, 12:59
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.