Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » zwarcie
Tematy oznaczone jako zwarcie
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4] Zwarcie w instalacji - migacze, światło stopu


Dziś postanowiłem wymienić przepaloną żarówkę od stopu, przed wymianą samochód działał bezproblemowo, po wymianie, nie da się go odpalić, jak przekręcam kluczyk to słychać tyrkotanie, a jak włączam prawy migacz to szaleje, macie jakieś pomysły jak to mogę naprawić :) dodam że nie świeci mi prawe przednie światło
14371 6

[MK4] Zanikanie prądu, zwarcia licznika, radia, światła ciem


Witam

Od wczoraj mam problem myślałem, że chwilowy i przejdzie ale dziś znowu to samo, gdy włączyłem dmuchawę to no spójrzcie sami daje filmik :

http://www.youtube.com/watch?v=TprJic8uVRI

Mało tego jak odpalałem bez właczonej dmuchawy i z wyłaczonymi światłami wieczorem widoczne było że się "żarzy" żarówka od świateł drogowych (długich) jak migne nimi ale nie zawsze lub jak pstrykne właczenie świateł mijania i tak kilka razy to gaśnie ta ledwo "żarząca" się żaróweczka od świateł drogowych.

Nie wiem kurcze co może być.. gdzieś coś zmokło zwarcie idzie czy jak(?) auto oczywiście pod chmurką stoi od kąd je mam, a posiadam z 3.5 ponad roku.


Co może być tego przyczyną przy czym grzebać, szukać (?) bo silnik pracuje a obroty na 0obr./min.

Proszę o jakieś pomysły na razie do szpeca nie mogę ...
13876 17

[MK3] Zwarcie / Rozrusznik nie dostaje prądu


Witam! Posiadam Fieste MK3, ostatnio trochę postała nieużywana i choć w grudniu kupiłem nowy akumulator (przez zimę stał u mnie w pokoju) i włożyłem go gdzieś w kwietniu, do reszty się wyczerpał. Musiało pójść jakieś zwarcie, w efekcie którego nie działało nic, łącznie z głupim zegarkiem.

Podładowałem go trochę na kable i działa niemal wszystko: zegar, alarm, radio, wycieraczki, spryskiwacze, światła itp. Tylko rozrusznik nie dostaje prądu. Żadnej reakcji na przekręcenie kluczyka, nie licząc kontrolek na desce rozdzielczej. Sprawdziłem wszystkie wtyczki, przetarłem niemal wszystkie masy, bezpieczniki też całe.

W czym problem? Gdzie szukać rozwiązania? Kiedyś ktoś mi powiedział, że można jakoś zewrzeć dwie śruby, żeby ruszył rozrusznik. Wie ktoś jak to zrobić? Z góry dziękuję za pomoc.
10858 25

[MK3] Problem ze światłami, robi zwarcie, silnik gasnie


Witam, szukałem podobnego problemu na forum ale nie mogłem na nic takiego trafić więc jeśli się powtarzam to z góry przepraszam :)

Mój problem wygląda następująco:
Jakiś rok temu kupiłem używany przełącznik świateł (pająka), po jego założeniu i przekręceniu stacyjki żeby sprawdzić czy działa zaczęło się dymić z jego prawej strony (od włącznika wycieraczek). Wyłączyłem wszystko szybko, odkręciłem go, przetarłem styki bo myślałem że może był na nich jakiś syf który zaczął się wytapiać i po ponownym założeniu było wszystko ok. Więcej nic takiego się nie powtarzało aż do niedawna. Pojeździłem trochę samochodem po mieście, zatrzymałem się na chwile a potem jak uruchomiłem silnik ponownie sytuacja się powtórzyła, znowu dymek od przełącznika (z prawej strony). Włączyłem silnik, odczekałem chwilę i potem po odpaleniu było wszystko ok.
Wieczorem jak odpaliłem samochód od nowa i przejechałem jakieś 3 km zaczęły się dziać dziwne rzeczy: po włączeniu ogrzewania ...
8683 8

[MK4] Nie odpala


Witam

Problem jest taki. Moja Fiesta dosyć długo stała. Miałem do roboty wspomaganie - wymiana simmerring - ale to już inna historia. Więc musiałem wjechać na kanał. Odpalam auto, coś ruszyło i padło. :sad: Od tego czasu nie chce odpalić. Rozrusznik nie kreci, lampka od immobiliseru się nie świeci. Prąd jest. Lampki w kokpicie działają, świece grzeją. Przekręcam i nic. Akumulator nowy. Rozrusznik sprawdzany i działa. Bezpieczniki wszystkie sprawne. Co może być przyczyną?

Proszę o radę ;-(
7636 10

[MK4] Zwarcie w instalacji


Witam,
po obfitej w opady jesieni dziś pojawił się problem, mianowicie jak włączam wycieraczki szyby przedniej (obojętnie w jakim tempie) w momencie gdy wycieraczka osiąga maksimum (jest w pozycji pionowej) zapala mi się na chwilę lampa oświetlenia wnętrza.
Owszem można wyłączyć lampkę i nie będzie to denerwować ale coś jest nie tak.

Dodatkowo nie wiem czy z tym powiązane, ale dwa dni temu po odpaleniu auta radio ( fordowski oryginalny kaseciak chyba model 1000) włączył się na maksymalna głośność na wcześniej ustaloną stację i się zawiesił. Nie mogłem go ściszyć, wyłączyć , czy zmienić stację. Pomogło wyłączenie zapłonu, czyli odcięcie prądu. Gdy zjechałem by wyjąć kostkę z zasilaniem do radia, radio się odblokowało.

Edit:

Za dnia kiedy słońce świeciło udałem się w to święto do Fiesty. pierwsze co mi rzuciło się w oczy to kabel [ + ...
6685 5

[MK6] Problem ze swiatlami mijania


Czesc,
to pierwszy moj post na tym forum wiec witam wszystkich. Od razu zaznacze, ze nieco przegladalem ten dzial w poszukiwaniu podobnej przypadlosci i niestety nie znalazlem.

Moj problem polega na tym, ze prawe swiatlo mijania/drogowe mi nie dziala.
Wymienilem zarowke - nie pomoglo. Jak sie okazalo to byl bezpiecznik. Wymienilem i podczas wlaczenia zaplonu ladnie slychac jak sie spalil kolejny. Potem jeszcze jeden sie spalil ;] Trzeciego nie wkladalem :D
Przyczyna moze byc jakies zwarcie po drodze lub za duze natezenie. Co robic w takiej sytuacji? Zastanawialem sie czy po podlaczeniu miernika i zbadaniu natezenia nie rozwalilbym sobie czegos innego - wszakze przy pomiarze natezenia miernik dazy do tego aby nie utrudniac przeplywu pradu. A jak wiadomo bezpiecznik jest od tego by sie spalil od czasu do czasu gdy to konieczne. Czy sa miejsca gdzie mozna zajrzec w kable czy cos sie nie ...
6262 8

[MK6] 1,4 TDCI Zwarcie?! Wariuje po przekręceniu stacyjki


Witam!
Opisze problem od początku - rano bez jakichkolwiek objawów nie odpalił za pierwszym razem, potem po odpaleniu za "7" razem zgasł i już nie odpalił - padł akumulator. Próba odpalenia na kable nie zdała egzaminu - słychać było takie ciągłe pstrykanie i nie kręcił. Po naładowaniu akumulatora prostownikiem po przekręceniu kluczyka nadal to samo - wyświetlacze gasną, radio mruga i słychać dość mocne pstrykanie :( Nagrałem filmik jak to wygląda Nie widać żadnych luźno zwisających kabli itp.

Samochód to Fiesta 2003 1,4 TDCI 125tys przebiegu, stoi w garażu podziemnym więc nie zmókł, zamarzł itp.

Co może być przyczyną ? Jakieś pomysły jak ją odpalić ? Jestem 150 km od domu a co za tym idzie i od mojego mechanika. Będę wdzięczny za jakiekolwiek pomysły, ewentualnie polecenie niezłego i taniego mechanika w okolicach Poznania, który jakoś autko reanimuje, żebym chociaż do domu ...
4129 5

[MK4] Problem z prawym światłem mijania i podświetleniami de


Witam.
Od kilku dni borykam się z problemem braku świateł i podświetleń w mojej Fieście. Brakuje mianowicie (patrząc z fotela kierowcy):
- prawego światła mijania
- lewego tylnego światła pozycyjnego
- podświetlenia rejestracji
- brzęczyka zapalonych świateł
- podświetlenia deski rozdzielczej (zegarek jest podświetlony)
no i pali bezpiecznik F6 w chwili przekręcenia przełącznika na pozycję postojówek.

Dodam, że pozostałe światła (prawa i lewa postojówka z przodu, lewa mijania, kierunkowskazy, przeciwmgielne tył, cofania, prawa pozycja z tyłu oraz oświetlenie wnętrza kabiny, zapalniczka, radio, podgrzewanie tylnej szyby) działają prawidłowo.
Czy ktoś miał już podobny problem? Szukając na forum znajdowało raczej, że nie świeci jedna żarówka, którą trzeba było wymienić, lub przetrzeć styki lub wymienić bezpiecznik. U mnie to nie pomaga. Odłączyłem kostki od światła przedniego i tylnego - spalony bezpiecznik.
Jeśli macie jakieś pomysły, gdzie może dochodzić do zwarcia, ...
3283 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.