Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » zaplon
Tematy oznaczone jako zaplon
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Wymiana świec i przewodów WN w Fieście 1,1i


Cześć.

Dziś pierwszy raz wymieniałem świece i przewody wysokiego napięcia w swojej pięknej - nie były w tragicznym stanie, ale nie wiedziałem kiedy coś było przy nich robione. Koszty nie są astronomiczne, a w dodatku idzie zima...

Nie znalazłem tu nigdzie poradnika na ten temat, więc musiałem trochę pogrzebać tu i ówdzie żeby się dowiedzieć co i jak. Dlatego zebrałem to w całość i oto jest - mam nadzieję że pójdzie do przyklejonych i co niektórym ułatwi życie, a innym oszczędzi nerwów :D

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: banalny

CZAS WYKONANIA: do 30 minut?

POTRZEBNE GADŻETY:

Potrzebne są przede wszystkim nowe świeczki i kable. W moim przypadku komplet Motorcrafta:
# świece AGFS 22CM1 - 7pln/szt
# przewody EWR10 - 99pln/komplet



Niektórzy mówią że lepiej kupić NGK, ...
97435 75

[Ogólny] FAQ - trochę o świecach i kablach WN


Jako że na dniach zmuszony jestem kupić świece do mej padaki, postanowiłem zrobić coś w rodzaju poradnika. Generalnie posiadam samochód od kilku lat i troche świeczek przwinęło sie przez moje łapki. O Briskach nie ma co gadać - sama świeca nie ma w sobie takiego pontecjału przyrostu mocy jak próbują to wcisnąć ludziom (za tajkie głupoty powinni zabijać na miejscu). Do Iskry nie mam zastrzeżeń. Champion mam mieszane uczucia. Bosh - owszem pod warunkiem o ile nie jest wyprodukowany w Polsce i przeznaczony na nasz rynek. Świece Beru - hmmm nie miałem z nimi do czynienia. Ze świec marki NGK jestem najbardziej zadowolny - oferują najlepszą moim zdaniem jakość do ceny.

Rozkodowanie świec NGK:

Wartość cieplna:

Zakres temp. pracy świec:

Tak powinna wyglądać dobra i sprawna świeca (bez względu na markę):


Materiały ...
78687 51

[MK3] muli/brak mocy na lpg


Witam, mam taki problem z moją fiestką...
Jakiś czas temu zaczęła mulić na gazie oraz na benzynie.... sprawa wyglądała tak że ruszając spod bloku na benzynie czekając aż temp. silnika osiągnie temp. żeby się przełączyło na gaz... jadę po czym przełącza wciskam gaz dalej i nic... auto w ogóle nie reagowało na pedał gazu.
Po wyłączeniu wyłącznikiem gazu i przełączeniu na benzynę auto muliło również na benzynie.
Po jakimś czasie zorientowałam się że problem występuje tylko wtedy kiedy auto przełącza się z benzyny na gaz na jednym z niższych biegów np. na 1 lub 2 - (na dwójce niekiedy można przełączyć na gaz ale na wyższych obrotach tzn jak sie ją nieco przeciągnie na tej 2)
Przy przełączaniu na 3 i w górę problem raczej nie występuje choć nieraz mam wrażenie jakby coś chciało zamulić.

Mam gazownika nieco fajansiarza który ...
47137 92

Silnik : spalanie stukowe korektor liczby oktanowej


Witam
Czy ktoś wie co może byc przyczyną spalania stukowego?
Występuje to w mojej fieście od czasu gdy ją kupiłem a dzieje się to na rozgrzanym silniku przy normalnej jeżdzie nawet na prostej drodze bez obciążenia jak dodam gazu, jak miałem poloneza i ustawiłem za wczesny zapłon to były takie same objawy,jest to takie dzwonienie jak gra na cymbałkach :D
27666 43

Świece do LPG


Musze wymienic swieczki w swojej fiestce...i tu mam mały dylemat...warto wierzyc w hasła typu: świeczki do LPG...czy to tylko marketingowy bełkot? Chetnie wysłucham opini...moze ktos juz używa lub używał takich świeczek do LPG?



"Świece zapłonowe przystosowane specjalnie do eksploatacji w samochodach z silnikami z LPG wytwarza wielu producentów na świecie. Czym różnią się świece do instalacji LPG od tradycyjnych? Spróbuję wyjaśnić to na przykładzie świec produkcji polskiej Iskra Gaz.

Wprowadzenie do zasilania silników gazu LPG pociąga za sobą konieczność dostosowania świec do narzuconych wymagań, wynikających z utrudnionej jonizacji mieszanki paliwowo-powietrznej w cylindrze i większego obciążenia termicznego elektrod. Należy podkreślić, że mieszanka gazowa spala się w temp. ok. 100 stopni Celsjusza wyższej niż mieszanka benzynowa. Aby ograniczyć do minimum skutki tych niepożądanych zjawisk, w świecach do LPG zastosowano min.: mniejsze szczeliny międzyelektrodowe, eliminując w ten sposób skłonność do "gubienia" iskier, dopasowano ...
27042 25

[MK3] Brak iskry na 2 cylindrach.


Witam :)
Sprawa byla by prosta , gdyby nie to ze nie jest :P
niestety moja fiesta kaprysi , od 3 dni jak tylkosie zagrzeje i przejedzie 2-3 min traci iskre na 1 i 4 cylindrze. Diagnoza cewka - wymienilem , nadal to samo.Diagnoa modol EDIS - wwymiana tez nic nie dala.chwila jazdy j jedziemy na dwoch tlokach... swiece wymienione na nowe NGK , kable raczej tez sprawne ale jutro zamienie na stare i zobacze...
MOZE to jeszcze cos innego ? ma ktos pojecie co jeszcze wymienic??
pomozcie...
23737 24

[MK5] Wariator - przyspieszanie zapłonu


Witam wszystkich forumowiczów, nie do końca wiem, czy ten temat należy utworzyć tutaj czy w dziale tuning, tak więc jakby co to proszę moderatora o przeniesienie.

Fiesta 1.3 Endura-E rocznik 2001
instalacja gazowa: ESGI sekwencja

W dniu wczorajszym zamontowałem w swojej fieścinie wariator stag tap-01 i chcę się was zapytać co sądzicie o tym urządzeniu? Przejechałem dzisiaj ponad 100 km na tym wynalazku i muszę powiedzieć, że jak dla mnie to prawdziwa rewelacja, auto śmiga jakby ktoś do niego większy silnik wsadził, jest bardziej elastyczne i duużo łatwiej wkręca sie na obroty. Co do spalania to sie jeszcze nie wypowiadam, bo nie miałem okazji przejeździć całej buli, ale z tego co czytałem w internecie, oraz z tego co powiedzieli mi zaprzyjaźnieni mechanicy, spalanie powinno spaść.

W chwili obecnej wyprzedzenie zapłonu mam ustawione na sztywne 11 stopni (tylko na gazie), bo ...
22987 40

[MK3] Brak iskry po swapie na 1.6 16V


Witam robię swap na 1.6 16V i nie mam na świecach iskry pomocy
22333 62

[MK3] Silnik nie pracuje na czwartym cylindrze i inne objawy


Witam . przeszukałem caly internet i dalej nie wiem co dolega mojej fiescie.

zacznę od początku ze kable, swiece, filtry mam zmienione.

moj problem z fiesta jest taki ze silnik jest strasznie mułowaty jak jest ciepły ,nie pracuje mi czwarty cylinder,duzo pali i klekocze. sprawdzałem kazdy kabel pokolei jak silnik był uruchowmiony. odlaczalem je pokolei i wyszło na to ze czwarty cylnder w ogole ne chodzi. wykrecalem swiece i ta 4 była bardzo okopcona.

nic juz mi do głowy nie przychodzi. nie jest to czasem problem z zaworami? nie w tym momencie co trzeba sie otwieraja i przez to silnik mi kuleje na tym ostatnim garze?

strasznie mnie to denerwuje. pali z 10 litrow benzyny,muli,kuleje...

jak z rana silnik jest zimny i odpale to jeszcze łądnie sie wkręca zaś jak rozgrzany i wcisne pedał gwałtownie ...
22261 45

[MK5] Zasilanie elektrycznych szyb i gniazda zapalniczki


Witam,

mam dwa pytania związane z zasilaniem/odcinaniem zasilania a zapłonem - może ktoś będzie w stanie mi pomóc.

1. W mojej Fieście po wyłączeniu samochodu cały czas działają elektryczne szyby a co za tym idzie podświetlenie przycisków sterowania(latem mocno się nagrzewają). Z tego co wiem nie powinno tak być i w miarę możliwości chciałbym to naprawić. Wydaje mi się, że poprzedni właściciel coś pomieszał. Co może być problemem?

2. Podobnie jest w przypadku zasilania gniazda zapalniczki. Aktualnie gniazdo zasilane jest cały czas a ze względu na posiadaną kamerkę chciałbym aby po wyłączeniu zapłonu zasilanie było odcinane - jakieś pomysły?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
19894 9

[MK3] Kolejność cewek zapłonowych RS 2000


Witam, to znmowu ja :yes: mam taki problem, otóż zamówilem sobie ostatnio na alledrogo cewki do rs-a, w opisie było napisane ze cewki, w tytule cewka, nie było do wyboru ilości sztuk wiec kupilem, lecz przyszła tyylko jedna w dodatku podpisana nr2, i tu jest problem bo według mnie popsula mi sie ta druga cewka, czy powiedzmy nr 4 ^^ ale pomieszalem...i tu pada moje pytanie, czy jest jakaś różnica w tym która cewka ma być w 2 a która w 4 dziurce?, jak dla mnie cewki wyglądaja identycznie...
17926 12

Silnik : zapłon


Witam,

Bylo juz kilka postow na ten temat wiec zanim napisalem moj przeczytalem je.

Mam Fieste (prod. 11/1991r) z silnikiem 1.1 gaznikowym z zaplonem elektronicznym (modul zaplonowy ESC). Zdechla mi 2 dni temu, tzn. zgasla i nie mozna jej odpalic. Historia jest taka, ze przestal palic jeden cylinder, wymienilem swiece, pochodzilo dwa dni i zdechlo calkiem.

Co juz zrobilem:
1. sprawdzilem czy jest iskra na poszczegolnych cylindrach (losowo nie ma na nr4)
2. podmienilem swiece, przewody WN, cewke WN
2. sprawdzilem rezystancje na uzw.cewki, rezystancje czujnikow temp. cieczy chlodzacej i polozenia walu.
3. sprawdzilem droznosc przewodu podcisnienia podlaczonego do modulu zaplonowego
4. sprawdzilem napiecie zasilania i mase modulu zaplonowego i nap.stale na uzw. pierwotnym cewki po wlaczeniu zaplonu

Pozostaloby jeszcze podlaczyc sie do zlacza diagnostycznego ale nie moge go znalezc. Czy to ...
17175 21

[MK3] Na zimnym silniku ok, po rozgrzaniu muli/przerywa


witam,
niekonczace sie problemy z fiesta - ciag dalszy ;]
Falujace obroty na jalowym - znaczaco wyelminowane, pomogla wymiana MAPa.

Pozostaje problem tragicznej pracy silnika po rozgrzaniu - tj. po przejechaniu kilku/kilkunastu km.
Na zimnym Fiesta idzie zwawo, nie przerywa, niezle przyspiesza (jak na mozliwosci 1,1).
Kiedy rozgrzeje sie (temp. w polowie lub troche ponizej 'NORM') zaczynaja sie schody.
Na wyzszysch bigach (4,5) po mocniejszym wcisnieciu pedalu gazu czuc wyraznie utrate predkosci, silnik 'buczy'. Odpuszczajac pedal w pewnym momencie czuc delikatna poprawe. Przy ruszaniu na rozgrzanym silniku, tak jakby nie mial mocy, trzeba wkrecic na obroty a i to z trudem pomaga.

Elementy wymienione i czynnosci przeprowadzone do tej pory :
pierscienie tlokow,
uszczelniacze zaworow,
dotarcie zaworow,
filtr paliwa, powietrza, oleju,
komplet uszczelek,
swiece,
regulacja zaworow,
MAP,
sonda ...
15898 22

[MK6] Czasami przerywa przy dodawaniu gazu - 1.4 80 KM


To sprawa wygląda następująco :

2 miesiace temu wymieniłem Przewody zapłonowe na Sentech Autko nie przerywało i smigało cudownie na gazie i na benzynie. Ostatnio stało tydzien nie uzywane i Okazuje sie że zaczęło znowu przerywac , Kable raczej są ok.
Na weekend chce zobaczyć co i jak . może jakimś smarem miedziany przesmaruje żeby wilgoć sie nie dostawała , i przeczyszcze swiece
Przerywa wtedy kiedy dodam więcej gazu .


1. Jak mam sprawdzić czy cewka jest dobra ?

2. Czy możliwe ze to palec zapłonowy ?

3. Jaka powinna być rezystancja przewodów ?

4. Na co jeszcze zwrócic uwage ??

Pozdrawiam
15034 20

[MK3] Brak iskry - 1.4


Witam jaki zastosować sterownik ( komputer ) w tej wersji 94FB-12A650-DC uszkodzeniu uległ jeden z Uc typ ST 71009SB nie osiągalny . jaki inny sterownik zastosować do Fiesty 1.4 Kat. 54 KW. 1994 r.

:: Proszę pamiętać o tagowaniu tematów.
- trzeci ::
14905 13

[MK3] Pali świece zapłonowe


Witam-mam od miesiąca Fiestę Mk3 89r. 1.1 gaźnik.Po zakupie silnik dostał wszystko nowe-płyny,filtry,przewody,świece(komplet NGK) itp.-no i się zaczęło-po dwóch dniach przestał palic na 3 gar,założyłem następną nową świecę i po trzech dniach znów nie pali na 3 gar,tym razem założyłem jakąś starą świecę,pojeździłem ponad tydzień i dziś nie pali na 2 i 4 gar naraz,to założyłem jakieś stare świece i na razie ok.Po prostu za którymś razem po odpaleniu nie pali na wszystkie gary.Gdzie szukac przyczyny??
13711 14

[MK4] Kąt wyprzedzenia zapłonu 1.25


Jaki jest kąt wyprzedzenia zapłonu dla silnika 1.25 ?
12505 19

[MK3] Brak iskry na świecach


Witam wszystkich, to znow ja...

Przelecialem wszystkie podobne tematy, jednak nie znalazlem niczego co by bylo choc troche podobne do mojego problemu.

A mianowicie moje fiesciwo dzis nie chcialo odpalic. Wczoraj mialem dluzsza trase i wszystko bylo ok. Dzis jednak odmowila posluszenstwa i rozrusznik kreci ale nie odpala. Pierwsza mysl, zamarzla sie benzyna w filtrze albo przewodach. Odkrecilem filtr i faktycznie nie lecialo z niego paliwo, jednak po paru razach zalaczenia pompy paliwowej i ponownym odkreceniu filtra paliwo doslownie "rzygnelo" z niego. Pozniej postanowilem sprawdzic swiece i jak sie okazalo, nie ma na nich iskry. Swiece wymienilem i na nich tez iskry brak. Dodam jeszcze, ze fura stoim pod chmurka.


Pozmozcie mi drodzy przyjaciele, tak jak juz raz mi pomogliscie za co jestem bardzo wdzieczny i wierze ze i tym razem mnie nie zawiedziecie, wiec dlatego zglaszam sie ...
11107 11

[MK3] Zalewa świece vol.2 :D


no wiec pisałam w tym temacie http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=47835 o zalewaniu swiec.

wykluczyłam kable poniewaz przemienianie ich nie zmieniało świec ktore sa zalewane, a zalewane sa dwie srodkowe swiece.
same swiece tez nie sa wadliwe poniewaz juz chyba 4 lub 5 komplet pada po ok 300-500km.
wiec wymieniono cewke na nowa.
wszystko ok, odpalamy z nowa cewką, a tu jeden cylinder nie pracuje wiec nowy komplet siwec wkrecono.
i jest ok, do czasu nastepnych ok 300km.
az przestał pracowac 2 cylinder od lewej.

przewaznie to jest tak ze odpalam zimny silnik, i jest wszystko ok, pracuja wszystkie az nie rusze i nie przygazuje, wtedy zaczynaja sie problemy.
z tym ze nie pali na 2 lub 3 cylinder.
rozwiazaniem problemu jest odsuniecie fajki tak zeby iskra przeskakiwała w powietrzu na ok 1 cm lub wymiana swiecy, wtedy jest ok przez ...
10948 16

[MK3] Problemy po wjechaniu w kałużę


No wiec w niedziele wpadłem w wielka kałurze nie mogłem zwolnic ani uciec na drugi pas poniewaz był ruch w przeciwnym kierunku auto nie zgasło kontynułowałem jazde wystzko było ok ale zgasło na garbie zauwazyłem ze chodzi jak traktor czyli nie na wyszysykich cylidrach przglodajac forum doszedłem ze wina jest cewka nastepnego dnia musiałem skorzystac z auta i jedziłem gdyz brat jest mechanikiem i mowił ze jedzic na tym mozna wiec tak zrobiłem dzis nie mogłem juz odpalic auta na pych nic aku sie rozladowal wykreciłem swiece byly ciemne i zalane oczysciełem wlozyłem i nadal nie chce zalapac i ciągle je zalewa co moze byc problemem??
10273 23

[MK3] Brak odcięcia zapłonu Rs1800


Hej. Nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy. Ostatnio zauważyłem, że u mnie nie ma odcięcia zapłonu. Zagapiłem się i przekręciłem silnik do około 7,5 tyś na dwójce i nic (wskazówka poza zakres obrotomierza).Mam jeszcze focusa 1,8 i ma odcięcie przy 6,5tyś. Zawsze kręciłem go maksymalnie do 6 tyś, po prostu się zagapiłem, ale zdziwiłem się gdy nie usłyszałem :dyn dyn dyn :)
Robiłem przerzutkę z wersji 105KM na 130 KM i komputer kupiłem gdzieś na allegro (oznaczenie ALSO) także nie wiem czy coś było w nim dłubane czy poprostu fabrycznie niema odcinki?
10102 12

[MK6] Kolejność przewodów na cewce zapłonowej.


Panowie i Panie, mam problem, zna ktoś kolejność podłączenia przewodów zapłonowych do cewki?? Jak baran odłączyłem wszystkie i nie jestem pewien teraz. Silnik 1.3 8v Duratec.
Pomóżcie. Może jakiś schemat albo rysunek.
9877 4

[MK3] dziwne szarpanie


Witajcie. Jestem nowy na forum i potrzebuje waszej pomocy. Spróbuje opisac sytuacje, może ktos juz mial cos takiego. Wiec tak.....Moja fiescina coraz czesciej zaczyna dziwnie szarpac (nigdy tego nie było) to przypomina troche dławienie sie silnika. Zazwyczaj gdy szarpie to musze zredukowac bieg, wcisnac gaz wiecej niz powinienem na danym biegu i jest ok. Ale gdy nie zdąrze zredukowac to silnik zwyczajnie gasnie po czym nie moge go zapalic....zeby zapalic musze wcisnac gaz bo inaczej nie da rady odpalic (a i to ma duze opory). Wymieniłem swiece na nowiutkie (takie same jakie miałem wczesniej przed tymi szarpaniami) i naprawde nie mam pojecia co to moze byc. Nie chce dawac go do mechanika bo moze to jest błahostka która sam usune. Fordzik jest z roku '90 z silnikiem 1.4 CLX. Jezeli macie jakies pytania to pytajcie. Odpowiem na każde pytanie byleby mi ktos pomógł. Bo ja sie już :kaput:
9319 18

[MK3] Połączenie cewki zapłonowej.


Mam xr-ke i mam taki problem. Na kostce do cewki zapłonowej mam 2 zielone z paskami i jeden czarny. Do jednego z zielonych kabli jest przylutowany brązowy. I odstaje jeszcze czerwony. Po co tyle kabli skoro są tylko 3 piny na cewce, Powie ktoś do czego służą każdy z poszczególnych kabli? pomocy!.
8230 10

[MK3] Brak iskry na jednym cylindrze


Jestem tu nowy i jestem szczęśliwym (a teraz nieszczęśliwym) posiadaczem Fiesty '91 1.1.
Więcej nic nie wiem o oznaczeniach.
Kupiłem ją zeszłej jesieni i dotychczas mnie nie zawiodła aż do teraz.
Problem polega na tym że na pierwszym cylindrze jest ciągły brak iskry. Wcześniej zaczął przerywać ale tylko czasami, potem już coraz częściej i tylko na ciepłym silniku. Od kilku dni cały czas brak iskry na 1 cylindrze.
Zacząłem od wymiany świec i przewodów. Gdy to nie pomogło czytałem posty na forum i doszperałem się kilku porad:
1. Zmierzony ten moduł czarno-czerwony z oznaczeniem ESC na ścianie grodziowej według instrukcji diodalodz:
Napięcia:
Pin 8 i minusowa klema - 12V
Pin 8 i pin 9 - 12V
Pin 10 i masa - 0V
Pin 12 i masa - 12V

Rezystancje:
Klema i 9 pin - ok ...
8026 8

[MK3] Trzęsie silnikiem, zapłon OK.


Witam!
zaobserwowałem że trzęsie mi nieco silnikiem. Cewka jest wporządku, kable też.
ściągając kapturki z poszczególnych świec jeszcze bardziej trzęsie- lecz na 4 kapturku nie ma żadnej różnicy- świece OK. co to może być?
jednopunktowy wtrysk
7075 8

[MK3] Szarpie przy wkrecaniu na obroty


Witam. Silnik to 1,1. Na zimnym silniku jest wszystko ok. Jak sie rozgrzeje,to kiedy naciskam gaz to najpierw zamula i popierdzi,a potem normalnie wkreca sie na obroty. To wyglada tak jakby niedostawal odpowiedniej ilosci paliwa w danym czasie. Oprucz tego wczasie pracy na biegu jalowym czuc ze silnik przerywa. Jest to nie regularne i niezawsze wystepnuj. Wystepuje przez cwierc sekundy i niewplywa w znaczacy sposob na obroty.Oprucz tego w czasie jazdy prze zmienie biegow obroty niechca odrazu schodzic.
Poczytalem torche to forum i probowalem usunac usterke. Wymienilem silnik krokowy,wyczyscilem czujnik przepustnicy (sprawdzalem miernikiem jest wszystko jak trzeba),wyczyscilem przepustnice,filtr itd. Podlaczalem nawet testownie inne kable zaplonowe ale to niepomoglo. Wiecie moze co jeszcze moge zrobic?
7060 6

[MK3] Problem z odpalaniem


Witam, mam fiestke mk3 1.1i 94r. Od pewnego czasu mam problem z zapłonem. Odpala poczatkowo na benzynie i po chwili przełacza na gaz. Jakis miesiac temu wogóle nie chciała zaskoczyc na benzynie, krecilem az do rozładowania aku i nic. Udało sie na pych i normalnie jezdzila. Nastepnego dnia problem sie powtorzył wiec wymieniłem kable WN, swiece i filtr paliwa, po tej wymianie dostała strasznie niskich obrotów, przy dojezdzaniu do swiateł potrafi nawet zgasnac. A problem z zapłonem trwa nadal, czasem odpala rano a czasem nie. Jak nie odpala-pozostaje pych, najlepsze jest to ze kiedy popchnalem ja sam i było to zbyt wolno do zapłonu (obrócila tylko silnikiem) i odpaliła normalnie z rozrusznika :9: >. Teraz twierdze ze moj problem polega na tym na jakim etapie silnik sie zatrzyma po zgaszeniu-jezeli na tym "złym"-pozostaje pych, jezeli na "dobrym" odpala bez problemu. Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu. Dodam jeszcze, ze ...
6502 4

[MK3] Nie pali na trzecim cylindrze


:pop: Poproszę o pomoc kogoś kto miał problem z 3 garem we fiestce 1.1 na gażniku a mianowicie nie pali na 3 tłok , zalewa świece pomimo jej wymiany jak i kabli , podpieta cewka do sprawdzenia starej i nic . Na pozostałych garkach świece piekne popielate . Czy ktoś miał taki problem ? co z tego wynikło jaka była przyczyna ? :głowąwmur: pozdrawiam i dziękuję
6001 11

[MK4] Cewka zapłonowa - usterka po zapchaniu katalizatora


Witam wszystkich
Mam duży problem z moja fieścinką 1.25 :( Mianowicie jakiś miesiąc temu silnik nie chodził na wszystkich garach, tzn dokładnie na 3. Doszedłem droga dedukcji że to wina cewki zapłonowej. zakupiłem zamiennik o takich samych nr i oznakowaniu co moja stara cewka motorcrafta oraz wymienilem przewody zaplonowe. swiece niedawno wymienilem takze na nowe. wszystko fajnie pieknie, lecz po 3 tyg jechałem sobie spokojnie do pracy, samochodem nagle szarpnęło, i stracił na mocy, cały silnik sie trząsł i ledwo jechal dziwnie bucząc. odstawilem go na parking i wrocajac z pracy zabrałem go. pod domem zauwazylem ze zapalil sie katalizator, nie mila sprawa. okazalo sie ze w srodku te sitko sie przetopilo i zapchalo, oczywiscie katalizator jest juz pusty i wszystko jest zmontowane. problem tkwi w tym ze nie chodzi na 2 i 3 garze. cewka podaje na tych 2 garach mneijsza iskre niz na 1 i 4. samochod ...
5878 3

[MK3] Problem z zapłonem


Witam. Otóż mój problem wygląda następująco: Wczoraj przestały świecić światła mijania (poprosiłem sąsiada o pomoc bo sam jestem zielony) i okazało się że to przekaźnik, nie miałem akurat w pobliżu nigdzie sklepu a jechałem do pracy na noc więc musiałem mieć światła. Sąsiad wetknął kawałek zapałki tak że światła paliły się cały czas i powiedział żeby za każdym razem ściągać klema więc tak zrobiłem. Rano kończe prace, zakładam klema a tu iskra poszła i światła zgasły. Nie działało nic. Sprawdziłem inny aku i to samo. Po jakimś czasie zaczął działać zegar, światło wewnętrzne i radio lecz pozatym nic, światła nie działąją, nie ma zapłonu. Nie wiem co może być nie tak, proszę o pomoc.
5140 9

[MK3] Brak napięcia na cewce.


Witam.
Jestem tu nowy więc na początku sie przywitam :D
Liczę żę znajdę tu rozwiązanie mojego problemu z fiestą albo przynajmniej jakąś podpowiedż.
Model fiesty jak w opisie.
We wrześniu kupiłem auto dla żony, jest świeżo upieczonym kierowcą więc na początek coś małego i taniego jej wystarczy. A raczej wystarczało do wczoraj, bo do wczoraj autko spisywało się bez zarzutu, silnik po remoncie, palił na dotyk, bajka.
Aż przyszła zima. Wczoraj po odpaleniu i przejechaniu około 2-3km silnik nagle zgasł, bez przyczyny, bez żadnych wcześniejszych objawów nieprawidłowej pracy ;-(
Po kilku (kilkunastu) próbach odpalenia padł akumulator.
Podjechałem drugim autkiem, kable, 10 minut i aku był ok ale silnik dalej nie odpalał.
Po kilkunastu próbach załapał ale chodził przez około pół minuty i znowu zgasł. I tak już zostało.
Dzisiaj miałem trochę czasu i do niego zajrzałem. Ku mojemu zdziwieniu okazało ...
4879 2

[MK3] Okresowy brak iskry


Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy.Jestem nowym nabywcą Fiesty 1,1 z roku 1991, poruszała się żwawo przez 7 dni,niestety w 8 dniu odmówiła.Kręciłem rozrusznikem , kręciłem- nic z tego, brak iskry na wszystkich świecach. W nastepnym dniu opaliła jak gdyby nic, trochę jezdziła.W 2 dni pózniej znowu odmówiła, na pych też nie chciała. Nabyłem już na szrocie cewkę,czujnik obrotów wału, moduł zapłonu i t p ---od czego zacząć??.Boję się odjechać nieco dalej bo ....wiadomo!!
pozdrawiam Zgred
4516 3

[MK3] brak iskry na 2 i 3 cylindrze


witam od lutego jestem posiadaczem mk3 1.1i 92r , fiesciana od poczatku cieżko odpalała ,ale 2 miesiace temu brakło mi iskry na 2 i 3 cyl. lecz postala z godz i sama sie naprawila ,do wczoraj kiedy już ledwo dojechalem do domu, dzis rano zapalila normalnie i po 1 min znów zaczęła pyrkac jak maluch prosze o pomoc

:: proszę pamiętać o określeniu modelu Fiesty w temacie
- bidżej ::
4369 2

[MK3] mk3 moduł zapłonu


Samochód stoi i jestem bezradny.
We wszystkich opisach fiesty 1.1 występuje moduł zapłonu, którego u mnie nie ma. Miejsce (obok MAP) jest puste.
Mam także problem z lokalizacją regulatora obrotów biegu jałowego. Podejrzewam "coś" na gardzieli wtryskiwacza (od strony szyby).
W książce napraw fiesty rezystancje, które można sprawdzić podawane są różne w różnych miejscach (np cpp) i nie sposób dojść, które są właściwe.
Ogólnie masakra, a to nie pierwszy mój samochód.
2659 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.