Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » wycieraczki
Tematy oznaczone jako wycieraczki
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK7] Obsługa wycieraczek i spryskiwaczy


Cześć,

kilkanaście dni temu kupiłam Fiestę (2010r., 1,25, 60KM), poza kilkoma małymi pierdołami, z którymi jestem się w stanie pogodzić (np. otwierające się schowki, brak półki nad bagażnikiem, czy też zwracanie się do mnie po niemiecku) jedna rzecz wprost wyprowadza mnie z równowagi i skutecznie odbiera przyjemność z jazdy, mianowicie wycieraczki, a konkretniej spryskiwanie szyby.

Nie jestem w stanie spryskać żadnej szyby, w taki sposób, aby któraś z wycieraczek nie włączyła się na sucho. Jak spryskuję tylną szybę, to przednie wycieraczki się włączają, ale bez spryskiwacza. Jak chcę spryskać przednią szybę to na sucho uruchamia się tylna. Próba włączenia wszystkiego na raz (wycieraczek i spryskiwaczy) nie przyniosła spodziewanego skutku. I tu moje pytanie, czy wszystkie Fiesty tak mają? Czy muszę nauczyć się z tym żyć, czy da się coś z tym zrobić?

Przeczytałam instrukcje, szukałam informacji na forach, nic nie znalazłam. ...
22033 17

[MK2] Dobudowa czasówki do wycieraczek


Ponieważ jakiś czas temu szukałem schematu elektryki do Fiesty MK2 aby dobudować przekaźnik czasowy do wycieraczek a jednocześnie nie stracić obu biegów postanowiłem zamieścić tutorial pokazujący jak zmodyfikować instalację elektryczną.
Na wstępie chciałbym podziękować użytkownikom vegetagt ,diodalodz
za cenne schematy i wskazówki
No to zaczynamy.

Potrzebujemy:

1. Przekaźnik wycieraczek (DAEWOO LANOS lub MATIZ)
2. 6 szybko złączek do przewodów.
3. wsuwki do przekaźnika z przylutowanymi przewodami (około 30cm).
4. Kombinerki.
5. Śrubokręt gwiazdkowy

Sposób wykonania:

1. Odkręcamy górną i dolną obudowę za kierownicą (4 śruby)
2. Demontujemy 2 wtyczki od przełącznika świateł, wycieraczek.
3. przecinamy przewód idący do pinu 9 (jakieś 5-6cm od wtyczki)
4. Jedną stronę (idącą od wiązki kabli) łączymy z pinem 31B przekaźnika
5. Drugą stronę (idącą od wtyczki) łączymy z pinem 8 wtyczki[br ...
19927 6

[MK6] wycieraczki - pytanie


Posiadam Forda Fiestę S (1.6 TDCI) rocznik 2005. Dokładnie wczoraj programowałem w serwisie Forda pompę wspomagania kierownicy (jest elektryczna) + wymiana kości + programowanie komputera (ktoś kiedyś chyba w nim grzebał, więc trzeba to było zrobić). Po tych zabiegam zacząłem słyszeć przy każdym ruchu wycieraczek (w równym czasie, co wycieraczki - dotyczy to też tylnej wycieraczki) charakterystyczny PSTRYK. Dźwięk słyszę po stronie kierowcy, gdzieś w okolicy włącznika świateł/licznika (plus-minus). Czy Fiesty mają taki dźwięk przekaźnika? Powiem szczerze, że do tej pory nic nie było słychać, dopiero po wymianie kości i ponownym programowaniu komputera (być może było właśnie coś nie tak, a teraz jest w porządku).
Będę wdzięczny za informacje, komentarze. Kto pyta, nie błądzi.
:)
19384 20

[MK4] Tylna klapa i styki elektryczne?


Aloszka.
Było już dużo tematów na to pytanie, ale żadne w sumie mnie usatysfakcjonowały co do odpowiedzi, ponieważ mam wrażenie , że u mnie jest specyficzny przypadek .
Czasami jak zamknę klapę(nie muszę nią trzasnąć) to przestaje działać tylna wycieraczka, chociaż spryskiwacz tylnej szyby działa i ogrzewanie szyby działa ,ale czasami jak zamknę jeszcze raz to przestaje działać i ogrzewanie(ale sprysk nadal działa i on zawsze działa). Odpalę jadę kawałek i nagle wycieraczka zaczyna działać i jest wszystko ok do momentu otwarcia znowu bagażnika. I tak się mogę bawić bez końca, raz działa wycieraczka i ogrzewanie, raz działa samo ogrzewanie raz nie działa nic i raz się załączy po pewnym czasie raz nie.
Co zrobiłem: Przeczyściłem wszystkie styki oraz te bolce, zdarłem cały osad do żywej blaszki(nie ma śniedzi ,tylko czysta blaszka) wszystkie kabelki do których udało mi się dostać zostały spryskane takim preparatem to kabli ...
16486 25

[MK7] Czasowe wycieraczki - nie działają


Witam. W mk7 mam problem z czasowym działaniem wycieraczek. Na wolnym i szybkim biegu działają bez problemu natomiast czasowe nie działa . Może ktos już miał taki przypadek
15181 19

[MK4] Silnik tylnej wycieraczki - nie działa


nie działa mi tylna wycieraczka, w ogole nie rusza. sprawdzalem prad na blaszkach, 1 ma zawsze, druga w momencie wlaczenia wycieraczki. mimo tego wycieraczka nadal nie dziala. tak wiec dobrale sie do silniczka i problem wygalda nastepująco:
podpialem sie pod akumulator. masa do minusa, plus przykładałem następująco:
a) zaraz na koniec czerwono-białego kabelka - nic sie nie dzieje
b) na kabelek znajdujący się za "biała kosteczką" - wałek od wycieraczki pracuje w prawo i w lewo bezustannie az do odpięcia zasilania
c) na koniec niebiesko-fioletowego kabelka - wałek tak jakby "wracał" do pozycji początkowej, ponieważ jego praca jest bardzo krótka niezależnie od czasu podawania napięcia.

czym że jest ta białą "kostka" ? przylega ona tylko nierozerwalnie do jednego konca kabelka, drugi lata w okoł niej luzno, tak jakby tutaj następoiło przerwanie obwodu.. co to jest i czy moja diagnoza jest sluszna? jak temu ...
10903 10

[MK4] przekaźnik przełącznika czasowego wycieraczek przód


mam standardowy przełącznik wycieraczek. przełączenie go w dół włącza wycieraczki co pewien czas. Czy jest jakiś inny na podmianę, może z innego modelu forda, który przełączał by w innym odstępie czasu?

pozdro
6791 6

[MK4] Zwarcie w instalacji


Witam,
po obfitej w opady jesieni dziś pojawił się problem, mianowicie jak włączam wycieraczki szyby przedniej (obojętnie w jakim tempie) w momencie gdy wycieraczka osiąga maksimum (jest w pozycji pionowej) zapala mi się na chwilę lampa oświetlenia wnętrza.
Owszem można wyłączyć lampkę i nie będzie to denerwować ale coś jest nie tak.

Dodatkowo nie wiem czy z tym powiązane, ale dwa dni temu po odpaleniu auta radio ( fordowski oryginalny kaseciak chyba model 1000) włączył się na maksymalna głośność na wcześniej ustaloną stację i się zawiesił. Nie mogłem go ściszyć, wyłączyć , czy zmienić stację. Pomogło wyłączenie zapłonu, czyli odcięcie prądu. Gdy zjechałem by wyjąć kostkę z zasilaniem do radia, radio się odblokowało.

Edit:

Za dnia kiedy słońce świeciło udałem się w to święto do Fiesty. pierwsze co mi rzuciło się w oczy to kabel [ + ...
6685 5

[MK3] Źle działające wycieraczki


Ostatnio zaobserwowałem, że podczas deszczu z trybów działania wycieraczek działa mi tylko ostatni, najszybszy. Kiedy samochód jest suchy, wszystko wraca do normy. Czy jest to kwestia wysłużonego silniczka wycieraczek czy może czegoś innego?
5029 3

[Inny] Ford Fusion - Padły wycieraczki oraz spryskiwacze


Witam

Moze na tym forum znajde pomoc :)

Wlaczenie spryskiwaczy powoduje przpalenie bezpiecznika, co oczywiscie konczy prace spryskiwacza i wycieraczek. Co ciekawe dzieje sie tak tylko przy wlaczonym silniku.Gdy silnik jest wylaczony, wszystko dziala dobrze.

( bylem w ASO 2 razy i nic nie znalezli ...)

Ford Fusion 2004 1.4 benzyna

ps. Przepraszam za brak polskich znakow, niestety nie mam, w tej chwili, mozliwosci ich wlaczenia.
4147 1

[MK4] Problem z wycieraczkami


Witam ponownie :)

Problem z poprzedniego tematu zostal rozwiazany ( http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=60882 ).

Lecz po zamontowaniu nowego przekaznika, wywala bezpiecznik od wycieraczek :(
Bylem na szrocie i zakladalem kilka przelacznikow, w wiekszosci wycieraczki dzialaly ale nie chcialy sie zatrzymac, stawaly w bezruchu gdy naciesnelo sie przycisk od spryskiwaczy, a plyn nie lecial.

Dodam ze bezpiecznik wywala odrazu po przekreceniu kluczyka do II pozycji.

Co da sie z tym zrobic? Czy mozna to jakos zrobic tak na chama, jakis przelacznik i tyle? :)

Pozdrawiam, wojtoo :)
2821 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.