Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » vss
Tematy oznaczone jako vss
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Brak reakcji na gaz i nie wyświetla przebiegu


Koledzy znów mam problem z 1.4 tdci wszystko było ok az do dziś żona wsiadła rano do samochodu odpala a tu na desce kontrolka abs i chamulca recznego a na wyświetlaczu zamiast km i godziny --- ---- --- kreseczki auto nie reaguje na gaz odpala normalnie ale obroty trzyma na poziomie 1200 no i nie nadaje sie do jazdy po podłaczeniu pod kompa pokazuje P134 Sygnał predkości własnej pojazdu
U0121 Brak komunikacji między (ABS) (ECU) asterowaniem szyny paliwowej
i 59940 nieznana
po próbie kasowania błedów usówa je na chwilę wtedy km sie pokazują na wyświetlaczu ( i w tym momęcie auto reaguje na gaz) lecz po chwili to samo
pokazuje jeszcze U2197 Nieprawidłowe dane prędkości pojazdu
i U2200 Nieprawidłowe dane licznika kilometrów
co do podłaczenia komputera to jeszcze nie moze sie skomunikowac z abs a zawsze bez problemu sie to ...
49810 27

[MK4] VSS a ABS


Czy czujnik prędkości jest w jakiś sposób zależny od czujników ABS? Komputer diagnostyczny pokazał błąd prawego przedniego czujnika ABS więc jest on do wymiany. Jednocześnie wolne obroty szleją na poziomie 4,5-5 tyś. (ale tylko podczas jazdy).Wysokie obroty nie są efektem wadliwego silniczka krokowego, bo zakładałem trzy inne i bez zmian. Wymieniałem również czujnik prędkości i nic. Natomiast kiedy wypnę go (vss) z gniazda wszystko jest OK. Wskazywałoby to na uszkodzenie instalacji elektrycznej w obrębie vss, albo na ścisłą zależność między tymi układami. Czy jeśli wymienię czujnik ABS zniknie również problem z wysokimi obrotami podczas jazdy czy tez nic się nie zmieni i trzeba będzie jeszcze dalej szukać przyczyny? Auto kupiłem z tą usterką więc nie wiem kiedy zaczęły się kłopoty.
20029 32

[MK3] silnik krokowy -prośba o pomoc w naprawie


Witam

Otuż postępowałem tak jak w temacie FAQ -reanimacja silniczka krokowego, wiec rozkreciłem i te styki przeczyscilem ale nie mialem do czyszczenia stykow to przepsikałem tam WD-40 . Jednak martwi mnie jedno- na tym zdjęciu http://img142.imageshack.us/f/krok15re.jpg/ jest zaznaczona blaszka ze musi byc wygięta do góry a u mnie w silniczku nie ma tam zadnej blaszki. Ale poskręcałem i włożyłem i teraz tak jak auto stoi na zapalonym silniku to nie gazuje tak impulsywnie jak wczesniej (tzn. obroty nie skaczą już) tylko poprostu ustawi sie na wysokie obroty i juz tak zostanie tak około 1,5k obr. Jak myślicie co moge zrobic jeszcze?? Co moze byc nie tak. Aha i mam pytanie jak w CCP sprawdzić opor to miedzy jakimi kablami i czy na zapalonym aucie i czy mierzyc na tej wtyczce z CCP czy moze na wtyczce gdzie CCP sie podłącza. Z gory dzieki za odp
16564 34

[MK4] Fiesta 1.25 - WOLNE OBROTY...


Witam Wszystkich.

Tematów z problemami w zetec 1.25 jest sporo, ale... - próbowałem różnych rzeczy, - bezskutecznie.
Wolne obroty są jak w książce piszą, gdy samochód nie jedzie. Podczas jazdy, w czasie redukowania i hamowania wolne obroty spadają do ok 300obr/min, a czasem nawet gaśnie... (Jeśli nie zgaśnie, obroty błyskawiczne wracają na niecały 1000 obr/min). Poza tym silnik pracuje poprawnie.
W moim samochodzie nie ma przepływomierza, jest za czujnik typu XS6F-9F479-AB (mas sensor). Wymieniłem czujnik położenia wału, silnik krokowy wolnych obrotów i przepustnice wraz z potencjometrem. Po wymianie również olej i komplet filtrów ( również z paliwowy). Nie pomogło. Po podłączeniu do komputera nie wyświetla żadnych błędów.

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie z tego typu przypadkiem proszę o pomoc.
13624 15

Przeniesienie napędu:impulsator prądniczka czujnik prędkości


Witam kupiłem fieste juz jakis czas temu i mecze sie z tym problemem i mecze otoz
licznik nie chodzi z poczatku myslalem ze to jest sama linka bo byla zaklinowana wymienilem
linke i nadal nie dziala jak ruszam linka to wskazowka chodzi ale jak juz podlacze w czasie jazdy nawet nie drga. Wiec tutaj pojawia sie moje pytanie czy przez to ze linka byla zablokowana co moglo sie popsuc, impulsator?? czy cos innego. Podobno tam jest slimak - ale jak sie do niego dostac? On jest wbudowany w skrzynie biegów? I jak sprawdzic czy impulsator jest dobry? Na tych przewodach zmienia mu sie rezystancja czy jak? Dodam jeszcze ze po podelaczeniu do diody testujacej wyskakuje mi blad 45 czyli predkościomierz :(, i wlasnie teraz nie wiem jak sie za to zabrac patrzalem taki impulsator nowy kosztuje 400 zł :he: Uzywany niby 100 ale w wojewodztwie Slaskim nigdzie ...
13347 7

[MK6] Wymontowana automatyczna skrzynia biegów, Check Engine


Witam.
Jestem nowym, ale niestety nieszczęśliwym posiadaczem Fiesty Mk6. Kupiłem samochód, można powiedzieć, że "w ciemno" i to był mój błąd. Sprzedawca powiedział, że jest wymontowany Tiptronic, bo były z nim jakieś problemy i jest przerobione na zwykłą skrzynię (przekładnię). Zapewniał, że wszystko działa jak należy, niestety nie miałem jak sprawdzić, jeździłem tylko po parkingu (samochód był nieubezpieczony, ściągany z Niemiec). Jak zwieźli go do domu na lawecie i zacząłem jeździć to zaświeciła się kontrolka "check engine" a prędkościomierz w ogóle nie działa, nie działa też licznik km. Byłem u kilku fachowców i rozkładają ręce. Błagam pomóżcie.
10000 13

[MK3] Uszkodzony czujnik prędkościomierza


Ułamał się mi w połowie bolec wchdzący z czujnika prędkościomierza do skrzyni biegów i część jego została w skrzyni przez co nie moge włożyć nowego czujnika bo nie chce wyjść do końca czy da się ten kawałek bolca wyjąć bez ściągania skrzyni biegów i jej rozkrecania. a jeśli nie to czy któś ma dobry schemat skrzyni birgów w jaki sosób można wyciągnąć ten bolec.
8704 10

[MK3] Jak sprawdzić ślimak i napęd


Witam,

mam pytanko, jak można sprawdzić czy tak naprawdę napęd ślimaka jest w porządku?
Ślimak miałem wyciągnięty ale nie wyglądał na zajechany. Wręcz wyglądał b.dobrze.

Może być problem w jego napędzie.

Czy żeby wymienić napęd trzeba ściągać skrzynię, czy może jest jakiś inny, łatwiejszy sposób?
6907 9

[MK3] Jak pomierzyć VSS


Pytanie jak w temacie: jak pomierzyć vss wyciągnięty z MK3 (a dokładniej z MK3.5)? które przewody, jakie wartości i czego...
3382 4


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.