Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » uklad chlodzenia
Tematy oznaczone jako uklad chlodzenia
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Wyciek plynu, dym spod maski


Witam Forumowicze,
mam wielki problem z fiesta 1.4tdci 2003 rok.
jechalismy na slub i w centrum miasta na swiatlach nagle bialy dym spod maski. ciach na pobocze,maska w gore,a tu ubylo znacznie plynu chlodzacego., dym chyba z powodu wycieku plynu na ktorys z rozgrzanych elementow.. nie sprawdzalem jeszcze skad wyciek bo nie bylo czasu,na slub spieszno bylo a dopiero wczoraj powrot;)
dodam ze to byla dosyc swieza jazda po napelnieniu klimy.. nie wiem czy to ma jakis zwiazek ale wiedza ta moze pomoc...
jak sprawdzic co to za usterka moze byc? czytalem ze moze to byc uszczelka pod glowica? jak to zdiagnozowac albo wykluczyc?
albo moze znacie dobrego mechanika z poznania??

dzieki za wszelka pomoc
18019 35

[MK3] Wyciek płynu chłodniczego


Witam,
dzisiaj dolewając płyn do spryskiwaczy zauważyłam że zbiornik na płyn chłodniczy jest pusty!
Bardzo mnie to zdziwiło, przed zimą wymieniałam termostat i czujnik temperatury oraz cały płyn w chłodnicy i przewodach.
Wszystko do tej pory było ok, płyn nieco "opadł" było lekko ponad max później spadło pomiędzy max-min, a dziś patrzę i praktycznie suchar w zbiorniku.

Sprawdziłam z grubsza - bo przy tej temp. to ciężko - zaciski ok, zbiornik nigdzie chyba nie jest pęknięty z tego co go oglądałam, płyn był w przewodzie i w chłodnicy bo jak odkręciłam ten zaworek to płyn poleciał.

Dolałam płynu chłodniczego - nie "zessało" go do przewodów ani do chłodnicy tak jak wlałam tak zostało.

Obserwowałam na odpalonym silniku, nigdzie nie kapie nie cieknie... co mogło być przyczyną wycieku? coś oprócz uszkodzenia? przecież to obieg zamknięty to powinno być ok ...
14140 14

[MK4] Problemy z układem chlodzenia- nie sprawna pompa wodna


Witam serdecznie.
Przeszukałem chyba cały internet i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Przejdę do sedna sprawy.
Dzisiaj po zrobieniu 150 km jednym ciągiem moją fofi ;d po otworzeniu maski postanowiłem sprawdzić jak ciepły jest zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego i się zdziwiłem bo był zaledwie letni, odkręciłem go i włożyłem palec i tylko letni, żeby nie powiedzieć że zimy. I czy to normalne jest? Trasa długa silnik gorący, że nie można dotknąć a płyn w zbiorniku zimny(no może letni...). Dodam, że powietrze z nadmuchów ciepłe leciało tak jak powinno, nie ma ubytków w płynie chłodzącym itd. Acha jak zapalam silnik i wypiąłem przewód co idzie do zbiorniczka(ten najwyżej co do niego wchodzi) to z niego nic nie leci, wcale nie ma w nim płynu? Czy może Fiesta Mk 4 ma obieg standardowy bez zbiorniczka a dopiero jak się wirnik na chłodnicy załącza to tym przewodem płyn się ...
12379 15

[Ogólny] Modyfikacja sterowania wentylatorem chłodnicy


:: Chcę zamontować ręczny włącznik wentylatora chłodnicy, zwykłe zmostkowanie podobno pali styki włączników, wiec chce to zrobić na przekaźniku, wymyśliłem już schemat jak to miałby wyglądać, proszę bardziej ogarniętych ode Mnie o opinie czy to zda egzamin.

Założenie ma być takie, aby była możliwość ręcznego włączenia wentylatora oraz gdy pstryczek jest w pozycji off to termowłącznik robi swoją robotę. Schemacik poniżej: ::


Jak zwykle w temacie pojawiło się trochę dyskusji, dlatego postanowiłem wszystko uporządkować,,,

Założenie konstrukcyjne jest dobre, propozycja realizacji już nie, oto dlaczego: startujący wentylator na chłodnicy w chwili kiedy się rozpędza pobiera około 6-8A, trwa to stosunkowo krótko, kiedy już się rozpędzi pobór prądu dość mocno spada i wynosi nie więcej jak 4A (często jest to poniżej 3A). Oryginalny układ jest zabezpieczony bezpiecznikiem w skrzynce ale nie jest wyposażony w przekaźnik, co sprawia iż dość duży prąd ...
9364 4

[MK3] Króciec układu wodnego


Witam.
Mam nadzieję że ktos mi pomoże.

A więc... mechanikiem nie jestem, chociaż duzo rzeczy rozumiem, ale ...
Powie mi ktoś jak to coś zaznaczone na obrazku poniżej, się nazywa? i gdzie to dostane?
Kupiłem nową tzn. używaną na szrocie, głowice i nie było tego, a z mojej starej ta śrubka jest za duża... Błagam niech ktoś mnie poratuje :-)



Uploaded with ImageShack.us

Pozwoliłem sobie i wrzuciłem jedną fotke z tematu Fordona notw
6931 6

[MK6] Spuszczenie płynu chłodniczego i identyfikacja wycieku


Witam,
chciałem dzisiaj wymienić płyn chłodniczy w aucie.. i napotkałem problem w odnalezieniu korka spustowego.. możecie mi pomóc i go wskazać?

Czy to przypadkiem to ustrojstwo
KOREK?

Jeśli to to to jak to odkrecić, ni cholery śrubokręt nie wchodzi, rura przeszkadza jak może żeby się dostać do tego..

dzięki za helpa
6538 9

[MK5] Króciec elektrozaworu nagrzewnicy


Witam. Wczoraj miałem małą awarię. Otóż wężyk doprowadzający płyn chłodniczy ułamał się z mocowaniem i cały płyn wyciekł. Dzisiaj zawiozłem samochód do mechanika. Powiedział mi, że na razie złączy wężyki ze sobą, ale do zimy muszę znaleźć takie cuś bo zimą kontroluje przepływ ciepłego powietrza. Problem w tym, że nie wiem jak to się nazywa i czego mam szukać :bezradny: Czy to termostat? Na zdjęciu widać 2 wężyki wchodzące za ten plastikowy panel i muszę kupić dokładnie to coś co za nim się znajduje. Ktoś pomoże? :kaput:

5743 3

[MK4] Wzrost spalania i ubytek płynu chłodzącego


Witam

Od jakiegoś czasu (powiedzmy pół roku) trochę walczę ze znacznym wzrostem spalania i jednoczesnym ubytkiem płynu chłodzącego.

Spalanie wzrosło mi ze średniej 5,8 l/100 km do około 6,5-6,8 l/100 km. Ubytek płynu nie jest znaczny, ostatnio jak dolewałem to weszło może trochę ponad pół litra - max litr.
W tej chwili myślę że znowu trzeba by dolać 0,5 l.

Szukając wycieków płynu niczego nie stwierdziłem, ani przy pompie "wody" ani przy chłodnicy, przy zbiorniczku też sucho. Węże też suche.

Idąc za radą mechanika, że może być jakiś mikro wyciek którego nie zobaczę, zastosowałem sodek do uszczelniania takowych nieszczelności - wg mnie bez rezultatu.

W zbiorniczku wyrównawczym płyn jest normalnego koloru, bez śladów oleju. Na korku oleju też nie widać śladów "majonezu", w oleju też nie stwierdziłem płynu, olej normalnej konsystencji i ...
5272 2

[MK3] CVH - układ chłodzenia - ogrzewanie


hej. od czasu swapu mam problem z ogrzewaniem z swoim cvh. nie3 wiem czy zle weze podłaczone czy co... na starym silniku 1.3i grzało az miło. nagrzewnica została stara dzisiaj wymieniłem termostat-0 efektu. chłodnica zasłonieta kartonem... minimalne ciepłe powietrze wieje... układ chłodzenia mam podłaczony tak

Uploaded with ImageShack.us
kolorami na rysunku zaznaczylem co jak gdzie idzie wiec chyba bardziej pytanie kieruje do posiadaczy cvh....


dodam iz silnik po swapie był zalany woda potem spuszczone wszystko i zalany płynem. nagrzewnica jak przykłądam reke pod tunel w srodku auta to jest ciepła co idzie odrazu reka odczuc. mam instalacje gazowa i jak mam temp przełaczania ustawiona na 30 stopni to po 2.2 3.4 km przy ok 0 +3 mi sie przezuca a z nadmuchu dalej ze tak powiem pizdzi... co moge jeszcze posprawdzac?? jak grzeja wasze silniki?
4549 3

[MK5] Pęknięta nieznana część układu chłodzenia


Witam. Dziś matka która akurat prowadziła Fiestę zajechała pod blok w kłębach pary, szczęśliwie problem wystąpił dosłownie kilkadziesiąt metrów od domu.

Problem został zlokalizowany szybko, odłamał się element na którym zaciśnięta jest gumowa rurka układu chłodzącego, prowadząca od bloku silnika w kierunku kabiny, zapewne do ogrzewania powietrza z nawiewu. Nie wiemy jednak nic więcej, oto zdjęcia obrazujące problem:




Pytań jest kilka... Co to dokładnie jest za część, od czego jest ten silniczek/pompka i ile dokładnie jest tu do wymiany? Znaczy się, czy wystarczy wymienić plastikowy element do którego wczepia się wężyk, czy całą cześć widoczną na pierwszym obrazku?

Dzięki z góry na pomoc
3538 4

[Inny] Chłodnica sierra


Siema, jest taka sprawa, mojemu wujkowi pękła chłodnica w Fordzie sierra 84rok 2.3 diesel. Ciężki temat z dostaniem jej, tak się zacząłem zastanawiać czy czasem nie pasuje chłodnica od innych modeli sierry np od jakiegoś 1.8 diesel, czy 2.0?, czy ktoś coś wie na ten temat. Jest to raczej pilna sprawa i z góry dzieki za pomoc
3514 2

[MK3] Pytanie odnośnie ukł. chłodzenia silnika CVH 1.4


Czy ktoś z zawodowych mechaników może powiedzieć czy w fieście mk3 1.4 CVH jest korek spustowy płynu? W HCS'ach jest przy rozruszniku. W CVH jest jeden na chłodnicy, a ten drugi? Chodzi mi o spuszczenie całości płynu z bloku. Z góry dzięki!!! I kolejne pytanie wchodziło 7 litrów po spuszczeniu z całości? Ile wchodzi po spuszczeniu korkiem na chłodnicy? 4 litry?
2962 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.