Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » tdci
Tematy oznaczone jako tdci
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi


Dokładka IC w fieście 1,4 tdci.
Potrzebne części i narzędzia:
1. Intercooler z fiesty 1.6 tdci
2. Orurowanie z fiesty 1.6 tdci (2 rurki gumowe które wychodzą od intercoolera)
3. Kawałki rurek (np. Kwasówka, stal, aluminium najlepiej dogięte pod kątem)
Takie jak te:
http://allegro.pl/kadex-rura-gieta-kolanka-kolanko-rury-45-inn-i1806214792.html
Ja założyłem średnicę fi 45 2 kolanka 135 stopni i jedno kolano 90 stopni, aha i jest jeszcze kawałek rurki potrzebnej o średnicy fi 35 do redukcji przewodu gumowego.
4. Dwie śrubki i przeciw nakrętki z podkładkami M4 długość 65mm do przytwierdzenia IC do pasa
5. Kawałem aluminiowej blaszki do przymocowania IC

Najpierw odczepiamy kratkę plastikową i obramówke kratki jest to dość pracochłonne nie ściągając zderzaka ale udało się . Następnie mając miejsce trzeba poucinać parę zaczepów w pasie( 4 sztuki) i w IC (4 zaczepy po dwóch stronach).

[br ...
149167 26

[MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI


Ma ktos instrukcje wymiany? wymienia sie go co 60tys km?

[ Dodano: Pią Lut 12, 2010 00:28 ]
Instrukcje znalazlem
http://www.fordclubpolska.org/porady.php?action=go&zakres=fiesta&type=66
Temat do zamkniecia
140005 20

[MK6] 1.4 TDCi - wymiana dwumasy na jednomasa


Padla mi dwumasa w moim 1.4 tdci.
Zdecydowalem sie na wymiane na jednomasowe kolo zamachowe od Valeo.
Niestety po wymianie silnik na wolnych obrotach generuje wiibracje ktore przenosza sie na nadwozie.
Generalnie to rzuca calym autem.
Jesli zwiekszy sie obroty do ok 1400 wibracje zanikaja.

Czy ktos robil podobna podmiane dla takiego silnika?
Jakie byly efekty?
Ja slyszalem tylko o podmianach dla wiekszych silnikow - tam ponoc nie bylo zadnych problemow.
82483 76

[MK6] EAC FAIL na wyświetlaczu


Witam,
Po 3 latach jazdy zamieniłem starą bezawaryjną fiestę MK3 na troszkę nowszą Mk6... i tu zaczęły się problemy;)
Aktualnie fiesta czeka na podnośniku na naprawę pompy olejowej (prawie dwa razy słabsze ciśnienie), ale nie o tym..
Kilka dni temu, gdy rozkulałem Fiestę do 150 km/h i dalej przyśpieszałem, na wyświetlaczu pojawił się komunikat "EAC FAIL" - nic nie migało przy tym, tylko autko przeszło w tryb "mułowaty" ;) Zatrzymałem się, zgasiłem silnik, zapaliłem i... wszystko jak ma być.
Nie wiem co mogło być przyczyną - dodam, że jak tylko zakończyłem jazdę - wszedłem w tryb wyświetlania błędów i ku mojemu zdziwieniu dostałem DTC - "none" - w tym miejscu powinien zapisać się chyba jakiś błąd???
Jakieś pomysły może na wytłumaczenie magicznego EAC FAIL?
81907 56

[MK6] Spalanie w 1.4 TDCi


Dzisiaj po trzech miesiącach eksploatacji pomierzyłem spalanie Fiesty mk-6 cdti i wyszło kolo 6l. ON .Czy to jest norma , jazda miejska - trasa .Gdzie tutaj te 4,5 litra , może ja jeździć dieslem nie umiem ?
Macie moze jakies porady ? :kaput:
61768 96

[MK6] 1,4 TDCI - wymiana uszczelek wtryskiwaczy


Od pewnego czasu posykuje ( cyka ) cos głośno w silniku, do tego wewnatrz czuć spaliny. Gdy otworzyłem maskę to widać ze wydostają się spaliny gdzies z okolic pod obudową filtra powietrza i do tego śmierdzi spalinami z tych okolic.
Doczytałem się że to oringi pod wtryskiwaczami, tylko nigdzie nie mogę znależć opisu jak się do tego zabrać.
Może ktoś zna warsztat w Gdańsku lub Trójmieście gdzie można to za rozsądne pieniądze zrobić i żeby nie spaprali czegos w silniku.
Może ktoś robił to samodzielnie, widze ze jeszcze uszczelka pod pokrywa zaworow do wymiany bedzie.

[ Dodano: Czw Lis 12, 2009 20:01 ]
Ludzie poratujcie mnie !!!!
Potwierdziło się że trzeba uszczelninia pod wtryskiwaczami ( typowa usterka tych silników) wymienić a ASO zażadali ok. 1200 zł !!!!!! masakra !!!!!! (a te oringi są po ok. 10 zł za sztuke )
...
56545 21

[MK6] Fiesta 1,4 TDCI - nie odpala za pierwszym razem


Witam,

dwa tyg. temu kupiłem Fiestę MK6 2004r. 1,4 tdci, przebieg 114000 km. Moje pierwsze auto, także proszę o wyrozumiałość.

Przez pierwszych kilka dni odpalała normalnie za pierwszym razem. Przy odpalaniu nie czekałem, aż zgasną lampki. Świece w ogóle się nie zapalają, co jest chyba ok.
Później jakaś dobra dusza podpowiedziała mi, żeby czekać aż zgasną lampki. Kilka dni odpalała w ten sposób, jednak teraz pojawił się problem.

Fiestka odpala za 5-6 razem. Chwilkę "burzy" i sama przestaje po kilka sek. mimo trzymania kluczyka w poz. III. Jak już odpali to śmiga cały dzień bez problemu. Silnik pracuje równo. Problem pojawia się po nocy.
Kiedy od razu przekręcam kluczyk do poz. III. odpala za 1-2 razem.

Co mogłem skopać i jak ją właściwie odpalać?
Dodatkowo proszę o odp. Czasem po odpaleniu pojawia się delikatny świst-szuranie ...
52405 63

[MK6] Brak reakcji na gaz i nie wyświetla przebiegu


Koledzy znów mam problem z 1.4 tdci wszystko było ok az do dziś żona wsiadła rano do samochodu odpala a tu na desce kontrolka abs i chamulca recznego a na wyświetlaczu zamiast km i godziny --- ---- --- kreseczki auto nie reaguje na gaz odpala normalnie ale obroty trzyma na poziomie 1200 no i nie nadaje sie do jazdy po podłaczeniu pod kompa pokazuje P134 Sygnał predkości własnej pojazdu
U0121 Brak komunikacji między (ABS) (ECU) asterowaniem szyny paliwowej
i 59940 nieznana
po próbie kasowania błedów usówa je na chwilę wtedy km sie pokazują na wyświetlaczu ( i w tym momęcie auto reaguje na gaz) lecz po chwili to samo
pokazuje jeszcze U2197 Nieprawidłowe dane prędkości pojazdu
i U2200 Nieprawidłowe dane licznika kilometrów
co do podłaczenia komputera to jeszcze nie moze sie skomunikowac z abs a zawsze bez problemu sie to ...
49627 27

[MK6] Szarpie przy niskich obrotach


Witam.

Od 2 dni jestem posiadaczem fiesty 1.4 tdci z 2003r.
W sumie zauważyłem taką przypadłość silnika- dla przykładu jadąc na 2 biegu bez gazu, autko się toczy normalnie. Po lekkim dodaniu gazu, zaczyna szarpać autkiem a silnik jakby się dławił w tym momencie. Im mocniej wcisnę gaz tym mniej szarpie.
W sumie to zmieniłem filtr powietrza dziś bo był czarniutki jak murzyn z afryki, ale to nie od tego raczej.
Osobiście jestem zdziwiony tym silnikiem. Niby 68 koni, a świetnie sobie radzi w trasie. Rakieta to nie jest, ale porównywalnie jedzie jak Xantia którą miałem (1.9 TD z podkręconą turbiną- 107KM). Co prawda Xantia to ważyła 1360kg, a Fiesta zdecydowanie mniej.

W sumie tylko do tego się uczepiłem póki co jeśli o silnik chodzi. Zawieszenie chodzi lodzio miodzio. Na elektrykę nie narzekam.
Są inne drobiazgi, ale to z innej ...
34435 35

[MK6] Wymiana rozrządu - 1.4 TDCi


Witam.
Mam pytanie do Użytkowników Fiesty z silnikiem 1.4tdci.
Samochód mam od 3 dni i myślę o wymianie rozrządu,oleju i filtrów.
Przebieg według licznika to 140K
Auto sprowadzone z Niemiec ale wiadomo po zakupie rozrząd to priorytet.
Zamierzam zrobić to sam.
Potrzebuje wymiary blokad jak by ktoś miał możliwość z wymiarowania notw
Za cenne wskazówki serdecznie dziękuję.
pozdrawiam :piwkowanie:
34171 12

[MK6] Fiesta 1.4 TDCi Drgania silnika


Witam,

Mam taki problem ze swoją fiesta 1.4 tdci z 2002 roku:

Na wolnych obrotach strasznie drga silnik (wygląda tak jakby nie palił na jeden baniak) drgania przenoszą się aż na karoserie i telepie całym samochodem. Dzieje się tak jedynie na wolnych obrotach tz. jak dam na ok 2000 obrotów to już tego nie czuć. Podłączałem samochód do dwóch różnych komputerów i nie wyskakiwał żaden błąd.... jedynie co zwróciło uwagę elektryka to MAF ciągle skakał nie był na jednym poziomie tylko ciągle się zmieniał, a MAP ciągle wskazywał zero.... ciśnienie paliwa tez sprawdzał i było wszystko OK.... dodam jeszcze że robiłem próbę przelewową wtrysków i na każdym wyszedł identyczny poziom paliwa... pozdrawiam i proszę o pomoc bo ja juz nie mam pomysłów co to może byc.. aha i te drgania są naprawdę duże widać ewidentnie że silnik chodzi nie tak jak powinien.
32908 24

[MK6] 1.4 TDCi - nie odpala


Witam

mk6 przebieg 127tys. polisingowy tankuje bp i statoil auto kupione niecałe dwa miesiące temu, wbicie w książce serwisowej przegląd 7tys km temu

szukałem trochę znalazłem ale nie wszystko,
problem
kiedyś zaparkowałem auto przodem w dół (pochyła ulica) z jednym kołem na krawężniku
rano odpaliłem przejechałem kilkaset metrów i zgasła nie odpaliła
podejrzenie padło na układ paliwa rozrusznik kręci i nic pompowałem pompką przepychałem auto z płaskiego na pochyłe za którymś razem zagdakał i poszło

dziś rano to samo auto zostało zostawione na noc przodem w dół dwoma kołami na krawężniku (przechylenie na bok pasażera) i dziś nie odpala rozrusznik kręci, pompuje pompką i nic

przerobiłem kilka podobnych postów jednak tam było odwrotnie tak pozostawiane auto odpalało ( a nie chciało na płaskim),

pompka ręczna niby pompuje ...
29905 32

[MK6] brak mocy po wymianie podkładek pod wtryskami


witam, fiesta 1.4 tdci, jakies 2 tyg temu podczas jazdy odczepil mi sie gumowy wezyk ktory jest przy turbinie i przy przyspieszaniu bylo slychac swist powietrza, dojechalem do domu, auto zgasilem, wieczorem chcialem gdzies pojechac i uslyszalem jakies cykanie z silnika.. na drugi dzien pojechalem do mechanika i powiedzial ze to podkladki pod wtryskami, dzien pozniej niby wszystko bylo gotowe, przykrecil srobke ktora trzymala wezyk przy turbinie i wymienil podkladki lecz auto w ogole nie jedzie, kompletnie stracilo moc.. nie wiedzial co sie stalo, sprawdzal katalizator, bez zmian, komputer NIBY pokazywal przeplywke, kupilem przeplywke, nic, dalej to samo, teraz zmieniam filtr paliwa ale sadze ze dalej bedzie jak jest bo troche dziwne ze przy wymianie podkladek nagle cos innego padlo.. co to moze byc?
29824 35

[MK6] Dziwnie szarpie


Witam
Mam następujący problem (Ford Fiesta Mk6 1.4 tdci):
Od jakiegoś czasu czuję spadek mocy samochodu (mam przejechane 179000km), ale ostatnio to już dramat: strasznie ciężko rozpędzić samochód powyżej 100km/h, a 120km/h to już taki maks z górki.
Przy obrotach ok. 1900 - 2300 przy lekko wciśniętym gazie szarpie samochodem tak jakby nie dochodziło paliwo czy coś takiego.
Byłem u mechanika i przeczyścił przepływomierz i niby wydawało się że jest lepiej ale niestety nie. Podłączył do kompa ale nie wykrył żadnych błędów.
Wlałem do paliwa środek do przeczyszczenia wtrysków (STP) ale po spaleniu całego baku nic poprawy nie czuć.
Byłem znów u mechanika bo mnie doradzili że to może turbina ale mechanik twierdzi że turbina w porządku.
Wtryski chyba też nie bo nie kopci, spaliny niewidoczne.
Coś też ostatnio pojawia się czasem taki problem że jak bieg zmieniam z jedynki ...
25882 24

[MK6] Podnoszenie mocy komputerem - co i jak, gdzie ?


Slyszałem o zwiekszani ilosci kucy w fiestach tdci.
mam fieste 1.4 tdci i chcialbym zwiekwszyc jej osiagi.
Slyszalem ze mozna to zrobic regulacją zakresu turbiny i ogolnym jej podkreceniem.
Wiecie cos o tym? Chcialbym sie rozejrzec za taka usluga. Najlepiej w lodzi :piwkowanie:

[ Dodano: Czw Kwi 21, 2011 21:10 ]
jezzeli to juz gdzies bylo chociaz mi pomozcie to znaleźć
25129 41

[MK6] 1.4 TDCi - nie odpala i gaśnie na mrozie


witajcie,moja kochana fiesta odpala i nagle gasnie na mrozie,myślałam ze to filtr wymieniłam i dalej to samo,próba na popych okazała sie fiaskiem, co teraz? przy dodatnich było ok? czy mógł sie przestawic zaplon?>
24118 30

[MK6] Odpalanie diesla zimą


Siemka. Chodzi mi głównie o silnik 1.4 tdci.

1. Czy w zime dobrze jest przekręcić kluczyk 3 razy tak żeby zapaliły się 3 razy "spiralki" od świec czy lepiej żeby zapaliły się tylko raz i wtedy odpalać?

2. Dobrze jest potrzymać auto dłużej na zapłonie tak żeby podgrzewacz paliwa lepiej podgrzał paliwo czy to nie ma znaczenia?

3. Dobrze jest wsadzić jakąś osłone (tekturke itp) przed chłodnice czy lepiej tego nie robić?
23851 28

[MK6] wycieraczki - pytanie


Posiadam Forda Fiestę S (1.6 tdci) rocznik 2005. Dokładnie wczoraj programowałem w serwisie Forda pompę wspomagania kierownicy (jest elektryczna) + wymiana kości + programowanie komputera (ktoś kiedyś chyba w nim grzebał, więc trzeba to było zrobić). Po tych zabiegam zacząłem słyszeć przy każdym ruchu wycieraczek (w równym czasie, co wycieraczki - dotyczy to też tylnej wycieraczki) charakterystyczny PSTRYK. Dźwięk słyszę po stronie kierowcy, gdzieś w okolicy włącznika świateł/licznika (plus-minus). Czy Fiesty mają taki dźwięk przekaźnika? Powiem szczerze, że do tej pory nic nie było słychać, dopiero po wymianie kości i ponownym programowaniu komputera (być może było właśnie coś nie tak, a teraz jest w porządku).
Będę wdzięczny za informacje, komentarze. Kto pyta, nie błądzi.
:)
19378 20

[MK6] Drobny wyciek oleju spod dolotu - 1.4TDCi


Co to może być? Zaznaczyłem na zdjęciu - wycieka spod tego węża. Zbiera się też pod sterowaniem turbo, które jest umieszczone pod tym wężem.
Link do zdjęcia : http://img340.imageshack.us/i/c130200037.jpg/
18454 14

[MK6] Kontrolka świecy żarowej


Niedawno kupiłem mk6 z 2005 i mam odnośnie fiesty kilka pytań.
Nie pali mi się kontrolka od świecy żarowej, ona działa bo samochód by nie odpalił, odkręciłem licznik ale chyba on jest nierozbieralny by wymienić żarówkę, sprawdziłem bezpieczniki ale nie ma takiego( wszystkie są od każdych swiatełek, duperelek ale nie od świecy) a poprostu chciałbym by ona sie paliła czy miał ktoś coś podobnego???
I drugie pytanie czy ktoś z forum przerabiał vana na cywilny pojazd???
pozdrawiam gTomus
17590 17

[MK6] Nie odpala - 1.4 TDCi


Witam szanownych forumowiczów!!!

Od jakiegoś czasu Fieścina sprawia mi problemy...najpierw przetarł się przewód od wspomagania kierownicy a teraz nie chce odpalić...proszę o pomoc...

Sytuacja wygląda następująco:

Pod przekręceniu kluczyka zapala sie TYLKO kontrolka od oleju i poducha, poducha po chwili gaśnie pod maską słychać jednokrotne cyknięcie i ....już...zero reakcji, rozrusznik nie kręci.
Akumulator jest ok, radio, światła, szyby wszysyko działa...sprawdziłem bezpieczniki w schowku i tez są ok. Pali się nieustannie ( nawet bez akumulatora) wskaznik poziomu paliwa oczywiscie pokazuje ze jest zero tak jakby sie cos zawiesiło....generalnie zero jakiejkolwiek reakcji na przekręcenie kluczyka....gdy przekręciłem kilka razy pod rząd to słychać było jakiś sygnał dzwiękowy przez okolo 1-2 sek;) pomóżcie bo już mi ręce opadają;)

pozdr
dajtona88
17416 14

[MK6] Identyfikacja brakującej części przy silniku TDCi


Proszę o pomoc w identyfikacji brakującej części, która wydaje mi się, że powinna się znajdować w miejscu mniej więcej jak na zdjęciu pierwszym, obok akumulatora. Piszę "wydaje mi się" ponieważ mam MK6 po lifcie i jej nie ma, natomiast MK6 przed liftem ona jest. Nie jestem pierwszym właścicielem mojej MK6 więc ktoś wcześniej musiał ją usunąć z niewiadomych przyczyn.

Do części tej dochodzą dwa przewody (wężyki) układu hamulcowego o ile dobrze kojarzę. Na zdjęciu drugim widać zaślepiony jeden z tych przewodów, który powinien dochodzić do brakującej części auta.

Co to za część i do czego służy?

Zdjęcie 1


Zdjęcie 2



Pozdrawiam!
17362 8

[MK6] Akumulator do 1.4 TDCi


Dziś pierwszy raz przymroziło porządniej, więc się domyślałem jak wstałem i spojrzałem na termometr, że będzie problem z odpaleniem, bo już lekkie "wstrzymanie powietrza" miałem przy lekkich przymrozkach. Ku zdziwieniu odpalił, ale na 2 sek i zgasł. Potem już próbowałem kręcić, ale było słychać, że już nie miał mocy. Oczywiście podpiąłem od razu do prostownika, zobaczymy co będzie, ale wcześniejsi właściciele kupili fiestę w 2008 i ponoć już ten aku był.

Pytam więc, co najlepiej : ile AH? jaka moc rozruchu? jaka firma, wiadomo, dobrze i rozsądnie.
Dzięki z góry, jutro z rana zobaczymy co będzie.
Pozdrawiam
16552 14

[MK6] Wymiana rozrządu - S 1.6 TDCI (2005)


Mam pytanko:
co ile kilometrów należy wymieniać rozrząd w modelu z silnikiem 1.6 tdci 90 KM, rocznik 2005?
Z góry dzięki za informacje.
16483 17

[MK6] 1.6 TDCi - dobór skrzyni biegów


Od czego by tu zacząć, aaa tak, kupiłem Fiestę! super, wersja "S". Genialne auto, niestety w moim bolidzie wypada 2gi bieg, czasem uda się go wbić od razu, ale przeważnie w momencie zwalniania pedału sprzęgła bieg "wyskakuje" ale nie do pozycji N, tylko tak jak by w pół drogi miedzy N a 2ką, poszukałem po necie, wyczytałem ze to wodziki, bo są plastykowe i nie trwałe, że pikuś, no to biorę to moje wyśnione cudo! :V: pojeździłem tydzień, oddałem do znajomego mechanika, powymieniałem płyny filtry i wszystkie inne podstawowe inności, no i proszę mojego koleżkę o ta skrzynie, żeby te "wodziki" zobaczył/naprawił.
Wracam po autko po pracy, niestety, pono nic się zrobić nie da, (tylna łapa od skrzyni w ogóle była wyłamana - ale już jest nowa :-) ), mechanior mówi ze skrzynia do wymiany, bo nic nie udało mu się z zewnątrz wyregulować.

No to ...
16447 21

[MK7] 1.6 TDCi -Filtr paliwa, podgrzewany czy nie


posiadam fieste MK7 z najwyższej półki z silnikiem 1,6 tdci. czy ktoś się orientuje czy filtr paliwa jest podgrzewany w tej wersji? dzięki z góry

:: OMG, zapoznaj się kolego ze słownikiem albo chociaż autokorektą w Wordzie
- bidżej ::
15346 12

[MK6] 1.4 TDCi - gaśnie w trakcie jazdy


WITAM.MAM PROBLEM MOJA FIESTA GAŚNIE PODCZAS JAZDY PRZY OK 60 KM/H,NIC NIE SZARPIE NIC NIE STUKA ....NA KOMPUTERZE ZERO BŁĘDÓW! NIE MA ZNACZENIA CZY AUTO JEST NA BIEGU CZY LUZIE.POOOOMOCY!
DODAM ŻE ŻADEN MECHANIK NIC NIE WIE:(
15232 12

[MK6] Fiesta - w jaki sposób dobrać odpowiednie wtryskiwacze


Posiadam Fiestę 1.4 tdci z 2002 r z silnikiem JH, w jaki sposób dobrać odpowiednie wtryskiwacze Siemensa. Może ktoś posiada tą tajemną wiedzę lub poda odpowiedniego linka ;-) ?
15154 16

[MK6] Kilka pytań odnośnie silnika 1.4 TDCi


Witam. Mam Fiestę MK6 1.4 tdci (2006r) od kwietnia.
Mam kilka pytań ponieważ trochę niepokoi mnie praca silnika.
Na początku muszę przyznać że jeśli chodzi o odpalanie na zimnym/ciepłym to wszystko jest ok. Odpala za 1 razem. Nie puszcza żadnych kolorowych dymków nawet przy głębszym dodaniu gazu. Jeżdżąc ekonomicznie obliczyłem że za 100 zł przejeżdżam około 350-400km (tylko miasto). Więc wychodzi jakieś 4,5-5L

Pierwsza rzecz jaka mnie drażni to że przy gaszeniu silnika, przez chwilkę są takie drgania. Zawsze miałem benzynę i nie mam z kim skonsultować tych drgań, w benzynach tak nie miałem.

Druga sprawa to moc. Mianowicie niepokoi mnie turbo. Trochę czytałem i dowiedziałem się że w tym silniku turbo pracuję od razu. Po pierwsze to nie słyszę wgl świstu żeby to turbo działało. Ale najbardziej męczy mnie to że ludzie piszą że właśnie przez to że turbo działa od ...
14818 24

[MK6] 1.4 TDCi Wymiana filtra paliwa


Witam,
od jakiegoś czasu przymierzam się do wymiany filtra paliwa, a ponieważ jest on cholernie drogi chcę zapytać Was o zdanie, albo najlepiej praktyczne wsparcie. Chodzi mi o markę tego filtra, na Allegro oraz w sklepach forda jest duży rozrzut cenowy od 85 do nawet 300 zł. Wiadomo że najlepiej Motorcraft ( 150-200zł), a co sądzicie o innych markach np. SCT Germany, PURFLUKS itd.
Pozdro
14800 6

[MK6] 1.6 TDCi nie kręci


witam

dziś sprawdziłem autko pod interfejsem i mam takie błędy

P0113,"Czujnik temp. powietrza wlotowego - wysoki sygnał wejściowy"
P0407,"Czujnik B recyrkulacji spalin - niski sygnał wejściowy"
P0620,"Obwód sterujący alternatora - usterka"

mam problem bo auta nie mogę odpalić (wczoraj normalnie je zgasiłem) przekręcam kluczyk i nic sie nie dzieje kontrolki się zapalają i tak ciągle nawet nie przygasną. Rozrusznik się nie odzywa. Mam także problem z ładowaniem może jakiś pomysł jak go rozwiązać ?
14683 21

[MK6] 1.4 TDCi - czy są kolizyjne?


Witam, zaczęło się od dziwnego stukania rano w połowie drogi do pracy i nie ustało. Wracając palił i chodził normalnie, bez zastrzeżeń poza tym dziwnym stukaniem natężającym się z obrotami. Myślałem ze kolo pasowe od paska wieloklinowego albo dwumas, ale na sprzęgle nadal stukało. Dojechałem po pracy do wujka żeby pobieżnie diagnozę dokonać i po chwili zaczął jakby nie chodzić na wszystkich garach ale obroty były równe, do stukania doszło cykanie, po chwili zaszurało, zrobiło buuum jak przy odpalaniu i zgasł. Nie chciał już odpalić, do domu wróciłem na holu. Pod samochodem na wysokości alternatora znalazłem 2 blaszki ze śladami tarcia i wycierania...
Po doholowaniu do domu zauważyliśmy na śniegu ślady wycieku, ale nie był to olej silnikowy, ani ze skrzyni bo nie ta barwa i zapach. Wygląda na hamulcowy albo od wspomagania. Miało to barwę czerwonawą i drogą dedukcji doszliśmy, że wyciek nastąpił w chwilach dociśnięcia hamulca, i ...
14017 8

[MK6] Złamana miarka oleju 1.4 Tdci


Witam ,pierwszy mój post , wypadało by się przedstawić ,a wiec na imię mam Artur:)Teraz do rzeczy.
Złamał mi sie bagnet oleju we fiesie 1.4tdci z rocznika 03 i wpadłem na genialny pomysl;) a mianowicie; jak by ktoś był na tyle miły i znalazł chwile żeby wyjąc bagnet w swojej fiescie i go zmierzyć ,to był bym bardzo wdzięczny. W załączniku zdjęcie poglądowe, interesuje mnie wymiar nr1 i nr2. Z góry dziękuje i pozdrawiam Artur.

http://img256.imageshack.us/i/bagnetz.jpg/
13990 14

[MK6] Odpowietrzenie układu paliwowego (filtr paliwa)


Witam!

Samochód:
Fiest 1.4 tdci 2002r.

Problem:
Wczoraj wymieniłem filtr paliwa, jednak wcześniej doprowadziłem go do takiego stanu, że już autko odpalało np. po 20 zakręceniu, niestety wczoraj odmówiło posłuszeństwa, już filtr był tak zapchany, że wogle nie przechodziło paliwo. Po wymianie rzecz oczywista, że układ była zapowietrzony.

1. Pompuje pompka koło silnika jednak wciąż lecą pęcherzyki wymieszane z bardzo mała ilością paliwa i płynnej substancji nie widać.

2. Próbowałem kręcić niestety to nic nie daje.

3. Napełniłem filtr paliwa paliwem i spróbowałem cały proces ponownie, nadal to samo.

Wyczytałem na innej stronie, że jak układ jest mocno zapowietrzony to najlepiej wyjąc jakiś wężyk blisko wtrysków zassać samodzielnie lub jakaś inną pompą paliwo z tej rurki aż zacznie lecieć. Pierwszy razy wymieniam ten filtr więc nie chciałbym ...
13387 9

[MK6] Nie odpala - a właściwie, odpala i nagle gaśnie.


Witam.
Pierwsza usterka w mojej fieście. Model MK6 z 2002 roku tdci 1.4.
Auto prywatne do użytku służbowego. Jak dotąd niezawodne. Auto mam od 3 lat, 50 tyś ze mną, 180 tyś od wyjazdu z fabryki.
Od kilku dni zdarza się, że nie mogę odpalić auta. W ciągu 3 lat zdarzyło mi się to 2 razy. Problem nasila się - w tym tygodniu już 3 razy.
Objawy – kręci silnik, ale odpalić nie chce. Niby zaskoczy od razu, ale po sekundzie gaśnie i już nie chce odpalić.
Mój wniosek – brak paliwa w silniku.
Wystarczyło podpompować ręczną pompką i odpalał bez problemów. Do dziś ;-|
Dziś rano OK, ale po pracy po 16 – już nie. Pompowałem ręczną pompką chyba z 10 razy i nic. Paliwo słychać jak się przelewa a odpalić nie chce. Akumulator w końcu padł i ...
13222 11

[MK6] 1.4 TDCi - nadmierne kopcenie po odpaleniu i inne kwes


Witam.
Jako że autko rano kopci niemiłosiernie po odpaleniu (parę minut) i ustaje zacząłem przeszukiwać fora o takich problemach.
Wpadłem na temat egr-u. W sporej liczbie przypadków egr był winny takiemu dymieniu. Wężyk egr zaślepiony. Spoko. Efekty jutro rano obejrzę.

W trakcie rozbiórki trafiłem na nigdzie niepodłączoną, zawiniętą w taśmę izolacyjną wtyczkę. Znajduje się ona w okolicach filtra paliwa więc obstawiam że jest to zasilanie ogrzewacza- nie podłączałem jeszcze, bo chce się upewnić że nic nie wysadzę w powietrze.


Druga rzecz. Zaślepiłem przewodzik idący od EGR i idąc po nim chciałem zobaczyć gdzie on idzie dalej. Nie bardzo wiem co to za komedia, ale przy pacy silnika czuć, że pracuje.

Chodzi mi o to ustrojstwo na środku zdjęcia. To białe po prawej to wlew płynu do spryskiwaczy z moim "magicznym" zamknięciem.
12913 12

[MK6] Jak odróżnić czy silnik 1.4 TDCi jest 8V czy 16V ?


Witam, jak w temacie. Ostatnio wyczytałem że były 2 wersje tych silników, ale jak je rozróżnić czy ma się wersję 8V czy 16V? oczywiście bez zdejmowania pokrywy zaworów:)
12595 7

[MK6] zaślepiony egr


Nic konkretnego w szukajce nie znalazłem na temat zaślepiania całkowitego bądź częściowego zaworu EGR w silniku 1.4 tdci.Ciekawi mnie jakie macie doświadczenie z takimi przeróbkami.Mam nadzieje ,że wypowiedzą się tutaj ci z podciśnieniowymi zaworami jak i bardziej mnie interesującymi, elektrycznie sterowanymi zaworami.
12595 7

[MK6] Nie pali - słabe ciśnienie pompy wtryskowej?


Witam,
Zacznę od pytania, czy 1000zł za diagnostykę pompy wtryskowej i wtryskiwaczy w Fieście 1.4tdci to normalna cena w warszawie?

Od 1.5 roku mam Fiestę 1.4tdci z 2003r., przejechałem ok 15tyś bez większych problemów. Ok 2 tygodnie temu zaczęły się problemy z odpalaniem, palił za 2-3 razem, wcześniej palił za pierwszym razem nawet po nocy na dużym mrozie. Odstawiłem do warsztatu i dzisiaj usłyszałem WSTĘPNĄ diagnozę, że pompa wtryskowa praktycznie nie pompuje paliwa, cytat "mam na wyjściu 4 bary a powinienem mieć przy odpalaniu ok 120". Mechanik stwierdził, że żeby mieć pewność musi rozebrać pół silnika i sprawdzić dokładnie ta pompę i wtryskiwacze. Wycena była na poziomie 1000zł. Czy faktycznie jest z tym tyle roboty?
12145 9

[MK6] Jaki jest olej w skrzyni biegów? fiesta 1.4 tdci


Jak w temacie, może ktoś napisać jaki trzeba wlać olej do skrzyni? muszę wymienić uszczelniacz bo cieknie ale nigdzie nie mogę znaleźć jakiej specyfikacji ma być to olej. Znalazłem temat ad oleju w skrzyni ale ktoś chyba nie rozróżnia oleju w skrzyni od oleju silnika bo skierował temat do działu dot. oleju w silniku a nie skrzyni... Chętnie jakiś link do specyfikacji by się przydał.
11488 5

[MK6] 1.4 TDCi - regeneracja wtryskiwaczy


witam

mam maly problem z wtryskami, mam prawie pewnosc ze ktorys jest niesprawny lub leje. Mianowicie w zime kiedy temperatura waha sie w okolicach 0 stopni to przy odpalaniu strasznie trzepie silnikiem jak by na jeden gar nie palil i puszcza sporego baka w postaci siwej chmury i do tego ostro klekocze. po lekkim rozgrzaniu juz mnie daje sie we znaki i klekocze tylko jak dodaje gazu. gdy temperatura jest wlasciwa problem znika. natomiast przy ekstremalnie wysokich temperaturach typu 35 st. i stanie w korku zaczyna trzepac silnikiem tak jak by nie palil takze na jeden gar. Przymierzam sie do regeneracji wtryskow i sam chce je wyciagnac. dac do sprawdzenia i ewentualnej regeneracji. Co o tym sadzicie. Jestem z okolic Swidnicy. slyszalem ze w Slotwinie jest dobry zaklad zajmujacy sie regeneracja. wypowiedzcie sie o nim jezeli macie z nim jakies doswiadczenia.

Aha i jeszcze ...
10963 5

[MK7] Klekot (zaworów ?) podczas ruszania


Witam, mam fieste mk7 1.4tdci (2008r).
Zauzważyłem, ze czasami przy ruszaniu, jak dodam mało gazu to silnik zaczyna tak dziwnie klekotać..znajomy mechanik powiedział mi, że to normalne dla tak małego silnika, że jak się dodaje mało gazu podczas ruszania, to zawory się odezwą.

Ale mimo wszystko chciałbym jeszcze Was zapytać o zdanie, co to może być, czy to szkodliwe ?

Pozdrawiam!
10762 11

[MK6] Cykanie podczas właczania klimy - 1.4 TDCi


Mam dziwny przypadek w swojej fiescie w 1,4 tdci

włączam klimę na 3 i na maxa chłodzenie
Dodaje gazu na 2 tys rpm i słyszę cykniecie pod maska . (pewnie klima się załączyła )
puszczam gaz i znowu dodaje i znowu słyszę cykniecie .
Jak bym tak zrobil w ciągu minuty 30 razy to bym miał 30 cyknieć.

Objaw występuje tylko z włączoną klimatyzacją.

Czy w waszych fiestach 1,4 tdci też tak jest.
10390 10

[MK6] olej na przepustnicy, skąd?


Witam, jak w temacie i opisie. co jakiś czas wycieram tam, ale nie wygląda to zbyt estetycznie. Może ktoś już się z tym spotkał? silnik to 1.4 tdci. szukałem na forum ale jakoś nie znalazłem.
10255 5

[MK6] Po samodzielnej wymianie wtryskiwaczy auto nie odpala


Na forum zaglądam sporadycznie lecz tym razem nie znalazłem żadnej odpowiedzi. Jako że to mój pierwszy post tak więc Witam Wszystkich :-)

Jeżeli nie chce Ci się czytać całego przejdz do ostatniego akapitu. Tam jest zawarta główna część tematu
Posiadam Fiescine 1.6 tdci (czyli silnik mało popularny).
Kilka miesięcy temu zaczeła źle jeździć (słychać było wtryskiwacze, mniej mocy...) tak więc autko trafiło do serwisu. Wymienili wtryskiwacz na używkę, zapłaciłem 700zł i autko odebrałem. MYślałem że to będzie już koniec problemów ale jednak nie.

Znowu siadł wtryskiwacz (sam sprawdzałem w garażu), więc kupiłem na alledrogo 4 wtryskiwacze do takowego silnika, wymieniłem dwa (czyli wykręciłem stare i wkręciłem nowe, tyle mojej roboty) i silnik ożył. A teraz do głównego wątku:

Po czasie znowu silnik zaczął źle pracować, odkręciłem wtryski, jeden nie działał. Wymieniłem go na tego z alledrogo, zaczęło ...
10192 5

[MK6] Co to za część?


część . Chodzi mi o to do czego sluzy cienka rurka ktora "wchodzi w rure ktora jest miedzy przeplywomierzem a turbina. U mnie jest cała uwalona olejem silnikowym. Co to moze oznaczac?
9604 8

[MK6] 1.4 TDCi - słabe przyśpieszanie na 1 i 2 biegu


witam
jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.
kupiłem 3 miesiące temu fiestę (ciężarową) 1.4 tdci i trzeba ją panicznie wysoko kręcić żeby jechała np. jak auto się toczy i wrzucam 2 i chce kontynuować jazdę to gaz mam w podłodze a wyprzedza mnie rodzina ślimaków?
Poradźcie czy to normalne przy tym silniku? do tej pory jeździłem autami z grupy vw czy wszystkie tdi i nigdy nie miałem takiej akcji żeby auto stało w miejscu do momentu załączenia się turbiny.
nadmienię że auto jest dość świeże bo z grudnia 2008 i przebieg 113 tys (prawdziwy bo do końca auto miało serwis)
Pozdrawiam i liczę na merytoryczne rady
Rafał
9601 11

[MK6] 1.4 TDCI - montaż DPF, czy warto ?


Witam wszystkich na forum.
Odzywam się pierwszy raz, ale już wiele razy zaglądałem wcześniej i zawsze udało mi się odnaleźć odpowiedź na nurtujący mnie problem.
Teraz jednak zakładam nowy temat, gdyż niczego nie znalazłem w szukajce.

Otóż mam fiestę tdci 2003 r., często jeżdżę do Niemiec, a tam muszę mieć zieloną plakietkę. Obecnie posiadam żółtą i już od stycznia grożą mi mandaty za jeżdżenie autem, które zbyt mocno zanieczyszcza środowisko.

W salonie Forda w Niemczech poradzono mi, że zamontują jakiś filtr (to chyba właśnie DPF) i wymienią katalizator (niby tak trzeba) i to kosztuje około 800e (czyli ok. 3500zł)

Moje pytanie, czy taki montaż można wykonać też u nas w kraju, np u pana Władzia w garażu ;) czy te potrzebne do tego montażu części są faktycznie tak drogie? Gdzie je w ogóle można kupić? Oraz, czy może są ...
8884 9

[MK6] Nieregularne drgania silnika 1.4 TDCI


Witam,
Od jakiegoś czasu silnik w mojej fieście dziwnie się zachowuje, mianowicie co jakiś czas, podczas jazdy silnik zaczyna drgać i jakby terkotał, nie reaguje na gaz. Tak dzieje się przez parę sekund i wszystko wraca do normy. Tak jakby nie pracował jeden cylinder. Ostatnio jakby częściej się to zdarzało. Zdarza się to zarówno na ciepłym jak i zimnym silnika. Żadne kontrolki się nie świecą. Wymieniałem ostatnio pasek rozrządu i podkładki pod wtryskami. Do tego czasu nie zaważyłem takich objawów.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
8707 4

[MK6] 1,4 TDCI Chwilowe spadki mocy - szarpanie


Mam taki problemik. Moją Fiestą 1,4 tdci codziennie robię około 20 km drogą ekspresową. Czasami zdarza mi się (nieregularnie), że auto w trakcie jazdy po ekspresówce (nigdy nie spotkało mnie to w mieście) na 5-tym biegu (teraz tak sobie myślę, że nie tylko na 5-tym ale zawsze przy przyspieszaniu) szarpie przy przyspieszaniu (tak jakby traciło i zyskiwało z powrotem moc). Potem to samo przechodzi na miesiąc 2 lub 3 jest spokój. Nie mam pojęcia o co chodzi. Obroty nie są zbyt niskie - przeważnie mam około 2500 rpm. paliwo leję zawsze na tej samej stacji Shell-a, filtr paliwa był wymieniany we wrześniu '10 i opróżniany we wrześniu '11. Macie jakieś pomysły o co chodzi?
8701 4


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.