Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » st
Tematy oznaczone jako st
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Skrzynia Fiesta ST


Witam serdecznie forumowiczów :) Jak widziecie jestem tu nowy i potrzebuje pomocy kolegów :)
Od grudnia 2011 roku posiadam Fieste st MK6 2006 rok wersja po FL. Samochodem jezdzi sie naprawde swietnie i jestem z niego zadowolony.
Problem pojawił sie w niedziele bo nie wytrzymał mechanizm róznicowy w skrzyni i trzeba ja wymienić bo nie nadaje sie do niczego...
-Czy jest mozliwość dobrać inna skrzynie do tej wersji czy jestem zmuszony kupić taka samą? Moze pasuje skrzynia od fiesty MK6 1.6 16V?
A moze dobiore jakąś od mondeo...

Czekam na odpowiedz i pozdrawiam

Przepraszam za jakość zdjęcia.

11968 21

[MK6] Listwy progowe MK6 ST


Siema, powiedzcie mi czy listwy progowe od st podejdą bez problemu do 5 drzwi?
7849 3

[MK6] Tłumik końcowy 2.0 ST150


Witam,
jako że mój obecny tłumik końcowy się rozsypuje mam pytanie do osób które może miały już z nim styczność.
A mianowicie w jakim sklepie internetowym mógłbym go nabyć?
Przyznaję się, że szukałem już ale jedynie dedykowane znalazłem a ja bym najchętniej został przy tym co mam czyli oryginał. W ostateczności zostaje tylko ASO czy dostane taki u nich i ile by kosztował. Obstawiam, że od fiesty z silnikiem 1,4 nie moge założyć :-) Albo jak silnik ten co w Mondeo jest pod maską to może wydech też jest przekładką z jakiegoś innego modelu z tym że pytanie jakiego ;P Chyba, że ktoś już zakładał jakiś inny do st i ładnie brzmi to z jakiej firmy jest i ewentualnie jak sam zakładał to jakie koszta tego :)

PS. Wydech Milltek'a ze stali nierdzewnej też nie wchodzi w grę mimo, że nie będzie rdzewiał ;P[br ...
7795 7

[HowTo] Odlew z żywicy na przykładzie zaślepki progu od MK6


Co jest potrzebne?

1. Masa alginatowa - np. Kromopan ok.16 zł (sklep stomatologiczny/protetyczny, ew. medyczny)
2. Żywica poliestrowa - ok.30 zł za litr (castorama/liroy merlin)
3. Utwardzacz do żywicy - 3-8 zł (jak wyżej)
4. Klocki lego lub inny pojemnik
5. Woda demineralizowana



Układamy z kloców lub wybieramy pojemnik który wielkością będzie odpowiadał przedmiotowi który odlewamy (musi być trochę większy ale nie za duży żeby nie tracić bez sensu materiału) jeżeli wybieramy klocki nie trzeba go specjalnie uszczelniać



Myślimy jak ustawić odlewany przedmiot żeby przy formie z 2 części było go łatwo wyjąć z tej formy. W moim przypadku wypadło to tak. Jedno opakowanie kromopanu straciłem przez złe ustawienie niestety.



Zabieramy się za kromopan - na 200g tego cuda leje 500ml wody. ...
7465 13

[Ogólny] sportowy układ wydechowy na seryjnym końcowym


Witam,

mam zamiar na wiosnę/wczesne lato robić remap ale zanim to się stanie chcę przerobić układ wydechowy. Baza - Fiesta MK6 st

czy ktoś próbował robić sportowy wydech z końcowym (komorowym) seryjnym a reszta na przelocie? Co o tym myślicie?

Nie chcę robić kompletu na bazie przelotu, po prostu jest za głośno. Nie chciałbym przerabiać też wydechu na głośniejszy no ale co moc to moc...

Wydech na tą chwilę jest seria + wycięty środkowy

Plan jest taki:

-kolektor Ebay 4-1 z plecionką, lub 4-2-1 (moment mógłby być większy) ale większość jest bez plecionki, a nie chcę robić tego 'na sztywno'
-zastąpienie kata rurą
-środkowy tłumik przelotowy
-końcowy seria

Nie zmieniałbym wydechu, ale zależy mi na zwiększeniu mocy.
Akurat tłumik końcowy najmniejszy ma wpływ ...
7309 7

[MK6] ST - Proszkowe malowanie tylnych zacisków (problem)


Cześć wszystkim,

Chciałem pomalować zaciski metodą proszkową.
Czy ktoś malował tylne zaciski proszkowo?
Słyszałem że często tylne zaciski mają plastikową tuleję od hamulca ręcznego i ona by się w piecu wytopiła.
Zacisków nie mam przy sobie i nie mogę obadać tej sprawy.

Jeżeli ktoś miał styczność z takim przypadkiem to proszę o poradę.
-Czy plastik występuje wewnątrz zacisku?
-Czy da się to rozebrać?

Z góry dziękuję!
5620 3

[MK6] Rozrusznik Fiesta MK6 ST 2007


Mam pytanie odnośnie rozrusznika do Fiesty jak w temacie. Orientuje się ktoś czy pasuje tutaj rozrusznik z Mondeo MK3 2.0HE? :) Mój wydaje dosyć przerażające dźwięki podczas odpalania i myślę nad kupieniem jakiejś sprawnej używki motorcrafta z tym że patrząc na aukcjach rozrusznik do Mondeo można dostać w granicach 70-200zł a do Fiesty st jest jeden cena- 220. Podobne sprawa odnośnie pompy wspomagania, pasuje z Mondeo? :)
4342 9

[MK6] Odświeżenie po zakupie


Cześć, jestem nowy na forum dopiero co kupiłem fiestę w wersji standardowej niestety mój egzemplarz był trochę zaniedbany więc trzeba go odświeżyć. Chodzi mi o kratki grilla w których wersjach są one zamienne wiem że napewno fiesta st i zwykła przedliftowa mają różne kratki aczkolwiek wersja poliftowa zwykła wygląda jakby była taka sama. Docelowo chce ją malować ale moja wymaga dużo pracy żeby ją ładnie zrobić a kupno poliftowej w dobrym stanie jest łatwiejsze od kupna do wersji st. Z góry dzięki za informacje
3877 1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.