Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » sprzeglo
Tematy oznaczone jako sprzeglo
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Sprzęgło - nie można wrzucić biegu


Wróciłem dzisiaj z uczelni, dolałem w fieście oleju (trochę za dużo), płynu do chłodnicy i zadowolony po raz pierwszy od 3 tygodni przejechałem się fieską.... Przejechałem około 4 kilometrów i nie zauwazyłem żadnych niepokojących objawów. Zajechałem do sklepu, ruszyłem z parkingu i po przejechaniu około 100m pierwszy niepokojąca rzecz, puściłem sprzęgło a ono przez pewien czas zostało przyciśnięte do podłogi, puściło, przejechałem 5m i sprzęgło zrobiło się twarde i nie mogłem wrzucić żadnego biegu :(. Szukałem jakiegoś tematu na forum, ale nic nie mogłem znaleźć, wiecie moze co sie mogło stać i jaki będize ewentualny koszt naprawy? Chciałbym jeszcze dodać, ze nigdy nie miałem problemów ze sprzęgłem, i według mojego wujka (mechanika), jak na swój wiek chodziło bardzo dobrze. Z góry dzięki za pomoc.
48367 23

[Inny] Sprzęgło - sprawdzanie sprawności


Czy da się w jakiś konkretny sposób sprawdzić w warunkach polowych czy sprzęgło jest jeszcze na tyle dobre, że da rade pojeździć na nich jakiś dłuższy okres czasu ?
48346 28

[MK4] Wysokie obroty po wciśnięciu sprzęgła


Witam

Wiem że na temat obrotów jest już sporo na forum ale nie znalazłem rady na mój problem.

Mianowicie polega on na tym, że silnik wchodzi na wysokie obroty po wciśnięciu sprzęgła w czasie jazdy, po zatrzymaniu się nawet gdy nadal jest wciśnięte sprzęgło obroty spadają.

Nie mam obrotomierza i nie wiem jaka jest wartość tych wysokich obrotów ale tak na słuch to wydaje mi się, że im dłużej trzymam wciśnięte sprzęgło w czasie jazdy tym obroty coraz bardziej rosną.

Jeśli ktoś zna przyczynę i wie ewentualnie jak to naprawić to proszę o rady.
Jeśli problem już był na forum to proszę o linka bo sam sie go nie doszukałem.
35236 52

[MK3] Sprzęgło nie odbija


Witam serdecznie.

Od niedawna jestem posiadaczem fiesty z 94r. Od samego początku sprzęgło jakby lekko nie odbijało (przy puszczaniu na samym początku jakby lekko zostawało, ale niemal niezauważalnie i nie zawsze). Dziś na parkingu zauważyłem dziwny odgłos sprężyny przy puszczaniu sprzęgła. Po kilku wciśnięciach sprzęgło zaczęło się zacinać i nie odbija do końca (lecz pedał idzie do samej góry), trzeba sprzęgło odciągać ręcznie tą wajchą za którą ciągnie linka przy silniku i wszystko to się dzieje przy zgaszonym silniku. Jeśli silnik jest zapalony (i sprzęgło odciągnę ręcznie) wszystko jest ok, tylko pedał sprzęgła jakby na moment zostaje przy puszczaniu (mocniej niż to było na początku, co powoduje szarpanie na niskich biegach). Jak tylko silnik jest zgaszony, sprzęgło nie dobija.
Samochód kupiony był z wiarygodnego źródła i sprzęgło było niedawno wymieniane. Czytałem że fiesta ma automatyczną regulację naciągu linki, ale dlaczego nie odbija na zgaszonym silniku?
...
32992 11

[MK4] Sprzęgło - ślizga się.


Witam.
Pisałem już o moim problemie z sprzęgłem parę miesięcy temu.
Do dziś tego nie zrobiłem, bo problem ustąpił.
Mianowicie ślizgało sie na wyższych biegach jak mu ostro dałem gazu przy małej prędkości(np 4-ka i 45 km/h)
Dziś znów problem sie pojawił i te same objawy.
Dałem sie przejechać autem ojcu i stwierdził, że wcześniej jak jeździł to sprzęgło było o wiele dłuższe( skok pedału).
Pomyślałem, że może na tych zębach od samo regulatora czy coś sie przestawiło, ale nie mogę tego znaleźć pod pedałem...
Czy jest możliwe że coś trzyma pedał, że nie odbija do końca i jest jakby wciśnięte?
Faktem jest to, że sprzęgło brało w połowie i od razu zaczęło brać na końcu.
Macie może jakieś pomysły, jak to sprawdzić?

:: Proszę pamiętać o tagowaniu tematów.
- trzeci ::
28036 33

[MK5] Sprzęgło w 1.8 DI - różnica w stosunku do zwykłego 1.8


Witam,

Potrzebuję wymienić sprzęgło w Courierze 1,8 DI (75 km). Według katalogu pokazuje mi sprzęgło LUK o numerze 622 3049 09. Tarcza 220 mm.
Czy ktoś ma jakieś informacje czym ono się różni od sprzęgła ze zwykłego 1,8D? Oczywiście poza dużą różnicą cenową?
W tym courierze mam wysprzęglik hydrauliczny, czy to ma jakiś wpływ na rodzaj sprzęgła? I czy mogę zastosować to tańsze ze zwykłego diesla?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
19939 10

[MK6] Piszczenie tarcie jak puszczam sprzegło i ruszam


Witam
Mam od niedawna coraz częściej pewien problem
Mianowicie jak puszczam sprzęgło to przy końcu sprzęgła jak juz auto zaczyna ruszać to słysze głośne tarcie .
Zdąża się to czasami przykładowo w tamtą zimę miałem to 5 razy
teraz w tym tygodniu miałem tak juz 10 razy więc występuje częściej
jazda po miescie.
Czy komuś się coś takiego zdażyło już
19588 9

[MK3] Wymiana linki sprzęgła.


Pech chciał że sprzęgło wpadło mi w podłogę (dobrze że na parkingu i blisko domu)
Urwał mi się grzybek ten na lince przy łapie. Zamówiłem nową linkę.
Podpowiecie mi jak odczepić ten pancerz co jest zaczepiony do komory silnika.
On zakończony jest jakąś gumą, uszczelka?!
17605 19

[MK6] Wymiana pompy sprzęgła krok po kroku


Witam. Przedstawię wam wymianę pompy sprzęgła na podstawie swojej Fiesty mk6 1.4 16V. W tym modelu sprzęgło jest uruchamiane hydraulicznie przy pomocy małej pompki umieszczonej przy pedale sprzęgła, gdy zaczyna ona przeciekać niezbędna będzie jej wymiana.

Podzespoły niezbędne do naprawy:
-Pompa sprzęgła: LUK nr: 511 0353 10 cena:110zł (ABC AUTO – Zielona Góra)
-Płyn hamulcowy: FERODO DOT4 0,25L cena:10zł (ABC AUTO – Zielona Góra)



Koszty wymiany:
- ABC AUTO – Zielona Góra: 80-100zł
-ASO FORD GERMAZ: 300zł ;-)
Wniosek: taniej zrobić to samemu…

Dodatkowo przyda się nam:
-Lampa/ latarka
-Klucz płasko-oczkowy 10 + klucz oczkowy(grzechotka) 10
-Śrubokręt krzyżakowy
-Słoiczek
-Gumowy wężyk + strzykawka 100ml
-Drut
-DYPLOM Z GIMNASTYKI SPORTOWEJ ;-)

1.Na początek zdejmujemy osłonę umieszczoną pod kolumną kierownicy- ułatwi ...
17479 0

[MK4] sprzęgło szwankuje


Panowie mam problem ze sprzęgłem.
Otóż parę tygodni temu sprzęgło zaczęło mi szwankować dolałem płynu hamulcowego bo brakowało. Dolałem tak że aż przelałem. Od tamtej pory niby się uspokoiło ale teraz zdarzają się chwile w których sprzęgło dalej szwankuje a zaraz po tym po jakimś postoju znów chodzi bardzo dobrze. Powiedzcie mi o co w tym chodzi? Co może być nie tak?


(fiesta mk4 97r. silnik 1.8 diesel)
16042 1

[MK3] Linka sprzęgła


Witam szanownych forumowiczów, 2 dni temu nabylem MK3 1,1 nawet ciekawy stan. ale nie wazne moj problem jest zwiazany ze sprzegłem, otoż bardzo nisko/krótko łapie, puszczajac 1/5 sprzegła juz załapie, nie wiem czy dobrze ie wyrazilem, ale chcialbym to jakos zmienic zeby mi nie gasł co chwile bo ciezko to wyczuc, poprostu chce zeby sprzegło wyzej lapalo jak to zrobic?
13471 19

[MK3] Linka sprzęgła, samoregulator czy docisk?


A więc taka dziwna historia ze sprzęgłem...
Odstawiłem w tym miesiącu auto na parking, na ponad 3 tygodnie. Przed postawieniem nie miałem żadnych problemów ze sprzęgłem. Wszystko było jak w najlepszym porządku. Przed wczoraj już nie było. Pedał sprzęgła tak jak by przymarzł. Tzn. pedał jakoś udało się wcisnąć do podłogi. Ale było słychać jakieś strzelanie, dziwne zgrzyty i przy tym wciskał się bardzo skokowo. Po odpaleniu i dojechaniu pod dom, niby wszystko się ustatkowało. Dzisiaj po nocnym -16°C. Sprzęgła w ogóle nie dało się ruszyć. Przez te 3 tygodnie postoju samochód był przykryty czapą lodowo-śniegową. Dodatkowo w jednym tygodniu była masakryczna odwilż. I woda strugami płynęła po komorze silnika, w tym też lince. Na tym grubym elemencie co wchodzi do karoserii, widać było pozostawione strugi z wody. Pomyślałem, że wlała się woda do tego samoregulatora na lince. Wstrzyknąłem tam wd40. W 2 szczeliny tego grubego walca. I dodatkowo ...
12211 21

[MK4] wymiana sprzęgła, niedziałający prędkościomierz


Witam,

Wczoraj spotkałem się z takim problemem. Wymieniałem sprzęgło. Po wymianie od razu zauważyłem, że wrzucenie wstecznego jest bardzo trudno (bardziej kopanie nogą by tu było adekwatne, niż ruch ręką). W czasie jazdy okazało się również, że piątka też się wrzuca gorzej niż pozostałe biegi. Co więcej, przejechałem ok. 400 km i przestał działać prędkościomierz. Dokładnie z prędkościomierzem samochód nie podejmuje wolnych obrotów np. w sytuacji kiedy hamuję na biegu do niskich obrotów i później wciskam sprzęgło do redukcji. W czasie zmiany biegów w górę jest ok. Moja obserwacja, to gaśnięcie przy wciśnięciu sprzęgła na niskich obrotach.
Czy problemu z wrzucaniem niektórych biegów mogą być związane ze złym wyregulowaniem drążka w skrzyni biegów? Czy niedziałający prędkościomierz może być związany z wymianą sprzęgła? Chciałem iść do mechanika, który mi zrobił tą wymianę i to zareklamować, ale za mało się znam, żeby mu coś wyrzucić.

...
11233 9

[MK4] Problem ze sprzęgłem


Witam i pozdrawiam.

Kiedyś udzielałem się na forum jak miałem Fieste MK3. Niedawno kupiłem dla żony Fieste MK4 1.25 z 1996. Ale niestety jest problem. Pedał sprzęgła bierze dosyć wysoko, przy nieumiejętnym operowaniu sprzęgłem autem trzęsie, jak delikatnie puszcza się pedał to słychać wycie sprzęgła. Dodatkowo przy puszczonym pedale strasznie hałasuje, jak się wciśnie to jest cisza. Szukałem na forum jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Proszę o pomoc bo to pierwsze auto żony a boi się nim jechać.

Dziękuje.
10894 16

[MK4] Znów problem z sprzęgłem


Witam.
Słuchajcie mam problem z sprzęgłem.
Od 3 dni (gdy są te mrozy) jak zapale auto to nie da się wrzucić biegu. Jak trochę pochodzi(z dosłownie minute dwie) staje się to już możliwe, ale auto zaczyna ciągnąc gdy popuszczę 0,5 cm pedał sprzęgła(czyli przy samej podłodze).Jak już się bardziej nagrzeje wszystko wraca do normy(bierze jak zawsze gdzieś w połowie)
Co może być tego przyczyną?
Macie jakieś propozycje co sprawdzić?
Ps. sprzęgło wymieniane ok 10 tyś temu(nie katowane itd), płyn hamulcowy na max i brak ubytków.
10804 13

[MK6] problem z obrotami przy wysprzęglaniu


Witam, postaram się krótko opisać problem, który pojawił się po wymianie rozrządu, filtrów i oleju, świec i kabli, chociaż same te naprawy nie muszą mieć związku. Przy rozgrzanym silniku (mniej więcej po przejechaniu 10km) przy naciskaniu sprzęgła obroty spadają do około 500 obr/min i później podnoszą się do ok. 800 obr/min. Zdaża się jednak, że silnik zgaśnie. Dodatkowo hamowanie potęguje efekt. Po wyczyszczeniu przepustnicy problem pozostał. Mechanik sugeruje, że konieczna jest wymiana całej przepustnicy i nie ma możliwości naprawy np. samego CPP. Zastanawiam się czy cała usterka go nie przerasta. Prosiłbym o jakieś sugestie...
Dodam tylko silnik 1.25 benzyna przebieg 100k
pozdrawiam
10510 12

[MK4] Pompa sprzęgła/sprzęgło


Witam zaczęło sie 2 tyg temu wracając z Warszawy, pedał sprzęgła zostawał w połowie swojego położenia. Dojeżdżając do domu (15km) pedał już w ogóle nie odbijał. Pojechałem do pierwszego mechanika (niestety mój sprawdzony z przyczyn zdrowotnych sie zawinął). Diagnoza padnięta pompa sprzęgła. Wymienił ją po jakimś czasie. Ostatnio ruszając zauważyłem kałuże pod samochodem, lampa sie zapaliła od hamulców!!! Dolałem płynu i ciągle wycieka. Pojechałem znowu do tego magika i mi mówi że jak jest wyciek między skrzynią a silnikiem to na pewno wysprzęglik albo skrzynie trzeba wymienić bo teraz cylinderek dalej sie wysuwa i wycieka płyn. Krzyknął mi że koszt będzie ok 2 tyś.
Czy aby na pewno aż tak może to być kosztowne i tak sie zepsuć z dnia na dzień?
9310 8

Przeniesienie napędu : regulacja sprzęgła


Mam takie pytanko bo nie widze zeby linka gdzies miala cos do podciagniecia wydaje mi sie ze poprostu jest nie naciagalna i trza wymienic na nowa.Bo przy zmianie z 3 na 2 przy wiekszej predkosci wchodzi mi z lekkim zgrzytem.Natomiast wolno nie i sadze ze to trza podciagnac linke tylko jak.
Zgory dzieki za odpowiedzi
8967 7

[MK6] problem z biegami


Zgłaszałem ten problem już bardzo dawno. Przy wyłączonym silniku lewarek biegów chodzi bez zarzutu. Po załączeniu silnika nie można włożyć biegów, wchodzą bardzo ciężko. Do piero po rozgrzaniu silnika ( przejechaniu kilku km po mieście) biegi wchodzą prawidłowo. Wymieniłem olej w skrzyni biegów. Nasmarowałem linki . Nie wiem co dalej robić. Czy to pompa sprzęgła czy zapowietrzony układ?
8851 7

[MK4] Wymiana sprzęgła 1.8 Endura-de


Witam

Zbliża się czas na wymianę sprzęgła z tego co wiem do fiestki 210mm, jakie sprzęgła polecacie konkretnie do tego modelu czy jest również konieczna wymiana wysprzęglika hydraulicznego zaznaczam że jak auto pali słychac lekki klekot po wciśnięciu sprzęgła klekot ustaje przy wrzucaniu biegów słychac :piwkowanie: stuk... pomóżcie :piwkowanie: :piwkowanie: jeszcze zdarzyła się sytuacja iż auto po długim postoju pluło ON z pompy wtryskowej teraz plucie ustało czy jest konieczna jej regeneracja? po wymianie filtra powietrza auto zaczęłó robi wrrr brrr ;)
8587 9

[MK6] Dziwny dźwięki po wciśnięciu sprzęgła


czesc,

po zapaleniu samochodu gdy sprzeglo jest wycisniete to jest wszystko ok. Zaraz po jego wcisnieciu (nawet tak z 1 cm wystarczy) zaczynaja dobiegac do mych uszu ciche dzwieki. Cos jakby delikatny pisk. Macie pomysl co to moze byc?
7513 6

[MK4] Dziwne dźwięki przy wysprzęglaniu


Witam. Parę dni temu zadeklarowałem się że spróbuję trochę podreperować naszą fieścinkę :) Nie mam zbytniego doświadczenia w mechanice samochodowej, ale spróbować zawsze warto.
Zaczęło się od małej stłuczki gdzie w fieście została zbita lampa - tak oto samochodzik stanął pod domem i czekał. Postanowiłem się nim zająć, wcześniej jeździła nim moja mama.
Jako, że akumulator leciwy, rozładował się. Poszedł pod prostownik, działa.

Zauważyłem że przy dodawaniu gazu spadają obroty - doczytałem, by przeczyścić przepływomierz, poprawiło się. Nie zlikwidowało to problemu z lekkim sporadycznym falowaniem RPMów (między 800 a 1100 na biegu jałowym/sprzęgle, aktualnie są poważniejsze usterki :P )

Mianowicie - pojawił się jakiś dziwny dźwięk jakby ścierania się ze sobą elementów. Trudno mi opisać gdzie dokładnie. Silnik oczywiście włączony, skrzynia na luzie, wciśnięte sprzęgło - wszystko gra. Puszczając sprzęgło, gdzieś w połowie, może 3/4 zaczyna się pojawiać w/w dźwięk/zgrzyt.
W ...
7423 8

[MK3] Ocena stanu sprzęgła


W fieście mk3 1,3 sprzęgło się ślizga i ciężko się już jeździ.
Napiszcie mi czy przy tym sprzęgle wystarczy wymienić tylko tarczę. Tarcza już ma zjechane nity.






7015 7

[MK4] Nie ma sprzęgła


Bardzo proszę o pomoc

Wymieniałem silnik w mojej fieścince i po złożeniu do kupy nie było juz sprzęgła (pedał luźny). Myślałem że zapowietrzone i tyle,ale nic nie dało się odpowietrzyć.... Znajomi podpowiadali że to wysprzęglik, więc wymieniłem i tu dalej nic. Koło zamachowe takie samo jak poprzednie, tarcza i docisk stara (była w lepszym stanie niż nowa) Pompka działa chyba dobrze bo przy odpowietrzaniu gdy przestanie uciekać powietrze to sam płyn pod dużym ciśnieniem leci. Proszę o rade.. Co to może być ??
6802 11

[MK3] Rosną obroty, prędkość bez zmian.


Witajcie.
Mam taki mały problem, mianowicie:
Dziś podczas obfitych opadów deszczu wyprzedzając miałem sytuację, że przy 80km/h obroty zaczęły rosnąć szybciej niż normalnie, a prędkość nie rosła. Jakoś dałem radę, ale pod koniec coś dziwnego: jakby coś się załączyło i od razu z kopyta do 100km/h przyspieszył.

Co to może być.

Miałem już tak że jednego dnia nie mogłem 80km/h przekroczyć, a następnego bez problemu 110km/h i to przy mniejszych obrotach.
6310 7

[MK6] Zapach sprzęgła, nierówne przyspieszanie


Witam. Dzisiaj wieczorem dałem fieście trochę w tyłek i pokręciłem ją do czerwonego pola na 2 i 3 biegu. Poczułem delikatnie smród sprzęgła(chyba). Czy to znaczy, że sprzęgło pada czy to normalne przy gwałtownym wciśnięciu gazu? Druga rzecz jaką zaobserwowałem to to że auto "skakło" przy 4 i 5 tysiącach obrotów na 2 biegu. Uczucie podobne do przeskakujących pedałów w rowerze! Czy ktoś z Was spotkał się z tym problemem!
Dzięki!
Fiesta 1.6 16V 2006 rok 3D!
6283 6

[MK3] Regulacja sprzęgła po wymianie


Witam
Czy po wymianie sprzęgła nalezy przeprowadzic jakaś ingerencję w samoregulator czy po prostu zapiąć linke do dźwigni wsprzęglika i już, chodzi mi o to czy samoergulacja nie pozostaje zazębiona na poziomie starej tarczy sprzęgła i czy po wymianie sprzęgła łozysko oporowe nie będzie naciskać na sprężynę docisku.
6178 4

[MK3] Zbyt niskie obroty po wymianie sprzęgła


Witam,

jako, że olej leciał już z uszczelniacza wału, a sprzęgło łapało na nitach, postanowiłem je wymienić. Wczoraj wymieniłem olej w silniku,filtr oleju, uszczelniacze półosi,uszczelniacz wału od strony skrzyni oraz kompletne sprzęgło (LUK) i linke.

Po wymianie skrzynia chodzi jak nowa, nic już nie zgrzyta, bardzo lekko wchodzą biegi, sprzęgło bardzo miękkie (w porównaniu do starego),
jednak obroty na biegu jałowym utrzymują się na poziomie 500.. Wcześniej było to około 900. Teraz na postoju prawie gaśnie.

Pierwszy pomysł był taki,że gaźnik się rozregulował, ale czy to możliwe skoro nawet nie ściągałem filtra powietrza i nic tam nie ruszałem? Możliwe,że nowe sprzęgło sprawia za duży opór lub ten uszczelniacz wału ociera o zamach? Sprzęgło dokręcałem kluczem dynamometrycznym, odpowiednim momentem.
5215 6

[MK6] skrzypienie/dzwonienie przy ruszaniu


Witam
Dziwna rzecz się stała w mojej MK6. Generalnie od dłuższego czasu już miałem problemy z wrzucaniem biegów na postoju (w szczególności wstecznego na zimnym silniku - zgrzyty), ale to co się stało dzisiaj, bardzo mnie zaniepokoiło.
Silnik był nagrzany, samochód stał w miejscu z pracującym silnikiem, wcisnąłem pedał sprzęgła i w tym momencie rozległ się skrzypiąco-dzwoniący dźwięk, który trwał, dopóki trzymałem wciśnięty pedał sprzęgła. Wrzucenie biegu (zasadniczo któregokolwiek) jest możliwe, ale czuć duży opór (czuć, że męczy się synchronizator, bo jak już "przepchnę" drążek zmiany biegów przez ten pierwszy centymetr, to dalej idzie lekko - jest tak na każdym biegu, oczywiście poza wstecznym). Wsteczny praktycznie nie daje się włączyć (ciągły terkot przy próbie wrzucenia). Przy ruszaniu na półsprzęgle dźwięk bardzo się nasila, ale jak puszczę pedał i sprzęgło "sklei", to wszystko jest jakby normalnie, tzn. nie ma żadnych niepożądanych dźwięków. Problem wraca z każdym wciśnięciem pedału sprzęgła. ...
5059 3

[MK4] Sprzegło do 1.3 - dobór


Mam pytanie na temat sprzęgła do Ford Fiesta MK4 1,3 1996 5 drzwi, silnik endura
czy będzie do niego pasowało z takiej fiesty: FORD FIESTA MK4 1.25 16V ZETEC ROCZNIK 1996 - 1999
Bo w sklepie nie potrafią mi odpowiedzieć a jeden mechanik twierdzi, że tak a inny znowu że nie. Jeżeli ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi będę bardzo wdzięczna.
5041 2

[MK6] Problem ze sprzęgłem


Witam serdecznie

Mam problem ze sprzęgłem w mojej fieście. W niedzielę coś strzeliło i nie miałem sprzęgła. Myślałem, że poszła linka, ale dowiedziałem się że w mk6 jest sprzęgło hydrauliczne. Samochód postał sobie 3 godzinki i problem zniknął. Sprzęgło dziala. Co by to mogło być? Od jednego mechanika dowiedziałem się, że mogło pójść łożysko, a inny twierdzi, że gdyby to było łożysko to wyciekłby płyn hamulcowy. Pomóżcie proszę!
4639 4

[MK3] Łapa od sprzegła


kupilem auto od kolezanki, bardzo delikatna kobieta, obchodzila sie z nim jak z jajkiem. przy moim stylu jazdy szybko pojawil sie problem: jak wciskam sprzeglo do konca, nie odbija lapa przy silniku. trzeba pomagac jej recznie, ale wtedy pojawia sie opor.
problem nie pojawia sie jak dociskam pedal najwyzej do polowy, a tyle wystarczy zeby biegi wchodzily bez problemow.
raczej nie chodzi o zamarzniecie.
co robic?
4612 5

[MK6] Dziwny dźwięk przy puszczaniu sprzęgła


Jak w temacie. podczas puszczania sprzęgła po zmianie biegu słychać dziwne "puste łupnięcie".Czyżby sprzęgło do wymiany? I drugie pytanko: jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni?
4339 1

[MK2] Regulacja sprzęgła


Szukałem na forum opisu ale nigdzie nie mogę znaleźć... chodzi mi o to w którym miejscu sie reguluje sprzęgło w fieście mk2'87... prosiłbym o jakiś skan lub link... albo zwykły opis... w tematach o fiescie jestem laikiem... bo mam ja od nie całego tygodnia ...
4306 3

[MK3] Zamarznieta linka sprzegła


Jako że mamy zimę; -| odpalam rano samochód i próbuje nacisnąć sprzęgło i nic pedał sztywny?Odmroziłem i w drogę po przejechaniu znów zamarzła i tu robi sie dość spory problem.Pedał podnosi sie do góry i samo regulator zaczyna działać i lipa sprzęgło zostaje wysprzęglone. Pytanie czy od razu wymienić linkę czy ja wysuszyć i nasmarować?
4162 2

[MK4] Problem z sprzęgłem - 1.25 ZETEC


Witam w mojej fieście 1.25 zetec z 1997 roku miałem problem z płynnym włączaniem biegów po krótkiej jeździe biegi po prostu ciężko wchodziły. A teraz już przy wciśniętym na maxa sprzęgle nie mogę wrzucić żadnego biegu. Co mogło uleć uszkodzeniu , ponieważ poziom płynu jest w normie. Za podpowiedzi z góry dziękuje.
3376 1

[MK6] Problem ze sprzęgłem


Witam,

Ostatnimi dniami jeżdżę fiestą od siostry, 1.4 80km. Problemem pojawia się gdy silnik jest nagrzany, wjeżdżam na parking i nie mogę wbić żadnego biegu, a jeżeli już wbiję - sprzęgło bierze od samego dołu, tak jakby go nie było. co może być tego problemem? Natomiast gdy silnik jest zimny sprzęgło bierze od samej góry :/
2890 1

[Inny] Wymiana sprzęgła


Witam jeszcze raz proszę o porade dotyczącą sprzęgła czy to napewno sprzęgło może pompa sprzęgła dzisiaj lekko rozebrałem auto i dostałem sie do odpowietrznika sprzegła niby jest cisnienie po wczesniejszym napompowaniu pedałem płyn tryska ale pedał sprzęgla wciska sie tak jakby bez oporu do wcisniecis sprzegła nietrzeba zadnej siły prosze o porade poniewaz nigdy nierozbierałem sprzegła a auto nie nowe i boje się ze jak rusze to wszystko sie zacznie sypac wszystkie śruby są od nowości Zrobiłem jeszcze jeden test po rozgrzaniu auta i pomieszaniu trochę lewarkiem biegi zaczeły sie wbijac nie jest to jeszcze super ale niema wielkich zgrzytów po wbiciu biegu i zaciagnieciu recznego auto stoi jak zaczne puszczac sprzęgło auto zaczyna sie dusic i gasnie tak ze niewiem co mam myśleć czy to napewno sprzęgło
Bardzo proszę o poradę ponieważ niewiem co mam myślec
zgóry dziekuje i pozdrawiam
2851 0

[MK6] problem ze sprzęgłem ?


witam,

sprawdzałem w necie nic nie znalazłem, więc pytam:

co to może być , że podczas puszczania sprzęgła (w połowie ) z 3 na 4, z 4 na 5 przy obrotach 1500-2200 słychać takie głuche puknięcie, jeżdżę tak już jakiś, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać na niskich biegach (1 i 2) tego nie ma. co za cholera może być? czy może to normalne w ff?

pozdrawiam
pm
2776 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.