Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » rozrzad
Tematy oznaczone jako rozrzad
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] FAQ - Regulacja luzu zaworów w silniku 1,1i oraz 1,3i


Regulacja luzu zaworów MK3 (89-95) silnika 1,1i
121681 123

[MK6] Wymiana rozrządu - 1.25


Witam,

Moja fiesta 1,25benz ma w tym momencie prawie 7 lat i przebieg 60tyś km.
Wie ktoś może kiedy powinienem wymienić rozrząd?
I co dokładnie trzeba wymienić mając na myśli wymianę rozrządu?

Dziękuję z góry
Pozdrawiam!!!:)
59749 18

[MK6] Wymiana rozrządu - 1.4 TDCi


Witam.
Mam pytanie do Użytkowników Fiesty z silnikiem 1.4TDCI.
Samochód mam od 3 dni i myślę o wymianie rozrządu,oleju i filtrów.
Przebieg według licznika to 140K
Auto sprowadzone z Niemiec ale wiadomo po zakupie rozrząd to priorytet.
Zamierzam zrobić to sam.
Potrzebuje wymiary blokad jak by ktoś miał możliwość z wymiarowania notw
Za cenne wskazówki serdecznie dziękuję.
pozdrawiam :piwkowanie:
34606 12

[MK4] Wymiana zaworów / ustawianie rozrządu


Chciałem opisać wam wymianę zaworów i ustawianie rozrządu w Fieście z 1998 roku.
Wiem jak trudno jest znaleźć informacje na ten temat, ale uwierzcie mi trochę chęci i można zaoszczędzić kupę kasy.

Robię to pierwszy raz mam nadzieję że się uda, teoretycznie wiem wszystko.

Będę aktualizował posta na bieżąco.

Ford Fiesta Zetec - S 16v 1.25



:: ::

Pierwszy krok to odłączamy akumulator i odkręcamy plastik w którym był, bo będzie nam przeszkadzał.

Drugi krok odkręcamy korek z pojemnika na płyn chłodzący, zdejmujemy węża z pompy i spuszczamy płyn.
Odpinamy przewody wysokiego napięcia.
Następnie zdejmujemy pokrywę zaworów. Cztery śrubki kręcimy raczej w lewo.

:: ::
31084 51

Silnik : wymiana paska rozrządu Zetec 1.8 krok po kroku


Potrzebne narzędzia, klucz oczkowy 8, 10, 13x2, 17, oczkowy gięty 18, nasadowy 10, Torx 30 i 50, płaski 22, klucz imbusowy, klucz do kół, kawałek płaskownika do unieruchomienia wałków rozrządu, młotek.
Materiały uszczelka pokrywy zaworów, nowy pasek rozrządu, rolka napinacza, rolki prowadzące, ew. nowy pasek klinowy, sześciopak :).
Luzujemy koło podnosimy auto i odkręcamy koło. Z góry silnika lekko kluczem oczkowym 8 luzujemy cztery śruby mocujące koło pasowe pompy wody. Od spodu auta luzujemy przy alternatorze kluczem 13 śurbę kontrującą i kluczem płaskim 22 luzujemy naciąg paska klinowego i ściągamy pasek i sprawdzamy jego stan (jeśli widoczne są pęknięcia utrata elastyczności wymieniamy pasek). W przypadku gdy nie daje się w miarę swobodnie zluzować naciągu paska klinowego należy lekko zluzować kluczem oczkowym 13 dwie śruby mocujące alternator od góry.
Kluczem oczkowym 8 odkęcamy cztery śruby od koła pasowego pompy wody i zdejmujemy koło pasowe. W przypadku trudnośći ...
24206 15

[MK3] Głośna praca silnika 1.1 - klekotanie


Witam,
Zakupilam Fieste z 1992r. z silnikiem gaznikowym 1.1. + LPG i mam problem z tym silnikiem a mianowicie:
- przy powyzej 2tys obrotow silnik strasznie glosno klekocze, przy niskich obrotach chodzi bardzo dobrze
- swiece, zawory i klawiatura zaworow sa mokre od oleju.

Zawory zostaly juz wyregulowane, jednak niewiele zmniejszylo sie klekotanie.
Jesli chodzi o wycieki oleju to mechnicy podejrzewaja wyrobienie cylindrow i tlokow.
Od znajomych slyszalam ze moga to byc sworznie i pierscienie.

Czy ktos z was mial taki problem? Chcialabym wiedziec czy da sie jeszcze silnik wyremontowac czy pozostaje mi tylko wymiana?
21589 28

[MK4] Zerwany łańcuch rozrządu


Witam! Troche pechowo zaczynam istnienie na forum, bo od usterki. Mianowicie coś strzeliło, a ja za bardzo nie wiem co. Mam swoje typy, ale czekam na opinie bardziej doświadczonych.

Pierwsza sprawa:
Pewnego pieknego dnia przejezdzajac przez "spowalniacz osiedlowy" stalo sie ze auto zgaslo i nie dalo sie reanimowac.. Pacjent to Fiesta mk4 '99 1.3 endura. Wedlug mojej analizy:
paliwo dostaje;
kreci kolem zamachowym;
ale nie startuje;
po zdjeciu pokrywy zaworow okazuje sie ze nie graja jak sie startuje silnik.

rozrzad byl wymieniany ostatnio (tak na marginesie).

Druga sprawa to kontrolka cisnienia oleju mruga przy wolnych obrotach i rozgrzanym silniku. Z uwagi na fakt, ze panewki byly ostatnio wymieniane, celuje w czujnik, trafnie? jakie moga byc inne przyczyny?

Pozdrawiam i dzieki za pomoc.
21202 29

Silnik : zawory regulacja


Wiec tak, wiem temat juz byl poruszany ale mam pare dodatkowych pytan.
Jak jest z regulacja zaworow w Fiescie 1.6 xr2i 90 r. ? Sa tam te popychacze hydrauliczne ? Wiec jesli cos mi tam stuka to znaczy ze trzeba je wymienic ? Jaki jest koszt ? lepiej nowe czy uzywane ? cena/jakosc.. ?
Pozdrawiam trudne to do samodzielnej wymiany ?
20722 22

[MK3] Nie odpala, problem z rozrządem - 1.8D


Witajcie.
Mechanik robi mnie przysłowiowo w konia. Wciąż mówi, że ma sporo klientów i nie ma czasu zajrzeć. Auto trzyma już ponad miesiąc i wciąż stoi w tym samym miejscu.
Kolega, który zajrzał mi pod maskę mówi, że mam luźny pasek i rolkę już troszeczkę wysłużoną. Auto mi nie pali w ogóle. Kręci, kręci i odpalić nie może. Wymieniłem świece żarowe, bo stare nie grzały już w ogóle jednak problem z odpalaniem pozostał. Jestem ciekaw, czy luźny pasek rozrządu może mieć coś z tym wspólnego skoro auto kręci, a nie może załapać ?
Wymienione zostało:
-akumulator
-świece żarowe
-filtry

Pomóżcie już sam nie wiem co robić. Mam dosłownie nerwy na tego mechanika jednak jest to taki znajomy znajomego, który nie skasuje mnie jakoś wybitnie dużo i to mnie trzyma przy nim. Nie chcę oddać samochodu gdzie indziej, bo nie mam grubego ...
20164 20

[MK5] Wymiana paska rozrządu w Courierze 1.8D


ostatnio jadac po miescie uslyszalem klekotanie pod maska. szybko sie zatrzymalem i zobaczylem ze odpadlo mi po calej dlugosci jakies 3 milimetry paska.
czy do wymiany takiego paska potrzeba mechanika i kanalu?
obecnie przebywam w wiedniu i nie wiem czy dojade 800km do domu aby to naprawic.
prosze napiszcie jak sadzicie? ryzykowac i jechac do polski czy przywiezc pasek z polski i szukac tu mechanika drozszego?
18883 9

Silnik : wymiana łańcuszka rozrządu


Kiedy należy (po ilu kilometrach?) wymienić ów łańcuszek, każdy mi mówi że jak będzie dzwonił, ale ja mam samochód od miesiąca i wybaczcie, ale nie słyszę nic, nie chcę żeby się zerwał.
Moja Fiesta ma już 170tyś km, kupiłem ją od firmy (nie znajomej) więc nie mam pewności kiedy był wymieniany. Proszę o radę.
18786 16

[MK6] 1,3, 2004 - łańcuch rozrządu - czy i kiedy wymieniać ?


Witam,
Mam nadzieję że tym razem piszę zgodnie z regulaminem i mnie nie admin nie skasuje
Pytanie jak wyżej . Czytają forum dowiedziałem się że podobno się wcale nie wymienia.

Miał ktoś kiedyś z nim problemy ?

Teraz mam 96 tyś od 2004 roku.
17350 7

[MK6] Wymiana rozrządu - S 1.6 TDCI (2005)


Mam pytanko:
co ile kilometrów należy wymieniać rozrząd w modelu z silnikiem 1.6 TDCI 90 KM, rocznik 2005?
Z góry dzięki za informacje.
17101 17

[MK3] rozrząd 1,4 pasek strzelił ;(


A więc tak od początku w aucie ciekła pompa wody zabierałem sie za to od tygodnia ale się nie zabrałem. Dzisiaj odpalam jade ze znajomą do sklepu wchodze na rondzie w zakret nagle słysze taki lekki trzask zapalily sie kontrolki mysle pewno cos tam sobie puklo ma prawo "swój wiek" mysle zgasł wbijam 2 gaz a tu nic przekulal sie tak rozpędzony jakies 80m i stanol. chce go odpalic a on nic kreci ale nic sie nie dzieje. otwieram maske patrze niby wszystko ok. Odgiełem osłone rozrządu patrze a tam pasek przeciety ;/ znajomy zacholował mnie do domu jakies 2km silnik nie wydawal zadych odglosow. I tu moje pytanei czy wystarczy wymienić rozrząd i będzie wszystko ok czy mogło sie coś wiecej rozleciec i jak tak to jak to sprawdzic? podobno te silniki są bezawaryjne.
16474 29

[MK5] Ustawienie rozrządu - 1.8DI


witam.mam problem.zdejmowalem glowice w 1.8 di by wymienic uszczelke,znaki rozrzadu zrobilem sobie sam,ale jak oddalem glowice do planowania zmyli mi te znaki i teraz zglupialem,walek rozrzadu wiem jak ustawic tzn.z tylu walka(po prawej stronie) jast szczelina na listwe,na kole od pompy wtr.tez jest znak(okragly punkt) ,ale tu jest problem gdzie znajduje sie znak z ktorym moglbym zgrac znak na pompie.jezeli znalazlby sie ktos kto by mi pomogl byl bym wdzieczny.pozdrawiam.
14719 0

[MK6] 1.4 TDCi - czy są kolizyjne?


Witam, zaczęło się od dziwnego stukania rano w połowie drogi do pracy i nie ustało. Wracając palił i chodził normalnie, bez zastrzeżeń poza tym dziwnym stukaniem natężającym się z obrotami. Myślałem ze kolo pasowe od paska wieloklinowego albo dwumas, ale na sprzęgle nadal stukało. Dojechałem po pracy do wujka żeby pobieżnie diagnozę dokonać i po chwili zaczął jakby nie chodzić na wszystkich garach ale obroty były równe, do stukania doszło cykanie, po chwili zaszurało, zrobiło buuum jak przy odpalaniu i zgasł. Nie chciał już odpalić, do domu wróciłem na holu. Pod samochodem na wysokości alternatora znalazłem 2 blaszki ze śladami tarcia i wycierania...
Po doholowaniu do domu zauważyliśmy na śniegu ślady wycieku, ale nie był to olej silnikowy, ani ze skrzyni bo nie ta barwa i zapach. Wygląda na hamulcowy albo od wspomagania. Miało to barwę czerwonawą i drogą dedukcji doszliśmy, że wyciek nastąpił w chwilach dociśnięcia hamulca, i ...
14044 8

[MK7] Kilka pytań| olej | płyn chłodzący | rozrząd | 1.4 96K


Witam!

Stałem się posiadaczem Forda Fiesty i mam kilka pytań odnośnie kilku rzeczy eksploatacyjnych. Przebieg 89tyś , rok 2009.

Pytania:

1. Jaki lać olej ( fordowską formułę F 5W30 ?), wcześniej zalany olejem 5W30 nie wiem jakiej marki bo karteczka jest ledwo czytelna. Ile wchodzi oleju?

2. Jaki płyn chłodzący, aktualnie posiadam zalany czerwony i tyle mi wiadomo. Czy czerwony koncentrat od K2 Kuhler się nada? Ile kupić koncentratu?

3. Zamierzam wymienić kompletny rozrząd z pompą wody i paskiem alternatora. Czy wymiana rozrządu w 1.4 96KM jest kłopotliwa/ uciążliwa dla mechanika? Poczytałem trochę i z tego co widzę trzeba ściągnąć pokrywę zaworów aby zablokować wałki? Ewentualnie interesowałaby mnie cena rozrządu.


Olej zamierzam wymieniać co 10 tyś, cena fordowskiego oleju jest niska czy to dobry olej czy dorzucić do ...
13069 8

[MK6] Wymiana rozrządu 1.4 16V 80 KM


Witam,

Pytanie dotyczące wymiany rozrządu w silniku 1.4 16V 80KM Forda Fiesty '2003: mój mechanik mówi, że wystarczy wymienić sam pasek i rolkę. Pompy wody nie trzeba, bo ona chodzi na pasku akcesoriów i jeżeli nie cieknie to nie ma sensu jej wymieniać.

I teraz pytanie, czy faktycznie jest tak, że gdyby padła kiedyś pompa wody to można ją wymienić niezależnie od rozrządu, czy jednak żeby wymienić pompę (i pasek akcesoriów) trzeba będzie i tak rozpinać rozrząd?

Co radzicie kupić, w sensie - jaki pasek? Ruville, SKF, Contitech?
12934 5

[MK4] Rozrząd - 1.25 16v


witam potrzebuję instrukcję do wymiany i ustawienia rozrządu oraz instrukcję do wymiany uszczelniaczy popychaczy zaworów.
11851 5

[MK4] Rozrząd w 1.3 - pasek czy łańcuch


Witam. Czy wszystkie rodzaje silników 1,3 mają pasek rozrządu czy któryś ma łańcuszek ? 97 r dokładnie chodzi o Curiera
9142 5

[MK6] 1.25 - po wymianie rozrządu nie odpala i dziwny dźwięk


Witam :)

Ponieważ 110 tys stuknęło na budziku, a samochód kupiony był jako używany, postanowiłem wymienić w nim rozrząd. Jako, że trochę samochodów już przedłubałem, a rodziciel kilkanaście lat w ASO (innej marki co prawda) przepracował, garaż z kanałem jest, chęci były, zdecydowaliśmy się na wymianę samodzielnie (satysfakcja itp.)

Uzywliśmy płaskownika, trzpienie do blokady wału, plus tradycyjne kropeczki, sprawdziliśmy wszystko z 7 razy (obracało się "na klucz" bez problemu, kilka razy po montażu paska sprawdzaliśmy, czy trzpień wchodzi i blokuje wał i wałki są w odpowiednim położeniu), zmontowaliśmy do kupy i...wtopa. Nie odpalił.

Konkretnie to odpalił po dłuższym kręceniu rozrusznikiem na 10 sekund (ale bardzo bardzo anemicznie - jakby tylko jeden cylinder chodził) po czym zgasł. No wiec kolejna próba - to samo .Następnym razem dodałem gazu przy uruchamianiu - zaskoczył szybko, ale dźwięk z silnika się wydobył taki, jakby na ...
8788 9

[MK6] Rozrząd w 1.4 TDCi


Witam .
Szukam info co ile się wymienia pasek rozrządu w mk6 z 2006 z silnikiem 1,4 TDCI . Wyszukałem info że co 200 tys . Nie jestem jednak tego pewny czy to poprawna info .
7498 6

[MK4] Czy ten napinacz będzie pasował do 1.25 Zetec ?


Mam problem otóż chce dokupić napinacz paska rozrządu, ponieważ chce wymienić paski: klinowy i rozrządu. Mechanik polecił mi abym wymienił także napinacz bo bez jego wymiany nie da mi gwarancji na tą wymianę. Pytanie czy ten napinacz napewno będzie pasował link

http://moto.allegro.pl/napinacz-rolka-rozrzadu-focus-fiesta-puma-fabia-i1753152678.html

Fiesta mk4 1,25 zetec rok 1997 przebieg 15600km. Proszę napisać czy owy napinacz podany w linku będzie pasował.

Za pomoc będę wdzieczny :V:
7435 9

[MK4] wymiana rozrządu i innych różności


Cześć,
zbliżam się do wymiany rozrządu. Obecnie motor ma przejechane ponad 260Kkm.
Co można wymienić przy okazji skoro będę miał wyjętą skrzynię w celu jej wymiany?
Na jakie koszty za same części powinienem się nastawiać?
Tak, głowica też będzie zdjęta- uszczelniacze zaworowe.
Robiłem wstępne rozeznanie według cen ze sklepów online, ale wyszło blisko 700zł za pasek i rolkę+uszczelki i uszczelniacze :|
6814 7

[MK4] cecha charakterystyczna niewyregulowanych zaworów


jaka jest cecha charakterystyczna zaworów nadających sie do regulacji albo źle wyregulowanych zaworów? jakies klepanie? stukanie? objaw tylko na zimnym lub też na ciepłym silniku?

pozdro :bigok:
6670 4

[MK4] Luz zaworowy - 1.4 16V


Witam

Chce wyregulować zawory (fiesta 1.25 zetec) ale nie wiem jaki ma byc luz?
Gdzie znajde jakieś dane ? może ktoś wie jaki powinien być luz?
6607 4

[MK3] Wymiana pompy wody zetec


Dzisiaj przykra niespodzianka podczas jeżdżenia po mieście. Zaczęło się chłodziwo srogo lać z silnika, dojechałem do domu, zdjąłem boczne pokrywy rozrządu i w sumie nie mogę dojść skąd się leje, ale podejrzewam, że pompa wysiadła. Moje pytanie brzmi:

Czy da się zdjąć pompę, bez ściągania rozrządu?
6082 3

[MK4] 1.8D wyje, piszczy, dymi - umiera?


Witam od zakupu mojej mk4 więcej czasu spędzam pod autem niż w aucie, pojawiły się problemy których nie potrafię zidentyfikować. Na niskich i średnich obrotach z pod maski wydobywa się wycie niczym dźwięk auta bez tłumika, cały wydech sprawdziłem 2 razy i jest jak nowy, rok temu był wymieniany. Na wysokich obrotach auto piszczy, tutaj typuje pompę wspomagania ale pewności nie mam, rozrząd ma przejechane 25tys km. A na jałowym jak się doda gazu to śmiało można moją fiestę wysłac na front do produkcji zasłony dymnej..
Jakieś pomysły ? notw
6037 4

[MK3] Jak zablokowac wał?


Jak zablokować wał?! Że trzpieniem wiem.Mam trzpień, wykręciłem kołpak, wkręciłem trzpień i obróciłem wałem, trzpień się wygiął a wał przeleciał.Czy mam tak gówniany trzpień czy robię coś źle?

[ Dodano: Pią Lip 23, 2010 00:29 ]
Jednak nie trzpieniem a uniwersalną blokadą rozrządów którą się klinuje pasowe koło wału o koło alternatora, takie Y z dwoma śrubunkami.
4975 1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.