Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » przegub
Tematy oznaczone jako przegub
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Różnice między mk3 a mk3,5


Nie wiedziałem w którym dziale zamieścić ten post, ale mam nadzieje że ten jest odpowiedni...
Nie znalazłem nic konkretnego na ten temat stąd ten post.
Zastanawiam się jaki są różnice pomiędzy nimi <???> Z tego co znalazłem w innych postach to różnica jest w lusterkach, mk3.5 ma ładniejsze bardziej zaokrąglone, ma też klapke na wlew paliwa i chyba jest jakaś różnica w amortyzatorach. Czym jeszcze się różnią? Nic więcej nie znalazłem a chciałbym wiedzieć bo moja fiestka jest z 02.1994r i nie wiem czy się już łapie na mk3,5 czy nie. Bo lusterka zaokrąglone mam, klapkę na wlewa paliwa też. Z drugiej strony mk3,5 były chyba robione dopiero po 94r.
47554 24

[MK3] Przeguby - nowe.


Zastanawia mnie, czy wymiana przegubów w fieście mk3, to drogi i trudny proces, czy wręcz przeciwnie.
Jakich kosztów muszę się spodziewać, skoro na skręcie hałasują mi przeguby, guma jest zerwana a ja coraz bardziej niezadowolony.
Zastanawiam się również, jak ciężko jest wymienić stare przeguby, na nowe. :)

:: pamiętaj o tagowaniu tematów
bidżej ::
20137 52

[MK3] Buczenie z przodu auta


Ostatnio usłyszałem, że auto buczy podczas jazdy. Hałas nasila się przy skręcaniu w lewo, a podczas skrętu w prawo znika. Objaw jest typowy dla uszkodzonego prawego łożyska. Zajrzałem pod auto i zobaczyłem pęknięta osłonę prawego przegubu, która niezwłocznie wymieniłem. przegub wydaje się być OK (podczas ostrego ruszania przy maksymalnym skręcie kół nic nie "strzela").

Pytanie - czy przez uszkodzoną osłonę przegubu mogło paść łożysko koła (dostał się tam jakiś syf, czy woda)? Czy przegub może "buczeć", czy też jego jakiekolwiek uszkodzenie objawia się od razu "tyrkaniem"? Nie chcę na darmo wymieniać łożyska, bo nie mam 100% pewności czy to faktycznie ono jest winne. Podniosłem auto na lewarku i rozpędziłem je do 100km/h i większych hałasów nie było słychać (ale pewnie łożysko będzie buczeć dopiero pod obciążeniem). Fiesta jest z 89 roku więc pewnie siedzą tam dwa łożyska 1-rzędowe (o ile to ma znaczenie).
15535 18

[MK3] głośne stukanie podczas jazdy (prawy przód)


zapytam was bo ja za bardzo nie mam już pomysłów, sytuacja wygląda tak że w czasie normalnej spokojnej jazdy zawieszenie, ukł. napędowy i wszystko inne działa bardzo dobrze, nic nie hałasuje (poza trzeszczeniem plastików w środku :V: ).
natomiast w pewnych okolicznościach z prawej strony z przodu zaczyna coś się strasznie tłuc i wpadać w wibracje, tak że aż czuć jak by coś waliło o podwozie. dzieje się tak podczas jazdy po łuku w lewo, ale tylko po większych nierównościach albo przy dodaniu mocniej gazu (czyli ogólnie podczas większych naprężeń i przeciążeń). podczas jazdy w prawo raczej jest cisza choć nie zawsze.
sprawdzałem zawieszenie i żadnych luzów nie widać, wszystko trzyma się solidnie, podobnie poduszki silnika wyglądają ok, silnik się nie przemieszcza.
z prawej strony wymieniany był jakiś czas temu przegub zewnętrzny na nowy, ale myślę że gdyby to była jego wina to bym to rozpoznał bez ...
12880 16

[MK3] Przegub - montaż


Witam,
Mam pytanie,
Wczoraj mi wypadł przegub z mocowania od strony koła i nie wiem jak go włożyć...co trzeba odkręcić i jakie czynności wykonać? Proszę o pomoc...
11905 14

[MK3] Przegub - dobór do 1.3 94r.


Witam, chce wymienić przeguby w Fiesta 1994 rok , 1.3 , typ GFJ i mam dylemat bo znalazłem dwa rodzaje przegubów:

8794 16

[MK3] Stuki przy skręcaniu


Witam!
Otóż mam mały problem przy skrecie w lewo coś mi stuka i czym szybciej rusze tym bardziej słychać i tak samo jak jade prosto to też stuka podejrzewam że to przegub ale jaki zew czy wew jak to sprawdzić ile kosztuje nowy i jakiej marki najlepiej kupić i czy musze to parami wymieniać a i jakie klucze są mi potrzebne do wymiany przegubu a i co sie stanie jak go nie wymienie? nico nico :fox:
6091 4

[MK2] problem z przegubem wewnetrznym lewym


Witam uzytkowników forum. Mam mały problem z dostaniem przegubu do mejej Fiesty MK2. Jest możliwość dostania, ale tylko na zamówienie i muszę czekać na niego, aż do środy. Pilnie potrzebuje samochodu, ponieważ nie mam czym dojeżdzać do prazy.

Mojej pytanie brzmi czy przegub od fiesty mk3 pasowałby do mk2?? I czy jest możliwość wymiany samej końcowki, która wchodzi do kielicha?? Po wyciągnieciu przegubu okazało się że wypadły śruty(kulki) z części, która nie wiem jak się fachowo nazywa. Wygląda mi to na łożysko z frezem w środku.


Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
5221 4


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.