Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » progi
Tematy oznaczone jako progi
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Listwy progowe MK6 ST


Siema, powiedzcie mi czy listwy progowe od ST podejdą bez problemu do 5 drzwi?
7849 3

[HowTo] Odlew z żywicy na przykładzie zaślepki progu od MK6


Co jest potrzebne?

1. Masa alginatowa - np. Kromopan ok.16 zł (sklep stomatologiczny/protetyczny, ew. medyczny)
2. Żywica poliestrowa - ok.30 zł za litr (castorama/liroy merlin)
3. Utwardzacz do żywicy - 3-8 zł (jak wyżej)
4. Klocki lego lub inny pojemnik
5. Woda demineralizowana



Układamy z kloców lub wybieramy pojemnik który wielkością będzie odpowiadał przedmiotowi który odlewamy (musi być trochę większy ale nie za duży żeby nie tracić bez sensu materiału) jeżeli wybieramy klocki nie trzeba go specjalnie uszczelniać



Myślimy jak ustawić odlewany przedmiot żeby przy formie z 2 części było go łatwo wyjąć z tej formy. W moim przypadku wypadło to tak. Jedno opakowanie kromopanu straciłem przez złe ustawienie niestety.



Zabieramy się za kromopan - na 200g tego cuda leje 500ml wody. ...
7468 13

[Blacharstwo] progi i nadkola (proszę o poradę)


Witam, jest to mój pierwszy post na forum więc z góry przepraszam jeśli nie ten dział.

Jestem posiadaczem fiesty (od 4,5 roku). Na palcach jednej ręki policzę wszystkie awarie jakie przez ten czas mnie spotkały. Niedawno wymieniłem parownik lpg na nowy. Z racji braków w budżecie blacharka została trochę zaniedbana. Silnik chodzi bez zarzutu i reszta jest też ok. Do wymiany jest tylko butla lpg (koniec homologacji). Do wymiany na dzisiaj byłyby 2 nadkola tylne oraz próg od strony kierowcy. Ew. w przyszłości drugi próg też by się załapał. Myślę nad zrobieniem reperaturek.

Teraz zastanawiam się nad zakupem czegoś nowego również w gazie, jednak mam sentyment do fiesty i cały czas chodzi mi po głowie jej remont :). Tak więc przechodząc do meritum chciałbym prosić o radę. Czy warto pchać się w nowy stary samochód z gazem do 4 tys. tak naprawdę ...
4072 7


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.