Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » pompa oleju
Tematy oznaczone jako pompa oleju
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4] Kontrolka ciśnienie oleju, głośniejsza praca.


Witam,
Mam forda fieste z 96r z silnikiem 1.3 , 60KM
Problem wygląda następująco, głównie rano odpalając silnik długo, nawet parę minut, świeci się kontrolka oleju. Auto wtedy chodzi sporo głośniej. Po paru minutach gdy kontrolka zgaśnie silnik nagle pracuje dużo ciszej. Dodam że sprawdzane jest to na biegu jałowym.

W czym tkwi problem ?
24151 16

[MK3] Wycieki oleju z tyłu silnika 1.1i


Witajcie,

Mam problem. Ostatnio zauważyłem zwiększone zużycie oleju, następnie odkryłem, że olej kapie mi na katalizator i powoduje efektowne dymienie po nagrzaniu silnika. Wyciek był z okolic filtra oleju. Wiec jako pierwszy do wymiany poszedł filtr. Myślałem, że może był felerny lub mechanik przy wymianie mi źle dokręcił. Filtr wymieniony a wyciek ledwo zmalał. Jest raczej pod ciśnieniem bo olej zamoczył wtyki cewki, które są powyżej filtra oleju. Jednak kilka cm wyżej jest już w miarę sucho także nie leje mi się to z dekla lub wyższego miejsca silnika itp. Z dekla poci mi się jedynie z przodu i to bardzo delikatnie (uszczelka wymieniana). Dodatkowo kapało na półoś, która rozchlapała to naokoło.

Dodam zdj. Są raczej kiepskie, ale wolałem pokazać cokolwiek niż tylko pisać. Wyciek raczej obfity nawet jak na starego 1.1i. Co to może być i ile mam szykować kasy. Są tam jakieś ...
10534 16

[MK3] Rozmiar gwintu filtra oleju.


Witam. Jaki jest rozmiar gwintu na filtr oleju ?? Fiesta mk3 wszystkie wersje miały taki sam gwint ( z tym dieslem nie wiem bo nie widziałem )
4534 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.