Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » pisk
Tematy oznaczone jako pisk
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Piszczenie tarcie jak puszczam sprzegło i ruszam


Witam
Mam od niedawna coraz częściej pewien problem
Mianowicie jak puszczam sprzęgło to przy końcu sprzęgła jak juz auto zaczyna ruszać to słysze głośne tarcie .
Zdąża się to czasami przykładowo w tamtą zimę miałem to 5 razy
teraz w tym tygodniu miałem tak juz 10 razy więc występuje częściej
jazda po miescie.
Czy komuś się coś takiego zdażyło już
19678 9

[MK4] Pisk w kole - podejrzane hamulce ?


Moi drodzy.

Od jakiegoś czasu obserwuje taki symptom w mojej mk4:

Po przejechaniu jakiś 20-30 km z prędkością średnią 80 km/h zaczyna być słyszalny jakby pisk (bardziej odgłoś podobny do głosów świerszczy :)) z prawego przedniego koła. Zauważyłem, że jest on wyrazistszy jak kierownicą lekko sręcam w prawo lub w lewo. pisk ustępuje jak nadepnę nawet lekko pedał hamulca.

Moja diagnoza - rozgrzewa się koło i klocki ocierają - ale dziwi mnie fakt bo odgłos zaczyna się nawet jak nieużywam hamulca przez te 20-30 km.

Czy ktoś miał podobny objaw (w przyszłym tygodniu wybieram się do mechanika - ale najpierw wolę zaczerpąć języków tutaj :)).

Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź
5893 8

[MK4] Piszczenie po uruchomieniu auta


Witam i z góry przepraszam za treść tematu, ale na prawdę nie wiem czego dokładnie dotyczy mój problem. Moja fiesta to Mk4 '96 rok 1.8D 60 kucyków.
Zaraz po uruchomieniu słychać pisk, który milknie po paru minutach. Niestety jak się następnie włączy światła i nie daj Boże np. dmuchawę to znowu zaczyna niemiłosiernie piszczeć. Sam pisk ustępuje po wkręcaniu na wysokie obroty (przy spadku obr. np. przy staniu na światłach, znowu piszczy).
Do tego zauważyłem, że po krótkim czasie od uruchomienia silnika całe oświetlenie (wew. i zew.) zaczyna mi pulsować.
Podejrzewam, że coś jest nie tak z układem paska klinowego. Problem w tym, że mam dwa paski i za nic nie mogę nigdzie znaleźć rysunku z tym układem paska.

Był bym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki dot. rozwiązania ww. problemu.
3277 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.