Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » pasy bezpieczenstwa
Tematy oznaczone jako pasy bezpieczenstwa
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Pirotechniczne napinacze pasów


Witam wszystkich użytkowników FIEST:)

Mam pytanie związane z napinaczami pasów, które są przy fotelach pasażera oraz kierowcy, czy miałby KTOŚ opcje rzucić okiem w swoim MK6 i potwierdzieć.

U znajomego w Fiescie odkryłem iż lewy napinacz przy fotelu kierowcy jest wyżej niż u pasażera(jakby wystrzelony) a auto rzekomo BEZWYPADKOWE oraz generalnie naprawiane było blacharsko od strony kierowcy co mnie najbardzie szokuje.

Czy jest ktoś zorientowany o wysyokości tegoż oto mechanizmu???

Pozdrawiam :ok:

[ Dodano: Pią Gru 03, 2010 10:29 ]
P.S
Jeśli pomyliłem DZIAŁ to prosiłbym o przeniesienie Tematu.
19708 38

[MK5] Czujnik pasów


Witam, w mojej mk5 na zapłonie widzę ze pali się kontrolka od niezapiętych pasów, po odpaleniu silnika znika choć pasy dalej odpięte, oto mój licznik(foto z allegro, czujnik znajduje sie pod 220
Pytanie jak podłączyć aby to działało :D
15205 18

[MK6] Demontaż tylnych boczków 3D, demontaż pasów bezpieczeń


Z góry przepraszam za jakość zdjęć, wykonywałem je telefonem.
Niestety na początek zła informacja żeby można było zdemontować boczki trzeba wpierw odkręcić fotele tylnie wraz kanapą. Do pracy będziemy potrzebować płaskiego śrubokręta, kluczy torx T30 (odkręcanie kanapy) T40 (odkręcanie oparć) i T50 (okręcanie pasów bezpieczeństwa).

Demontaż kanapy zaczynamy od odkręcenia dwóch śrub znajdujących się w dolnej jej części

po wyjęciu kanapy kolejny krok to demontaż oparcia foteli, podwójny fotel jest przykręcony czterema śrubami torx od strony bagażnika, do odkręcenia stosujemy klucz T40.

By ułatwić sobie zadanie można - choć nie koniecznie - pozbyć się z wnętrza odkręconego wcześniej oparcia fotela, które jest zamocowane po przez pas bezpieczeństwa do podłogi. Oparcia pozbywamy się wykręcając oznaczoną na fot śrubę

Kolejnym etapem jest odkręcenie ślizgu pasa bezpieczeństwa, po wykręceniu, trzeba się trochę pogimnastykować ze ślizgiem i wyciągnąć go ...
8590 0

[MK3] FAQ - pasy bezpieczeństwa / montaż regulacji wysokości


Postanowiłem zamontować regulację wysokości pasów :)
Podam tutaj kilka porad dotyczących montażu w Fieście, która nie miała fabrycznie regulacji.

Na początek na pewno w Fieście muszą być fabryczne otwory na zamontowanie regulacji.
Po zdjęciu ze słupka dwóch zaślepek ukazują się gwintowane otwory na dwie różne śruby :ra:



Trzeba pamiętać o tym, że są to gwinty drobnozwojowe 1.25mm :!:

Ja zakupiłem kompletny zestaw ze śrubami i plastikowymi osłonami :)

Tak wygląda fabryczna górna śruba :ra:



A tak wygląda dolna :ra:



Po zamontowaniu regulacji :ra:



Niestety, śruba która przedtem trzymała uchwyt pasów w słupku nie pasuje już do regulacji, ponieważ ma gwint 1.25mm, a przy regulacji jest ...
7111 1

[MK4] Długośc pasów


cześć,
jaka powinna być długość tylnich pasów bezpieczeństwa? mam fotelik taki dla niemowlaka i nie chce mi go objąć :( taki schemat

czy jest ewentualnie możliwość wymiany na dłuższe? jaki może być koszt takiej imprezy?
4372 8


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.