Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » opony
Tematy oznaczone jako opony
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

FAQ - FELGI, OPONY w Fiestach


Ponieważ tak jaki pewnie i wy zaczynam mieć dość tematów ...jakie Et czy będzie obcierać ..wystawać itp ..zakładamy archiwum rozmiarów felg stosowanych ...poniżej pokaże układ wpisu danych ..proszę o nie komentowanie ..żadnych dyskusji itd. wpisujcie informacje i krótką uwagę ...użytkowania w praktyce ..w przyszłości wpisy wszystkim posłużą jako pewnik przy doborze właściwego ogumienia i felg.

zaczynam ja i moja fiesta jako przykład ..proszę zachowajcie ten sam układ ..poprawi to czytelność i szybkość wyszukiwania potrzebnego rozmiaru .


PS..w przypadku potrzeby zastosowania dystansów podajcie informację na której osi i jaka ich szerokość .
czekam na wpisy

model - MK3 RS 1800
zawieszenie - seria
kolo - 195/50/15
felga - 7 ET 18
uwagi - przód na styk z nakładka/tył ok/ogólnie-nic nie obcierało

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Pomocne linki/kalkulatory dotyczące szerokości felg, ...
214894 98

[Ogólny] Opony i felgi w MK1 - MK7


mam felge alu, taki kodzik na niej istnieje
5,5Jx13H2

sa to 13 cali, 4x108

i chcialem sie dowiedziec jaki najwiekszy rozmiar opony moge na ta fele zalozyc, moze 195? a jaki najmniejszy? 155 weszlo by?

pozdr
186679 397

[MK5] Prawa tylna opona trze o nadkole


Wiatm, przy ostatniej wyprawie z 4 osobami na pokładzie zauwazyłem ze przy dziurach i nieruwnościach tylna prawa opona trze mi o nadkola. Po wstępnych oględzinach zauwazyłem:

-różnica w prześwicie bez obciążenia wynosi 2cm mniej w porównaniu do strony lewej.
-liczba zwoji sprężyny widocznych bez obciążenia kiedy auto stoi na kołach z prawej 3 z lewej 5.
-podczas jazdy wydaje mi sie ze prawa strona jest "miększa" od lewej(może to subiektywne odczucie)

Około rok temu zmieniałem amortyzatory wiec to raczej odpada.Zostają sprężyny. Wydaje mi sie ze ich wymiana powinna załatwic sprawe, ale chce sie jeszcze was poradzić.Jeżeli to spręzyny prosił bym o polecenie jakieś firmy/sklepu.
Jest to mk5 rocznik 2000 silnik 1.3 endure e.
18286 7
16839 0

[MK7] opony letnie Falken Ziex Ecorun ktoś miał? inne poleca


Przymierzam się do zakupu nowy opon na lato rozmiar 205/40R17
miałyby być komfortowe i ciche z dobrą przyczepnością zwłaszcza na mokrym no i w dobrej cenie

Co powiecie o wyborze Falken ZIEX ZE310 Ecorun ,
69 dB , krótka droga hamowania i cena ok 300 zł .
Miał ktoś z Was takie oponki ? jak wrażenia użytkowe ? polecacie czy odradzacie ?

Ewentualnie czy polecacie inne .

Alternatywnie rozważam jescze fajne opony GoodYear Eagle F1 Asymetric 3
tylko 67 dB , podobne osiągi ale cena ok 400 zł
i najdroższe Dunlop Sport Max RT2 ponad 400 zł za szt
7009 0

[MK6] Drgania na kierownicy - nowe opony.


Witam,
Mam Fiestę 1,25 z 2008. Ostatnio kupiłem nowe opony Uniroyal Rainexpert. Pojechałem do zakładu aby mi je założyli. Po wymianie, koła napompowali azotem i wyważyli. Na tych oponach przejechałem jak na razie ok. 1000 km. Podczas jazy zauważyłem, że podczas prędkości ok. 110 km/h mam drgania na kierownicy. W związku z tym jeszcze raz pojechałem do zakładu w którym jeszcze raz wyważali mi koła (zmienili kilka ciężarków). W chwili obecnej mam drgania przy prędkości ok. 80km/h a także powyżej 110km/h. Sprawdziłem tarcze, klocki, zawieszenie. Wszystko jest ok. a mimo to drgania nadal są. Nie wiem co może być ich przyczyną. Zastanawiam się co zrobić. Czy jechać do innego zakładu żeby wyważyli mi koła. Czy zamiast azotem napompować opony powietrzem a może wyważyć koła wraz z kołpakami na samochodzie. Pomóżcie.
6535 6

[MK4] jak jade to huczy


witam jestem pierwszy raz na forum wiec moge zrobic kilka bledow za co przeprzszam. mam pewien problem z fiesta a mianowicie tak jak jest w temacie jesli jade to cos w niej huczy. huczenie zaczyna sie od jakis 45 km/h. jak sie przyspiesza juz ponad 45 km/h to huczenie robi sie coraz glosniejsze. znajomy powiedzial mi ze to moze byc wina opon lecz zmienilem wszystkie 4 opony na inne (zimowe) i dalej huczalo. jakis mechanik mi powiedzial ze to moze wina przegubow lecz jak go postawilem na ''kolkach'' i w powietrzu byly przednie kola to wsiadlem odpalilem i jechalem w miejscu ok 70 km/h i nic nie bylo slychac. dodam jeszcze ze jak sie siedzi z tylu w czasie jazdy to z tylu glosniej sluchac niz z przodu. moze to cos z tylu jest nie tak ?? co o tym sadzicie ?? prosze o szybka pomoc!!
4855 6


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.