Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » odma
Tematy oznaczone jako odma
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] 1.3 mono rzyga olejem na filtr powietrza


witam

nie jest to jakiś zatrważający problem, ale po 2 miesiacach musiałem wymienić filtr powietrza, bo zrobił się czarny od oleju. silnik nie łyka oleju w ogromnych ilościach jakieś 1l/4000-5000km.
z tego co wyczytałem to problemem jest odma. czy dam radę sam ją wymienić czy potrzeba jakichś specjalnych umiejętności do tego. i czy w ogóle jest sens wymieniać odme.
zachlapane jest mniej więcej tak jak zaznaczone na zdjęciu http://clip2net.com/s/UNPw

czy taka będzie dobra? http://allegro.pl/odma-ford-ka-fiesta-1-3-i1565776727.html

pozdro
22936 45

[MK4] Odpowietrzenie skrzyni korbowej


Wymyśliłem sobie, że trochę zmodyfikuje odpowietrzenie skrzyni korbowej, bo możliwe, że przez badziewny zawór odpowietrzający czasami występują podwyższone obroty. Sam zawór wykazuję brak działania, bo powinien być jednokierunkowy, a puszcza w obydwa... (tak wiem, można wymienić)

ten biały pierdolnik z krućcem to zawór odpowietrzający


dolot, pomiędzy kanałami 1-2 3-4 są króćce, które oryginalnie są podłączone do tego pierdolnika co jest na zdjęciu powyżej


tak ja to podłączyłem, krucce w kolektorze zaślepione



Teraz pytanie, czy tak może być? Góra ori była pociągnięta od krucca z dekla zaworów do puszki filtra powietrza. Odpowietrzenie skrzyni jest wysysane przez podciśnienie w kolektorze.

Jak to wygląda w innych silnikach. To co zrobiłem to dobry pomysł czy nie? Po modzie wolne obroty częściej są w okolicach 900 niż przed, trochę mało testowałem, więc ...
19378 17

[MK4] Gąbka w obudowie filtra powietrza


Witam, w obudowe filtra powietrza w silniku 1.3 wchodzi taki wężyk od korka wlewu oleju (o ile dobrze pamiętam to stamtąd). No i w tym miejscu wewnatrz obudowy jest gąbka ściśnieta w kwadracik i umieszczona przy otworze. Po co to i czy to tak fabrycznie?
17290 3

[MK3] Odma Zetec


czołem,

dumam nad pozbyciem się węża odmy między deklem zaworów a puszką filtra powietrza - syfi mi tylko w puszce i okolicach. kombinuję jak to zrobić elegancko i tak, żeby rzygania nie przenieść z puszki w inne miejsce. dają coś te śmieszne filterki na odmę? ma to sens? czy szukać innego rozwiązania? jakiego?
14572 23

[MK3] RS1800 - szarpanie, falowanie obrotów. Lambda?


Witam, po założeniu kolektorka z RS2000 jest dziwna akcja. Wygląda to tak:

Przejeżdżam 10 km normalnie, stanę sobie gdzieś np na światłach, albo na poboczu, silnik chodzi i w pewnym momencie zafaluje do 600 rpm, 1200, 300, 1500, 0. Gaśnie, ale można go bez problemu odpalić. Pochodzi 3 minuty i sytuacja się powtarza. Podczas jazdy da się to wyczuć jak np jadę na 3 biegu bez gazu, auto się toczy i zaczyna szarpać. Jak stanę, to zafaluje i zgaśnie, jak będę jechał kawałek dalej to mija.

Aha, jest to jedyny objaw, większego spalania nie odczułem, moc w normie, a nawet większa niż zazwyczaj, tylko przez te kilka sekund jak faluje to jest kaszana. Jak mu dodam gazu to nie przestaje falować. Żeby nie zgasł stojąc, muszę trzymać go na obrotach ok. 1200, albo przejechać kawałek.

Tak jakby przy jakiejś konkretnej temperaturze ...
14503 13

[MK3] Odma w 1.3


Witam,

uświadomcie mnie proszę czy silnik 1.3i z fiesty mk3 94' posiada odmę, jeśli tak to w jakim miejscu się ona znajduje.( mile widziane foto)

Jeśli nie ma owej odmy to w jaki sposób jest odpowietrzana komora silnika?

Drugie pytanie. Załóżmy, ze silnik już podlega III grupie inwalidzkiej czyt. zużyte pierścienie tłokowe i dmucha z bagnetu, to jeśli wymienię uszczelniacz wału korbowego, który też już się zużył i popuszcza to po wymianie nowy uszczelniacz może ulec szybkiemu uszkodzeniu na skutek podwyższonego ciśnienia w skrzyni korbowej ??


Za wszelkie informacje z góry dzięki!
11968 11

[MK6] Co to za część?


część . Chodzi mi o to do czego sluzy cienka rurka ktora "wchodzi w rure ktora jest miedzy przeplywomierzem a turbina. U mnie jest cała uwalona olejem silnikowym. Co to moze oznaczac?
9577 8

[MK6] Zbiorniczek Odmy


Aktualnie rozwiązuje sprawę nie wypalonej fordowskiej odmy w 1.6 tdci. Olej w układzie dolotowym lub tak zwane "zapocenie" to nie jest normalne zjawisko! Wiele osób mówi: to normalne / tak ma być. Otóż tak się dziać nie powinno. Kombinowałem, czyściłem i to nic nie daje :tyłek: Jedynym rozwiązaniem jest założenie zbiorniczka odmy.
Mam możliwość zamówienia zbiorniczka D1 SPEC za 40-50 zł szt. Na alledrogo chcą za to 150 zł (oszustwo) i taniej nie znajdziecie. Jeżeli ktoś jest chętny proszę pisać na PW. Towar od producenta.


8407 10

[MK5] Odpowietrzenie skrzyni korbowej-zetec 1.25


Witam,
Przez długi czas szukałem problemu szarpania przy dodawaniu/ujmowaniu gazu i nierównej pracy na jałowym biegu. W końcu dorwałem nieszczęsny zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej. okazuje się, że cały czas puszczał powietrze w obie strony. Co ciekawe samochód zachowuje się idealnie, chodzi równo i nie szarpie podczas gdy zaślepię przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej. Chciałbym się dowiedzieć, czy zaślepienie przewodu nie niesie za sobą żadnych negatywnych skutków, oczywiście do czasu znalezienia takiego zaworu, oraz jak cały działa ( dokąd wężyk prowadzi dalej). Za zaworem na ściankach rurki jest olejowy majonezik. Dla ułatwienia, jest to silnik z filtrem na kolektorze dokładnie taki jak ten http://moto.allegro.pl/ford-fiesta-01r-lift-silnik-1-25-dhf-i1450562266.html a zaworek znajduje się na wężu biegnącym między plastikową obudową a alternatorem.
Z góry dzięki za wszelką pomoc:)

:: na przyszłość: zakładając nowy temat wybieramy model, którego dotyczy problem!
- bidżej ::
7546 5

[MK3] Wywala bagnet i korek wlewu oleju - XR2i


Mam taki problem. Wywala mi bagnet lub czasem korek wlewu oleju. Silnik był robiony 40k km temu- nowe pierścienie, inna głowica, nowe zawory, uszczelniacze itd. Nie wiem co sie dzieje. Zdarza sie to raz na jakiś czas jak jej mocno przycisne( prawie do odcięcia). Co to może być? Jest jakieś prawdopodobieństwo że to uszczelka pod głowicą?
7225 11

Silnik : odma rzyga olejem


Odpaliłem dziś wieczorem fieste po dwóch dniach zastoju, wyjechałem z placu i zostawiłem na chodzie biorąc się za odśnieżanie. Po paru minutach zaczął cieknąć olej, wyciek w okolicach alternatora. Kilkadziesiąt sekund i na bagnecie koniec ledwo zamoczony.

Jakieś pomysły? Zreszta i tak się bez mechanika nie obejdzie. Ech, nie ta zima się w końcu skończy. [/list]
6680 2

[MK3] Wyskakujący korek wlewu oleju


Witam wszystkich!
Jadąc wczoraj autem coś mi strzeliło pod maską.
Natychmiast zatrzymałem auto zajrzałem pod maskę i zobaczyłem że korek od wlewu oleju wyskoczył. Zdziwiłem się i wcisnąłem korek z powrotem, po czym korek znów mi wybijał.
Dzisiaj jadąc autem nic takiego nie zauważyłem żeby coś podobnego się działo.
Czyżby ciśnienie oleju w mojej fiestce nawaliło...?

Będę wdzięczny za udzielenie pomocy.

Pozdrawiam
6289 4

[MK3] Wężyk pod filtrem


mam taki edziwne pytanie...zdejmowalem dzisiaj cala puche z filtrem powietrza i pod spodem sa dwa wezyki....jeden grubszy i jeden cienszy blizej sroka, czy to normalne ze jesli tego mniejszego sie nie wlozy w puche to obroty faluja tak jak by krokowiec byl zrabany ???
5245 4

[MK4] Zamarznięta odma i perypetie z nią związane...


Witam

W mojej Fieście znajduje się 60 konna stajnia o pojemności 1.8 występująca pod szyldem ENDURA DE

Pewnego razu zamarznięta odma sprawiła że auto wypluło mi dość sporą ilość oleju przez bagnet...
Po rozmrożeniu wszystko wróciło do normy jednak olej dalej wydostaje się przez bagnet.
Tym razem w minimalnych ilościach.

Olej jest już po przebiegu i na dniach chciałem go wymienić jednak teraz się zastanawiam czy to wypluwanie oleju ustąpi po odwilży a jeżeli nie to dumam gdzie mogło się zatkać...
Głupio było by potem spuszczać nowy olej.

Czy tylko mnie trapią takie rzeczy zimą?? Można sobie z tym jakoś poradzić bo ja sam mam poważnie mieszane uczucia..
Nie wiem jak to ugryźć a auto w ciągłej eksploatacji...

Proszę o jakieś sugestie
pozdrawiam
Czarek
5194 2

[MK4] Kolektor ssący


witam na fotce zaznaczyłem dwa wężyki które łączą sie z trzecim takim grubszym a on dochodzi do silnika i wokół niego gromadzi się chyba olej albo benzyna z olejem . Do czego służy ten węzyk.raczej tak nie powinno być ?? :)


http://img594.imageshack.us/i/kolektor.jpg/

[ Dodano: Pon Lut 14, 2011 21:17 ]
A i jeszcze jedno czy pod kolektor ssący uszczelka jest oryginalnie bo widze że u mnie ktoś na silikon go wstawił?
4975 3

[MK3] problem z obrotami po wymianie filtra powietrza


Otóż wymieniłem dzisiaj filtr powietrza oraz wymyśliłem cały układ domy. Samochód oddalił za pierwszym razem a przed tym miałem problemy z podpaleniem. Moje szczęście trwało krótko gdyż samochód na luzie czy też jak wciskam sprzeglo wkreca się na takie obroty jak bym trzymał gaz w podłodze :/ co jest? Z rury wydechowej strasznie dużo wody wylecialo. Krokowiec a może uszczelka?
4939 4

[MK3] Dymienie i plucie oleju z korka wlewu


Witam na wstępie proszę o zrozumienie ponieważ szukałem już dość w internecie a odpowiedzi nadal nie znalazlem :strach: . Otoz problem polega na tym iz jak moja fifi postoi z 2dni to pusci dymka niebieskiego ale pszypuszczam ze jest to spowodowane tym iz olej pluje wlewem oleju ktory dostaje sie w niewielkiej ilosci do filtru powietrza choc moge sie mylic to prosze o sprostowanie dymek trwa zaledwie kilka sekund i ustaje. Dodatkowo jak juz wspomnialem wywala olej wlewem oleju, leci dym ktory czuc spalinami a jak przycisne reka wlew i potrzymam z 5sec to robi sie podcisnienie pod pokrywa zaworow. Wymienione zostaly uszczelniacze zaworowe plus regulacja zaworow. Dodam tylko ze dzieje sie to od momentu gdy "pewien" mechaniol wymienil uszczelke pod glowica wczesniej tego nie bylo, mozliwe jest zeby przytkal/zatkal jakis kanal zle zalozona uszczelka i ona to powoduje? bylem dodatkowo dzis zmierzyc kompresje i wyszlo 8,5 9 9 10 ...
4732 4

[MK3] Zapchany wąż odmy


Witam . mam pewien problem z wezem prowadzacym od korka wlewu oleju do obudowy filtra. dzis rano po odpaleniu i przejechaniu kilometra uslyszalem huk spod maski, po zjechaniu na bok i otwarciu maski okazalo sie ze wystrzelil mi korek od wlewu oleju, po dalszych ogledzinach doszedlem do tego ze wlasnie wyzej opisany waz jest kompletnie zapchany zamarznietym "majonezem". wedlug mnie jest to spowodowane tym ze moj waz od odmy jest troche dluzszy niz standardowo i troche wisi a przez to, ze robie krotkie dystanse do szkoly i spowrotem to osadza mi sie tam "majonez" ktory w polaczeniu z duzym mrozem zamarza. jest to tylko moja teoria i chcialem sie poradzic czy tak faktycznie moze byc?? prosze o odp.
4615 2

[MK6] Obudowa odmy / Separator


Witam!!

Muszę zakupić obudowe odmy/separator. W aso powiedzieli mi 250zl wiec szukam innych możliwości które ograniczają się do części używanych.
Znalazłem taką część na allegro za 100zł, ale zaraz potem znalazłem przypadkiem taką samą do mk5 1.6 16v.

Wiec moje pytanie jest następujące, czy to ta sama część była stosowana w 2 generacjach? Czy zwykła pomyłka na allegro? Bo do mk5 separator kosztuje 50zł, czyli połowę taniej.

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź:)

mk6
http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/20/46/60/41/2046604182

mk5
http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/20/97/72/45/2097724551
4288 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.