Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » odczytanie bledow
Tematy oznaczone jako odczytanie bledow
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

KODY MIGOWE


Wykonanie testera i procedura odczytywania - by Abla

Kody 3-cyfrowe ZETEC-a

:: ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ::

edit od bidżeja

Na podstawie książki "KODY USTEREK - Poradnik diagnosty samochodowego". Informacje delikatnie przesiane pod kątem EEC IV stosowanego w Fiestach MKIII. Idąc za terminologią z książki, to jest EEC IV w wersji wzbogaconej (z pamięcią dynamiczną), generujący kody 2-cyfrowe. Z racji wieku książki EEC V zostało potraktowane marginalnie jako nowinka, z której kody odczytuje się tylko odpowiednim czytnikiem (w sumie na tamte czasy to racja - nie było jeszcze wyświetlaczy w zegarach w MK4).

Tabela co i jak odnośnie sterowników:

:: MODEL KOD SILNIKA LATA PROD.: SYSTEM:

Fiesta 1.1 oraz Van, z katalizatorem.........G6A od 1989 Ford EEC IV
Fiesa 1.25...................................DHA od 1995 Ford EEC V
Fiesta 1.3 Van Courier, z ...
95455 95

[MK5] Kwestie elektryczne


Cześć.

Chciałem tak ogólnie się zorientować wśród posiadaczy Fiest mk5. Nie wiem, czy tylko mi się tak wydaje, ale na sieci ciężko coś o niej znaleźć - są nawet dwie strony tylko o tym modelu ale tam właściwie też nic nie ma. Jak już to jakieś ogólne informacje zazwyczaj łączone z mk4 (albo wogóle nie prawdziwe).
Swoją Fiestę mam już ponad 2 lata - fajny samochód i go lubię. Jednak gdy potrzebuję się czegoś o niej dowiedzieć to klapa, nawet na tym forum.
Nie miałem do niej instrukcji obsługi i każdych "banalnych" informacji, typu jakie powinna mieć ogumienie, felgi, jaki olej, płyny, wycieraczki, żarówki, terminy wymian itd. nie można było znaleźć.
Np. dowiedziałem się że mam płynną regulację wycieraczek dopiero po dwóch latach.
Ale mniejsza z tym.

Pisze w dziale elektroniki bo to mnie najbardziej ciekawi.
Czy ktoś ...
84193 83

[MK3] Interfejs diagnostyczny do MK3,5 96r.


Witam Panowie,czy wiecie może jaki typ złącza obd pasuje do tego modelu?1 czy 2?
a może ktoś kupił na allegroszu i podesłał by mi linka,
z góry dzięki
19327 18

[MK6] Zapalona kontrolka silnika, tryb diagnostyczny


Witam,
mam pewien problem, jakiś czas temu zapaliła mi się kontrolka silnika, udałam się z tym do mechanika, który poprzez podłączenie auta do komputera usunął błędy i kontrolka już się nie świeciła. Niestety problem powrócił, ponieważ kontrolka znów się pali. Po przeczytaniu kilku tematów spróbowałam wejść w tryb diagnostyczny i na ekranie pojawiły mi się różne liczby i napisy (mam je zapisane więc jak będą ważne to podam). Jakim sposobem mogę sprawdzić co powoduje że kontrolka się świeci ? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź :)
16153 7

[MK4] Komputer pokładowy


Witam , nie jestem obeznany i wogole nie znam sie , chciałem zapytac czy w fordzie fiescie mk4 97 r , jest komputer ? gdzie moze byc umieszczony ??
12688 9

[MK6] Jaki interfejs?


Witam,
szukajka mi nic nie znalazla ciekawego, wiec pytam.
Jaki kabelek kupic do fiesty, aby moc sobie zczytywac bledy itp?
Czy polecany kabelek bedzie pasowal tylko do fiesty czy do innych aut tez (np. VW POLO czy vectra b)?
W mojej Fiescie 1.4 tdci wychodzi strasznie duze spalanie (7.5L) przy naprawde spokojnej jezdzie po miescie;/ i chcialbym zobaczyc czy mam zdrowy egzemplarz:)
Pozdrawiam,
11722 10

[MK6] Dane z komputera, jak uzyskac informacje, kabel ?


Witam, mam pytanie. Wiem że jest możliwość odczytania błędów, różnych informacji o samochodzie na komputerze. I teraz moje pytanie, do kogoś obytego w tej tematyce. Chodzi mi o:
1) jaki kabel potrzebuje by się podpiąć do komputera i do kompa
2) gdzie się znajduje, wtyczka by ten kabel wetknąć :)
3) czy potrzebuje jakiś specjalny program do "wejścia" w ten komputer?
4) czy jest możliwość czegoś popier... przez takie wejście do kompa samochodu ?
5) OGÓLNIE PROSZĘ O JAKIŚ PORADNIK KROK PO KROKU, JAK PRZEPROWADZIĆ TAKIE "BADANIE" ITP. Dla osoby która, wytłumaczy to postawię duże piwko :).

Pozdrawiam, serdecznie i prosiłbym o odpowiedzi zgodne z pytaniami. By nie robić zbytniego zamieszania w wypowiedzi. Np. pierwsza kreska/pierwsze pytanie to ktoś piszę np. 1 ... odpowiedź

POZDRO !!!
10915 11

[MK3] tester diodowy


jak w temacie czy ma ktoś z was taki tester który wyświetla za pomocą diody kody błędów kompa jeści tak to proszę o kontakt na priw
pozdrawiam
8920 2

[MK3] XR2i - kod 22


Witam i proszę o pomoc.
Ponieważ autko się dusi słabo przyspiesza postanowiłem zrobić test i wywaliło mi błąd 22 czyli miernik przepływu powietrza. I tu moje pytanie gdzie on się znajduje w której części silnika.
Z góry dzięki.

:: Proszę pamiętać o tagowaniu tematów.
- trzeci ::
5854 4


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.