Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mk6
Tematy oznaczone jako mk6
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

FAQ - żarówki w Fiestach


Jako że non-stop pojawiają się pytania, jakie żarówki tu, jakie tam i owam w Fieście takiej lub owakiej, pomyślałem, że warto byłoby stworzyć temat z wyszczególnieniem jakie - gdzie i podwiesić go dla potomności...

MK1
Reflektory przód - H4 lub R2 40/45W i R5W
Kierunki przód - P21W symetryczne
tylne lampy - P21W symetryczne i P21/5W
Rejestracja - T4W (metalowy zderzak)
Oświetlenie kabiny - ?
Oświetlenie bagażnika - ?

MK2
Reflektory przód - H4 i W5W
Kierunki przód - P21W symetryczne
Tylne lampy - P21W symetryczne i P21/5W
Rejestracja - ?
Oświetlenie kabiny - ?
Oświetlenie bagażnika - ?

MK3
Reflektory przód - H4 i W5W, XR2i p/mgłowe i drogowe H3, Futura p/mgłowe H3
Kierunki przód - P21W symetryczne
Kierunki bok - W5W
Tylne lampy ...
149635 99

[MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi


Dokładka IC w fieście 1,4 tdci.
Potrzebne części i narzędzia:
1. Intercooler z fiesty 1.6 tdci
2. Orurowanie z fiesty 1.6 tdci (2 rurki gumowe które wychodzą od intercoolera)
3. Kawałki rurek (np. Kwasówka, stal, aluminium najlepiej dogięte pod kątem)
Takie jak te:
http://allegro.pl/kadex-rura-gieta-kolanka-kolanko-rury-45-inn-i1806214792.html
Ja założyłem średnicę fi 45 2 kolanka 135 stopni i jedno kolano 90 stopni, aha i jest jeszcze kawałek rurki potrzebnej o średnicy fi 35 do redukcji przewodu gumowego.
4. Dwie śrubki i przeciw nakrętki z podkładkami M4 długość 65mm do przytwierdzenia IC do pasa
5. Kawałem aluminiowej blaszki do przymocowania IC

Najpierw odczepiamy kratkę plastikową i obramówke kratki jest to dość pracochłonne nie ściągając zderzaka ale udało się . Następnie mając miejsce trzeba poucinać parę zaczepów w pasie( 4 sztuki) i w IC (4 zaczepy po dwóch stronach).

[br ...
145393 26

[MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI


Ma ktos instrukcje wymiany? wymienia sie go co 60tys km?

[ Dodano: Pią Lut 12, 2010 00:28 ]
Instrukcje znalazlem
http://www.fordclubpolska.org/porady.php?action=go&zakres=fiesta&type=66
Temat do zamkniecia
137569 20

[MK6] Filtr kabinowy- wymiana krok po kroku


Mała lekcja wymiany filtra kabinowego dla posiadaczy mk6 / Fusion

Na początek trzeba uszykować kilka rzeczy:
1. Nowy filtr ;-) Polecam te węglowe
2. Klucz 10 (nasadowy lub rurke) klucz Torx20.
3. Małe piwko i ok 30 min wolnego czasu ;-)

Krok pierwszy: Zdejmujemy osłonę która znajduje się w nogach kierowcy po stronie tunelu. Na początek delikatnie wyciągamy klips tapicerski (1) następnie lekkim szarpnięciem odczepiamy obudowę zamocowaną na wcisk w miejscach oznaczonych (2,3).


Uploaded with ImageShack.us


Następnie odczepiamy wiązkę przewodów od pedału gazu (4) i odkręcamy 3 mocujące go nakrętki [rozmiar 10] (5)


Uploaded with ImageShack.us

Po zdjęciu pedału ukazuje sie nam w całej okazałości prostokątna pokrywa filtru mocowana 4 śróbkami typu TORX 20,


Uploaded with ...
86725 29

BIAŁA MAŹ POD KORKIEM WLEWU OLEJU - MLEKO, MAJONEZ


Przed chwilą wziąłem Tatę, by sprawdził kilka rzeczy pod maską i otworzył korek wlewu oleju, po czym naszym oczom ukazała się jakaś dziwna biała maź zarówno na korku jak i wewnątrz wlewu(na tych ściankach wokół).
"Co to za syf?! Jaki Ty olej lejesz?!" - spytał.
Ja na to, że Mobil1 multigrade 15W40, taki jak poprzedni właściciel.
"Nie wiem, tak być nie może, coś się dzieje..." dodał.
No i właśnie, jak problem, to pierwsze co odpalam to FiestaKlubPolska.pl z nadzieją, że cosik pomożecie :) Czy to coś poważnego? Czy może jednak normalne zjawisko wskutek czegoś tam...? Czekam na Wasze opinie :piwkowanie:
PS. I taki mały OT...Czy jeśli Fiestka bierze mi oleju około 0.3l/1000km, to jest konieczna wymiana oleju np. co te 15.000km powiedzmy, skoro i tak go ubywa i muszę dolewać? :) PZDR
82801 75

[Mk4] Czyszczenie przepływomierza - poradnik


Witajcie!

Od kilku tygodni zauważyłem w moim aucie straszny spadek mocy. Auto na poszczególnych biegach osiągało maksymalne prędkości:

1- 30kmh
2- 60kmh
3- 80kmh
4- 100kmh
5- 140kmh

Podczas przyśpieszania gdy obroty wchodziły powyżej 3tyś obrotów na minutę silnik się dławił i przestawał przyśpieszać. Po postach przeczytanych na forum wywnioskowałem, że popsuł się przepływomierz. Pojechałem więc do sklepu w celu zakupu nowego - oczywiście nie kupiłem bo nie dam za część z ASO 800zł czy chociażby 360zł za marnej jakości podróbkę, którą jak to sam Pan sprzedawca nazwał - najlepiej założyć i sprzedać auto póki auto działa.

Postanowiłem naprawić przepływomierz osobiście, chociaż nasłuchałem się od znajomych, że i tak nic nie wskóram.

Materiały potrzebne do naprawy:

benzyna ekstrakcyjna - 5zł
Klucz Torx T-20 ( kupiłem komplet ...
82435 41

[MK6] EAC FAIL na wyświetlaczu


Witam,
Po 3 latach jazdy zamieniłem starą bezawaryjną fiestę MK3 na troszkę nowszą mk6... i tu zaczęły się problemy;)
Aktualnie fiesta czeka na podnośniku na naprawę pompy olejowej (prawie dwa razy słabsze ciśnienie), ale nie o tym..
Kilka dni temu, gdy rozkulałem Fiestę do 150 km/h i dalej przyśpieszałem, na wyświetlaczu pojawił się komunikat "EAC FAIL" - nic nie migało przy tym, tylko autko przeszło w tryb "mułowaty" ;) Zatrzymałem się, zgasiłem silnik, zapaliłem i... wszystko jak ma być.
Nie wiem co mogło być przyczyną - dodam, że jak tylko zakończyłem jazdę - wszedłem w tryb wyświetlania błędów i ku mojemu zdziwieniu dostałem DTC - "none" - w tym miejscu powinien zapisać się chyba jakiś błąd???
Jakieś pomysły może na wytłumaczenie magicznego EAC FAIL?
81277 56

Akumulatory


Jako że szlag trafił mój akumulator postanowiłem poszukać coś o akumulatorkach - może komuś się przyda :)

:: KUPUJEMY AKUMULATOR ::

:: O dobór akumulatora pytamy tutaj: KLIK
::

Każdy kierowca, raz na jakiś czas, staje przed koniecznością zakupu nowego akumulatora. Dylemat polega na wyborze marki i parametrów oraz na wyborze miejsca zakupu tego urządzenia.

Jeszcze parę lat temu, kierowca stojący przed koniecznością zakupu kupował akumulator, patrząc jedynie na prawidłowość zastosowania. Dostępne były akumulatory uruchomione, suchoładowane i wykonane z surowej płyty przeznaczonej do formacji blokowej, które często kupowano na zapas. Do czasu ich zamontowania w pojeździe, akumulatory traciły ładunek, gwarancję i parametry eksploatacyjne. Dziś sytuacja wygląda inaczej. Akumulator kupuje się w dniu, w którym stary odmówił posłuszeństwa.


W sprzedaży znajdują się głównie akumulatory w formie uruchomionej. Przy kupnie, kierowcy koncentrują się na ...
79003 20

[Ogólny] FAQ - trochę o świecach i kablach WN


Jako że na dniach zmuszony jestem kupić świece do mej padaki, postanowiłem zrobić coś w rodzaju poradnika. Generalnie posiadam samochód od kilku lat i troche świeczek przwinęło sie przez moje łapki. O Briskach nie ma co gadać - sama świeca nie ma w sobie takiego pontecjału przyrostu mocy jak próbują to wcisnąć ludziom (za tajkie głupoty powinni zabijać na miejscu). Do Iskry nie mam zastrzeżeń. Champion mam mieszane uczucia. Bosh - owszem pod warunkiem o ile nie jest wyprodukowany w Polsce i przeznaczony na nasz rynek. Świece Beru - hmmm nie miałem z nimi do czynienia. Ze świec marki NGK jestem najbardziej zadowolny - oferują najlepszą moim zdaniem jakość do ceny.

Rozkodowanie świec NGK:

Wartość cieplna:

Zakres temp. pracy świec:

Tak powinna wyglądać dobra i sprawna świeca (bez względu na markę):


Materiały ...
78687 51

[MK6] Spalanie w 1.4 TDCi


Dzisiaj po trzech miesiącach eksploatacji pomierzyłem spalanie Fiesty mk-6 cdti i wyszło kolo 6l. ON .Czy to jest norma , jazda miejska - trasa .Gdzie tutaj te 4,5 litra , może ja jeździć dieslem nie umiem ?
Macie moze jakies porady ? :kaput:
61360 96

[MK6] Wymiana rozrządu - 1.25


Witam,

Moja fiesta 1,25benz ma w tym momencie prawie 7 lat i przebieg 60tyś km.
Wie ktoś może kiedy powinienem wymienić rozrząd?
I co dokładnie trzeba wymienić mając na myśli wymianę rozrządu?

Dziękuję z góry
Pozdrawiam!!!:)
59461 18

[MK6] 1,4 TDCI - wymiana uszczelek wtryskiwaczy


Od pewnego czasu posykuje ( cyka ) cos głośno w silniku, do tego wewnatrz czuć spaliny. Gdy otworzyłem maskę to widać ze wydostają się spaliny gdzies z okolic pod obudową filtra powietrza i do tego śmierdzi spalinami z tych okolic.
Doczytałem się że to oringi pod wtryskiwaczami, tylko nigdzie nie mogę znależć opisu jak się do tego zabrać.
Może ktoś zna warsztat w Gdańsku lub Trójmieście gdzie można to za rozsądne pieniądze zrobić i żeby nie spaprali czegos w silniku.
Może ktoś robił to samodzielnie, widze ze jeszcze uszczelka pod pokrywa zaworow do wymiany bedzie.

[ Dodano: Czw Lis 12, 2009 20:01 ]
Ludzie poratujcie mnie !!!!
Potwierdziło się że trzeba uszczelninia pod wtryskiwaczami ( typowa usterka tych silników) wymienić a ASO zażadali ok. 1200 zł !!!!!! masakra !!!!!! (a te oringi są po ok. 10 zł za sztuke )
...
56179 21

[MK6] Fiesta 1,4 TDCI - nie odpala za pierwszym razem


Witam,

dwa tyg. temu kupiłem Fiestę mk6 2004r. 1,4 TDCI, przebieg 114000 km. Moje pierwsze auto, także proszę o wyrozumiałość.

Przez pierwszych kilka dni odpalała normalnie za pierwszym razem. Przy odpalaniu nie czekałem, aż zgasną lampki. Świece w ogóle się nie zapalają, co jest chyba ok.
Później jakaś dobra dusza podpowiedziała mi, żeby czekać aż zgasną lampki. Kilka dni odpalała w ten sposób, jednak teraz pojawił się problem.

Fiestka odpala za 5-6 razem. Chwilkę "burzy" i sama przestaje po kilka sek. mimo trzymania kluczyka w poz. III. Jak już odpali to śmiga cały dzień bez problemu. Silnik pracuje równo. Problem pojawia się po nocy.
Kiedy od razu przekręcam kluczyk do poz. III. odpala za 1-2 razem.

Co mogłem skopać i jak ją właściwie odpalać?
Dodatkowo proszę o odp. Czasem po odpaleniu pojawia się delikatny świst-szuranie ...
51883 63

[MK6] Kontrolka temperatury płynu chłodzącego.


Dzisiaj rano po przejechaniu ok 4 km zapaliła mi się ( nie migała) kontrolka temperatury płynu chłodzącego. W tym samym czasie wskaźnik temperatury (elektroniczny) wskazywał normę, czyli był w połowie. Zatrzymałem auto. Na biegu jałowym kontrolka zgasła. Wyłączyłem silnik. Poziom płynu w zbiorniku miedzy min a max. Na wszelki wypadek dolałem do max. W ciągu dnia przejechałem jeszcze z 30 km z różnymi prędkościami i obciążeniem i wszystko było ok. Dodam jeszcze ze wskaźnik temperatury (elektroniczny) nieraz mi wariuje tzn. w czasie jazdy jest w połowie , a wiec norma a co jakiś czas spada o działkę w dół, żeby po jakimś czasie wrócić znowu do pozycji norm. Może ktoś wyjaśni mi co tzn i czy to chwilowe zawirowanie? Czy może coś innego. Proszę o pomoc.
51079 33

[MK6] Regulacja wysokości świateł


Witam, czy póbował ktoś naprawiać, rozbierać ten mechanizm? Jest schowany cały w kloszu lampy. Przy załączeniu świateł przeskakują i czaskają jakieś tryby po próbie regulacji wys. się uspokaja ale póżniej znowu to samo a świtło nie zmienia odległości, jednym słowem coś się blokuje. Może ktoś z Was był odważniejszy i już tam swoje łapy włożył? albo tylko ja mam pecha z tym modelem. Czekam na porady dzięki.
50617 24

[MK6] Brak reakcji na gaz i nie wyświetla przebiegu


Koledzy znów mam problem z 1.4 tdci wszystko było ok az do dziś żona wsiadła rano do samochodu odpala a tu na desce kontrolka abs i chamulca recznego a na wyświetlaczu zamiast km i godziny --- ---- --- kreseczki auto nie reaguje na gaz odpala normalnie ale obroty trzyma na poziomie 1200 no i nie nadaje sie do jazdy po podłaczeniu pod kompa pokazuje P134 Sygnał predkości własnej pojazdu
U0121 Brak komunikacji między (ABS) (ECU) asterowaniem szyny paliwowej
i 59940 nieznana
po próbie kasowania błedów usówa je na chwilę wtedy km sie pokazują na wyświetlaczu ( i w tym momęcie auto reaguje na gaz) lecz po chwili to samo
pokazuje jeszcze U2197 Nieprawidłowe dane prędkości pojazdu
i U2200 Nieprawidłowe dane licznika kilometrów
co do podłaczenia komputera to jeszcze nie moze sie skomunikowac z abs a zawsze bez problemu sie to ...
49465 27

[MK6] Gaz do Fiesty ST 2.0 MK6


Witam, jestem zainteresowany zakupem takiej oto Fiesty i chciałem zapytać czy silniki te dobrze pracują na gazie? Słyszałem ze w niektórych np. Focusach(bodajże silnik Zetec) instalacja gazu to kompletna porażka. Chodzi chyba o ceramiczne gniazda zaworowe czy cuś:)

Proszę tylko nie pisać że nie godzi się wkładać gazu do takiej fury :krzesłemgo:

Sprawa jest dosyć pilna bo napaliłem się to auto, a wszędzie jest mało informacji na jego temat, dla tego chcę zasięgnąć opinii profesjonalistów.
34552 19

[MK6] Filtr paliwa - silnik benzynowy


Witam potrzebuje pilnie informacji najlepiej z fotka gdzie jest umiejscowiony filtr paliwa w fiescie mk6 z silnikiem 1,25 75KM z 2005r poniewaz autko ma juz przejechane ponad 120kkm i przydaloby sie po tym naszym paliwie go wymienic. z gory dzieki za informacje
34504 14

[MK6] Dmuchawa, wiatrak od nawiewu - obciera i piszczy


Witam,

jak w temacie wiatraczek od nawiewu po zimie zaczął piszczeć, problem zaczął się już w mrozy i trwa do teraz, ewidentnie wiatrak obciera albo po prostu się wyeksploatował, miał ktoś taki problem? Wystarczy go naoliwić czy wymienić trzeba od razu ? Znalazłem takowy na allegro, koszt 70zł może warto to zrobić raz a porządnie.

Na forum udało mi się znaleźć informację, że wiatrak znajduje się w podszybiu na środku jak otworzymy maskę, niestety nikt nie napisał jaka to wersja mam nadzieje, że w mk6 jest jakieś wygodne dojście i dam radę zrobić to sam ?
34384 20

[MK6] Szarpie przy niskich obrotach


Witam.

Od 2 dni jestem posiadaczem fiesty 1.4 tdci z 2003r.
W sumie zauważyłem taką przypadłość silnika- dla przykładu jadąc na 2 biegu bez gazu, autko się toczy normalnie. Po lekkim dodaniu gazu, zaczyna szarpać autkiem a silnik jakby się dławił w tym momencie. Im mocniej wcisnę gaz tym mniej szarpie.
W sumie to zmieniłem filtr powietrza dziś bo był czarniutki jak murzyn z afryki, ale to nie od tego raczej.
Osobiście jestem zdziwiony tym silnikiem. Niby 68 koni, a świetnie sobie radzi w trasie. Rakieta to nie jest, ale porównywalnie jedzie jak Xantia którą miałem (1.9 TD z podkręconą turbiną- 107KM). Co prawda Xantia to ważyła 1360kg, a Fiesta zdecydowanie mniej.

W sumie tylko do tego się uczepiłem póki co jeśli o silnik chodzi. Zawieszenie chodzi lodzio miodzio. Na elektrykę nie narzekam.
Są inne drobiazgi, ale to z innej ...
34162 35

[MK6] Wymiana rozrządu - 1.4 TDCi


Witam.
Mam pytanie do Użytkowników Fiesty z silnikiem 1.4TDCI.
Samochód mam od 3 dni i myślę o wymianie rozrządu,oleju i filtrów.
Przebieg według licznika to 140K
Auto sprowadzone z Niemiec ale wiadomo po zakupie rozrząd to priorytet.
Zamierzam zrobić to sam.
Potrzebuje wymiary blokad jak by ktoś miał możliwość z wymiarowania notw
Za cenne wskazówki serdecznie dziękuję.
pozdrawiam :piwkowanie:
33745 12

[MK6] Fiesta 1.4 TDCi Drgania silnika


Witam,

Mam taki problem ze swoją fiesta 1.4 tdci z 2002 roku:

Na wolnych obrotach strasznie drga silnik (wygląda tak jakby nie palił na jeden baniak) drgania przenoszą się aż na karoserie i telepie całym samochodem. Dzieje się tak jedynie na wolnych obrotach tz. jak dam na ok 2000 obrotów to już tego nie czuć. Podłączałem samochód do dwóch różnych komputerów i nie wyskakiwał żaden błąd.... jedynie co zwróciło uwagę elektryka to MAF ciągle skakał nie był na jednym poziomie tylko ciągle się zmieniał, a MAP ciągle wskazywał zero.... ciśnienie paliwa tez sprawdzał i było wszystko OK.... dodam jeszcze że robiłem próbę przelewową wtrysków i na każdym wyszedł identyczny poziom paliwa... pozdrawiam i proszę o pomoc bo ja juz nie mam pomysłów co to może byc.. aha i te drgania są naprawdę duże widać ewidentnie że silnik chodzi nie tak jak powinien.
32695 24

[MK6] Ciężko chodzący lewarek zmiany biegów


Siemka,

Mam następujący problem, który od lipca się zaczyna nasilać. Przy zmianie biegów strasznie ciężko chodzi dźwignia zmiany biegów. Ciężko jest wbić jakiś bieg. Jak normalnie biegi można zmieniać jednym palcem, to tutaj trzeba użyć siły. Niekiedy w długich trasach stopniowo narasta ten opór, ale są momenty, że po chwili postoju wszystko wraca do "porządku dziennego" i jest ok, lekko się zmienia biegi. Czy ktoś co może powodować takie działanie? Wybierak? coś ze skrzynią?

Pozdrawiam
31570 8

[MK6] Wymiana amortyzatorów - tył


prosze o porade jak odkrecic amortyzatory tylne od gory, czy trzeba zdjac nadkola i wtedy dostane sie do nakretki. Wymiany amortyzatorow chce dokonac w fiescie mk vi 1.25.
31528 30

[MK6] Zapalona kontolka od "otwartych drzwi"


witam,
od kilku tygodni mam problem ze świecącą się kontrolką sygnalizującą otwarcie drzwi, na forum wyczytałem, że może to być spowodowane luzem na wiązce kabli przy zamku, więc wziąłem się za rozkręcanie drzwi... tutaj natknąłem na problem w postaci(poniżej fotka):
http://i45.tinypic.com/4ln6dz.jpg

wygląda na to, że odkręciłem wszystkie śruby, jednak nie mogę zdjąć tego elementu, czy są na nim jakies zatrzaski na środku ? ewidentnie "coś" trzyma na środku elementu...


drugim problem jaki mam, to nie mogę wypiąć kabeka przy lusterku, jest niby taki mały zaczep, ale nawet jak się go podważy to nie idzie 'ssunąć' kostki, ma ktoś jakiś pomysł żeby tego nie urwać ;) ? poniżej foteczka

http://i46.tinypic.com/akjtad.jpg


być może źle się zabieram do tego tematu ? może wystarczyło wymienić jakiś bezpiecznik ? proszę o wsparcie ...
31435 23

[MK6] Fiesta 2005r. 1.25 spalanie


Moja rodzinna kolekcja Fiest powiększyła się niedawno o mk6 z 2005r z przebiegiem całe 80.000km, od razu przerobiona na gaz - instalacja BRC z lubryfikatorem.
Przechodząc do rzeczy - jakie średnie spalacie uzyskujecie na gazie z tym silnikiem i instalacją gazową?
30883 36

[MK6] 1.4 TDCi - nie odpala


Witam

mk6 przebieg 127tys. polisingowy tankuje bp i statoil auto kupione niecałe dwa miesiące temu, wbicie w książce serwisowej przegląd 7tys km temu

szukałem trochę znalazłem ale nie wszystko,
problem
kiedyś zaparkowałem auto przodem w dół (pochyła ulica) z jednym kołem na krawężniku
rano odpaliłem przejechałem kilkaset metrów i zgasła nie odpaliła
podejrzenie padło na układ paliwa rozrusznik kręci i nic pompowałem pompką przepychałem auto z płaskiego na pochyłe za którymś razem zagdakał i poszło

dziś rano to samo auto zostało zostawione na noc przodem w dół dwoma kołami na krawężniku (przechylenie na bok pasażera) i dziś nie odpala rozrusznik kręci, pompuje pompką i nic

przerobiłem kilka podobnych postów jednak tam było odwrotnie tak pozostawiane auto odpalało ( a nie chciało na płaskim),

pompka ręczna niby pompuje ...
29635 32

[MK6] brak mocy po wymianie podkładek pod wtryskami


witam, fiesta 1.4 tdci, jakies 2 tyg temu podczas jazdy odczepil mi sie gumowy wezyk ktory jest przy turbinie i przy przyspieszaniu bylo slychac swist powietrza, dojechalem do domu, auto zgasilem, wieczorem chcialem gdzies pojechac i uslyszalem jakies cykanie z silnika.. na drugi dzien pojechalem do mechanika i powiedzial ze to podkladki pod wtryskami, dzien pozniej niby wszystko bylo gotowe, przykrecil srobke ktora trzymala wezyk przy turbinie i wymienil podkladki lecz auto w ogole nie jedzie, kompletnie stracilo moc.. nie wiedzial co sie stalo, sprawdzal katalizator, bez zmian, komputer NIBY pokazywal przeplywke, kupilem przeplywke, nic, dalej to samo, teraz zmieniam filtr paliwa ale sadze ze dalej bedzie jak jest bo troche dziwne ze przy wymianie podkladek nagle cos innego padlo.. co to moze byc?
29572 35

[MK6] Kontrolka poduszki powietrznej


Witam, wiem, że problem pojawiał się już na forum, ale nie dotyczył wersji mojego samochodu, a i objawy ciut inne.. Po odpaleniu lampka gaśnie po jakiś 5 sekundach, i nie zapala się przez jakieś 10 - 30 minut. Potem miga kilkukrotnie na przemian 3 i cztery razy, po czym zapala się i pali się ciągle. Odłączałem kostki po siedzeniami, psikałem wd 40, pomogło na pare dni po czym problem powrócił. Gdzie można w Łodzi podjechać na diagnoze oprócz ASO? Może coś poradzicie?
Pozdrawiam
28084 19

[MK6] Moja mała MK6 ST - czy można ją jakoś poprawic?


Przedstawiam moją niunię, w której jestem BEZGRANICZNIE zakochany. Chciałbym usłysze Wasze opinie, Ewentualnie co można by w niej poprawic - czy progi, czy kolor, czy aluski czy co Wam tam jeszcze przyjdzie na myśl.
Za wszelkie opinie i uwagi oraz krytykę, serdecznie.
Oto fotki:

Zdjęcie nr 1
Zdjęcie nr 2
Zdjęcie nr 3
Zdjęcie nr 4

Z góry dzięki :)
27730 47

[MK6] Komputer pokładowy gdzie sie znajduje


Witam
Planuje założyć sobie komputer pokładowy w fiescie mk6 2006 rok po FL .Co trzeba by zmienic aby dołożyc ten komp.Mysle ze pewnie licznik no i komputer czeba by do kupic gdzie orginalnie znajduja sie przyciski do sterowania kompem ktos wie prosze o info.A moze ktoś już to zrobił taka przerubke.Dodam ze interesuje mnie założenie orginalnego komputera pokładowego.
Pzdr
27685 28

[MK6] Szarpie i stracił moc


Witam stała się straszna rzesz (dla mnie ;/ ) coś się dzieje z Fiestką mk6.
Opiszę szczegółowo co i jak, moze dojdziemy co sie stało, bo ja z mechanika kiepsko stoje...

A więc: zrobiłem koło południa 20 km i wszystko było ok. Później umyłem samochód i po jakichś dwóch godzinach wyjechałem. Już na pierwszych 500m silnik zaczął szarpac gdy docisnąłem mu duzo gazu (nie powinien tak robic bo byl juz na 2,700 obrotach). Przejechałem kawałek, szarpnęło jeszcze ze 3 -5 razy. Później zrobiłem jakies 50-60 km ale widząc że coś nie tak, nie chciał wyjśc pod górkę na 3, gdy m dociskałem gazu tylko szarpał ale nie szedł wiec redukowałem. Jakoś dojechałem, silnik normalnie chodził (chodzi o dźwięk)

Później auto stało jakies 2h i ruszyłem w drogę powrotną, tu już było znacznie gorzej, po paru kilosach zdziwiłem się że jade na 3,000 obrotów ...
26578 27

[MK6] 1,4 16v odpala i odrazu gaśnie


Witam

Mam taki problem ze swoją fiestą, jak jest ciepło to wszystko ładnie odpala, ale jak temperatura spadnie do około 0 stopni to odpala i gasnie tak ze dwa razy potem trzeba chwile pokręcić i odpali, jak dodam odrazu lekko gazu to działa dobrze. Nie zwieksza obrotów na zimnym silniku, czujnik już wymieniłem, świecei kable też, cewkę dwa miesiące temu bo padła. Jak podłączę pod kompa to nie ma żadnych błędów.

Jest jeszcze taka sytuacja że jak uderze w gaz to słychać takie zasyczenie powietrza dość głośne. Czy ma to jakiś związek z tym?

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów.

A przy okazji to jeszcze zegarek jak ustawie to po czasie mi się spóznia i tak coraz bardziej i bardziej.
26104 32

[MK6] Czujnik świateł


Witam

Mam pytanie czy ktoś orientuje się gdzie znajduje się czujnik świateł które włączaja się automatycznie w pozycji włącznika AUTO po zmierzchu. mk6 1.4 TDCI 2007

Ze względu na fakt że trzeba jeździć przez cały dzień na światłach jak go zlokalizuje bede chciał podłączyć automatycznie załączane światła bez względu na to czy to dzień czy noc.
25495 23

[MK6] Dziwnie szarpie


Witam
Mam następujący problem (Ford Fiesta mk6 1.4 Tdci):
Od jakiegoś czasu czuję spadek mocy samochodu (mam przejechane 179000km), ale ostatnio to już dramat: strasznie ciężko rozpędzić samochód powyżej 100km/h, a 120km/h to już taki maks z górki.
Przy obrotach ok. 1900 - 2300 przy lekko wciśniętym gazie szarpie samochodem tak jakby nie dochodziło paliwo czy coś takiego.
Byłem u mechanika i przeczyścił przepływomierz i niby wydawało się że jest lepiej ale niestety nie. Podłączył do kompa ale nie wykrył żadnych błędów.
Wlałem do paliwa środek do przeczyszczenia wtrysków (STP) ale po spaleniu całego baku nic poprawy nie czuć.
Byłem znów u mechanika bo mnie doradzili że to może turbina ale mechanik twierdzi że turbina w porządku.
Wtryski chyba też nie bo nie kopci, spaliny niewidoczne.
Coś też ostatnio pojawia się czasem taki problem że jak bieg zmieniam z jedynki ...
25492 24

[MK6] Wyświetlanie kontrolek na zegarach - prawidłowe ?


Witam

w mojej fieście 2006 1.4 tdci tak zaświecają się kontrolki (zdjęcia w sytuacji po przekręceniu kluczyka w poz. II). Nigdzie nie umiem znaleźć informacji czy stan taki jest prawidłowy. Po odpaleniu silnika (oczywiście za 2/3 razem) wszystkie ikonki gasną.

Ikona świecy żarowej wcale się nie wyświetla - ale ponoć powinnam poczekać do tem -5

Szukam przyczyny złego odpalania.





Pozdrawiam :)
25045 18

[MK6] Podnoszenie mocy komputerem - co i jak, gdzie ?


Slyszałem o zwiekszani ilosci kucy w fiestach tdci.
mam fieste 1.4 tdci i chcialbym zwiekwszyc jej osiagi.
Slyszalem ze mozna to zrobic regulacją zakresu turbiny i ogolnym jej podkreceniem.
Wiecie cos o tym? Chcialbym sie rozejrzec za taka usluga. Najlepiej w lodzi :piwkowanie:

[ Dodano: Czw Kwi 21, 2011 21:10 ]
jezzeli to juz gdzies bylo chociaz mi pomozcie to znaleźć
24922 41

[MK6] Świecenie świateł któtkich i długich jednoczesnie


Witam,
Chciałbym uzyskać informację czy to normalne, czy można i czy się da....

Problem dotyczy jednoczesnego świecenia świateł mijania i drogowych. Jest to pytanie mnie nurtujące z uwagi ze taka kombinacja daje ZNAKOMITĄ jakość oświetlenia drogi co oczywiście przekłada się na bezpieczeństwo.
1) Czy tak jest zawsze ze jak się zapali długie to krótkie gasną?
2) Czy jest możliwość i da się tak zrobić aby świeciły oba ja włączę na długie?

Pozdrawiam
Szymon

P.S.
Aby w nowym roku lepiej się działo, NAM szczęśliwcom i aby dalej NAS woziły NASZE Fieścinki :hihihi: ( A mogę się pochwalić - posiadam 3 wersje - moja siostra mk5, ja mk6 , mój tata mk7 - oczywiście wszystkie poczciwie srebrzyście zmetalizowane:D)
24904 58

[MK6] Wymiana GEM, lampka oświetlenia wnętrza, przełącznik ś


Jako że nabyłem nowy GEM z funkcja bezprzewodowego otwierania etc. zacząłem poszukiwać klucza z pilotem do tego.
Na kluczach na niebieskiej obudowie transpondera jest oznaczenie W1, co za tym idzie transponder to 4D63 Texas crypto carbon. Więc do mojej fiesty mk6 po FL potrzebuje pilota
AKRM69 z grotem AKRM11.

Ze stronki
https://sslrelay.com/s117521405.oneandoneshop.co.uk/sess/utn154c8048102c5db/shopdata/product_overview.shopscript

Czy dobrze kombinuje? Ktoś kto ma jakieś pojęcie o tym, doświadczenie z tym, może mnie poprawić jeśli się mylę?

Zadzwoniłem do ASO Germaz we Wrocku, za pilota, grot, ślusarza i zaprogramowanie, zażyczyli sobie jedyne 670zł !! Chyba założę własne ASO :)

PS. z tematycznych stron znalazłem jeszcze
http://www.carkeys.eu/main.php/id/9/lang/1
24226 18

[MK6] Problem z katalizatorem


Witam, posiadam Forda Fiestę 2003 rok 1,4 benzynę.
Pewnego razu zapaliła mi się kontrolka, pojechałem do mechanika, podłączył komputer i powiedział , że to katalizator. Mam pytanie, jeżeli wycięłoby się środek katalizatora i wyrzuciło (jest zapchany) to czy auto będzie o dużo głośniej chodzić? Niestety zakup nowego katalizatora to koszta ok. 1000zł na które mnie w tej chwili nie stać. Dziękuję za odpowiedzi
24049 36

[MK6] 1.4 TDCi - nie odpala i gaśnie na mrozie


witajcie,moja kochana fiesta odpala i nagle gasnie na mrozie,myślałam ze to filtr wymieniłam i dalej to samo,próba na popych okazała sie fiaskiem, co teraz? przy dodatnich było ok? czy mógł sie przestawic zaplon?>
23905 30

[MK6] Silnik 1.3 8V 60/70KM - jak to działa na LPG?


Witam :) ( po 4 letniej przerwie :-) )

Jakiś czas temu zrodziła się koncepcja zakupu "zagazowanej" lub jeszcze nie "zagazowanej" Fiesty mk6 z silnikiem 1.3, celem pokonywania dość długich tras. Zwracam się z uprzejmą prośbą DO POSIADACZY owego pojazdu o podzielenie się uwagami na temat:

1. Spalania ( trasa/jazda autostradowa [90/140)
2. Eksploatacji ( ilość remontów głowic zrobionych w trakcie pokonywania trasy z Katowic nad Morze Bałtyckie, itp. ;) )
3. Realnych powodów dla których sporo osób uważa, że LPG w "nowych" silnikach Forda nie daje rady ( powód + uzasadnienie - i nie chodzi mi o wątek obyczajowy ( stać na fure stac na paliwo...)

Wyjaśni mi ktoś o co chodzi z zaworami z porcelaną? W tym 1.3 też tak jest? Czytałem w którymś wątku o aprobowaniu inastalacji LPG przez FoMoCo w przypadku tego silnika i ...
23893 8

[MK6] Kontrolka silnika i skrzyni


Witam jestem tu pierwszy raz mam pytanko w imieniu moich rodzicow,dzis zakupili Forda Fieste mk6 wracajac do domu zapalila im sie kontrolka cos okraglego z wykrzyknikiem w srodku,sprawdzalem co to moze byc i pisze ze to lampka ostrzegawcza silnika i skrzyni lub zespolu napedowego???prosze o pomoc co moze byc powodem i jak zdjagnozowac co siedzi w tym autku???z gory dziekuje
23683 12

[MK6] Odpalanie diesla zimą


Siemka. Chodzi mi głównie o silnik 1.4 TDCi.

1. Czy w zime dobrze jest przekręcić kluczyk 3 razy tak żeby zapaliły się 3 razy "spiralki" od świec czy lepiej żeby zapaliły się tylko raz i wtedy odpalać?

2. Dobrze jest potrzymać auto dłużej na zapłonie tak żeby podgrzewacz paliwa lepiej podgrzał paliwo czy to nie ma znaczenia?

3. Dobrze jest wsadzić jakąś osłone (tekturke itp) przed chłodnice czy lepiej tego nie robić?
23677 28

[MK6] Montaż elektrycznych szyb - 3D


Witam wszystkich forumowiczów :) Przymierzam się do założenia elektrycznych szyb w mojej fieśćie. Przeszukałem całe forum od góry do dołu i niestety nie znalazłem żadnego schematu albo opisu jakiegoś użytkownika który to już przerabiał. Jeśli jest ktoś na forum co zakładał sobie elektryczne szyby do Fiesty to bardzo prosze o jakąś pomoc. Nawet jakikolwiek schemacik się przyda , a nie mówiąc tutaj o jakimś sczegółowym opisie. Dziękuję z góry , Pozdrawiam :)
23473 22

[MK6] Sonda lambda - wymiana / zakup


Witam.
Od 2 tygodni jestem posiadaczem Fiesty 04r 1,242cm po zakupie wymieniłem wszystkie ciecze ,paski świece, rozrząd i zapaliła sie teraz kontrolka ze jakas awaria po podłączeniu do komputera widać błąd nagrzewnica sondy lambda czy wymienić i jaką kupić i ile kosztuje z 500-700 zł?
23185 27

[MK6] Wymiana filtra powietrza


Mam takie banalne pytanie. mam fieste mk6 silnik 1,3 70km i nie mam pojecia jak dostac sie do filtra powietrza . :-) to znaczy wiem gdzie jest ale w osłonie nie widze żadnych śrób tylko na obrzerzu zatrzaski a nie chciałbym niczego urwać . pomocy !!!
23119 13

[MK6] Ułamane uchwyty do podnoszenia siedzeń


Witam,

W zimę w te największe mrozy, praktycznie dzień po dniu połamały mi się obie klamki do podnoszenia siedzeń (prawego i lewego).
Niestety nigdzie nie mogę spotkać tych klamek, a w ASO zawołali 200zł za sam wkład (tą ruchomą część). Rozebrałem je i okazało się że do wymiany są także obudowy więc koszt jednej to będzie co najmniej 300zł (za kawałek plastiku).

Może macie jakieś namiary na szrot w okolicach Łodzi, gdzie znalazłbym te uchwyty, albo jakiś namiar na sklep w którym je dostanę za rozsądne pieniądze?

Z góry dziękuję za pomoc!
22939 19

[MK6] Pukanie/stukanie przy ruszaniu/przyspieszaniu


Witam zebranych

Problem dotyczy samochodu:
Ford Fiesta
rok. prod. 2002
silnik 1.4 16V
moc 80 KM
przebieg 90000 km
skrzynia ręczna


Mam następujący nietypowy problem:

występuje u mnie pojedyńcze, dość głośne pukanie gdzieś w okolicy prawego koła przy następujących czynnościach:
- podczas każdego ruszania od zera po każdym wysprzęgleniu skrzyni
- podczas każdego przyspieszania niezależnie od wybranego przełożenia ale tylko w przypadku gdy wcześniej samochód hamował silnikiem (czyli jade przykładowo 50km/h, puszczam gaz i gdy chce znów przyspieszyć słyszę puknięcie)
- podczas każdej próby ruszenia na hamulcu ręcznym również słychać
- czasem słychać to puknięcie na większych dziurach
- nie występuje na biegu wstecznym !!!
- dźwięk jest zbliżony do ręcznego ruszania zgaszonego samochodu na jedynce do przodu i do tyłu (tzw. bujanie) i gdy samochód odbija ...
22162 24

[MK6] Wymiana sprężyn


Witam od 2 tygodni jestem posiadacze Fiesty mk6 07' , mam więc kilka pytań do właścicieli tego pojazdu. Poprzedni właściciel mojego auta wymienił sprężyny amortyzatorów na sportowe kolor czerwony, ale nie wiem jaka firma i o ile obniżają, jednak są one bardzo sztywne i jazda po nierównościach zwłaszcza teraz w zimę jest bardzo niekomfortowa.

1. Czy opłaca się je wymienić na orginalne używane lub nowe ?
2. Czy tak wymiana będzie skomplikowa (droga) ?

Auto jest na oponach 195/50R15, arotyzatory raczej orginalne.
22048 17


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.