Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mk2
Tematy oznaczone jako mk2
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

FAQ - żarówki w Fiestach


Jako że non-stop pojawiają się pytania, jakie żarówki tu, jakie tam i owam w Fieście takiej lub owakiej, pomyślałem, że warto byłoby stworzyć temat z wyszczególnieniem jakie - gdzie i podwiesić go dla potomności...

MK1
Reflektory przód - H4 lub R2 40/45W i R5W
Kierunki przód - P21W symetryczne
tylne lampy - P21W symetryczne i P21/5W
Rejestracja - T4W (metalowy zderzak)
Oświetlenie kabiny - ?
Oświetlenie bagażnika - ?

mk2
Reflektory przód - H4 i W5W
Kierunki przód - P21W symetryczne
Tylne lampy - P21W symetryczne i P21/5W
Rejestracja - ?
Oświetlenie kabiny - ?
Oświetlenie bagażnika - ?

MK3
Reflektory przód - H4 i W5W, XR2i p/mgłowe i drogowe H3, Futura p/mgłowe H3
Kierunki przód - P21W symetryczne
Kierunki bok - W5W
Tylne lampy ...
149626 99

BIAŁA MAŹ POD KORKIEM WLEWU OLEJU - MLEKO, MAJONEZ


Przed chwilą wziąłem Tatę, by sprawdził kilka rzeczy pod maską i otworzył korek wlewu oleju, po czym naszym oczom ukazała się jakaś dziwna biała maź zarówno na korku jak i wewnątrz wlewu(na tych ściankach wokół).
"Co to za syf?! Jaki Ty olej lejesz?!" - spytał.
Ja na to, że Mobil1 multigrade 15W40, taki jak poprzedni właściciel.
"Nie wiem, tak być nie może, coś się dzieje..." dodał.
No i właśnie, jak problem, to pierwsze co odpalam to FiestaKlubPolska.pl z nadzieją, że cosik pomożecie :) Czy to coś poważnego? Czy może jednak normalne zjawisko wskutek czegoś tam...? Czekam na Wasze opinie :piwkowanie:
PS. I taki mały OT...Czy jeśli Fiestka bierze mi oleju około 0.3l/1000km, to jest konieczna wymiana oleju np. co te 15.000km powiedzmy, skoro i tak go ubywa i muszę dolewać? :) PZDR
82795 75

Akumulatory


Jako że szlag trafił mój akumulator postanowiłem poszukać coś o akumulatorkach - może komuś się przyda :)

:: KUPUJEMY AKUMULATOR ::

:: O dobór akumulatora pytamy tutaj: KLIK
::

Każdy kierowca, raz na jakiś czas, staje przed koniecznością zakupu nowego akumulatora. Dylemat polega na wyborze marki i parametrów oraz na wyborze miejsca zakupu tego urządzenia.

Jeszcze parę lat temu, kierowca stojący przed koniecznością zakupu kupował akumulator, patrząc jedynie na prawidłowość zastosowania. Dostępne były akumulatory uruchomione, suchoładowane i wykonane z surowej płyty przeznaczonej do formacji blokowej, które często kupowano na zapas. Do czasu ich zamontowania w pojeździe, akumulatory traciły ładunek, gwarancję i parametry eksploatacyjne. Dziś sytuacja wygląda inaczej. Akumulator kupuje się w dniu, w którym stary odmówił posłuszeństwa.


W sprzedaży znajdują się głównie akumulatory w formie uruchomionej. Przy kupnie, kierowcy koncentrują się na ...
79000 20

[Ogólny] FAQ - trochę o świecach i kablach WN


Jako że na dniach zmuszony jestem kupić świece do mej padaki, postanowiłem zrobić coś w rodzaju poradnika. Generalnie posiadam samochód od kilku lat i troche świeczek przwinęło sie przez moje łapki. O Briskach nie ma co gadać - sama świeca nie ma w sobie takiego pontecjału przyrostu mocy jak próbują to wcisnąć ludziom (za tajkie głupoty powinni zabijać na miejscu). Do Iskry nie mam zastrzeżeń. Champion mam mieszane uczucia. Bosh - owszem pod warunkiem o ile nie jest wyprodukowany w Polsce i przeznaczony na nasz rynek. Świece Beru - hmmm nie miałem z nimi do czynienia. Ze świec marki NGK jestem najbardziej zadowolny - oferują najlepszą moim zdaniem jakość do ceny.

Rozkodowanie świec NGK:

Wartość cieplna:

Zakres temp. pracy świec:

Tak powinna wyglądać dobra i sprawna świeca (bez względu na markę):


Materiały ...
78681 51

[MK2] Coś sie dzieje z gaźnikiem


Mam problem z silnikiem forda fiesty 1.3 a raczej z gaźnikiem mechanicznym jest jakiś taki nie typowy rocznik 88. Jak się jedzie szybko jest wszystko ok ale jeże li obroty spadają strasznie szarpie na 3 biegu wie może ktoś co to może oznaczać . Jak byłem u mechanika w gaźniku przerwali mi taka siateczkę przez którą leci paliwo a powiedzieli że to już było i od tamtego czasu są problemy czy to aby na pewno od tego ??



Dodam że od czasu pobytu samochodu u mechanika strasznie ciężko zapala w zimę to w
ogóle trzeba było cudu żeby zapalił trzeba było ciągać a wtedy po 15 min zapalał i jak odstał ze 4 h to znów to samo
22246 9

[MK2] Gaźnik do mk2


Tanio oddam kolektor, gaźnik oraz obudowe filtra do forda fiesty mk2 1.1l w stanie dobrym. Tel. 517 478 593
16906 5
13792 8

Bicie na kierownicy / ściąganie auta


Problem odczuwania na kierownicy drgań, które pojawiaja się w różnych okolicznościach, jest problemem złożonym.
Może mieć miejsce cały czas, przy określonych prędkościach, przy hamowaniu, auto może ściągać... Najczęściej spotykane usterki i kroki zaradcze:

Kierownica trzepie cały czas, niezależnie od prędkości

Możliwe przyczyny:
- skrzywiona felga
- rozlatująca się opona - "bąbel" z boku lub garb na czole bieżnika
- brak współosiowości koła i piasty
- słabo przykręcone koło

Usunięcie problemu:

Jeśli zamienisz przednie koła z tylnymi i problem ustanie to potwierdzisz kwestie uszkodzenia felgi lub opony. Sama kwestia ustalenia czy felga czy opona, polega na oględzinach wzrokowych - każde mechaniczne uszkodzenie obręczy felgi będzie widoczne, jedynie możesz nie zauważyć skrzywienia płaszczyzny mocowania do piasty względem obręczy. To da się ustalić albo na wyważarce w ...
7870 0

[MK2] problem z przegubem wewnetrznym lewym


Witam uzytkowników forum. Mam mały problem z dostaniem przegubu do mejej Fiesty mk2. Jest możliwość dostania, ale tylko na zamówienie i muszę czekać na niego, aż do środy. Pilnie potrzebuje samochodu, ponieważ nie mam czym dojeżdzać do prazy.

Mojej pytanie brzmi czy przegub od fiesty mk3 pasowałby do mk2?? I czy jest możliwość wymiany samej końcowki, która wchodzi do kielicha?? Po wyciągnieciu przegubu okazało się że wypadły śruty(kulki) z części, która nie wiem jak się fachowo nazywa. Wygląda mi to na łożysko z frezem w środku.


Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
5194 4

[MK2] Simmering półosi


Witam,
ostatnio na przeglądzie mechanik zobaczył wyciek z lewego simmeringu półosi, wymieniłem wedle jego zalecenia simmeringi po obu stronach i teraz cieknie mi z prawej strony, najprawdopodobniej simmering był wadliwy, albo uszkodziłem go przypadkiem przy montażu. Planuje wymienić go za 3 dni, jak będę miał wolny dzień,pytanie brzmi czy do tego czasu mogę jeździć, czy może się coś stać ze skrzynią? (przez ten czas przejechałbym koło 100km)
4816 3


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.