Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mapsensor
Tematy oznaczone jako mapsensor
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Duże spalanie paliwa , problem z map sensorem .


Witam, mam problem z Fiestą 1.1 rok prod 1995 . Świece czarne, osmolone od sadzy,
spalanie 11,7 litra .Dotychczas wymieniłem filtr powietrza,który był regularnie czyszczony powietrzem przez 5 lat :hammer: (błąd filtr się wymienia, a nie czyści).
Wymieniony filtr paliwa i termostat który za szybko otwierał.
Po tych zabiegach temperatura silnika wzrosła i świece zrobiły się jasne , choć na gwincie nadal jest sadza.
Sprawdzałem błędy buzerkiem początkowo cały czas wyskakiwał błąd 28 czyli sonda lambda.Potem po czasie doszedł błąd 42 czyli map sensor.
Zdecydowałem się wymienić sondę na nową choć do końca nie byłem pewny czy to jest przyczyna .Po wymianie sondy lambdy nadal wyskakuje błąd 28.
Cóż ... przyszedł czas, aby przyjrzeć się zaworom, tu widziałem nadzieję.
To że silniki Fiesty klekoczą zaworami wszyscy wiedzą,nawet można się do tego
przyzwyczaić . Po zdęciu klapy zaworów i kręceniu kołem wału ...
20275 14

[MK3] Uszkodzony map sensor, jazda na odłączonym


otoz doszedlem wkoncu po wielu probach napraw co bolalo moja fiesta. zawsze byla jakas zdławiona zamulona , palila tyle co czołg, falowały obroty. ogolnie kaszana...

otoz falowaly mi ciagle obroty na zimnym, jak sie rozgrzal bylo w miare ok.

wiec odlaczylem dzis klemy na kilka min. (podobno resetuje sie komp.) i obroty juz nie faluja, ale silnik dalej sie dławi.

ktos podsunal mi pomysl by map sensor odlaczyc. odpialem kostke i silnik nic sie nie dławi. ladnie sie zbiera 120km/h moment..

i pewnie to bylo przyczyna dławienia i spalania 10l na 100 km.

moje pytanie brzmi do czego jest ten map sensor? czy moge sobie tak jezdzic na odłączonym? nic sie złego nie stanie dla silnika? bez niego fiesta smiga jak lalka. a jak jest podłączony to sie dławi.
9175 13

[MK3] MAPSensor , sonda lambda - różnice w oznaczeniach


Mój MAP Sensor ma takie oznaczenie - E7EF9F479A1A 1 0 24 E


Tutaj kolega sprzedaje na swojej aukcji MAPY o takich oznaczeniach:

- E7EF9F479A1A 2 D 94 E,
- E7EF9F479A1A G L - 26 F,
- E7EF9F479A1A 0 A - 25 F,


---------------------------------------------------------

Moja SONDA MA OZNACZENIE - 89FB-9F472-AB-1-E-17

u niego jest

93FB-9F472-AA

CZYM te elementy różnią się od siebie. Maja inne parametry techniczne?
5503 5


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.