Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » lpg
Tematy oznaczone jako lpg
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK7] Instalacja gazowa


Witajcie jako nowy potencjalny właściciel Fiesty z 2009r 1,2 82 km mam pytanie czy to będzie pracować (dobrze) na gazie czy ktoś ma takie cudo lub widział jak to działa i na jakiej instalacji? Będę wdzięczny za odpowiedź. Uprzedzam pytania po co mi gaz 80000km rocznie i dobra cena na auto :-P
79066 43

[MK3] Duże spalanie LPG


Witam

Jestem szczęśliwą posiadaczką fiesty z 1992roku silnik 1.1 benzyna plus lpg.
Instalacje założyłam w październiku 2010 roku, auto paliło mi około 11l/100km. Jakiś czas temu, zaczęła palić mi sporo więcej bo pali mi aż 13-14 litrów na 100km gazu (dodam że zimą paliła mi 11 a teraz jak jest ciepło... to pali mi więcej )
Byłam u gazownika, który wyregulował mi rzekomo gazik.. ale za dużo się nie zmieniło przejechałam 100km i już nie mam pół butli (w butle wchodzi około 28litrów)

Kilka dni temu wymieniłam świece (świece motorcraftu) bo były już trochę przepalone i czas był je wymienić i myślałam że może to jest przyczyną... ale niestety:(

Dodam że gaz mam na gwarancji, ale gazownik jest na drugim końcu miasta... i nie ukrywam że wolałabym jakoś to sama załatwić...
(ostatnio miałam taką sytuacje, że po ...
67078 167

FAQ - regulacja instalacji gazowej


FAQ nr 1 - ze strony daniels.lumena.pl

FAQ nr 2 - ze strony capri.pl
59413 0

Jakie dokumenty dotyczące LPG są potrzebne do przeglądu?


Niedawno kupiłem fieste MK3 (w listopadzie). Goscie z komisu twierdzą ze dali mi wszystkie papierki od gazu, natomiast na stacji kontroli pojazdów ze brakuje mi jednego.

Stad moje pytanie: Jakie dokumenty dotyczące lpg są potrzebne do aby można było podbić przegląd?
51604 58

Pomocne materiały z LPG


Wszystko na temat lpg :
hasło do wszystkich plików : www.fiestaklubpolska.pl

+Podłączenie:
Podłączenie

+Instrukcje:
Instrukcje

+Schematy, Softy:
Part 1
Part 2
Part 3
Part 4
Part 5
Part 6
Part 7

Trzeba ściągnąć wszystkie "Part'y", by móc wypakować całość. Dodane dane naprawcze. Party 1-6 zajmują po ~15mb, ostatni 7 zajmuje 7mb.

+Książki:
Auto na Gaz PL
Uklady Zasilania Gazem Propan-butan PL

PS: Jak linki wygasną, proszę dać mi znać tutaj lub najlepiej na PW to uaktualnię.
50917 7

[MK3] muli/brak mocy na lpg


Witam, mam taki problem z moją fiestką...
Jakiś czas temu zaczęła mulić na gazie oraz na benzynie.... sprawa wyglądała tak że ruszając spod bloku na benzynie czekając aż temp. silnika osiągnie temp. żeby się przełączyło na gaz... jadę po czym przełącza wciskam gaz dalej i nic... auto w ogóle nie reagowało na pedał gazu.
Po wyłączeniu wyłącznikiem gazu i przełączeniu na benzynę auto muliło również na benzynie.
Po jakimś czasie zorientowałam się że problem występuje tylko wtedy kiedy auto przełącza się z benzyny na gaz na jednym z niższych biegów np. na 1 lub 2 - (na dwójce niekiedy można przełączyć na gaz ale na wyższych obrotach tzn jak sie ją nieco przeciągnie na tej 2)
Przy przełączaniu na 3 i w górę problem raczej nie występuje choć nieraz mam wrażenie jakby coś chciało zamulić.

Mam gazownika nieco fajansiarza który ...
47137 92

[MK6] Gaz do Fiesty ST 2.0 MK6


Witam, jestem zainteresowany zakupem takiej oto Fiesty i chciałem zapytać czy silniki te dobrze pracują na gazie? Słyszałem ze w niektórych np. Focusach(bodajże silnik Zetec) instalacja gazu to kompletna porażka. Chodzi chyba o ceramiczne gniazda zaworowe czy cuś:)

Proszę tylko nie pisać że nie godzi się wkładać gazu do takiej fury :krzesłemgo:

Sprawa jest dosyć pilna bo napaliłem się to auto, a wszędzie jest mało informacji na jego temat, dla tego chcę zasięgnąć opinii profesjonalistów.
34549 19

[MK3] Czy warto przerobic na gaz?


Witam Wszystkich. Widziałem że jest już wiele tematów czy warto przerabiac na gaz czy nie. Jestem nowym użytkownikiem tego forum, gdyż od kilku tygodni stałem się posiadaczem fiesty :) Słyszałem także opinie że zakładanie gazu do starego auta(moje jest z 93 roku) to "zabijanie silnika". Sam chciałbym założyc gaz, wiec proszę doświadczonych o opinie. Moja fiesta ma przejechane 190 tyś. Silnik chyba jest na wtrysku, gdyż jak przekręce kluczyk to załącza się pompka. Pojemnośc 1.1. Proszę o podpowiedzi lub uwagi co do założenia gazu, na co zwrocic uwage, na co nie szczedzic, jaką instalacje wybrac lub gdzie się udac. Jestem ze Szczecina, z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
30895 44

[MK6] Fiesta 2005r. 1.25 spalanie


Moja rodzinna kolekcja Fiest powiększyła się niedawno o MK6 z 2005r z przebiegiem całe 80.000km, od razu przerobiona na gaz - instalacja BRC z lubryfikatorem.
Przechodząc do rzeczy - jakie średnie spalacie uzyskujecie na gazie z tym silnikiem i instalacją gazową?
30883 36

[MK3] spalanie LPG


ile spala gazu wasza Fiesta?

moja 1.1 95r czasem spali nawet 10l
a tak średnio to za 20zł robie 100km.

nie za dużo?
28000 40

Świece do LPG


Musze wymienic swieczki w swojej fiestce...i tu mam mały dylemat...warto wierzyc w hasła typu: świeczki do lpg...czy to tylko marketingowy bełkot? Chetnie wysłucham opini...moze ktos juz używa lub używał takich świeczek do lpg?



"Świece zapłonowe przystosowane specjalnie do eksploatacji w samochodach z silnikami z lpg wytwarza wielu producentów na świecie. Czym różnią się świece do instalacji lpg od tradycyjnych? Spróbuję wyjaśnić to na przykładzie świec produkcji polskiej Iskra Gaz.

Wprowadzenie do zasilania silników gazu lpg pociąga za sobą konieczność dostosowania świec do narzuconych wymagań, wynikających z utrudnionej jonizacji mieszanki paliwowo-powietrznej w cylindrze i większego obciążenia termicznego elektrod. Należy podkreślić, że mieszanka gazowa spala się w temp. ok. 100 stopni Celsjusza wyższej niż mieszanka benzynowa. Aby ograniczyć do minimum skutki tych niepożądanych zjawisk, w świecach do lpg zastosowano min.: mniejsze szczeliny międzyelektrodowe, eliminując w ten sposób skłonność do "gubienia" iskier, dopasowano ...
27042 25

[MK6] Silnik 1.3 8V 60/70KM - jak to działa na LPG?


Witam :) ( po 4 letniej przerwie :-) )

Jakiś czas temu zrodziła się koncepcja zakupu "zagazowanej" lub jeszcze nie "zagazowanej" Fiesty MK6 z silnikiem 1.3, celem pokonywania dość długich tras. Zwracam się z uprzejmą prośbą DO POSIADACZY owego pojazdu o podzielenie się uwagami na temat:

1. Spalania ( trasa/jazda autostradowa [90/140)
2. Eksploatacji ( ilość remontów głowic zrobionych w trakcie pokonywania trasy z Katowic nad Morze Bałtyckie, itp. ;) )
3. Realnych powodów dla których sporo osób uważa, że lpg w "nowych" silnikach Forda nie daje rady ( powód + uzasadnienie - i nie chodzi mi o wątek obyczajowy ( stać na fure stac na paliwo...)

Wyjaśni mi ktoś o co chodzi z zaworami z porcelaną? W tym 1.3 też tak jest? Czytałem w którymś wątku o aprobowaniu inastalacji lpg przez FoMoCo w przypadku tego silnika i ...
23893 8

[MK3] Gaśnie przy hamowaniu i zwalnianiu


Witam.
Mam taki problem. Kiedy hamuję lub zwalniam samochód gaśnie i ciężko go zapalić tzn. rozrusznik kręci ale silnik nie może załapać. Dzieje się tak zarówno na benzynie jak i na gazie. Dodam jeszcze, że cały czas lekko świeci mi się kontrolka akumulatora(świeci się od 3 miesięcy). Proszę o pomoc
23653 26

[MK4] Fiesta Mk4 1.3 mało mocy


Witam,

Na wstępie chciałbym wszystkich miło powitać, jako że to mój pierwszy post tutaj i z góry podziękować za poradę.

Otóż jestem świeżym (od przedwczoraj) posiadaczem Fiesty Mk4 1.3 z instalacją lpg. Niestety nie jestem również auto - specem, a możnaby nawet powiedzieć żem laik. Stąd z góry przepraszam jeśli moje pytanie okaże się głupawe.

Mianowicie zakupiona przeze mnie fiesta wydaje mi się trochę zbyt "mulasta" - sprzedawca twierdził, że przed sprzedażą dał ją do myjni, gdize, choć o to nie prosił - umyli również silnik:/ (Podejrzewam, że chciał ukryć jakieś wycieki czy cuś, no ale to przy okazyjnej postanowiłem wziąść na klatę) W każdym bądź razie powiedział też, że trochę słabo przez to ciągnie i że trzeba trochę pojeździć, żeby woda odparowała?? Faktycznie wydaje mi się, że z 60km powinno się dać wyciągnąć nieco więcej niż Vmax-120 i baardzo rachutyczne ...
23509 12

[MK5] Wariator - przyspieszanie zapłonu


Witam wszystkich forumowiczów, nie do końca wiem, czy ten temat należy utworzyć tutaj czy w dziale tuning, tak więc jakby co to proszę moderatora o przeniesienie.

Fiesta 1.3 Endura-E rocznik 2001
instalacja gazowa: ESGI sekwencja

W dniu wczorajszym zamontowałem w swojej fieścinie wariator stag tap-01 i chcę się was zapytać co sądzicie o tym urządzeniu? Przejechałem dzisiaj ponad 100 km na tym wynalazku i muszę powiedzieć, że jak dla mnie to prawdziwa rewelacja, auto śmiga jakby ktoś do niego większy silnik wsadził, jest bardziej elastyczne i duużo łatwiej wkręca sie na obroty. Co do spalania to sie jeszcze nie wypowiadam, bo nie miałem okazji przejeździć całej buli, ale z tego co czytałem w internecie, oraz z tego co powiedzieli mi zaprzyjaźnieni mechanicy, spalanie powinno spaść.

W chwili obecnej wyprzedzenie zapłonu mam ustawione na sztywne 11 stopni (tylko na gazie), bo ...
22987 40

[MK6] instalacja gazowa w silniku 1.4 16V


Witam

Pytanie dotyczy
FORD FIESTA MK6 2002 1.4 16V, której jestem szczęśliwym posiadaczem :)

Proszę o opinie użytkowników lub osób, które spotkały się z instalacją lpg w tym silniku.
Jakie są przeciwwskazania, problemy, usterki, czy pozwala na to budowa tego
konkretnie silnika?
Szukałem na forum, ale jest bardzo mało informacji na ten temat, jedyne co się doczytałem,
to to że wypalają się gniazda zaworowe pokryte porcelaną (ile w tym prawdy, nie wiem)
Kwestia kosztów interesuje mnie trochę mniej, ponieważ instalacja zwróci mi się w ciągu
ok czterech miesięcy.

Pozdrawiam
21169 16

[MK6] Montaż LPG do floty Fiest MK6


Cześć, mam do Was pytanie. Chciałbym zagazować flotę aut Ford Fiesta MK6 z motorem 1.3. Szczerze, nie znam się z dużo na lpg. Trochę poczytałem i zastanawiam się nad BRC, Landi Renzo lub Lovato. I tu moje pytanie, którą najlepiej wybrać oraz gdzie ją zamontować, najlepiej w Warszawie. Z góry dzięki za Waszą pomoc.
21163 16

[MK5] Strzelanie i szarpanie przy gwałtownym przyspieszaniu


Witam serdecznie wszystkich fiesto-maniaków. Od tygodnia borykam się z, moim zdaniem, trudnym tematem diagnostyki mojej fiesty.

Silnik Endura E 1,3, instalacja gazowa ESGI (sekwencja) założona 2 lata temu.

Samochód ok 10 dni temu zaczął szarpać na lpg, a dokładniej gdy na stosunkowo niskich obrotach chcemy dynamicznie przyspieszyć auto zaczyna szarpać, a od kilku dni strzelać (chyba w dolot). Jeżeli przyspieszam baardzo spokojnie to udaje się uniknąć szarpnięcia oraz strzału. Po tym jak już zaczęły się problemy, w aucie zostały wymienione wszystkie płyny, filtry (w tym benzyny oraz 2 gazu), świece, kable wysokiego napięcia oraz cewka. Problem się niestety nie rozwiązał, a wręcz mam wrażenie, że się pogłębia z czasem.

Na Pb auto jeździ bezproblemowo, nic nie szarpie ani nie strzela.

Przejeździłem 2 zbiorniki gazu, specjalnie tankowane na różnych stacjach.

Byłem u gazownika, który nie ma ...
19597 17

[MK3] benzyna tylko do rozruchu a mimo tego dużo jej pali


Witam,
jestem szczęśliwym posiadaczem Fiesty MK3 (mono wtrysk) rocznik 1994 z lpg. Ostatnimi czasy miałem problem z silnikiem. Po rozruchu na benzynie dusił się i gasł. Wymieniłem tłumik (bo się przedmuchał) i świece - pomogło. Obecnie na benzynie brak Fieście mocy, mogę wciskać pedał gazu a silnik staje na pewnych obrotach i dalej nie pójdzie. Na gazie to nie występuje. Zapala praktycznie od ręki, jednakże po przejechaniu kilkuset metrów gdybym zgasił silnik i znów zapalił to miałbym z tym problemy. Zauważyłem też (co najbardziej boli), że mam duże spalanie benzyny. Benzyny używam głównie do rozruchów (średnio od 4 do 6 rozruchów dziennie) na gaz przełączam zwykle dość wcześnie jak mam pewność że już gaz nie zmrozi mi parownika i nie zatrzyma samochodu. W 3 dni ostatnio spaliłem E95 za 50zl , co zwykle starczało na ok 2 tygodnie jak nie więcej. Zapewne na to spalanie mają wpływ obecne ...
17659 23

[MK3] Reduktor a wolne obroty


Gaz zostal juz podpiety tak jak ma byc czyli pod sonde, tps...krokowy zamiast srubki itp. Pojechalem na regulacje do Czakramu. Nie bylo mnie przy tym ale goscie nie mogli ustawic wolnych obrotow. W koncu zrobili tak, ze nie gasnie ale na jalowych mam 1.5krpm. Najciekawsze jest to, ze na bezynie teraz tez tak mi trzyma :/
I teraz tak...czy to napewno membrany w reduktorze? Przebieg jest w granicach 50 000km.
Parownik to At90e. Znalazlem do niego opis wymiany http://www.w201w124.com/forum/viewtopic.php?t=15863&view=previous&sid=f1ff7476f8bcbd6d0956c110dde2446b i nie wyglada to na trudne wiec sprobuje sam :)
Rozumiem, ze po regeneracji czeka mnie znowu wizyta w serwisie na regulacji?
Jesli silnik ma 96kw a parownik 100kw to idealnie wystarczy czy moze byc za slaby? Czym sie to moze objawiac?
17335 32

[MK3] nie odpala za pierwszym razem


mam fieste na gazie i nawet nie wlaczam benzyny (fakt mam pare litrow w baku ale to znajomy mi kazal wlac bo niby na poczatku odpalania i tak z tego bierze zeby czegos tam nie psuc) wiec odpalam na gazie i zawsze jak auto stoi dluzej typu przez noc to rano za 1 razem napewno mi nie zapali musze za 2 a nieraz za 3 razem i juz odpala. Czy przez to ze odpalam na gazie i musze zrobic to 2 albo 3 razy nie psuje auta ?
17161 22

[MK3] Na gazie silnik raz pracuje raz nie -brak logicznego z


Witam!
Instalacja Tomasetto.
Jakiś czas temu coś stało się z instalacją, auto jechało na gazie po kilku kilometrach od ruszenia (silnik musiał być bardzo rozgrzany) ale nawet później czasem dostawał "zmuły".
W serwisie wyczyścili parownik -podobno był strasznie zasyfiony poprzez badziewny gaz.
Kilkaset kilometrów wszystko chodziło idealnie.
Teraz mam tak, że czasem odpalam, przełączam na gaz i wszystko OK, innym razem przełączy się na gaz i jakby dopływ gazu był odcięty -silnik gaśnie, czasem pomaga kilkakrotne przełączenie benzyna-gaz, co wydaje mi się strasznie dziwne, czasem jest po prostu słabszy.
Wczoraj np. miałem do przejechania 150km, ze 100 normalnie, po czym nagle silnik zaczął chodzić nierówno (jakby nie na wszystkie cylindry) i gasnąc na gazie, przełączyłem na benzynę i co jakiś czas próbowałem na gazie jechać, czasem był strasznie słaby, czasem zupełnie gasł, po kilkunastu kilometrach znowu na gazie idealnie.

...
17056 22

[MK4] Nagłe duże zużycie gazu Sekwencja STAG


Witam ostatio kupiłem fieste od kolegi , jemu ona paliła w granicach 6,5-7,5 max w trasie gazu

po miescie maksymalnie do 9,5 L gazu przy normalnej jeździe , ja zaczołem jezdzić po kupieniu i wychodzą mi straszne spalania.

w miescie na 100km / 11,5 gazu przy jedzie normalnej a przy deptaniu w pedal spali z 13L....
trasa 66km / 9,5 gazu

przejechane kilometry liczylem tak :

6.32 gazu x 100 : 66km i wychodzi 9,5 spalania gazu


byłem u mechaników sprawdzili gaz niby po stronie gazu wszystko ok.

Mówią ze to moze być wina kabli,swiec , wyregulowania zaworów

Kable były kupowane za 50 zl rok temu
Swiece 2 lata temu za 100 zl ale nie wiem jakie

Sekwencja zakładana 8 ...
16813 25

[MK3] Nie wkreca sie na obroty, dławi się


Mam fieste mk3 1.1+lpg na gazniku , z instalacja gazowa BRC pierwszej generacji.
Problem polega na tym ,ze po odpaleniu na gazie i przejachaniu okolo 500m zaczyna sie dlawic jakby brakowalo gazu,gdy puszczam noge z gazu na wolnych obrotach normalnie chodzi ,a przy dodaniu gazu zaczyna sie dlawic.
Bylem u gazownika ,ktory stwierdzil po obejrzeniu ,ze jedyne co moze byc to uszkodzony parownik, wiec parownik dostal nowe membranki itd. i nadal nic to nie dalo...efekt taki sam.
Mam nowe swiece ,filtr powietrza ,filtr gazu,przewody WN, i parownik po regeneracji. ;-(
16183 21

[MK3] Szarpie na niskich biegach


Witam serdecznie.
Mam dość dziwny problem z gazem w mojej Fieście. Po dość szybkiej jeździe zaczęły się problemy, tzn jadąc na gazie na 1 lub 2 biegu całe auto szarpie. Trzeba bardzo delikatnie ruszyc, wtedy jedzie normalnie (można zapomnieć o ruszaniu pod górkę). Co ciekawe, na 3 i wyższych biegach problem znika niezależnie od przyciśniętego gazu!
Ma ktoś jakiś pomysł? Zależy mi żeby nie wydać zbyt dużo pieniędzy... (eh te życie studenckie).
15223 12

[MK4] Wzrost zużycia gazu


Witam.

Ostatnio się zdziwiłem, na baku do tej pory udawało się przejechać około 700 km +/- 20 km
i w dodatku to liczone było w zimie... ;/ a teraz przy 660 km na Pb się przełączyło :( (mam zbiornik 60l= wchodzi jakieś 46- na Orlenie/47- na Auchanie litrów lpg)

No i nie wiem, zatankowałem na stacji Auchan lpg, pierwsze co mnie zdziwiło to, że na Auchanie do mojego baku wlali 1 litr więcej gazu niż na Orlenia, ale szybko o tym zapomniałem bo samochód tak samo działał, żadnego spadku mocy, nic.
Teraz dopiero na baku zrobiłem o około 40-50 km mniej niż normalnie (spalanie 6,6-6,8 vs 7,2 na 100km)

I się zastanawiam, od czego to może być hmmm.
Gaz na Auchanie o 13 groszy tańszy niż na Orlenie.

Instalacja sekwencyjna(do wtrysku wielopunktowego).[br ...
14821 18

jak sprawdzic poziom gazu


witam w moim autku gaz jest w kole zapasowym i nie wiem jak sprawdzać ile mi go jeszcze zostało. Kiedyś się położyłem i oglądałem to miejsce ale nigdzie nie ma żadnego licznika stanu itp..
14809 14

[MK3] Reduktor LOVATO regulacja cisnienia sruba na parowniku


Majac juz stycznosc z kilkoma Lovato i BRC (regeneracja, regulacja) zawsze ustawialem srube na parowniku blisko prawej strony (niskie obroty i zubozenie mieszanki) tak samo mialem w poprzedniej fiescie, w obecnej po kompletnym serwisie instalacji zaraz po zakupie (tj wymiana membran, filtra, sprawdzeniu szczelnosci) fiesta pali sporo w ukladzie 30/70 miasto/trasa wychodzi 9 L i wiecej (a jezdze spokojnie, bez szalenst trasa 90-100 km/h).....jakie sa wasze spostrzezenia co do ustawiania reduktora, by mniej palil, lepiej ustawic na srodku zakresu regulacji, lekko w prawo czy maksymalnie w prawo ?? (bypass zakrecony na max) mowimy tu oczywiscie o kreceniu sruba az silnik stanie w prawo a nastepnie w lewo az silnik zgasnie dzielac obroty na pol osiagamy lambda 1 czyli srodek zakresu regulacji...poprzednia fiesta byla 4 biegowa a palila 8 i mniej a obecna ssie sporo jak na tak maly silnik, register odkrecony o 1,5 obrotu (nie muli mocno po wcisnieciu pedalu ...
14041 9

[MK3] Mikser do 1.1 - rodzaj


Witam!
jutro jestem umówiony na założenie lpg do fieściny
gość dzwonił że nie udało mu sie na jutro dowieźć miksera dopiero na piątek.
ja mam jakąś używke, jak możecie napiszcie czy będzie pasować
MK3 1.1 jednopunkt 1993r
foto poniżej

13960 20

[MK3] Problem z odpalaniem na LPG


Witam.
Miesiąc temu zakupiłem Forda Fieste z instalacją gazową. Chodził pięknie odpalał na gazie bez problemu. Od jakiegoś tygodnia gdy chcę zapalić na gazie po prostu się nie da.
Przekręcam stacyjkę rozrusznik chodzi kręci się ale samochód nie zapala. Przełączam na benzynę rozrusznik chodzi kręci się ale auto zapala dopiero jak za 3-4 razem włączę stacyjkę. ( oczywiście przy każdym razie daje gaz żeby zapalił ale nie zapala aż wreszcie zapali za tym 3 czy 4 razem)
Co może być powodem takiego zachowania się auta?
Powiem jeszcze że jak już odpali to jeździ normalnie ne benzynie i na gazie po przełączeniu. Tak samo jak już dojadę w wyznaczone miejsce i zostawię samochód na parę godzin to bez problemu odpala na gazie.
Dodam jeszcze że strasznie dużo pali gazu. jest tam silnik 1.4 a samochód spali dobre 10-11 l gazu na 100 km. I co może ...
13393 10

[MK4] Co to za część?


witam
potrzebuję dokupić pewną część aczkolwiek nie mam pojęcia co to jest. przejrzałem forum, allegro i googla i nigdzie nie mogę tego znaleźć. tajemniczy element znajduje się tam gdzie czerwone kółko na zdjęciu i jest z jednej połączony ze zbiorniczkiem wyrównawczym a z drugiej wychodzą z niego dwie rurki. silnik 1.25 zetec s.
pozdrawiam


Uploaded with ImageShack.us
12682 15

[MK6] Temperatura przejścia z benzyny na gaz


Od czasu regulacji na warsztacie(kilka razy zgasł na wolnych obrotach)silnik przechodzi na zasilanie gazem przy temperaturze około 55oC, wcześniej około 30oC
Instalacja jest na sekwencji BRC

Czy wysiadł czujnik odpowiadający za temperaturę przełączenia, czy na warsztacie poszli na łatwiznę i zmienili temperaturę poprzez sterownik
Jeżeli czujnik, to gdzie go szukać?
11968 12

[MK3] Strzela w gaźnik/wydech, traci moc na lpg


Nie pali na czwarty cylinder, zapewne dlatego że jest słaba iskra lub w złym momencie. Cewka podmieniona i było to samo, kable WN wymienione, świece wymienione, napięcie na wtyczce do cewki po 10,6V na zapłonie. Gorszym problemem jest dla mnie to, że na gazie, szczególnie jak się rozgrzeje traci na mocy, a przy przyśpieszaniu nie dość że się dławi to jeszcze strzela w gaźnik albo w wydech, ciężko powiedzieć w co bo to tylko podczas jazdy się dzieje, słychać takie syknięcie i szarpnie. Daję do mechaniki ponieważ na benzynie też się tak zdarza ale rzadko. Macie jakieś pomysły?
11767 22

[MK3] Tankowanie gazu


moje pyutanie ejst odnosnie tankowania. Czy podczas tankowania gazu nie ma automatycznego odiciecia tak jak podczas tankowania benzyny gdy juz zbiornik ejst pelny?;> mam instalacje od niedawna...tankwoalem dopiero 3 razy i 2 razy koles patrzyl na jakis wskaznik i wylaczal sam a raz nie wiem czy zagapil sie ale cos jakby mi butla zaczela strzelac i wtedy podbiegl i szybko wylaczyl...czy cos sie wtedy stalo?;>
11713 12

[MK4] Szarpanie na gazie brak mocy (sekwencja)


Witam mam problem z moją fieścinką. założyłem lpg sekwencja w kwietniu i od tego czasu same problemy. szarpie, dławi sie podczas jazdy brak mocy nie daje rady wyprzedzac. podczas wyprzedzania musze przełączać na benzyne. co może być przyczyną tych objawów?
11227 5

[MK3] Strasznie się zalewa - 1.1


Witam dziś rano fiesta normalnie odpaliła, lecz nie przełączała się na gaz, zawsze winien był przekaźnik od gazu więc go podmieniłem. Przekaźnik ten nie ma gniazda tylko osobne konektorki do podłączenia (myślę że nie pomyliłem miejsc). Problemem jest straszne zalewanie fiesty. Z rozrusznika nie odpala świece są mokre, aż sączy się z nich benzyna. Gdy próbowałem odpalić na holu, to aż benzyna ciurkiem wylewała się z rury filtra powietrza. Proszę o pomoc co może być nie tak ?
11017 15

[MK3] Na gazie nie chodzi na wysokich obrotach.


Witam, mam problem z Fiestą Mk3 1.1 z zamontowanym Elpigazem. Problem polega na tym, że po przełączeniu z benzyny na gaz chodzi tylko na niskich obrotach, ale co dziwne tylko podczas jazdy, na postoju wchodzi na wysokie obroty, a podczas jazdy strasznie się dławi. Na benzynie chodzi bez zarzutów. Nie wiem co to może być, zastanawia mnie dlaczego na postoju wchodzi na obroty, a podczas jazdy nie, proszę o pomoc ;)

~Pozdrawiam, Lorens.
10978 11

[MK3] Problem na lpg


Witam mam problem z moja fiesta założony jest gaz formy brc. Odpalam silnik na gazie i chodzi ładnie ale jak chce nim pojechać to na 1,2 się zbiera ale pojzniej zachowuje się tak jakby nie dostawał gazu dodam jeszcze ze kopci trochę jest to silnik 1.1 cl Pomocy :) :)
10498 11

[MK3] LPG - miganie diody rezerwy gazu podczas postoju


Witam. Od niedawna mam problem z kontrolką rezerwy. Na wskaźniku na butli pokazuje 3/4 butli gazu a na tym małym panelu w aucie rezerwa miga. Co dziwne miga tylko podczas postoju i hamowania a podczas jazdy tylko sporadycznie. Wygląda to tak jakby zrobiła się zbyt czuła. Instalacja LOVAUTO butla ATRAMA. Proszę o pomoc bo strasznie mnie to irytuje. :sad:
10402 14

[MK3] Spalanie 1.3 automat


Witam
Moja fieścina 1.3 w automacie z najprostszą instalacją lpg w mieście pali 12,7 - 13l lpg /100km, a na trasie przy spokojniej jeździe 80-90km/h potrafi zejść do 7,8 - 8l/100km czy tak duży rozrzut jest normalny? Ma ktoś takie cudeńko do porównania? :-P
Po skopanej naprawie u mechanika zmuszona zostałam wstawić nowy silnik. Poprzedni (identyczny 1.3) palił w granicach 7,6 - 10,5l, osprzęt oczywiście został ten sam i wszystko niby jest wyregulowane.
10399 9

[MK3] Wpływ reduktora/ parownika na spalanie?


Witam

Niedawno usłyszałem ze parowniki jednej firmy generują większe spalanie od parowników każdej innej firmy produkującej parowniki. Czy to prawda?

Przeglądając internet znalazłem tylko informacje o różnych parownikach względem mocy silnika 100-220KM. Czy zakładając parownik większy do słabszego silnika uzyskamy większe spalanie?
10309 9

[MK3] kosmiczne spalanie gazu


witam normalnie moja fiesta palila 8,5L okolo. Mialem problemy z obrotami i gazownik mi pokrecil srubokretem srubke obroty nie spadaja od 3 tygodni no ale pale przez to teraz 12-13L !! Auto wcale nie jest dynamiczniejsze dosyc wolno sie zbiera... Na trasie z Bydgoszczy do Poznania gdzie jedzie sie ciagle dobra droga z 5 biegiem spalilem 11,5L na 100km ;/
9667 13

[MK3] Mikser do 1.3 60 KM


Witam. Jestem nowy na forum.
Moja fiestka jest 95 roku w fajnej czarnej wersji z czarną skorą szyberdachem wspomaganiem itp.
Kupiłem ja z niesprawną instalacja gazową , ale jeżdżę już pół roku na benzynie .
Wczoraj się zabrałem za naprawę instalacji gazowej. Okazuje się że wszystko sprawne tylko nie ma miksera.
Mój silnik to 1.3 taki jak na tym zdjęciu http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRe0fh5KzeAiv2g2s1I7TwyJSHQZnBhDgtSymTldRmSnQhhyk3IpSouKgjsSQ

Jest on na mono wtrysku.

Pytanie dotyczy jaki tam ma być mikser i gdzie tak owy znaleźć ? Na allegro sa tylko 1.4 fiest czy będzie pasował ?


PS> Proszę o wyrozumiałość jestem nowy na forum



A i jeszcze jedno by nie zakładać nowego tematu . Czy to normalne żeby on mi palił 10 l benzyny po mieście ? Mam ...
9652 11

[MK3] Gaśnie na zakręcie


Witam. Mam taki problem, moja Fiesta posiada lpg nie wiem czy to coś związane z tym czy z mechaniką. Gdy zbliżam się do zakrętu puszczam gaz wciskam sprzęgło delikatnie hamując i wrzucam na 2 bieg, gdy wchodzę w zakręt to gaśnie mi samochód. Co to może być?
8905 8

[MK3] Jaka instalacja do 1.4 monowtrysk


Witam postanowiłem założyć lpg jaką instalacje polecacie do tego modelu i czy można założyć używaną sekwencję.Proszę o propozycje pozdrawiam.
8902 8

[MK3] Problemy z LPG lovato.


Wiem że lovato to szit, ale cóż, to nie mój wybór był. Mam taki problem, gdy jeżdże spokojnie praktycznie nie wciskając pedału gazu spale jakieś 10/12l lpg/ 100 km. gdy zaczne cisnąć to nawet 20l nie pomaga. Co jest grane? Wiem że to raczej kwestia ustawienia, ale jak to zrobić szybko i w miarę dobrze w domu? Jest to gaz i generacji. Regulacja przepływu na przewodzie i 2 śruby na reduktorze. Pionowa mosiężna czy jakaś taka, i pozioma od boku plastikowa. Jak nimi operować żeby dobrze ustawić bo już nie wyrabiam na gaz, a tygodniowo robię po jakieś 1000/2000 km moją bestią. Pomóżcie.
8725 5

[Inny] Wymiana silnika problem z LPG


Wymieniłem silnik w escorcie na 1.3 z fiesty i dzisiaj odpaliłem i nie mogę przełączyć na gaz,
jak ustawie przełącznik na gaz to dalej świeci sie czerwona dioda znaczy ze benzyna.

Czy przy wymianie silnika trzeba to jakoś programować?
8503 10

[MK3] 1.3 LPG - nie odpala


Witam serdecznie!

Kilka dni temu moja fiesta 1.3 + lpg padła, jak wracałem nią z pracy.
Wszystko elegancko, do czasu gdy nie stanąłem na światłach. Zaczęła gubić obroty, ale jechała normalnie. Jakiś kilometr od domu, zaczęła się dusić i paliła tylko na 3 i 4 gar od strony rozrządu. Nie przekroczyła prędkości 40 km/h i musiałem cały czas jechać na dwójcę, bo gdy wrzuciłem na trójkę to się zaczęła dusić i zwalniała. Dojechałem do domu, zczytałem błędy na wyłączonym silniku i pokazywało mi błąd: 48 stycznik regulacji biegu jałowego. Wymieniłem na używkę sprawną, błąd już się nie pokazuje. Po tej operacji udało się uruchomić silnik. Odpalił tylko i wyłącznie z gazem w podłodze, ale dalej chodził tylko na 3 i 4 cylinder. Wyłączyłem silnik i sprawdziłem kable i świece. Na wszystkich jest dobra, ładna iskra, świece były wymieniane razem z kablami Motorcraft jakoś na początku maja.[br ...
8488 22

[MK3] Przegrzewanie sie, zamula, traci moc - 1.4 CVH


wszystko jest cacy gdzies tak do polowy wskaznika temp (od 2/3 wskazan temp na wskazniku traci moc, normalnie wszystko pracuje ale juz nie ma tej mocy, ktora ma na zimnym), caly czas mowie o jezdzie na lpg, swiece aktualnie wkrecilem z cieplota fabryczna czyli "szóstki" ngk (zajebiscie blade sa), ustawialem ostatnio gaz, mieszanke ma bogata na niskich obrotach, nic z dolotem nie kombinowane. chwilowo jestem po wymianie chlodnicy. nowa przeplukana oryginalna tez i uklad zalany narazie woda z kulerem k2 pol na pol - zeby sie oczyscil, potem zmienie (poleccie cos do tego silnika bo niezle sie przegrzewa latem - wskazowka w korkach czasem w pionie). po przejechaniu dzisiaj 30km tylko na lpg, przy obrotach trzymalem glownie tak 3-3,5 czasem do 4 tys (5 biegu nie wrzucalem) jadac caly czas 90-120, wskaznik temp wchodzi na wiecej niz polowe zakrecu i wlasnie wtedy czuje ze zaczyna tracic moc gdzies tak po ...
8407 11

[MK1] Stara instalacja LOVTEC


Jak się reguluje taki zabytek, pojawił się problem z gaśnięciem auta na wolnych,,, byłem u kilku "specjalistów" ale jeden mi przyszedł do auta z jakimś testerem, pytam gdzie chce to wpiąć, bo to stara instalacja i nie ma wejścia na komputer,,, to poszedł i przyniósł urządzono które chciał podpiąć pod komputer w aucie,,, :9: jak powiedziałem że tez nie ma gniazdka to stwierdził że jak tak to nic nie poradzi,,, W innym serwisach powiedzieli w prost że albo nie znają się na takich starych instalacjach albo że nie mają odpowiednich przyrządów do regulacji,,,
8305 6


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.