Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » kontrolki
Tematy oznaczone jako kontrolki
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Zapalona kontolka od "otwartych drzwi"


witam,
od kilku tygodni mam problem ze świecącą się kontrolką sygnalizującą otwarcie drzwi, na forum wyczytałem, że może to być spowodowane luzem na wiązce kabli przy zamku, więc wziąłem się za rozkręcanie drzwi... tutaj natknąłem na problem w postaci(poniżej fotka):
http://i45.tinypic.com/4ln6dz.jpg

wygląda na to, że odkręciłem wszystkie śruby, jednak nie mogę zdjąć tego elementu, czy są na nim jakies zatrzaski na środku ? ewidentnie "coś" trzyma na środku elementu...


drugim problem jaki mam, to nie mogę wypiąć kabeka przy lusterku, jest niby taki mały zaczep, ale nawet jak się go podważy to nie idzie 'ssunąć' kostki, ma ktoś jakiś pomysł żeby tego nie urwać ;) ? poniżej foteczka

http://i46.tinypic.com/akjtad.jpg


być może źle się zabieram do tego tematu ? może wystarczyło wymienić jakiś bezpiecznik ? proszę o wsparcie ...
31744 23

[MK7] Strzałka informująca o zmianie biegu



Czy wszystkie fiesty mk7 to mają, u mnie się nie zapala, czy może trzeba to jakoś aktywować?
28630 32

[MK6] Kontrolka poduszki powietrznej


Witam, wiem, że problem pojawiał się już na forum, ale nie dotyczył wersji mojego samochodu, a i objawy ciut inne.. Po odpaleniu lampka gaśnie po jakiś 5 sekundach, i nie zapala się przez jakieś 10 - 30 minut. Potem miga kilkukrotnie na przemian 3 i cztery razy, po czym zapala się i pali się ciągle. Odłączałem kostki po siedzeniami, psikałem wd 40, pomogło na pare dni po czym problem powrócił. Gdzie można w Łodzi podjechać na diagnoze oprócz ASO? Może coś poradzicie?
Pozdrawiam
28312 19

[MK3] Kontrolka ciśnienia oleju w 1.1


sytuacja następująca: jest zima, przez dłuższy czas jeździłem bez wymiany oleju, ostatnio po odpaleniu na zimnym silniku, kontrolka cisnienie oleju sie zaświeca przy przekręceniu kluczyka a przy odpalaniu kontrolka gaśnie - prawidłowo razem z kontrolką aku, silnik chodzi gładko.
Pojeżdżę trochę po mieście silnik sie zagrzeje i zapala sie kontrolka i silnik zaczyna dawać hałasy tarcia (mam wyczulony słuch i słyszę różnice), i nieco muli, wniosek słabe smarowanie, co może być przyczyną?
Olej jest w silniku prawidłowy poziom.
Po nowym oleju kontrolka zaświeca sie nawet szybciej, ciśnienia na pompie nie sprawdzałem (nie mam narzędzi), nie chce kupować w ciemno pompy oleju.
jedyne co moge sprawdzić to stan ssaka w misce, ja podejrzewam zapchany ssak (pod korkiem wlewu jest masła troche moze to samo w misce), ale ściąganie miski to ogólnie mozolna brudna operacja w moim przypadku w mroźnym garażu.

...
25582 38

[MK6] Wyświetlanie kontrolek na zegarach - prawidłowe ?


Witam

w mojej fieście 2006 1.4 tdci tak zaświecają się kontrolki (zdjęcia w sytuacji po przekręceniu kluczyka w poz. II). Nigdzie nie umiem znaleźć informacji czy stan taki jest prawidłowy. Po odpaleniu silnika (oczywiście za 2/3 razem) wszystkie ikonki gasną.

Ikona świecy żarowej wcale się nie wyświetla - ale ponoć powinnam poczekać do tem -5

Szukam przyczyny złego odpalania.





Pozdrawiam :)
25246 18

[MK6] Wymiana GEM, lampka oświetlenia wnętrza, przełącznik ś


Jako że nabyłem nowy GEM z funkcja bezprzewodowego otwierania etc. zacząłem poszukiwać klucza z pilotem do tego.
Na kluczach na niebieskiej obudowie transpondera jest oznaczenie W1, co za tym idzie transponder to 4D63 Texas crypto carbon. Więc do mojej fiesty mk6 po FL potrzebuje pilota
AKRM69 z grotem AKRM11.

Ze stronki
https://sslrelay.com/s117521405.oneandoneshop.co.uk/sess/utn154c8048102c5db/shopdata/product_overview.shopscript

Czy dobrze kombinuje? Ktoś kto ma jakieś pojęcie o tym, doświadczenie z tym, może mnie poprawić jeśli się mylę?

Zadzwoniłem do ASO Germaz we Wrocku, za pilota, grot, ślusarza i zaprogramowanie, zażyczyli sobie jedyne 670zł !! Chyba założę własne ASO :)

PS. z tematycznych stron znalazłem jeszcze
http://www.carkeys.eu/main.php/id/9/lang/1
24295 18

[MK4] Kontrolka ciśnienie oleju, głośniejsza praca.


Witam,
Mam forda fieste z 96r z silnikiem 1.3 , 60KM
Problem wygląda następująco, głównie rano odpalając silnik długo, nawet parę minut, świeci się kontrolka oleju. Auto wtedy chodzi sporo głośniej. Po paru minutach gdy kontrolka zgaśnie silnik nagle pracuje dużo ciszej. Dodam że sprawdzane jest to na biegu jałowym.

W czym tkwi problem ?
24070 16

[MK4] Miga kontrolka poduszek powietrznych


Auto z tego co wiem nie było bite , slyszałem ze jakiś czujnik jest pod siedzeniem i wystarczy go odłączyć i podłączyć ale nie wiem czy to prawda miał ktos taki problem ? jesli tak proszę o wyjasnienie.
24010 24

[MK6] Kontrolka silnika i skrzyni


Witam jestem tu pierwszy raz mam pytanko w imieniu moich rodzicow,dzis zakupili Forda Fieste Mk6 wracajac do domu zapalila im sie kontrolka cos okraglego z wykrzyknikiem w srodku,sprawdzalem co to moze byc i pisze ze to lampka ostrzegawcza silnika i skrzyni lub zespolu napedowego???prosze o pomoc co moze byc powodem i jak zdjagnozowac co siedzi w tym autku???z gory dziekuje
23761 12

[MK7] Żółta kontrolka silnika a filtr DPF


Witam!
Samochod wczoraj wrocil od mechanika, u ktorego go serwisowalem (powymienial filtry, oleje, wadliwy przeplywomierz) lecz zolta kontrolka silnika na desce rozdzielczej dalej sie pali. Pan mechanik poinformowal mnie, ze filtr czastek stalych musi byc poddany regeneracji. Do tego czasu kontrolka nie zniknie, poniewaz on sam nie mogl jej usunac. Moje pytanie brzmi: Czy jesli ta kontrolka juz sie swieci to da sie go jakos zregenerowac podczas jazdy, czy teraz pozostaje juz tylko wypalanie w serwisie? Jesli da sie go zregenerowac to jak to najlepiej zrobic i czy kontrolka sama zniknie?
23659 14

[MK3] Świecąca kontrolka akumulatora


Witam od około miesiąca w swojej Fieście zaczęła się świecic tak lekko kontrolka od aku w dzień tego prawie niewidać ale wieczór tak na dodatek zauważyłem jeszcze ze jak mam swiatla wyłaczone i silnik idzie na wyższych obrotach to ta kontrolka gaśnie ajak juz właczy sie światła to znów świeci lekko. Pytanie mam takie co sie to dzieje z alternatorem , w czym jest problem , czy to kable czy moze jakas dioda w regulatorze bo tez tak słyszalem że jak dioda któraś padnie to własnie taki objaw jest.Co można zrobić?Pytam na forum bo niechce ot tak oddac do elektryka zeby mi ścieme wcisnął ze czegoś sie nieda zrobić lub trzeba nowy alternator. Pozdrawiam
23110 19

[MK6] alternator


witam


mam taki problem z alternatorem. Został on sprawdzony w serwisie i po odpaleniu daje prawidłowe napięcie 14V ale po chwili przechodzi w tryb awaryjny i podaje 13 z groszem i przez to zapala mi się kontrolka ładowania. Wymieniłem w nim regulator napięcia bo był uszkodzony ale problem dalej istnieje. Moze jakieś pomysły ?
20710 20

[MK6] Kontrolka akumulatora się świeci


Witam
Zapaliła mi się kontrolka akumulatora podczas jazdy
Odpaliłem auto i ruszyłem
Zauważyłem że jak by troszkę zaczęło nic szarpać na niskich obrotach.
Wyjechałam z osiedla i przyśpieszyłem
Zapaliła mi się kontrolka akumulatora
Wróciłem pod blok, następnie kontrolnie dodałem gazu na około 4 tys obrotów i kontrolka nawet nie mrugnęła .
I tu mam prośbę do was
Oczywiście jutro rano wezmę miernik i sprawdzę czy mam ładowanie .
Ale,
Jak sprawdzić regulator napięcia bez jego wyjmowania >
Pasek nigdy mi nie piszczał i jest w stanie idealnym
Coś jeszcze mogę sprawdzić?
18886 18

[MK4] Opis zegarów i kontrolek


Opis zegarów i kontrolek.















18396 0

[MK2] Problem z kontrolkami i wskazówkami temperatury i pali


Problem z wskaźnikami temperatury i poziomu benzyny w baku. O tuż to ze wskazówka baku widnieje na samej górze, a od temperatury na samym dole. Czy to wina złego podłączenia w kostce?? Przypominam ze wymieniałem licznik i mam teraz z obrotomierzem a wcześniej nie miałem, tak samo z kontrolkami, nie świecą i gdy włączam silnik zapala się kontrolka prawego migacza a gdy jadę i włączam migacz ta kontrolka już nie świeci. Proszę o pomoc !!!

Pozdrawiam,
Rafał
18256 5

[MK3] Deska rozdzielcza - ciekawość.


Zastanawia mnie czy w miejscach, pokazanych na zamieszczonym zdjęciu poniżej, po przekręceniu kluczyka i zapaleniu świateł, powinna pojawić się przykładowo "włączone światła mijania"
Czy coś w tych wolnych miejscach kryje się, czy są one nieużywane.
Zastanawia mnie to, bo mogę mieć przecież przepaloną lampkę w których z tych miejsc.

18172 20

[MK6] Kontrolka świecy żarowej


Niedawno kupiłem mk6 z 2005 i mam odnośnie fiesty kilka pytań.
Nie pali mi się kontrolka od świecy żarowej, ona działa bo samochód by nie odpalił, odkręciłem licznik ale chyba on jest nierozbieralny by wymienić żarówkę, sprawdziłem bezpieczniki ale nie ma takiego( wszystkie są od każdych swiatełek, duperelek ale nie od świecy) a poprostu chciałbym by ona sie paliła czy miał ktoś coś podobnego???
I drugie pytanie czy ktoś z forum przerabiał vana na cywilny pojazd???
pozdrawiam gTomus
17560 17

[MK6] Zapalona kontrolka silnika, tryb diagnostyczny


Witam,
mam pewien problem, jakiś czas temu zapaliła mi się kontrolka silnika, udałam się z tym do mechanika, który poprzez podłączenie auta do komputera usunął błędy i kontrolka już się nie świeciła. Niestety problem powrócił, ponieważ kontrolka znów się pali. Po przeczytaniu kilku tematów spróbowałam wejść w tryb diagnostyczny i na ekranie pojawiły mi się różne liczby i napisy (mam je zapisane więc jak będą ważne to podam). Jakim sposobem mogę sprawdzić co powoduje że kontrolka się świeci ? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź :)
16186 7

[MK5] Czujnik pasów


Witam, w mojej mk5 na zapłonie widzę ze pali się kontrolka od niezapiętych pasów, po odpaleniu silnika znika choć pasy dalej odpięte, oto mój licznik(foto z allegro, czujnik znajduje sie pod 220
Pytanie jak podłączyć aby to działało :D
15148 18

[MK6] Kontrolka poduszki powietrznej


Witam, zapaliła mi się dzisiaj w kontrolka poduszki powietrznej (Fiesta 2005).

1. Co mogę sprawdzić sam zanim pojadę do elektryka?
2. Czy to, że często jest przesuwany fotel kierowcy (skrajne pozycje: b,blisko-b.daleko) mogło spowodować zapalenie się kontrolki? Są jakieś połączenia pod fotelem kierowcy (napinacze pasów itp) które mogły się rozłączyć?

Dzięki za pomoc.
14143 16

[MK3] Świecąca się kontrolka od hamulca ręcznego


Witam.

Wczoraj wracając wieczorem z pracy, zapaliła mi się kontrolka od hamulca ręcznego. Miałem tak już kiedyś, więc pomyślałem, że muszę dolać płynu hamulcowego. Ku mojemu zdziwieniu, poziom płynu jest pomiędzy MIN a MAX, więc to nie to, a kontrolka nie chce zgasnąć. Bawiłem się ręcznym, myślałem, że to może on gdzieś tam nie zaskoczył, ale nic z tego. Może lampka się zapaliła przez słaby hamulec ręczny? Bo jest naprawdę słaby...
13642 10

[MK5] zawieszona strzałka prędkościomierza; świecą kontrolki


witam
zakupiłem niedawno fieste mk5 z silnikiem 1.3 enduro
problem z licznikiem polega na tym, że strzałka stoi na 200km/h. Po przekręcenia kluczyka w stacyjce wskazówka opada do 180km/h i tam zostaje.

Drugi problem: kontrolka poduszki powietrznej gaśnie i po chwili zapala się z powrotem oraz po odpaleniu samochodu wszystkie kontrolki delikatnie świecą, poduszka świeci mocno
13279 21

[MK3] Czujnik ciśnienia oleju


Witam!!

Od paru dni mam problem, otóż gdy mam auto na zapłonie nie świeci się lampka ciśnienia oleju(w innych sytuacjach oczywiście tez się nie świeci). Myślałem na początku że może żarówka podświetlenia kontrolki, ale jest ona sprawna. Więc problem pewnie tkwi w czujniku(?) lub gdzieś coś nie styka.
Moje pytanie, gdzie owy czujnik się znajduje i czy macie jakieś w którym miejscu szukać przyczyny jeśli okaże się że to nie czujnik.
Fiesta mk3 1.1 55km.

Pozdrawiam
12556 8

[MK3] Nie swieci kontrolka swiec


Witam mam problem z moja fiesiną.

Problem jest w tym ze przekrece kluczyk w stacyjce powinna mi sie kontrolka od swiec żarowych zaswiecic sie a nie swieci i w tym tkwi problem w uruchomieniu silnika czy bedzie tez słychac pekażnic swiec zarowych .Czekam na jakies odpowiedz..Dzieki z gory i pozdrawiam


Mam tez do sprzedania opony zimowe 4 i letnie 4 (rozmiar185/70/13) cena jaka mnie interesuje to jest 320zł zainteresowanych prosze o kontakt gg:7967001 a zdjecia moge przeslac na a-mail.

:: Panie kolego to nie dzial GIEŁDA...

Pozdrawiam Mod. ::
12058 15

[MK6] Wyłączenie kontrolki airbag`a


witam
Mam fieste mk6 miała kiedyś wypadek, poduszki są wystrzelone i świeci kontrolka.
Czy da się samemu zrobić aby przestała świecić ta kontrolka od poduszek?
dzięki za odpowiedź.
11833 16

[MK3] Zapala sie kontrolka oleju


witam mam problem po wymianie uszczelki pod miska pod pokrywą zaworów wymianie uszczelniaczy na wałku i na wale od strony rozrządu i odrazu nowy olej i filter po odpaleniu wszystko ok ale jak wkręci sie obroty do 6 tyś i pużnijej chwile po chodzi na wolnych to zapala sie kontrolka od oleju co może być nie tak ??
bo ja już mam przed oczami najgorszy scenarjusz remont silnika panewki i pierścienie głowica :(

[ Dodano: Nie Sty 30, 2011 08:32 ]
zapomniałem dodać silnik 1.6 cvh olej 15w40 lotos
11227 13

[MK4] Kontrolka bagażnika


Witam. Mam pytanie odnośnie kontrolki niedomkniętego bagażnika. Posiadam fieste mk4 , bez alarmu , z centralem i elektrycznymi szybami.

Mianowicie czy da się coś takiego dorobić? Jeśli to jest w miarę proste i nie jest bardzo drogie to prosił bym o instrukcję co i jak. Na desce jest kontrolka niedomkniętych drzwi ale z tego co wyczytałem na tym forum to w wersji bez fabrycznego alarmu nie ma czujników w drzwiach. Jak by nie było bardzo problematyczne i kosztowne to też bym chciał dorobić, a jeśli się nie da to pod nią podpiąć tylko bagażnik. Chciał bym to zrobić przy okazji sprawdzenia kontrolki od paliwa która nie świeci.

Kolejna sprawą która mnie zastanawia są jakieś żółte kable co idą do zamków pasów. Czy to jakieś czujniki? Jeśli tak to dlaczego nie ma kontrolki na desce ?

Pozdrawiam
10711 18

[MK4] Kontrolka otwartych drzwi, nie swieci.


Witam,

Mam na desce kontrolkę otwartych drzwi, niestety ciemna... czujki w drzwiach to te co od światełka w środku? jak tak to chodzą, żarówka dobra a kontrolka nie działa... Jakieś pomysły?
10510 11

[MK3] LPG - miganie diody rezerwy gazu podczas postoju


Witam. Od niedawna mam problem z kontrolką rezerwy. Na wskaźniku na butli pokazuje 3/4 butli gazu a na tym małym panelu w aucie rezerwa miga. Co dziwne miga tylko podczas postoju i hamowania a podczas jazdy tylko sporadycznie. Wygląda to tak jakby zrobiła się zbyt czuła. Instalacja LOVAUTO butla ATRAMA. Proszę o pomoc bo strasznie mnie to irytuje. :sad:
10510 14

[MK5] Zegary i kontrolki - problem


Niedawno kupiłem fiestę mk5 i jest jedna rzecz która nie daje mi spać. Kontrolka abs-u i wspomagania kierownicy zapala sie co jakiś czas (np raz na3 kilometry i gaśnie po 5-10 sekundach). Wraz z wyżej wymienionym świeceniem się kontrolek zerują sie także liczniki, które spadają do zera, potem dochodzą do maksa (niczym w sportowych wozach typu Porsche, Ferrari przy odpalaniu) po czym wracają na pierwotne położenie. Wygląda to jak jakieś zwarcie gdyż w momencie błędu na 1-2 sekundę zapalają mi sie także długie. Tematu podobnego szukałem, nie znalazłem więc piszę, pomocy! ;/
10438 10

[MK6] Wymontowana automatyczna skrzynia biegów, Check Engine


Witam.
Jestem nowym, ale niestety nieszczęśliwym posiadaczem Fiesty Mk6. Kupiłem samochód, można powiedzieć, że "w ciemno" i to był mój błąd. Sprzedawca powiedział, że jest wymontowany Tiptronic, bo były z nim jakieś problemy i jest przerobione na zwykłą skrzynię (przekładnię). Zapewniał, że wszystko działa jak należy, niestety nie miałem jak sprawdzić, jeździłem tylko po parkingu (samochód był nieubezpieczony, ściągany z Niemiec). Jak zwieźli go do domu na lawecie i zacząłem jeździć to zaświeciła się kontrolka "check engine" a prędkościomierz w ogóle nie działa, nie działa też licznik km. Byłem u kilku fachowców i rozkładają ręce. Błagam pomóżcie.
9958 13

[MK6] Kontrolka otwartych drzwi - ciagle swieci


Witam. Wiem ze to co napisze zaraz ktos powie ze juz było czytałem inne posty ale wydaje mi sie ze nie odzwierciedla mojego przypadku. Jest do mk6 1,4 bez alarmu
Przechodzimy do rzeczy , problem dotyczy kontrolki otwarcia drzwi na check panelu ( desce przy zegarach) oraz wewnetrznej lampki, albowiem kontrolka otwarcia cały czas świeci niezaleznie od zamkniecia drzwi, bagażnika - swieci zaraz po załaczeniu zapłonu( o ile lapmke mozna wyłaczyc recznie) ale jak sie ustawi lampke na znaczek"drzwi" to swieci takze cały czas czyli połaczone sa kontrolka z lampka z tego wynika.
Chodzi mi o najprawdopodobniejsze przyczyny usterki co sprawdzac najpierw i jak sie rozbiera poszczegolne elementy tak zeby nie urwac jakis zaczepów.
Podkreslam ze z pilota wszystko działa otwieranie i zamykanie autka oraz otwarcie bagaznika z pilota.
Moze ktos pomoc? Prosze o konkretne odpowiedzi!
Pozdrawiam
9118 5

[MK6] Kontrolka słoneczko z wykrzyknikiem i poduszka


Witam w mojej mk6 1.4tdci z 2006 r. po odpaleniu zapala się słoneczko z wykrzyknikiem i poduszka po czym w ciągu 2-3s gasną, w pracy silnika nic nadzwyczajnego czy też niezwyczajnego nie udało mi się zaobserwować. W trakcie świecenia tych kontrolek wskazówka obrotomierza pokazuje 0 rpm, a silnik przecież chodzi, zgasną kontrolki to wskazówka się budzi i pokazuje obroty.
Spotkał się może ktoś z czymś takim? jakieś sugestie, co to może być? gdzieś wyczytałem że to coś z hamulcami może być... fakt, płynu hamulcowego od czasu zaistnienia zjawiska nie sprawdzałem (nie przyszło mi to do głowy, za dnia sprawdzę), ale samochód hamuje normalnie. do tego te zjawisko nie występuje za każdym razem, tylko gdy dłużej postoi... Kolejne odpalenie to loteria czy znów się zapalą czy nie. dziś np miałem taki przypadek, że auto postało chwile z włączonym zapłonem i światłami (max 2-3min), chce je odpalić a tu choinka na ...
8989 4

[MK6] Kontrolowane i niekontrolowane poślizgi na śniegu


Podczas jazdy bokiem po śniegu lub podczas jakiegoś niekontrolowanego poślizgu na śniegu czasami zapala mi się żółta kontrola od silnika i wyświetla komunikat "Uszkodzenie(bądź usterka) układu silnika". Po wyłączeniu i włączeniu silnika wszytko jest ok, komunikat znika. Czy komunikat ten sugeruje to że wpadł w poślizg czy nastąpiło jakieś przeciążenie, czy jest to może jakaś faktyczna usterka silnika. Samochód jeździ normalnie, jednak martwi mnie to troszkę. Czy wam też coś takiego się przytrafiło?
8734 14

[MK6] Test zegarów a kontrolka oblodzenia


Witajcie !
Mam pytanie co do testu zegarów ?
Czy to normalne, że nie zapala się w nim kontrolka ostrzegająca o oblodzeniu ?
Ciekawi mnie to, że na razie jej nie widziałem, a ostatnio rano lekki szron był na szybach :| .
8242 5

[MK3] Świecące się kontrolki - Problem.


Witam. Mam problem ze świecącymi sie kontrolkami.
Więc tak - gdy przekręce zapłon zapalają się wszystkie kontrolki tak jak ma być ale nie gasną kontrolki od hamulca ręcznego, na dziurach tam na jakąś chwilke przygasną albo tylko mrygają ( ręczny mi nie trzyma także watpie żeby on był winowajcą) No i dzisiaj zaświeciła mi się następna kontrolka... Gdy włączałem światła zapaliła się kontrolka od świateł drogowych ale ledwo co się świeci. Zapala się ona kiedy włącze światłą mijania, na samych pozycyjnych się nie świeci.

I o co tu chodzi? ;-| Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi...
8026 7

[MK3] Świeci/mruga kontrolka oleju na wolnych obrotach


Siemanko !
Wiem, że temat się już przewijał kilka razy i czytałęm wiekszośc postów na forum na ten temat, ale poniewaz nie doczytalem jasno okreslonej przyczyny chcialbym uzyskac odpowiedz. Przedwczoraj przeszczepilem silnik z 1.1i na 1.3. Wszystko chodzi pieknie - dopoki sie nie nagrzeje. Wtedy TYLKO I WYLACZNIE na wolnych obrotach, jak spadna one ponizej 1.000 swieci/mruga kontrolka cisnienia oleju. Wymienilem dzisiaj czujnik na nowy i dalej to samo. Panewek nie slychac. Mechanik twierdzi ze pompa jest ok-z reszta miesiac temu dzialala na starym silniku. Co moze byc tego przyczyna? Od razu napisze ze olej to niestety Lotos... ale w koncu woda tez daje jakies cisnienie nie? ;-| z gory dzieki i PZDR
7579 5

[MK4] Wariacje kontrolek


Cześć! Mam problem z elektryką.Ostatnio jadąc sobie i włączywszy dmuchawę większość kontrolek zwariowało tzn.wskaźnik paliwa zaczął "skakać",tylna wycieraczka się włączyła,długie światła zaczęły mrygać (ale tylko kontrolka) i silnik gasł!!!! Gdy nie włączałem dmuchawy to wszystko było ok.Po jakimś czasie gdy włączyłem wycieraczki problem się pojawiał.Nie bardzo wiedziałem co zrobić.Wyjąłem bezpieczniki pokoleji i wszystko wróciło do normy ale jak wlączam zapłon to dziwnie coś "pyknie" przez sekundę. Proszę poradzcie bo nie chciałbym żeby jakiś mechanik"skroił" mnie niepotrzebnie. Pozdrawiam.
Yara.
7508 1

[MK3] Masa lamp tylnych czy co?!


Mam mały problemik, bardziej denerwujący niż komplikujący życie ale jednak.

Gdy nawet delikatnie dotknę pedału hamulca przygasają na desce rozdzielczej wszystkie kontrolki, delikatnie, ale jednak przygasają. Gdy włączę światła postojowe i włączę światła awaryjne da się zauważyć, znów niewiele ale jednak, przygasanie świateł postojowych w tylnych kloszach.

Zdjąłem przewody masowe, wszystko wyczyściłem i skręciłem ponownie. kontrolki nadal przygasają (ciężko określić czy mniej). Celem diagnozy odłączyłem lampy tylne i ponowiłem test z hamulcem. kontrolki przestały przygasać (wniosek - coś z lampami tylnymi/przewodami). Jednak gdy chciałem sprawdzić z którą stroną jest problem, zauważyłem, ze bez względu na to czy prawą lampę odłączę, czy lewą, kontrolki przygasają... Problem z obiema masami?

Poza problemem podczas hamowania, istnieje jeszcze jeden kłopot - radio. Im więcej basu tym bardziej 'przygasa' podświetlenie (chyba że jest cicho).

Dla pewności wyjąłem akumulator i oczyściłem ...
7420 6

[MK3] Nie odpala, stukanie przy próbie zapłonu


Witam, dziś padła moja kochana fiesta MK3.

Zaczęło się od tego że wyłączyło mi się radio podczas jazdy, potem zaczęła naprzemiennie migać i blednąć kontrolka od poduszki powietrznej, jak zgasiłam światła to gasła na moment. Na szczęście dojechałam pod dom ale przy ponownej próbie odpalenia silnika , po przekręceniu kluczyka zaczęło coś stukać,i już nie zaskoczył. Stukanie było podobne do tego jak miałam problem przy zapłonie kiedy były mrozy. Mam nowy akumulator i zregenerowany rozrusznik i alternator.
Zdjęłam kapturki ze świec i były strasznie nagrzane,dodam że nie działa u mnie wentylator ale temperatura nie przekroczyła ani dziś ani nigdy nawet połowy zakresu.

Proszę o pomoc

:: A ja proszę na przyszłość tagować tematy :)
- trzeci ::
6994 4

[MK3] Nie kręci


Witam chyba w przeważającej części panów. Mój dzisiejszy przypadek: rano fiesta odpaliła jak zwykle bez zarzutu po pracy do niej wsiadam przekręcam kluczyk i słyszę coś w skrzyneczce z bezpiecznikami ale nie wiedziałam co się dzieję. JAk przekręciłam kluczyk nawet nie jęnkął. Sprawdziłam wszystkie bezpieczniki w kabinie i ok wszystko wygląda dobrze. Znajomy przyjechał z kablami ale takimi nieprofesjonalnymi i fiesta nie zakręciła ale słychac było że próbuje. Młodzi chłopcy pchnęli autko i bez problemu zapalił i mogłam dojechac do domku. Po kilku godzinach chciałam zapalić autko i ponownie nic nawet nie zakręcił. Później nawet nie świeciły się kontroliki zupełnie fiesta zeszła. Co to może być? Wzięłam akumulator do ładowania ale co powinnam zobic gdy to nie pomoże?? Pomóżcie nie dam rady bez mojego Frodka
6739 7

[MK6] 1.4 Fiesta nie odpala


witam

jakis czas temu zapalila mi sie kontrolka poduszki i nie zgasla po odpaleniu. Auto palilo normalnie i jezdzilem tak z mrugajaca kontrolka poduszki.

Dzisiaj chcialem odpalic auto i nic. Rozrusznik nie startuje. Przekrecam kluczyk na zaplon - a tam swiecaca sie kontrolka oleju + poduszki miga, do tego wszystklie swiatla w aucie mrugaja (od radia, swiatla wewnatrz, podswietlenie przyciskow itp), do tego wskaznik paliwa i temp. plynu biegnie do gory i w dol itd. To jest takie mruganie i przygasanie.

Dodatkowo slychac "klikanie" czy "terkotanie" dochodzace zza kostki bezpiecznikow i drugie dochodzace spod klapy. Rozrusznik raz niby zalapal i bylo slychac tylko lekki zgrzyt.
Wszystkie bezpieczniki sprawdzone - tyle moglem

Dodatkowo powiem, ze w zimie mialem problem z odpaleniem, jednak wtedy rozrusznik dzialal, a teraz nie.

prosze o jakies sugestie.

...
6712 5

[MK3] Kontrolka układu hamulcowego


Po zamontowaniu i podłączeniu świateł dziennych świeci mi się półprądem na tablicy kontrolka układu hamulcowego (P) i druga oznaczona (!)

Dzieje się tak tylko podczas jazdy. Światła dzienne działają prawidłowo czyli po włączeniu mijania gasną...

Wiem dlaczego tak jest bo plus po stacyjce do świateł dziennych podpiąłem pod czujnik poziomu płynu hamulcowego ale chciałbym zapytać czy to nie szkodzi i w czymś nie przeszkadza?
6508 2

[MK3] Przygasanie kontrolek,nie kręci rozrusznik


Witam wszystkich w nowym roku pub2
Problem mam taki ,że zmieniłem skrzynie i po zamontowaniu całej elektryki którą odłączyłem po przekręceniu kluczyka rozrusznik pykną(nie zakręcił)i przygasły kontrolki i jest tak cały czas nie kręci kontrolki albo świecą normalnie albo słabo.A i pompa paliwa chodzi jakby cały czas się włączała.Co mogłem skopać :krzesłemgo: Pomylenie czujników czy coś przy rozruszniku ;-|
6214 8

[MK6] Problem z elektryką


Witam, mam taki proble, dziś podczas jazdy nagle zaczeły mi się świecić wszyskie kontrolki po kolei: abs, ręczny, silnik, wspomaganie. Po zgaszeniu auta ponownie nie udało sie go zapalić. Podładowałem akumulator o zapalił, niestety po przejchaniu kilkuset metrów znów to samo. Nie świeci się lampka akumulatora. Na mierniku pokazuje ok 12,7V. Czy można to w jakiś łatwy sposób zdiagnozować??
5677 2

[MK3] RS1800 Kontrolka oleju często nie świeci


Wsiadam rano do auta przekręcam zapłon pali się kontrolka ładowania,ale nie pali się ciśnienia oleju.
Po jeździe i krótszym postoju to zazwyczaj kontrolka już się zapala, ale też nie zawsze ;-|

Olej 10W40 i według bagnetu jest zalany ponad połowę.

Jaka może być przyczyna takiego stanu? Walnięta kontrolka by w ogóle nie działała a tu jednak działa czasem, gdzie w tym silniku szukać tej kontrolki,żeby ją wykręcić i sprawdzić stykając ją do masy?
5587 5

[MK7] Kontrolka poduszki powietrznej


Witam,
jestem posiadaczem powypadkowej fiesty mk7 Sport. Auto jest naprawione, zostały wymienione poduszki, pasy z napinaczami i mam pytania następujące:
-czy sensor musi być nowy czy może być programowany na nowo?
-gdzie znajduje się czujnik zderzeniowy przedni (jest jeden czy więcej) i czy wymienia się zawsze po wypadku go czy może jedynie w przypadku mechanicznego uszkodzenia???
Może zna ktoś magika od takich spraw z okolic trójmiasta to proszę o namiar.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy z przełożeniem kokpitu to chętnie służę pomocą.
Pozdrawiam
5275 1

[MK6] Migająca kontrolka chłodzenia wraz z wskaźnikiem temp.


PO przejechaniu kilkuset metrów i dodaniu gazu zaczyna na kilka sekund zapalać się i migać kontrolka chłodzenia
Oraz wskaźnik temperatury też zaczyna migać
Dzieje się tak przez pare sekund po czym gaśnie i nie zapala się już więcej.

Występowanie objawów.
Raz jak raptownie musiałem auto wyhamować z dość dużej prędkości.
Przeważnie jak wyjeżdżam do pracy i po przejechaniu jakiegoś odcinka przy normalnej jeździe, ale nie jest to regułą dziś było -12 i się nie pokazało przy wyjeździe do pracy.
4852 4

[MK7] Pali sie Check Engine


Witam wszystkich forumowiczów
Może mi ktoś pomoże? Otóż jadąc w ostatnia sobotę z stacji benzynowej zapaliła mi się kontrolka check engine , po jakimś czasie w ten sam dzień podczas jazdy zapaliła sie takze kontrolka od temperatury.Zgasiłem i odpaliłem silnik i zdziwko wszystko zgasło i było wszystko ok.Wczoraj znowu identyczna powtórka z rozrywki.I dzisiaj znowu wszystko ok.Czy może świrować jakiś czujnik , czy przyczyną tych błędów może być mróz , będę wdzięczny za pomoc
4840 1

[MK6] Kontrolka oblodzenia.


Witam, od kilku dni tzn. jak sie zaczęły mrozy -10 stopi, zaczęła mi sie świecić kontrolka oblodzenia na kolor czerwony. I w związku tym mam pytanie czy to normalne ze ona takie się świeci i czy ciągle sie świeci, czy powinna zgasnąć po jakimś czasie???
4801 4


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.