Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » klimatyzacja
Tematy oznaczone jako klimatyzacja
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

OGRZEWANIE I NAWIEW W MK4 I MK5


:: :mod: ::
:: Pytania i wątpliwości proszę pisać w tym temacie, a nie zakładać kolejny na temat ogrzewania!!! ::

===================================================================================================================

Ogrzewanie/wentylacja w mk4/5 jest trochę inaczej zbudowana niż w mk3/2/1, a w zasadzie różni się elektronicznym sterowaniem czy chcemy mieć ciepło czy zimno. Tutaj tkwi problem większości usterek. Wszystkie opisy/dane są takie same dla wersji z i bez klimatyzacji.

Podstawowe usterki i ich przyczyny:

1. Brak lub słabe ogrzewanie::: - zapchana nagrzewnica
- zapchany/uszkodzony elektrozawór
- uszkodzona elektronika sterująca -> panel sterowania
- niedogrzany silnik -> uszkodzenie termostatu
- uszkodzona pompa wody ::
2. Leci tylko ciepłe powietrze, brak reakcji na pokrętło temperatury i klimatyzacje::: - uszkodzony/zablokowany elektrozawór
- uszkodzona elektronika sterująca -> panel sterowania ::
3. Nie działa klimatyzacja::: - brak lub za duża ilość czynnika chłodzącego w ...
271981 498

[MK7] Stukanie klimatyzacji


Posiadam Fiestę Mk7 2009 pytanie dotyczy jej działania podczas włączenia klimatyzacji co 20 minut (+-) słyszę głośne stuknięcie spod samochodu trudno oszacować skąd dokładnie dochodzi. Pytanie czy Panowie też słyszą coś takiego ?? szukam na forach i jedni piszą że to normalny odgłos włączającej się sprężarki, inni że sprężarka może być uszkodzona inni że siada łożysko sprzęgła klimy (ale nikt z nich nie posiada Mk7 raczej inne marki samochodów to tez pewnie klimy inne)

pytanie czy we Waszych fiestach też słychać takie puknięcia (tylko jak jest włączona klimatyzacja) ??

na samochód kończy mi się gwarancja za 2 miesiące nie wiem czy jechać z tym do serwisu czy to normalna praca sprężarki bo jeszcze mnie wyśmieją, a znowu nie uśmiecha mi się naprawa klimy po gwarancji.

Klima manulana (nie klimatronic ale to pewnie nie ma znaczenia)

Odgłos puknięcia ...
55666 76

[MK6] Czynnik w obiegu klimatyzacji?


Witam mam takie pytanie jade napełnić klime i nie wiem ile jest potrzebne czynnika na pusty układ klimatyzacji ?? W cenie jest 100g ale przypuszczam że będzie to za mało a poproszę żeby oczyścili układ i napełnili na nowo z resztą chyba juz i tak nic nie ma bo ciepło w aucie :)



Z góry dziękuję za pomoc.

Przy tym do wymiany jest też filtr kabinowy prawda?? Lepiej po czy przed??
18073 12

[MK4] Klimatyzacja


Witam. Moja fiesta posiada klimatyzację, lecz nie była włączona ani razu (została sprowadzona 4 lata temu) Czy będzie ona sprawna? Czy trzeba się liczyć z wymianą jakiś części? Pozdrawiam
16963 19

[MK4] [MK5] Osuszacz klimy wymiana


Witam wszystkich, wymieniał ktoś z Was osuszacz klimatyzacji inaczej zwany skraplacz znajduje się przed prawym przednim kołem, przykręcony do podłużnicy. Sa tam takie zaciśnięte aluminiowe obręcze, czy jest jakakolwiek możliwość demontażu tego? Pozdrawiam
14968 22

[MK4] Padły światła, migacze, el. szyby, klima.


Witam, posiadam fieste mk4 '96 1242[cm3] 55kW. Jest to moje pierwsze auto i już na początku mojej przygody mam z nim problem, a mianowicie podczas jazdy padły mi światła mijania, kierunkowskazy, elektrczyne szyby, klimatyzacja. Jedyne co jeszcze działa to radio i światła drogowe. Co może być tego powodem ? Bezpieczniki ? Może coś innego. Proszę o pomoc.

Odbiegając od tematu chciałem zapytać jakie powinno być spalanie w mojej fieście.
12283 15

[MK5] Fiesta nie schodzi z obrotów


Witam. Koledzy powiedzcie mi co może być przyczyną że fiestka 1.8 tddi nie schodzi z obrotów? Przedtem zdarzalo się to sporadycznie a teraz praktycznie cały czas. Co to może być?
11536 3

[MK6] Cykanie podczas właczania klimy - 1.4 TDCi


Mam dziwny przypadek w swojej fiescie w 1,4 tdci

włączam klimę na 3 i na maxa chłodzenie
Dodaje gazu na 2 tys rpm i słyszę cykniecie pod maska . (pewnie klima się załączyła )
puszczam gaz i znowu dodaje i znowu słyszę cykniecie .
Jak bym tak zrobil w ciągu minuty 30 razy to bym miał 30 cyknieć.

Objaw występuje tylko z włączoną klimatyzacją.

Czy w waszych fiestach 1,4 tdci też tak jest.
10405 10

[MK7] Problem z szarpaniem silnika oraz klimatyzacja.


Witam!
Otoz... Mialem juz wczesniej z tym problemy, lecz zostal on wyeliminowany (na jakies 2 tyg.) No wiec tak, sprowadzilem auto z Niemiec, Ford Fiesta, 2009 rocznik, 43tys km przejechane. Po jakims tysiacu samochod zaczal szwankowac. Pojechalismy na serwis, gosciu wyskoczyl z filtrem czastek stalych ale okazalo sie, ze nie mozna zaladowac oprogramowania do wypalania go, gdyz pojawilo sie pare innych bledow, ktore trzeba naprawic (jak olej, czujnik przeplywu powietrza itd, itd.) Zrezygnowalismy z uslugi serwisu z uwagi na ogromna cene (ok 3 tys!!!) i pojechalismy do naszego mechanika, ktory podpial samochod do komputera i sprawdzil wszystko. Powymienial olej, filtry, oprocz czujnika przeplywu powietrza wyzej wymienionego powietrza (okazalo sie, ze filtr czastek stalych wcale nie byl zapchany). No i czekamy na oryginalny filtr powietrza od Forda, auto do tego czasu normalnie jezdzilo, nie szarpalo etc. Dzisiaj zajechalismy na Orlen, zalalismy Verva ON no i... Bah... Znowu zaczal szarpac, pedal ...
10339 4

[MK6] Dysza dławiąca czy zawór rozprężny


Jaki układ klimatyzacji siedzi w naszych fiestach,ten:

czy ten:

po przeczytaniu paru wątków odnośnie osuszacza wywnioskowałem ze jest kaput (podczas pracy powinien być ciepły) ale jeżeli jest układ z dysza dławiąca to jest ok
9211 4

[MK6] Pęknięta rurka od klimy


Witam, mam problem z przewodami klimatyzacji, bo mam pękniętą rurke od klimy co wychodzi z sprężarki klimy.








Chce zakupić takie przewody bo są do kupienia.


Ma takie pytanie. Czy te przewody jakoś trzeba najpierw rozłączyć i jakoś/gdzieś połączyć koło skraplacza, moze gdzies indziej sie rozłańcz lub nie idzie. ;-( .
Czy to musi zrobic zakład zajmujący sie naprawą klimy, czy da to sie zrobić samemu.
Prosze o pomoc !!!![
9196 14

[MK6] 1.4 TDCi - Demontaż paska wieloklinowego


Koledzy pomóżcie, jak zdemontować pasek klinowy z fiesty 1,4Tdci z klimatyzacją?
7906 2

[MK6] Kimatyzacja - włącza się ale nie chłodzi


Mam "mały" problem z klimą. Po włączeniu słychać, że się załącza (cyknięcie), wiatrak działa.
Problem w tym, że powietrze jest raczej letnie a nie zimne. Jest troszkę chłodniejsze niż z zewnątrz ale nie tyle aby schłodzić auto. Klima napełniana niedawno więc tu problemu nie ma. Wymieniłem filtr na wszelki wypadek - też nic. Przewody od klimy są bardzo zimne ale do środka leci już powietrze "takie se" :/
Pomożecie?
7519 9

[MK6] Problem z klimatyzacją


Witam,
Jestem nowym, bardzo nowym (od wczoraj) użytkownikiem Fiesty MK6 rok 2002, silnik 1.4TDCi.
Wczoraj przy zakupie podczas sprawdzania klimatyzacji (automatyczna/klimatronic) pojawił się taki problem, mianowicie na początku, po uruchomieniu silnika, klima działała prawidłowo, jednak w miarę jak silnik się rozgrzewał klima dziłała tylko do pewnych (około 1/3 max) obrotów nawiewu, jeśli wziąłem nawiem na mocniejszy przestawało całkowicie dmuchać, podobnie jak wcisnąłem AUTO, zaś obieg przełączał się na wewnętrzny. Tak działo się na postoju, jak ruszyliśmy się przechechać to po paru minutkach klima zaczęłą działać na pełnych obrotach tj. prawidłowo.
W związku z tym mam pytanko, czy są jakieś zabazpieczenia czy coś innego czy po prostu coś szwankuje. Proszę o poważne i możliwie szybkie odpowiedzi, dziś jeszcze mogą tą Fiestę zwrócić
Pozdrawiam

:: Proszę pamiętać o tagowaniu tematów
- trzeci ::
6547 6

[MK3] Schemat elektryczny klimatyzacji


Witam.
Ostatnio zakupiłem sobie Forda Fieste Futura (to juz moja druga :greenpeace: ) 1.6 16V z dość bogatym wyposażeniem tzn elektryka szyb i lusterek, klima i wspomaganie :) Jak narazie doprowadzam auto do stanu używalności. W chwili obecej potrzebuje schematu klimatyzacji i schematu elektryki klimatyzacji. Szukałem juz chyba wszędzie, na polskich i zagranicznych stronach ale nigdzie tego nie ma. Móglby ktoś podesłać schemat albo przynajmniej dać namiary na kogoś kto ma taki schemat?
Pozdrawiam.

P.S

Jeśli pisze to w złym dziale to przepraszam ale do końca nie wiedziałem pod jaki dział do podpiać:)
6376 4

[MK4] Montaż klimatyzacji z 1.25 do 1.3


witam !
Mam klimatyzacje z fiesty mkIV 1.25 .
Moja MKIV nie posiada klimatycji na pierwszy rzut oka z silnika 1.25 powinna pasować
Czy wiecie coś w tym temacie ?
6295 4

[MK6] Klimatyzacja wydruk


Wczoraj z przeglądu klimatyzacji dostałem taki oto wydruk

sam już nie wiem ile powinno być czynnika i ile oleju, szukając na forum jest wiele rozbieznych informacji, ale uzupełniając czynnik brali dane ze swoich tabelek a skąd oni je mają?
ilość oleju wyciągnięte 59ml wpuszczone 4ml czy dodane?
a wartośc v 600s 87mbar sprawdzenie szczelności?
a ilość 740g czynnika to nie za dużo w mk6?
5869 8

[MK6] Klimatyzacja - z manualnej na automatyczną


witam, czy jest możliwość aby ze zwykłej klimatyzacji zrobić klime automatyczną?
jeśli tak to jakie koszty itd?

Pzdr :)
5785 6

[MK6] Klimatyzacja nie domaga..


Witam,
przy wysokiej temperaturze zewnętrznej i włączonej klimatyzacji zdarzyło się 3 razy, że przy ciepłym silniku (wskazówka w połowie pola temperatury) i staniu w korku samochód gasł. I tak w kółko po paru sekundach od odpalenia gasł a na wyświetlaczu pojawiał się EAC fail. Jeśli samochód jechał na trasie wszystko było ok, gasł dopiero po rozgrzaniu się w korku od czasu, aż wskazówka znalazła się między O a R. Poza tym klimatyzacja rzadko się uruchamiała, a jak już się jej zachciało to słabo chłodziła. Wczoraj została nabita (było 375g, jest 650g), ale nadal nie chce się włączyć... Nie słychać załączania się sprzęgła sprężarki, wentylator startuje czasem i to tylko na jakieś 2-3 sekundy...

Bezpiecznik A/C sprawdzony - nie wiem czemu jest wsadzony 15 A, ale zamieniłem na chwilę na 10A i zero efektów.
Przeczytałem http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=49093 i pomierzyłem piny w kostce od czujnika ciśnienia klimatyzacji i ...
5731 6

[MK7] Odprowadzenie wody z ukladu klimy.Gdzie szukać?


Nie mogę zlokalizować przewodu odprowadzajacego wodę z ukladu klimatyzacji.Prosze o podpowiedzi gdzie jest.Auto z silnikiem 1,6 Tdci.
pzdr
p.s.
5425 4

[Inny] Klimatyzacja. Chłodzi, a po chwili przestaje.


Witam. Pojawił się problem z klimą. Dzisiaj podczas trasy ok 100 km klima raz chłodziła, a raz nie (z przewagą nie).Cały czas była włączona (świeciła kontrolka). W czasie gdy klima chłodziła słychać było cykanie przekaźników.

Co może być przyczyną?
5194 5

[MK6] Problem z klimatyzacją


Witam

Zacznę od tego ,że niedawno kupilem Fiestę Mk6 z 2004 roku po kilku miesiącach miałem problem z klimatyzacją ,nagle przestała działać. Pojechałem do warsztatu i facet sprawdził niby była pełna ,zlutował jakieś kabelki i wszystko działa , jednak problem polega na tym ,że wydaje mi sie ,że gdy mam włączony zwykły nawiew na zimny a A/C jest wyłączone to leci powietrze jak z klimy ,wcześniej tak nie było , natomiasto po włączeniu przycisku A/C nie widać żadnej różnicy ,tak jakby klima ciągle chodziła.Czy to możliwe?jak to sprawdzić ?
4651 3

[MK6] Montaż klimatyzacji - elementy, koszty ?


Zastanawiam się nad kupnem mk6 1.25, bez klimatyzacji, czy ktoś mógłby mnie oświecić, jak dużo elementów jest do zmiany i jaki może być przybliżony koszt takie ustrojstwa...
Możliwe, że auto biorę jutro, więc szybka odpowiedź mile widziana.
Z góry dzięki za informacje.
4318 3

[MK5] Klimatyzacja tylko na niskich obrotach


Witam

klimatyzacja chłodzi prawidłowo, temperatury ok, niedawno serwisowana.

Problem w tym, że uruchamia się tylko i wyłącznie na niskich obrotach(ok. 1000). Podczas postoju włącza się natychmiastowo. Natomiast w czasie jazdy aby ją uruchomić muszę znacząco zwolnić aby obroty spadły albo wrzucić luz.

Czy to normalne? Czy klima ma jakiś czujnik, który pozwala ją uruchamiać tylko przy niższych obrotach?
4084 3

[MK6] Klimatyzacja pytania


Witam!

Niedawno kupiłem nowe 4 kółka, a dokładniej fieste mk6 2002r. Ostatnio w te "wilgotne" dni strasznie zaczęły parować mi szyby. Od razu pomyślałem ze trzeba wymienić filtr kabinowy, no ale jak jak sie wymienia ten filtr to przydałoby się odgrzybić, no a jak juz odgrzybiam cały układ to naładować klime. I teraz mam pytania ponieważ we wcześniejszym samochodzie klimy nie mialem i sie niezbyt znam, a nie chce słuchać ludzi którzy usłyszeli od kogoś komu ktoś powiedział. Mianowicie:
1. Czy opłaca się nabić i używać klimatyzacji w zime? (czytałem/słyszałem że szybciej para z szyb schodzi, ale też słyszałem że klima załącza się jak jest około 10-15 stopni na zew)
2. Czy opłaca się wymienić filtr i odgrzybić bez ładowania klimatyzacji?

Z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość:)

pozdrawiam

Jakub
3736 2

[MK5] Wymiana chłodnicy do klimatyzacji.


Witam.

Czy wymieniał ktoś już chłodnice od klimatyzacji w fiescie MK5?

Konkretnie jak ściągnąć z tych łączeń z tą jakby sprężyną w środku czy to się jakoś inaczej robi?

:: proszę pamiętać o wybieraniu modelu auta z listy dostępnych przy zakładaniu tematu
- bidżej ::
3088 0

[MK6] Problem z klimatyzacją i drgania auta


Witam..
mam dwa pewne objawy mojego ferrari;)
otoz wyczuwam drgania auta...przy biegu jalowym to czuje, przy jezdzie moze i tez, ale mniej, kij wie, bo kto wie czy to od asfaltu czy nie:) ale mozemy przyjac ze przy jezdzie lekko tez.:)

i mam problem z klimka.. odpallilem klime, podnioslem maske i zauwazylem ze klima zalacza sie, chlodnica szybciej sie kreci i przestaje, sytuacja pdoobna jak ktos chce odpalic zabrudzona plyte CD, odpala laser i przestaje i znow probuje i znow nie kreci.. i znow zalacza i znow wylacza:)

jakies male pomysly?:)
dzieki za info
3022 1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.