Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » kable wn
Tematy oznaczone jako kable wn
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Wymiana świec i przewodów WN w Fieście 1,1i


Cześć.

Dziś pierwszy raz wymieniałem świece i przewody wysokiego napięcia w swojej pięknej - nie były w tragicznym stanie, ale nie wiedziałem kiedy coś było przy nich robione. Koszty nie są astronomiczne, a w dodatku idzie zima...

Nie znalazłem tu nigdzie poradnika na ten temat, więc musiałem trochę pogrzebać tu i ówdzie żeby się dowiedzieć co i jak. Dlatego zebrałem to w całość i oto jest - mam nadzieję że pójdzie do przyklejonych i co niektórym ułatwi życie, a innym oszczędzi nerwów :D

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: banalny

CZAS WYKONANIA: do 30 minut?

POTRZEBNE GADŻETY:

Potrzebne są przede wszystkim nowe świeczki i kable. W moim przypadku komplet Motorcrafta:
# świece AGFS 22CM1 - 7pln/szt
# przewody EWR10 - 99pln/komplet



Niektórzy mówią że lepiej kupić NGK, ...
98029 75

[Ogólny] FAQ - trochę o świecach i kablach WN


Jako że na dniach zmuszony jestem kupić świece do mej padaki, postanowiłem zrobić coś w rodzaju poradnika. Generalnie posiadam samochód od kilku lat i troche świeczek przwinęło sie przez moje łapki. O Briskach nie ma co gadać - sama świeca nie ma w sobie takiego pontecjału przyrostu mocy jak próbują to wcisnąć ludziom (za tajkie głupoty powinni zabijać na miejscu). Do Iskry nie mam zastrzeżeń. Champion mam mieszane uczucia. Bosh - owszem pod warunkiem o ile nie jest wyprodukowany w Polsce i przeznaczony na nasz rynek. Świece Beru - hmmm nie miałem z nimi do czynienia. Ze świec marki NGK jestem najbardziej zadowolny - oferują najlepszą moim zdaniem jakość do ceny.

Rozkodowanie świec NGK:

Wartość cieplna:

Zakres temp. pracy świec:

Tak powinna wyglądać dobra i sprawna świeca (bez względu na markę):


Materiały ...
79032 51


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.