Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » hcs
Tematy oznaczone jako hcs
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] FAQ - Regulacja luzu zaworów w silniku 1,1i oraz 1,3i


Regulacja luzu zaworów MK3 (89-95) silnika 1,1i
120535 123

[MK3] Dymi na niebiesko po uruchomieniu.


Auto po postoju gdy ma zimny silnik i zostanie uruchomione to dymi na niebiesko. Pozniej jak sie rozgrzeje dymienie znika. Co obstawiacie - uszczelka pod glowica czy uszczelniacze. Dodam ze plyn chlodniczy jest i jego poziom sie nie mzienia. Auto pali okolo 8 litrow na 100km. Oleju ubywa sporo. Musze caly czas kontrolowac i dolewac.

Auto zapala bez problemu na dynamice ten nie stracilo.

Zauwazylem ze wentylator chlodnicy wlaczyl mi sie na pozycji litery R. Mam zakryta chlodnice kartonem. zapomnialem po zimie zdjac.
55474 123

[MK3] Duże spalanie - 1.1


Witam, wiem że temat był już naprawde wiele razy poruszany na forum lecz nie znalazłem odpowiedzi jednoznacznej dotyczącej mojego problemu.

Chodzi oto że Fieścina na krótkich dystansach pochałania mi ok 10l/100km, więc całkiem dużo, ostatnio wymieniłem sonde lambda na inną, lecz dalej nic to nie zmieniło.

Krokowiec i Cpp wydaje mi się że są sprawne, ale nie jestem pewny w 100%, czasami jak silnik pochodzi na jałowych obrotach i depne gaz w podłoge silnik zaczyna przebierać, ujmę trochę gazu to zbierze się, ale to tylko w określonych przypadkach.

Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu bo coraz bardziej spalanie zaczyna być dla mnie utrudnieniem... :|
52147 120

[MK3] muli/brak mocy na lpg


Witam, mam taki problem z moją fiestką...
Jakiś czas temu zaczęła mulić na gazie oraz na benzynie.... sprawa wyglądała tak że ruszając spod bloku na benzynie czekając aż temp. silnika osiągnie temp. żeby się przełączyło na gaz... jadę po czym przełącza wciskam gaz dalej i nic... auto w ogóle nie reagowało na pedał gazu.
Po wyłączeniu wyłącznikiem gazu i przełączeniu na benzynę auto muliło również na benzynie.
Po jakimś czasie zorientowałam się że problem występuje tylko wtedy kiedy auto przełącza się z benzyny na gaz na jednym z niższych biegów np. na 1 lub 2 - (na dwójce niekiedy można przełączyć na gaz ale na wyższych obrotach tzn jak sie ją nieco przeciągnie na tej 2)
Przy przełączaniu na 3 i w górę problem raczej nie występuje choć nieraz mam wrażenie jakby coś chciało zamulić.

Mam gazownika nieco fajansiarza który ...
47137 92

[MK3] Po ruszeniu gaśnie, problem z odpaleniem


Witam.
Nie odpala akumulator kręci.
Fiesta 1.1 na wtrysku. Paliwo dochodzi do wtrysku, iskra na wszystkich świecach jest a autko nie pali.
Co to może być uszkodzone?
Normalnie stanąłem na parkingu a na drugi dzień odpaliłem było zimno -16 stopni ruszyłem i może metr i zgasła. Nie wiem czy miała zgasnąć czy dodałem za mało gazu.
Proszę o pomoc co mogę jeszcze posprawdzać?

Dziekuję.
40057 109

[MK3] Szarpie silnikiem szczególnie na 2 i 3 biegu


Witam wszystkich klubowiczów. Piszę do Was ponieważ mam problem z moją białą błyskawicą ;) Właściwie to mam dwa problemy: 1 i najważniejszy to taki iż przy przyśpieszaniu szarpie mi silnikiem, dopiero jak się już bardziej rozpędzę to szarpanie ustaje. Generalnie szarpanie występuje na biegu 2 oraz czasami na 3 biegu jeśli wyjeżdżam pod jakąś lekką górkę. Nie wiem co może być tego przyczyną. Jestem zupełnym laikiem w tych sprawach.

2 problem mniej ważny to że czasami zaczyna mi strasznie piszczeć pasek silnika... Da się jakoś zrobić żeby nie piszczał? Słyszałem że wymiana paska to rozwiązanie na krótką metę.

Za wszelkie odpowiedzi serdecznie Wam dziękuję.
30319 54

[MK3] spalanie LPG


ile spala gazu wasza Fiesta?

moja 1.1 95r czasem spali nawet 10l
a tak średnio to za 20zł robie 100km.

nie za dużo?
28000 40

Silnik : spalanie


moj znajomy twierdzi ze stukają mi zawory. Ok, moze ma racje, zrobie to niedługo. Pytanie czy zle ustawione zawory istotnie wpływają na spalanie benzynki ? Czy jesli je ustawie spalnie spadnie z obecnych 7,5 l/100 km ??
26040 25

[MK3] Kontrolka ciśnienia oleju w 1.1


sytuacja następująca: jest zima, przez dłuższy czas jeździłem bez wymiany oleju, ostatnio po odpaleniu na zimnym silniku, kontrolka cisnienie oleju sie zaświeca przy przekręceniu kluczyka a przy odpalaniu kontrolka gaśnie - prawidłowo razem z kontrolką aku, silnik chodzi gładko.
Pojeżdżę trochę po mieście silnik sie zagrzeje i zapala sie kontrolka i silnik zaczyna dawać hałasy tarcia (mam wyczulony słuch i słyszę różnice), i nieco muli, wniosek słabe smarowanie, co może być przyczyną?
Olej jest w silniku prawidłowy poziom.
Po nowym oleju kontrolka zaświeca sie nawet szybciej, ciśnienia na pompie nie sprawdzałem (nie mam narzędzi), nie chce kupować w ciemno pompy oleju.
jedyne co moge sprawdzić to stan ssaka w misce, ja podejrzewam zapchany ssak (pod korkiem wlewu jest masła troche moze to samo w misce), ale ściąganie miski to ogólnie mozolna brudna operacja w moim przypadku w mroźnym garażu.

...
25399 38

[MK3] 1.3i dławi się na zimnym silniku w ujemnych temperatur


Jak w temacie. Po rozgrzaniu auta/przejechaniu 2-3km nie ma problemu. Objawy zwiększają się wraz ze spadkiem temperatury. Auto potrafi zgasnąć. Ostatnio tankowałem 2 razy na stacji Auchan... Może mieć to związek z dławieniem???
24244 17

[MK3] 1.3 mono rzyga olejem na filtr powietrza


witam

nie jest to jakiś zatrważający problem, ale po 2 miesiacach musiałem wymienić filtr powietrza, bo zrobił się czarny od oleju. silnik nie łyka oleju w ogromnych ilościach jakieś 1l/4000-5000km.
z tego co wyczytałem to problemem jest odma. czy dam radę sam ją wymienić czy potrzeba jakichś specjalnych umiejętności do tego. i czy w ogóle jest sens wymieniać odme.
zachlapane jest mniej więcej tak jak zaznaczone na zdjęciu http://clip2net.com/s/UNPw

czy taka będzie dobra? http://allegro.pl/odma-ford-ka-fiesta-1-3-i1565776727.html

pozdro
22762 45

[MK3] Ogromne spalanie, problemy z obrotami itd.


7:58 a ja od półtorej godziny zastanawiam się co Fiescie jest.
Silnik 1.1 gaźnikowy.
Sobota, godzina 11 tankuję samochód za 100 zł, po drodze do stacji paliw mając przygodę z całkowitym zgaśnięciem silnika, auto już nie odpaliło ( wiedziałem ze jest mało paliwa, więc przed wyjazdem z domu dolałem około 3,5 litra i miałem przejechać trasę o długości 12 kilometrów, Fiesta zdechła w połowie). Do tej pory przejechane na tych 100 zł czyli 17,5 litra 30 km +-5. Wskazówka od wskaźnika spadała nie miłosiernie. Dziś rano odpalam samochód chcąc odwieźć siostrę na stacje, auto odpala po dość długim kręceniu i przejeżdżam jakieś 1000 metrów, przy strasznym szarpaniu powyżej 40 km/h aż w końcu auto gaśnie i nie można go odpalić (tak się zdenerwowałem ze przepchałem auto do domu, dobrze z z górki było :P )

Dodam jeszcze że problem z dużym spalaniem i ...
22441 15

[MK3] Silnik nie pracuje na czwartym cylindrze i inne objawy


Witam . przeszukałem caly internet i dalej nie wiem co dolega mojej fiescie.

zacznę od początku ze kable, swiece, filtry mam zmienione.

moj problem z fiesta jest taki ze silnik jest strasznie mułowaty jak jest ciepły ,nie pracuje mi czwarty cylinder,duzo pali i klekocze. sprawdzałem kazdy kabel pokolei jak silnik był uruchowmiony. odlaczalem je pokolei i wyszło na to ze czwarty cylnder w ogole ne chodzi. wykrecalem swiece i ta 4 była bardzo okopcona.

nic juz mi do głowy nie przychodzi. nie jest to czasem problem z zaworami? nie w tym momencie co trzeba sie otwieraja i przez to silnik mi kuleje na tym ostatnim garze?

strasznie mnie to denerwuje. pali z 10 litrow benzyny,muli,kuleje...

jak z rana silnik jest zimny i odpale to jeszcze łądnie sie wkręca zaś jak rozgrzany i wcisne pedał gwałtownie ...
22261 45

[MK3] Głośna praca silnika 1.1 - klekotanie


Witam,
Zakupilam Fieste z 1992r. z silnikiem gaznikowym 1.1. + LPG i mam problem z tym silnikiem a mianowicie:
- przy powyzej 2tys obrotow silnik strasznie glosno klekocze, przy niskich obrotach chodzi bardzo dobrze
- swiece, zawory i klawiatura zaworow sa mokre od oleju.

Zawory zostaly juz wyregulowane, jednak niewiele zmniejszylo sie klekotanie.
Jesli chodzi o wycieki oleju to mechnicy podejrzewaja wyrobienie cylindrow i tlokow.
Od znajomych slyszalam ze moga to byc sworznie i pierscienie.

Czy ktos z was mial taki problem? Chcialabym wiedziec czy da sie jeszcze silnik wyremontowac czy pozostaje mi tylko wymiana?
21382 28

[MK3] sonda lambda


Witam
Posiadam fiestę z silnikiem 1.1 na wtrysku i mam problem ze spalaniem. Autko pali około 12l.
Komputer wyrzucił błąd 28 czyli sonda lambda. Kupiłem na szrocie za 30 zł inną sondę ale komputer wyrzuca błąd 38, czyli też sonda. sprawdzałem obie sondy ręcznie miernikiem napięcia i na nowej pokazuje cały czas około 0,9v. Nawet gdy zwiększę obroty to napięcie minimalnie wzrasta a po puszczeniu gazu na sekundę spada na 0,3v a potem dalej 0,9.
I tutaj mam pytanie czy wie ktoś co jeszcze mogą oznaczać te błędy i czym się różnią?
Może to nie jest wina sondy tylko czegoś innego?
19681 38

[MK3] duszenie sie, opadanie obrotow tylko na gazie


jak jadę i staje na światłach to opadają mi obroty na luznym biegu tak ze musze od czasu do czasu nacisnąć gaz żeby nie zgasl... dzieje sie tak tylko na gazie jak przełączam na benzyne to te obroty nie opadaja..
18184 23

[MK3] Zamontowanie silnika 1.3 Endura


Witam! posiadam fieste mk3 z troche juz wysluzonym silniczkiem 1.1 ale ze zdrowa buda. dostalem ostatnio propozycje odkupienia silnika 1.3 endura z forda Ka, i tu rodzi sie moje pytanie czy to jest mozliwe do zrobienia i jak duzo rzeczy musialbym zeminic glownie martwie sie mocowanie siknika do budy, wydechu, skrzyni itp. ma ktos moze jakies pojecie w tym temacie? moze ktos robil takie manewry? prosze o podpowiedz. Pozdrawiam!
17707 33

[MK3] temperatura


Witam Od 3 lat jestem posiadaczem fiesty MK3 na gaźniku. od kiedy pamietam temperatura silnika na wskaźniku stała na mniej wiecej krawedzi białgo pola, nie ważne czy lato czy zima. W zime oczywiscie długo sie podnosiła. Teraz od tygodnia temperatura sie podniosła na wskaxniku NORM do M, a raz w korku do R. Teray wcale takich upaw nie ma jak rok temu a tak sie nei dyio wentzlatora te nigdz ne słyszałem w moim aucie. Chyba znowu panikuje hehe . :devil:
16831 25

[MK3] Nagły spadek mocy silnika


Fiesta z dnia na dzień straciła moc :( Wczoraj jezdzila jeszcze normalnie. Dzisiaj przestała przyspieszac. Szczegolnie źle jest na drugim biegu. Osiagniecie 80kmh troche trwa ;)

Mowie tu o sytuacji na LPG. Na benzynie jest jeszcze gorzej, praktycznie nie da sie jechac.

Swiece, przewody, filtr paliwa i powietrza wymieniane byly rok temu. LPG zalozylem w maju zeszłego roku i od tego momentu również instalacja nie byla ruszana...

Silnik normalnie odpala, w miare równo pracuje (tzn nie ma roznicy w stosunku do tego co bylo kilka dni temu, bo ogolnie to troche skacza mu obroty).

Od czego zaczac poszukiwania?
16492 25

[MK3] silnik krokowy -prośba o pomoc w naprawie


Witam

Otuż postępowałem tak jak w temacie FAQ -reanimacja silniczka krokowego, wiec rozkreciłem i te styki przeczyscilem ale nie mialem do czyszczenia stykow to przepsikałem tam WD-40 . Jednak martwi mnie jedno- na tym zdjęciu http://img142.imageshack.us/f/krok15re.jpg/ jest zaznaczona blaszka ze musi byc wygięta do góry a u mnie w silniczku nie ma tam zadnej blaszki. Ale poskręcałem i włożyłem i teraz tak jak auto stoi na zapalonym silniku to nie gazuje tak impulsywnie jak wczesniej (tzn. obroty nie skaczą już) tylko poprostu ustawi sie na wysokie obroty i juz tak zostanie tak około 1,5k obr. Jak myślicie co moge zrobic jeszcze?? Co moze byc nie tak. Aha i mam pytanie jak w CCP sprawdzić opor to miedzy jakimi kablami i czy na zapalonym aucie i czy mierzyc na tej wtyczce z CCP czy moze na wtyczce gdzie CCP sie podłącza. Z gory dzieki za odp
16303 34

Silnik : nie wkręca dusi się


Witam mam mały kłopot, nie wkręca mi się auto (fiesta mk3 1.1i 92') linka gazu działa (pedał jest nieco luźny) przesmarowałem ją oraz wszystkie przewody w pobliżu filtra powietrza. Jeśli wcisnę pedał gazu szybko - to się dusi, nie wiem co to może być. Proszę o pomoc. Podobno jest coś takiego jak MADSENSOR może on jest przyczyną a jeśli nie co może być???
Z góry dziękuję i pozdrawiam
15962 17

[MK3] Zmiana silnika - 1.1 gaźnik / 1.1 wtrysk


Mozecie napisac czy silnik 1.1 z ssaniem(1993r) da sie zaminic na silnik 1.1 z wtryskiem(1990)? Albo zrobic tak zze przrzucic sam silnik a gaznik zostawic na ssaniu???
czy przelozenie wymaga duzej wiedzy i czasu?
Co warto jeszcze wymienic przy okazji przerzucenia silnikow?
Macie moze jakąs instrukcje-porady w temacie przekladania silnikow.
dzieki.
szerokosci !
15502 20

[MK3] Brak mocy...


Witam serdecznie! :-)

Ostatnio dziwną przypadłość złapała moja fiesta, tzn. brakuje jej mocy. Wiem że silnik 1.1 z gaźnikiem fabrycznie już nie miał mocy, ale żeby nie dawała rady ze wzniesieniami które bez problemu pokonywała do tej pory? I żeby dławiła sie na 2 biegu? Ale zaczne od początku...

Z jakieś dwa miesiące temu przestała palić na jeden gar (4,ten od strony kierowcy), lekko się zalała świeca, silnik lekko przerywał, więc przeciściłem świece, i było dobrze, jednak po kilku dniach (3-4 dni) znów nie paliła na ten sam gar. Postanowiłem wymienić świece, i wszystko było wporządku, do czasu gdy znów zalał sie jeden, ciągle ten sam, gar, zamiana świecy i było wszystko dobrze, jednak cyklicznie się to zdarzało (co 2-3 dni) i po jakiś 3 tygodniach, fiesta już wogóle nie paliła. Po 2 tygodniowym odpoczynku na parkingu odpaliła dosyć ciężko (gaz trzeba było ...
15403 22

[MK3] dziwne dźwięki "buczenie" podczas jazdy


Witam, podczas ostatnich moich jazd na trasie fiestką podczas jazdy zauważyłam dziwne odgłosy. Jakby buczenie, z początku myślałam że to powietrze, ale wyłączyłam nawiew buczenie nie zniknęło.. ostatnio sytuacja wyglądała tak jechałam na trasie przyspieszałam jechałam około 90km/h - zaczęłam słyszeć to dziwne buczenie, zwolniłam trochę do 80 buczenie ustało... przyspieszyłam znowu zaczęło buczeć. Później buczenie w ogóle ustało.
Dziś jechałam na benzynie znowu podczas prędkości około tej 90km/h (nie byłam kierowcą więc zanim skapnęłam się że to znowu słyszę i spojrzałam na licznik - to mogło być to coś koło 90 dokładnie nie powiem) znowu to usłuszałam.
Dźwięk jest dziwny wydobywa się CHYBA! gdzieś z tyłu ale nie jestem pewna. Dźwięk też jest trudny do opisania.. jest to buczenie takie buuuu jakby np. buczeć w jakąś rurkę czy coś takiego... czy ktoś ma pomysł co to może być ? jechałam ostatnio do torunia w jedną stronę na ...
15322 20

[MK3] Czujnik temperatury zasysanego powietrza - problem


Witam,

Mam problem z owym czujnikiem. Otóż gdy jest podłączony "do prądu" auto sie dławi, jest słabe i występuje dziura przy gazowaniu. A gdy go odłącze to od razu lepiej się jeździ aczkolwiek nie jest jeszcze jak powinno. Czujnik już wymieniałem na inny 100% sprawny i objaw jest taki sam. Cóż mógłbym z tym zrobić?

Wymieniłem do tej pory świece, kable WN, kopułke, palec, cpp, filtr powietrza.
15274 21

[MK3] wciąż wysokie spalanie w fieście 1.1


Witam , mam problem i to spory moja fiesta mimo ciągłych napraw i wymian cały czas pali bardzo dużo mianowicie teraz spaliła mi 8,6 litra w lato :yyy: powiem tak wsumie problem zaczoł się od wymiany całego układu wydechowego razem z 2 rurką i sondą od tego czasu wymieniłem już : silnik krokowy , CPP , czyściłem cały wtrysk , filtr powietrza jest praktycznie nowy , filtr paliwa był wymianiany już nie mam pojęcia co więcej , sprzedający twierdził że sona (jest z silnika 1.3) pasuje do mojego i że jest w pełni sprawna , niewiem co mam dalej robić przy takim spalaniu nie wyrobie na paliwo ;/
14818 13

[MK3] Wolno spada z obrotów


Witam
Zakupiłem niedawno fieste MK3 rocznik 92 pojemnosc 1.1 benzyna. Mam pewien problem. Od poewnego czasu( byc moze dzialo sie to wczesniej ale tego nie zauwazylem) fiesta po wysprzegleniu wolno spada z obrotów. Prosil bym o wskazówki dotyczace co moze byc tego przyczyna. Nie jestem mechanikiem wiec prosil bym o proste wytłumaczenie. Z gory serdecznie dziekuje za pomoc :)
14695 26

[MK3] Wymiana pierścieni - 1.3 94r


Witam mam mianowicie pytanie jak wymienić pierścienie w silniczku forda 1.3kat ja mam go akurat w Escorcie ale najczęściej występowały w Fieście mk3.

Wiem tyle ze mogę to zrobić od spodu ściągając miskę, ale nigdy tego nie robiłem,
Czy muszę zwalać cały wał korbowy?
I przy okazji jak się ustawia rozrząd, widziałem tylko jak ktoś to robi ale nigdy sam.

Zaznaczę że olej żre tylko na 1 garze i to tak mocno ze jak przejadę 30km na LPG to mi olejem zalewa świece i przestaje na nia palić. Głowica była 1 miech temu regenerowana uszczelniacze zawory itd.
14449 19

[MK3] Po wymianie poduszek silnika, mocne drgania silnika


witam,

ostatnio zostały wymienione wszystkie poduszki silnika oraz skrzyni. Po tym zabiegu co nie jest powiedziane ze ma to ze sobą związek, wyczuwalne są mocniejsze drgania silnika podczas postoju ( mocno drga kierownica oraz klapa od silnika) a takze zwiększony jest hałas silnika ;-( ;-( ;-( No i nie mam pojęcia co to może być. przed kilkoma dniami została zgubiona zakrętka od pojemniczka od wspomagania...ale czy to może mieć przełożenie na zwiększone drgania i hałas silnkaa ?? :kaput:

help :) :) :)
14416 15

[MK3] podwyższone spalanie


Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum, lecz przed zalozeniem konta przeczytalem mase postow, tematow i widze ze wszedzie nie ma jednoznacznych odpowiedzi...wiec przedstawie moj problem i moze ktos doswiadczony, lub ktos kto juz mial podobny problem odpowie na moj temat :) :-P

No wiec, mam taki problem ze moja fiescinka troche duzo pali i tak jak by nie miala cos swojej mocy, obecnie spala mi ok 7,5-8,5 litra benzynki, gdy ja kupilem, (2 lata temu) spalala mi ok 6-6,5 litra. Ostatnio wymienilem czujnik temperatury cieczy i termostat i przy okazji plyn chlodniczy na nowy, mialem tez regulowane zawory u dobrego mechanika, zrobil mi tez analize spalin i powiedzial ze wszystko jest ok, ktos moze napisac co by sprawdzic?jakie sa przyczyny tego wyzszego spalania i tego malego nie doboru mocy? silnik chodzi rozwno i jest to jednopunktowy wtrysk 1.1 50km

:: proszę dokładniej ...
14407 27

[MK3] Wyciek płynu chłodniczego


Witam,
dzisiaj dolewając płyn do spryskiwaczy zauważyłam że zbiornik na płyn chłodniczy jest pusty!
Bardzo mnie to zdziwiło, przed zimą wymieniałam termostat i czujnik temperatury oraz cały płyn w chłodnicy i przewodach.
Wszystko do tej pory było ok, płyn nieco "opadł" było lekko ponad max później spadło pomiędzy max-min, a dziś patrzę i praktycznie suchar w zbiorniku.

Sprawdziłam z grubsza - bo przy tej temp. to ciężko - zaciski ok, zbiornik nigdzie chyba nie jest pęknięty z tego co go oglądałam, płyn był w przewodzie i w chłodnicy bo jak odkręciłam ten zaworek to płyn poleciał.

Dolałam płynu chłodniczego - nie "zessało" go do przewodów ani do chłodnicy tak jak wlałam tak zostało.

Obserwowałam na odpalonym silniku, nigdzie nie kapie nie cieknie... co mogło być przyczyną wycieku? coś oprócz uszkodzenia? przecież to obieg zamknięty to powinno być ok ...
14044 14

[MK3] Mikser do 1.1 - rodzaj


Witam!
jutro jestem umówiony na założenie LPG do fieściny
gość dzwonił że nie udało mu sie na jutro dowieźć miksera dopiero na piątek.
ja mam jakąś używke, jak możecie napiszcie czy będzie pasować
MK3 1.1 jednopunkt 1993r
foto poniżej

13960 20

[MK3] Pali świece zapłonowe


Witam-mam od miesiąca Fiestę Mk3 89r. 1.1 gaźnik.Po zakupie silnik dostał wszystko nowe-płyny,filtry,przewody,świece(komplet NGK) itp.-no i się zaczęło-po dwóch dniach przestał palic na 3 gar,założyłem następną nową świecę i po trzech dniach znów nie pali na 3 gar,tym razem założyłem jakąś starą świecę,pojeździłem ponad tydzień i dziś nie pali na 2 i 4 gar naraz,to założyłem jakieś stare świece i na razie ok.Po prostu za którymś razem po odpaleniu nie pali na wszystkie gary.Gdzie szukac przyczyny??
13711 14

[MK3] 1.3i traci moc na ciepłym silniku


witam!
dawno mnie tu nie było, ale fiestke mam dalej no i ostatno pojawił się dość dziwny problem.

mianowice zaraz po odpaleniu, kiedy silnik jest zimny auto śmiga jak zawsze - zero problemów.

natomiast po nagrzaniu i wyjechaniu za miasto (tj. przy większym obciążeniu zwłaszcza na 4,5 biegu) silnik traci moc i cały wpada w dziwne wibracje (aż drży kierownica), jak by nie spalał dobrze mieszanki. z wydechu dźwięk nawet przy stałych obrotach silnika jest taki jakby falowy. przy 70-80km/h na 4 biegu, wciśnięcie pedału gazu praktycznie nie daje żadnego efektu, silnik buczy ale nie chce się wkręcać na obroty. co jest najdziwniejsze występuje to dość losowo, czasem jest wszystko ok a jak zaczyna sie jakaś górka to dzieje sie to co wyżej i potem tak już zostaje.

teraz to co ostatnio robiłem przy aucie, i nie przyniosło poprawy:[br ...
13252 15

[MK3] Czujnik ciśnienia oleju


Witam!!

Od paru dni mam problem, otóż gdy mam auto na zapłonie nie świeci się lampka ciśnienia oleju(w innych sytuacjach oczywiście tez się nie świeci). Myślałem na początku że może żarówka podświetlenia kontrolki, ale jest ona sprawna. Więc problem pewnie tkwi w czujniku(?) lub gdzieś coś nie styka.
Moje pytanie, gdzie owy czujnik się znajduje i czy macie jakieś w którym miejscu szukać przyczyny jeśli okaże się że to nie czujnik.
Fiesta mk3 1.1 55km.

Pozdrawiam
12526 8

[MK3] REGULACJA SILNICZKA KROKOWEGO


czy jest taka opcja,regulacji silniczka krokowego.tak slyszalem ,czekam na opinie
12328 8

[MK3] Czujnik położenia przepustnicy


Witam

Mam problem z czujnikiem położenia przepustnicy. Odkręciłem go zmierzyłem opór i wyszło mi 10,20 - 1,50 kohm. W miare przesuwania dźwigienki opór rośnie. komputer pokazuje mi błędy 15, 25. Co mam zrobić ?? pomóżcie
11890 9

[MK3] Odma w 1.3


Witam,

uświadomcie mnie proszę czy silnik 1.3i z fiesty mk3 94' posiada odmę, jeśli tak to w jakim miejscu się ona znajduje.( mile widziane foto)

Jeśli nie ma owej odmy to w jaki sposób jest odpowietrzana komora silnika?

Drugie pytanie. Załóżmy, ze silnik już podlega III grupie inwalidzkiej czyt. zużyte pierścienie tłokowe i dmucha z bagnetu, to jeśli wymienię uszczelniacz wału korbowego, który też już się zużył i popuszcza to po wymianie nowy uszczelniacz może ulec szybkiemu uszkodzeniu na skutek podwyższonego ciśnienia w skrzyni korbowej ??


Za wszelkie informacje z góry dzięki!
11881 11

[MK3] Odpalanie Fiesty - czy to normalne ?


Witam,
czy to normalne że Fiesta 95 rok 1,1 i , odpala tak jakby miała słaby akumulator?-czy to taka uroda tego auta,-te typy tak mają? mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi - że nie ma cyk i już ,tylko 3 sekundy kręcenia noi odpala ale ze złudzeniem jakby aku słabł...
czy może to normalne u "kosiarki" jak to niektórzy pieszczotliwie nazywają :)
11563 11

[MK3] Muli i dymi na czarno - 1.1i


Witam
Posiadam fiestę mk3 1.1 benzyna 1994r. Od samego początku kiedy ją zakupiłem coś nie pasowało mi jak pracuje silnik. Auto po gwałtownym wciśnięciu gazu zamuli się i potem dopiero wchodzi na obroty, silnik pracuje nierówno czasami strzela i z tłumika wydostają się naprawdę ogromne ilości czarnego dymu i jakaś czarna wydzielina wydostaje się z wydechu, tworząc dość dużą plamę na ziemi. Jeśli chcę ruszyć gwałtownie wciskając gaz np. chcę gwałtownie ruszyć ze świateł, to wtedy auto się zamula i prawie nie jedzie, dopiero po chwili się bujnie. Byłem u elektryka stwierdził usterkę sondy lambda, zakupiłem nową sondę i jest to samo. Wymieniłem wtrysk, silnik krokowy i potencjometr przepustnicy niestety nic to nie dało. Zakupiłem nowe przewody świece, filtr paliwa, filtr powietrza, podmieniłem komputer i dalej to samo. Odkręciłem tłumik żeby sprawdzić czy katalizator nie jest zapchany okazało się, że katalizator jest pusty, a układ wydechowy drożny. Nie mam ...
11425 14

[MK3] Problem po regulacji zaworów


Witam,
Została niedawno zrobiona regulacja, przejechałem jakieś 500km i zauważyłem że pojawił się charakterystyczne stukot, taki metaliczny dzwięk. Powiedzcie koledzy czy to normalne czy nie? Co prawda silnik chodzi o wiele lepiej niz poprzednio ale nie wiem czy mam się tym niepokoic. pozdro

[ Dodano: Czw Lis 11, 2010 17:35 ]
zapomnialem, silnik 1.1i 93 rok:)
11179 13

[MK3] Samochód się trzęsie pod obciążeniem.


Dziś pojechałem do Torunia. Samochód zachowywał się normalnie. Na miejscu zaparkowałem, i poszedłem na miasto. Po 4h przyszedłem i odpalam a on zaczął się trząść wydając dźwięk jak bym tłumika nie miał. W trakcie ruszania efekt się nasilił. Lecz po przejechaniu 3-4km trochę się uspokoiło. Trzęsie tylko na niskich obrotach i tylko pod obciążeniem. Jak wcisnę sprzęgło i dodam gazu wszystko ok. To samo jak mam na luzie wszystko ok. Jak ruszam i zmieniam biegi samochodem trzęsie do momentu osiągnięcia pewnych obrotów (nie mam obrotomierza) Jak jadę równomiernie to ok ale jak dodam gazu chcąc przyspieszyć zaczyna trzęsie delikatnie. Najgorzej jest przy ruszaniu. Po dojechaniu no mojej miejscowości trzęsienie zmalało. Trzęsie tylko delikatnie na 1,2,3,4 im wyższy bieg tym słabiej. Na 5 nie czuć tego prawie wcale tylko minimalnie.

Biegi wchodzą normalnie tak jak zawsze.

Pierwsze co to pomyślałem urwałem tłumik (to nie ...
11179 12

[MK3] Różnica między silnikiem 1.1 a 1.3


Witam mam takie pytanko bo od jakiegoś czasu przeglądam różne silniki i zastanawia mnie jedno czy są jakieś różnice w silniku 1.1 a 1.3 od fiesty czy te silniki mają jakieś charakterystyczne różnice bo tak prawdę mówiąc to silnik 1.1 można kupić jako 1.3 za wyższą cenę a potem ktoś ma problem bo jest o 10 KM słabszy.
11041 12

[MK3] Strasznie się zalewa - 1.1


Witam dziś rano fiesta normalnie odpaliła, lecz nie przełączała się na gaz, zawsze winien był przekaźnik od gazu więc go podmieniłem. Przekaźnik ten nie ma gniazda tylko osobne konektorki do podłączenia (myślę że nie pomyliłem miejsc). Problemem jest straszne zalewanie fiesty. Z rozrusznika nie odpala świece są mokre, aż sączy się z nich benzyna. Gdy próbowałem odpalić na holu, to aż benzyna ciurkiem wylewała się z rury filtra powietrza. Proszę o pomoc co może być nie tak ?
11020 15

[MK3] Traci moc, odgłosy w silniku


Witam wszystkich ponownie, mam problem z fiestą. jest to pierwszy problem odkąd ją kupiłem. otóż wczoraj jadąc ( jakieś 5-10 min) zaczęło mi trochę żabkować, tracić moc, na obciążonym (tj na biegu), a na luzie nieco przerywało jakby nie było paliwa. jako że miałem rezerwę to sru na stacje i zatankowałem. problemu więcej nie było do dzisiaj rano. odwiozłem mamę na dworzec ( jakieś 5 min jazdy). no i znowu to samo, spadek mocy, miałem problem z wzniesieniami. ktoś ma może jakikolwiek pomysł?
10948 14

[MK3] Problem z simmeringami


Witam chłopaki. jestem młodym kierowcą. i moje 1 autko to fiesta mk3 1.3 CLX 91 rok.
i nie dawno mam problem z simmeringiem. otóż to gdy jadę zaczyna mi pasek objeżdżać (chyba) i dziś sprawdziłem i mam tam pełno brudu i oleju i te koła pasowe też są mokre. i nie wiem co z tym zrobić czy da rade samemu wymienić ten simmering czy trzeba do mechanika jechać:(
10909 19

[MK3] Problem z odpaleniem na zimnym silniku


Witam, jestem nowym użytkownikiem, ale już prejżałem forum i nie znalazłem rozwiązania na problem, który dolega mojej Fieścinie, a więc:

Na zimnym silniku, przy odpaleniu auto dziwnie się zachowuje. Prawidłowo powinien wskoczyć na wysokie obroty i po kilku sekundach powinny spasć na niższe, a u mnie odrazu są niskie i po pewnym czasie wskakują na wysokie (po nagrzaniu). Przy dodadniu gazu, auto się dławi, przy przełaczeniu na gaz, wskakuje na dobre obroty.

Dodam, ze po odpaleniu przez świeci się lampka akumulatora (po dodaniu gazu gasnie, kiedy nabierze obrotów).

Silniczek krokowy wymieniany był ze 2 lata temu. Niestety po wymianie było to samo. Już nie mam pojecia co jest nie tak. Pozdrawiam

P.S. Fiesta jest z 92 r. silnik 1.1, Benzyna + LPG
10525 14

[MK3] Problem na lpg


Witam mam problem z moja fiesta założony jest gaz formy brc. Odpalam silnik na gazie i chodzi ładnie ale jak chce nim pojechać to na 1,2 się zbiera ale pojzniej zachowuje się tak jakby nie dostawał gazu dodam jeszcze ze kopci trochę jest to silnik 1.1 cl Pomocy :) :)
10498 11

[MK3] Wycieki oleju z tyłu silnika 1.1i


Witajcie,

Mam problem. Ostatnio zauważyłem zwiększone zużycie oleju, następnie odkryłem, że olej kapie mi na katalizator i powoduje efektowne dymienie po nagrzaniu silnika. Wyciek był z okolic filtra oleju. Wiec jako pierwszy do wymiany poszedł filtr. Myślałem, że może był felerny lub mechanik przy wymianie mi źle dokręcił. Filtr wymieniony a wyciek ledwo zmalał. Jest raczej pod ciśnieniem bo olej zamoczył wtyki cewki, które są powyżej filtra oleju. Jednak kilka cm wyżej jest już w miarę sucho także nie leje mi się to z dekla lub wyższego miejsca silnika itp. Z dekla poci mi się jedynie z przodu i to bardzo delikatnie (uszczelka wymieniana). Dodatkowo kapało na półoś, która rozchlapała to naokoło.

Dodam zdj. Są raczej kiepskie, ale wolałem pokazać cokolwiek niż tylko pisać. Wyciek raczej obfity nawet jak na starego 1.1i. Co to może być i ile mam szykować kasy. Są tam jakieś ...
10486 16

[MK3] Spalanie 1.3 automat


Witam
Moja fieścina 1.3 w automacie z najprostszą instalacją LPG w mieście pali 12,7 - 13l lpg /100km, a na trasie przy spokojniej jeździe 80-90km/h potrafi zejść do 7,8 - 8l/100km czy tak duży rozrzut jest normalny? Ma ktoś takie cudeńko do porównania? :-P
Po skopanej naprawie u mechanika zmuszona zostałam wstawić nowy silnik. Poprzedni (identyczny 1.3) palił w granicach 7,6 - 10,5l, osprzęt oczywiście został ten sam i wszystko niby jest wyregulowane.
10399 9


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.