Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » hamulec reczny
Tematy oznaczone jako hamulec reczny
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4] Hamulce tył


Witam
Mam prośbę poradzcie mi co mam zrobić wymieniłem tylne szczęki na nowe i hamulec nie działa jak powinien jest bardzo słaby (zarówno ręczny jak nożny), dodam że samoregulator wygląda wporządku bębny nie były przetaczane, brak mi pomysłów co to może być.
Pozdrawiam z góry dziękuję za pomoc.
29320 38

[MK4] Fiesta 1.25, naciąg linki ręcznego


Witam

Panowie może ktoś z was wie jak podkręcić linkę od hamulca ręcznego bo wcale mi nie łapie jest na to sposób bo płacić mechanikowi jakoś mi się nie widzi

Z góry dziękuję za porady
16303 5

[MK4] linka ręcznego -czy da się naciągnąć?


czy linkę która była już 2 razy naciągana da się jeszcze raz dobrze naciągnąć albo kupić nową. Sam nie umiem tego zrobić a jak płacić mechanikowi to już lepiej dopłacić do wymiany, dlatego się pytam żeby z góry wiedzieć

dzieki :bigok:
14530 17

[MK3] Świecąca się kontrolka od hamulca ręcznego


Witam.

Wczoraj wracając wieczorem z pracy, zapaliła mi się kontrolka od hamulca ręcznego. Miałem tak już kiedyś, więc pomyślałem, że muszę dolać płynu hamulcowego. Ku mojemu zdziwieniu, poziom płynu jest pomiędzy MIN a MAX, więc to nie to, a kontrolka nie chce zgasnąć. Bawiłem się ręcznym, myślałem, że to może on gdzieś tam nie zaskoczył, ale nic z tego. Może lampka się zapaliła przez słaby hamulec ręczny? Bo jest naprawdę słaby...
13750 10

[MK3] Ręczny zamarzł?


Witam wszystkich! mam problem z fieściną mianowicie odebrałem ją wczoraj od blacharza stała 2 tyg wymieniał wlew. Przyjechałem autkiem wczoraj wieczorem do domu było wszystko ok postawiłem pod domem i rano nie mogę ruszyć... trzyma ręczny najciekawsze jest to że go wcale nie zaciągałem! a najgorsze jest to że mieszkam w dolince i jaki kolwiek sposób ruszania i jazdy pod górkę do najbliższego mechanika jest po prostu niewykonalny. Muszę mieć auto na święta a jestem po prostu udupiony. Zaznaczam że jakie kolwiek sposoby z ogniskiem pod autem odpadają gdyż mam gaz z butlą pod autem ;) Co mam robić jak sobie z tym dać rady bez przygotowania mechanicznego, pod chmurką ze standartowym podnośnikiem. Może ktoś z Was jest z okolic Krakowa i mógłby pomóc? oczywiście nie za darmo ;) albo może jakieś sugestie? co i jak?
11458 22

[MK4] Za długie linki ręcznego


Cześć,
dzisiaj mechanik miał wymienić linki ręcznego w mojej fieście. Linki zamówiłem dużo wcześniej sądząc, że będzie dobra. Niestety okazało się, że są za długie o jakieś 10cm.
Czy w mk4 były różne długości linek?
6238 11

[MK3] Hamulec ręczny nie działa


Witam klubowiczów. Otóż mam problem od 3 dni posiadam forda fieste 1.1 z 94 r. i wczoraj przy podjeździe pod górkę próbowałem ręczny hamulec. Co najgorsze on wcale nie trzyma... Jestem laikiem to moje pierwsze autko więc nie wiem nawet za co się zabrać proszę o pomoc :)
5572 6

[MK3] Linka hamulca ręcznego - może komuś się przyda


Witam, z tego co widzę na necie to wiele osób ma problem z zapieczoną linką od hamulca ręcznego. Sama linka trochę kosztuje a i roboty przy tym jest nie mało.

Postanowiłem zrobić u siebie porządek z tym problemem. Wiem że linkę powinno się wymienić na nową gdy się zapiecze bo może się to powtórzyć itp. itd. ale wybrałem takie wyjście jakie przedstawiam poniżej.

Problem był taki – po zaciągnięciu ręcznego zblokowało się koło lewe, po przejechaniu paru kilometrów całe było gorące i zużycie paliwa konkretnie wzrosło.

Więc tak:
odkręciłem koło, ściągnąłem bęben, następnie odczepiłem linkę hamulca ręcznego od szczęki.

Kolejną czynnością było przeciągnięcie drucika pod sprężynką (jak na zdjęciu niżej) na lince hamulca ręcznego, ściśnięcie sprężynki i skręcenie drucika tak żeby sprężynka była cały czas ściśnięta i nie przeszkadzała (1).


[br ...
4693 0

[MK3] Regulacja hamulca ręcznego


Mam pytanie bo nie mogłem się doszukać tego na forum... Mianowicie w książce serwisowej jest napisane, że do regulacji ręcznego tył samochodu musi być podniesiony i "koła muszą swobodnie zwisać". A nie da się tego zrobić po prostu najeżdżając na kanał? Aha i jewszcze jedno bo tego w książce nie ma, gdzie dokładnie znajduje się pod samochodem ta regulacja?
4645 3

[MK4] Zamarzło czy nie ?


Witam, dziś wsiadajac do auta z rana zaciagam ręczny i dziwny objaw, dźwignia hamulca z początku pociąga się leciutko a przy końcu bardzo ciężko. Ruszam a koło prawe tył w miejscu.. po 2m puściło i wydawało sie, że wszystko ok ale to właśnie koło się bardzo grzeje. Jest ok -6 stopni, ręcznego nie zaciągałem na noc wiec czy przymarzło czy się coś urwało. Zdejmując mieszek śrubka naciągająca linke jest luźna. Nie mam dostępu do kanału żeby popatrzec co tam sie stało. Jak myślicie czy to mróz czy jakaś awaria mechaniczna
2563 1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.