Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » glosniki
Tematy oznaczone jako glosniki
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK7] Jakie głośniki / rozmiar ?


Witam,
skrzeczą mi głośniki i chciałbym je wymienić a nie wiem jakie mam kupić. Może ktoś wie jakie powinny być do Fiesty z 2010 roku. Ja po prostu się na tym nie znam :ups:
16723 13

[MK6] Czy radio podoła nowym głośnikom?


Dzień dobry,

Tak jak w temacie. Rok temu kupiłem nowe radio, jest to Pioneer MVH-390BT, jego specyfikacja to:

Maximum power output:
50 W × 4 ch/4 Ω (for no subwoofer),
50 W × 2 ch/4 Ω + 70 W × 1 ch/2 Ω (for subwoofer),
Continuous power output:22 W × 4 (50 Hz to 15 000 Hz, 5 % THD, 4 Ω load, both channels driven),
SpecificationsLoad impedance: 4 Ω (4 Ω to 8 Ω allowable),
Preout maximum output level: 2.0 V,

Aktualnie są podpięte głośniki fabryczne, cztery sztuki. Chcę je zmienić i mam na oku JBL GT7-86, o specyfikacji:

Power handling, continuous average: 60W
Sensitivity 93dB
Power Handling (Peak)180W
Frequency Response 45Hz – 20kHz
Nominal Impedance 4 ohms

Czy radio uciągnie takie połączenie? ...
15067 19

[Inny] Podłączenie glośnikow kolejność




Uploaded with ImageShack.us


Pytanie odnośnie tego, czy jeśli podłącze głośnik tak jak na górnym rysunku, to czy jeśli podłącze inaczej np. tak jak na tym dolnym to będzie różnica?
Słyszałem opowieści ze kolejność podłączenia jest ważne inni zaś mówią ze różnicy nie ma.
10951 24

[MK6] Radio/wzmak, głośniki + wyciszenie


Hej!
Strasznie mnie korci, żeby wpakować do mojej Fiesty MK6 (przed liftem) radio. Zastanawiałem się głównie nad oryginalnym, bo nieoryginalne prezentują się, lekko mówiąc beznadziejnie. Przy wstawianiu oryginalnego radia (CD4500) pojawiają się jednak dwa problemy:
1. Musiałbym wymienić panel radia, bo ten który mam, nie jest przystosowany do oryginalnego radia.
2. Szukałem na internecie, czy jest możliwość dorobienia AUX i... znalazłem sprzeczne informacje. Większość pisze, że się nie da, gdzieś na jakimś angielskim forum, koleś to zrobił, ponoć działa. Ktoś sprawdzał/orientuje się w temacie?

W związku z problemem nr 2, zastanawiam się jeszcze nad opcją założenia samego wzmacniacza + głośników. Zakładam, że muzyki słuchać będę głównie z AUX, aczkolwiek fajnie by było móc załączyć radio albo wrzucić sobie jakąś płytę do radyjka.

Kolejną sprawą są głośniki - czytałem, że trzeba kupić 5x7 lub 165 + dystanse. Jestem zupełnie zielony w ...
4045 4

[MK6] Wymiana głośników 2500


Posiadam w swojej fieście mk6 (przed liftem) radio typu 2500 (te z kaseciakiem). Posiadam oryginalne głośniki i chciałbym się dowiedzieć czy ich wymiana ma jakiś sens? Czy da to jakiś sensowny efekt? Może ktoś już wymieniał i się podzieli opinią? Ewentualnie jakie głośniki polecacie?
2911 3


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.