Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » gasniecie
Tematy oznaczone jako gasniecie
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4] 1.3 endura-e: gaśnie po odpaleniu


witam ponownie, mój problem jest następujący:
moja mk4 1.3 endura-e zawsze po odpaleniu wchodziła przez chwilę na wyższe obroty, włączało się wspomaganie hamowania (pedał hamulca przestawał stawiać opór) itp po czym obroty wracały do normalnych. ostatnio niestety po chłodniejszych nocach auto ma kaprysy: po odpaleniu znów wchodzi na wyższe obroty, ale za chwilę one spadają i auto gaśnie (nie włącza się też np wspomaganie hamowania), po czym świeci się tylko kontrolka akumulatora. czasem ponowne odpalenie jest już normalne i silnik pracuje, czasem jednak w identyczny sposób ponownie gaśnie. dodam że sam moment uruchamiania silnika jest prawidłowy, akumulator czy rozrusznik można nie sprawiają żadnych problemów i silnik odpala się bez problemu.

czy spotkał się już ktoś z taką sytuacją albo wie co to może być?
58573 36

[MK4] Gasnie po wciśnięciu sprzęgła


Proszę o pomoc w ustaleniu co może być przyczyną.

Sytuacja:
jadę poza miastem 80, wciskam sprzęgło i po ok 2 sek silnik gaśnie ale tylko przy rozgrzanym silniku, czasami zdarza się to przy mniejszych prędkościach.

Było zrobione: wymiana filtru powietrza i paliwa, czyszczenie silniczka krokowego, regulacja zaworów, wspawane elastyczne połączenie wydechu. Jest lekko uszkodzona obudowa filtru powietrza ale po jej sklejeniu problem jest bez zmian. Po tych operacjach nic się nie zmieniało. Tylko po regulacji zaworów i wspawaniu elastycznego połączenia wydechu (co było robione za jednym zamachem) przez chwilę nie gasł.

Z góry dziekuję za odpowiedź, jeśli jest gdzieś rozwiązanie tego problemu na forum to proszę o linka, bo nie znalazłem.
41803 56

[MK3] Po ruszeniu gaśnie, problem z odpaleniem


Witam.
Nie odpala akumulator kręci.
Fiesta 1.1 na wtrysku. Paliwo dochodzi do wtrysku, iskra na wszystkich świecach jest a autko nie pali.
Co to może być uszkodzone?
Normalnie stanąłem na parkingu a na drugi dzień odpaliłem było zimno -16 stopni ruszyłem i może metr i zgasła. Nie wiem czy miała zgasnąć czy dodałem za mało gazu.
Proszę o pomoc co mogę jeszcze posprawdzać?

Dziekuję.
40057 109

Gaśnie przy ruszaniu


Na poczatek napisze do wyjaśnienia, że szukałem znalazłem pare żeczy które moge zrobić, ale większośc żeczy dotyczy silników z wtryskiem a ja mam gaźnik.


A więc:
Chodzi mi o to, że jak chce szybciej ruszyć ze świateł, albo normalnie bez wycia silnika z małych obrotów to noramlnie jak by gasł, albo się dławił musze wcisnąć sprzęgło i dodać gazu żeby pojechał.

Rano zpaleniem nie mam problemów silnik dogrzewa się Ok ( tak myśle ) bo po przejechaniu 1,5 do 2 km leci ciepłe powietrze z nagrzewnicy. Nawet jesli troche pojeżdże po mieście to ten objaw dławienia, gaśnięcis ustępuje w pewnym stopniu nie wiem co już zrobić.
Rozmawiałem z jednym mechaniorem to po wstępnych oględzinach powiedział, że silnik poprostu się dławi, bo ma za dużą dawkę paliwa a za mało powietrza.?????

Co robiłem to :
1. ...
31621 32

[MK4] Zgasła na środku drogi podczas jazdy.


Witam.
Pewnie jest mnóstwo tematów, w których znalazłbym coś na temat mojego problemu ale zależy mi na czasie bo diagnostą i elektrykiem nie jestem.
Opisze moją przypadłość.
Z rana wsiadam, zapalam samochód. Zapalał ociężale ale dał radę. Lampka akumulatora nie zgasła. Nie działało ogrzewanie przedniej szyby (czy coś jeszcze tego nie wiem, nie zdazylem sprawdzic. Tylna np. dzialala).
Nastepnie zaparkowalem samochod po przejechaniu 1km. Stal caly dzien. Wieczorem zapalam. Zapalil ociezale. Znow nie zgasla ikonka akumulatora. Przejechalem 500m i fiesta zgasla. Podczas proby zapalenia kontrolki migotaly i slychac bylo z okolic silnika taki szybkie tikanie (tik tik tik tik tik) w rytm swiatelek kontrolnych przez pare sekund.
Samochod wziety na hol. Podczas proby zapalenie na holu zapalil ale nie sluchal polecen na pedal gazu. Silnik chodzil nie rownomiernie. Nie dzialal np wskaznik obrotow i nadal szyba. Na sniegu z rury pozostawala niespalona mieszanka paliwa ...
31060 69

[MK6] 1,4 16v odpala i odrazu gaśnie


Witam

Mam taki problem ze swoją fiestą, jak jest ciepło to wszystko ładnie odpala, ale jak temperatura spadnie do około 0 stopni to odpala i gasnie tak ze dwa razy potem trzeba chwile pokręcić i odpali, jak dodam odrazu lekko gazu to działa dobrze. Nie zwieksza obrotów na zimnym silniku, czujnik już wymieniłem, świecei kable też, cewkę dwa miesiące temu bo padła. Jak podłączę pod kompa to nie ma żadnych błędów.

Jest jeszcze taka sytuacja że jak uderze w gaz to słychać takie zasyczenie powietrza dość głośne. Czy ma to jakiś związek z tym?

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów.

A przy okazji to jeszcze zegarek jak ustawie to po czasie mi się spóznia i tak coraz bardziej i bardziej.
26107 32

[MK4] Gaśnie przy hamowaniu na luzie


Problem jest następujący. Po wymianie sprzęgła i przednich sprężyn, mój courier gaśnie, jak wrzucam luz z 5tki, lub 4ki. Na niższych biegach tego nie ma. Nie za każdym razem, ale średnio co 2gi - 3ci raz. Wygląda to tak: jadę na 4rce, wbijam luz, po sekundzie zapalają się czerwone diody. Wrzucenie biegu i auto jedzie dalej. Dodam, że byłem na diagnozie silnika 3 dni temu. (wtedy jeszcze nie wiedziałem o tym problemie). Wszystko w normie, brak błędów.
Instalacji nie posiadam.
Czy nieszczelny wydech może mieć na to wpływ?
25948 35

[MK3] 1.3i dławi się na zimnym silniku w ujemnych temperatur


Jak w temacie. Po rozgrzaniu auta/przejechaniu 2-3km nie ma problemu. Objawy zwiększają się wraz ze spadkiem temperatury. Auto potrafi zgasnąć. Ostatnio tankowałem 2 razy na stacji Auchan... Może mieć to związek z dławieniem???
24241 17

[MK6] 1.4 TDCi - nie odpala i gaśnie na mrozie


witajcie,moja kochana fiesta odpala i nagle gasnie na mrozie,myślałam ze to filtr wymieniłam i dalej to samo,próba na popych okazała sie fiaskiem, co teraz? przy dodatnich było ok? czy mógł sie przestawic zaplon?>
23905 30

[MK3] Gaśnie przy hamowaniu i zwalnianiu


Witam.
Mam taki problem. Kiedy hamuję lub zwalniam samochód gaśnie i ciężko go zapalić tzn. rozrusznik kręci ale silnik nie może załapać. Dzieje się tak zarówno na benzynie jak i na gazie. Dodam jeszcze, że cały czas lekko świeci mi się kontrolka akumulatora(świeci się od 3 miesięcy). Proszę o pomoc
23653 26

[MK3] Ogromne spalanie, problemy z obrotami itd.


7:58 a ja od półtorej godziny zastanawiam się co Fiescie jest.
Silnik 1.1 gaźnikowy.
Sobota, godzina 11 tankuję samochód za 100 zł, po drodze do stacji paliw mając przygodę z całkowitym zgaśnięciem silnika, auto już nie odpaliło ( wiedziałem ze jest mało paliwa, więc przed wyjazdem z domu dolałem około 3,5 litra i miałem przejechać trasę o długości 12 kilometrów, Fiesta zdechła w połowie). Do tej pory przejechane na tych 100 zł czyli 17,5 litra 30 km +-5. Wskazówka od wskaźnika spadała nie miłosiernie. Dziś rano odpalam samochód chcąc odwieźć siostrę na stacje, auto odpala po dość długim kręceniu i przejeżdżam jakieś 1000 metrów, przy strasznym szarpaniu powyżej 40 km/h aż w końcu auto gaśnie i nie można go odpalić (tak się zdenerwowałem ze przepchałem auto do domu, dobrze z z górki było :P )

Dodam jeszcze że problem z dużym spalaniem i ...
22441 15

[MK3] Spadki mocy, przerywanie, gaśnięcie silnika


Nadal mam problemy ze swoja fiestą, motor 1.4 benzyna na wielopunkcie (EFI) 73KM. Silnik dziwnie się zachowuje:

- przy dojeżdżaniu do skrzyżowania/świateł silnik gaśnie czasami
- przy rozpędzaniu auta dosyć często brakuje mu mocy, czasami złapie cug dopiero przy jakiś obrotach
- na wolnych po kilkunastu sekundach zaczyna przerywać dziwnie chodzić jak by na jednym z cylindrów nie było iskry
- po zatrzymaniu samochodu obroty lubią stanąć na 2.5 tyś. i dopiero po chwili spadają albo jak wyżej przerywa

Już od dłuższego czasu nie mogę ogarnąć tego tematu. Kable i świece nowe, przepływomierz był czyszczony kilkakrotnie, sonda działa, katalizator wycięty (był czysty), silnik krokowy był już kilka razy wymieniany na nowe i używki i nadal jest to samo, filtry i płyny robione na bieżąco, rozrząd był robiony rok temu. Po każdej wymianie/naprawie i czyszczeniu komputer był resetowany, ale nadal jest to ...
21460 34

[MK6] Gaśnie nagle podczas jazdy.


Witam wszystkich użytkowników tego forum :)

Mam ogromny problem z moją Fiestą 1.4TDCi 2007 r., z którym nie poradzili sobie nawet w serwisie Forda w Olsztynie!
A mianowicie, autko gwałtownie gaśnie podczas jazdy. Gaśnięcie nie jest poprzedzone zapaleniem się którejkolwiek z kontrolek. Również komputer nie notuje żadnych błędów, co sprawdzali mi w serwisie Forda.
Nie zanotowałem żadnych sensownych przyczyn tego gaśnięcia - dzieje się tak zarówno na zimnym jak i na rozgrzanym silniku.
Czasami zgaśnie mi raz w drodze do pracy, tj. na odcinku 10 km, a czasem 5 razy i więcej... Raz mi zgasł podczas wyprzedzania autobusu...aż mi się gorąco zrobiło wtedy :placz:
Nie wiem co mam z tym defektem zrobić, skoro w serwisie nawet nie wiedzą i KAZALI MI ZABRAĆ AUTO, AŻ SIĘ MOCNIEJ ZEPSUJE! :głowąwmur:

Wymieniłem ostatnio filtr paliwa i filtr powietrza. Paliwo tankuję na ...
17191 14

[MK3] Na gazie silnik raz pracuje raz nie -brak logicznego z


Witam!
Instalacja Tomasetto.
Jakiś czas temu coś stało się z instalacją, auto jechało na gazie po kilku kilometrach od ruszenia (silnik musiał być bardzo rozgrzany) ale nawet później czasem dostawał "zmuły".
W serwisie wyczyścili parownik -podobno był strasznie zasyfiony poprzez badziewny gaz.
Kilkaset kilometrów wszystko chodziło idealnie.
Teraz mam tak, że czasem odpalam, przełączam na gaz i wszystko OK, innym razem przełączy się na gaz i jakby dopływ gazu był odcięty -silnik gaśnie, czasem pomaga kilkakrotne przełączenie benzyna-gaz, co wydaje mi się strasznie dziwne, czasem jest po prostu słabszy.
Wczoraj np. miałem do przejechania 150km, ze 100 normalnie, po czym nagle silnik zaczął chodzić nierówno (jakby nie na wszystkie cylindry) i gasnąc na gazie, przełączyłem na benzynę i co jakiś czas próbowałem na gazie jechać, czasem był strasznie słaby, czasem zupełnie gasł, po kilkunastu kilometrach znowu na gazie idealnie.

...
17056 22

[MK3] silnik krokowy -prośba o pomoc w naprawie


Witam

Otuż postępowałem tak jak w temacie FAQ -reanimacja silniczka krokowego, wiec rozkreciłem i te styki przeczyscilem ale nie mialem do czyszczenia stykow to przepsikałem tam WD-40 . Jednak martwi mnie jedno- na tym zdjęciu http://img142.imageshack.us/f/krok15re.jpg/ jest zaznaczona blaszka ze musi byc wygięta do góry a u mnie w silniczku nie ma tam zadnej blaszki. Ale poskręcałem i włożyłem i teraz tak jak auto stoi na zapalonym silniku to nie gazuje tak impulsywnie jak wczesniej (tzn. obroty nie skaczą już) tylko poprostu ustawi sie na wysokie obroty i juz tak zostanie tak około 1,5k obr. Jak myślicie co moge zrobic jeszcze?? Co moze byc nie tak. Aha i mam pytanie jak w CCP sprawdzić opor to miedzy jakimi kablami i czy na zapalonym aucie i czy mierzyc na tej wtyczce z CCP czy moze na wtyczce gdzie CCP sie podłącza. Z gory dzieki za odp
16300 34

[MK6] 1.4 TDCi - gaśnie w trakcie jazdy


WITAM.MAM PROBLEM MOJA FIESTA GAŚNIE PODCZAS JAZDY PRZY OK 60 KM/H,NIC NIE SZARPIE NIC NIE STUKA ....NA KOMPUTERZE ZERO BŁĘDÓW! NIE MA ZNACZENIA CZY AUTO JEST NA BIEGU CZY LUZIE.POOOOMOCY!
DODAM ŻE ŻADEN MECHANIK NIC NIE WIE:(
15100 12

[MK3] Gaśnie po odpaleniu


Witam.
Temat zapewne już wcześniej poruszany ale po przeglądnięciu działów Mechanika i Elektryka nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Auto raz na jakiś czas po odpaleniu gaśnie. Dokłanie wygląda to tak, że obroty spadają do zera i gaśnie i nie ma tu różnicy czy zimny czy ciepły. Mijają dwie godziny odpalam ponownie i jest dobrze ... chodzi na wolnych obrotach i nie gaśnie.

Byłem już z tym dwa razy u elektryka i za każdym razem mówił że to wina zawieszonych szczotek w alternatorze. Fakt że po jego naprawie Fiesta przez długi czas trzymała obroty prawidłowo i nie gasła.

Ostatnio miałem znowu problemy z alternatorem tylko tym razem przestał ładować i elektryk wymienił zestaw diód i szczotki. Dzień po naprawie znowy zaczął gasnąć, minęło parę godzin i zachowuje się normalnie. Do tego zauważyłem że po tej ostatniej naprawie dochodzą z alternatora jakieś dziwne ...
14257 17

[MK3] Nierówna praca silnika 1.8 16V RQC


Witam

Mam problem z nierówną pracą silnika na wolnych obrotach. Silnik drga, nawet potrafi zgasnąć. Ustarka występuje na zimnym jak i na gorącym silniku (na gorącym nie zgaśnie)Pali bez problemu, jeździ, przyśpiesza. Świece, kable, filtry itp nowiutkie.
Wymieniłem silnik krokowy na nowy oryginalny, wykluczyłem przepływomierz (podłożyłem taki sam na próbę).
Zostały tylko czujniki. Czujnik położenia przepustnicy ma wartości od 0.7 do 3.5 kilo oma, w książce wyczytałem że powinien mieć 0.3 do 1.5 kilo oma. Nowy ma też opór taki jak mój czyli to raczej wykluczam.
Pozostaje czujnik wałka rozrządu i wału korbowego.

P.S Czy może mieć to związek z usunietym systemem dopalania spalin ? Wywaliłem go jakiś czas temu po wymianie kolektora na rurowy.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
12127 5

[MK4] Słabnie, gaśnie podczas jazdy. - Odświeżenie tematu


Pierwsze się przywitam!

Mam problem z autkiem mojego taty. Sam nim nie jeżdżę i nie znam jego dolegliwości osobiście, a z opowiadania. Staram się mu pomóc. Szukałem trochę na forum, ale na coś takiego konkretnie nie wpadłem, a może po prostu nie potrafiłem odnaleźć.
Problem uwidacznia się tylko w czasie jazdy. Bez widocznej przyczyny nagle zaczyna słabnąć i zaczyna nim rzucać. Kilka razy nawet zgasł. Po odstaniu pali normalnie i chwilę jedzie bez problemu (ta chwila to od kilku kilometrów do kilku dni). Był już u mechanika i wymieniono świece, przewody wysokiego napięcia. Okazało się, że brał lewe powietrze - usterka wyeliminowana. Była również regulacja zaworów. Elektryk z kolei sprawdzał wszystko co możliwe i stwierdził, że jest jak w książce napisali. Problem nadal występuje tak jak i przed naprawami. Dla mnie to może być coś z pompą paliwa, lub filtrami, ale mechanik ponoć tak nie ...
11029 11

[MK3] Problemy z elektryką przy dużej wilgotności


mam problem z elektryka. rozladowuje mi aku obroty skacza na wskazniku po wlaczeniu jakiegos odbiornika z wiekszym poborem pradu np. swiatel drogowych albo nagrzewnicy w wiekszy poziom dmuchania. jak jest sucho to zadko mu sie tak dzieje jak mu sie u widzi a jak jest ciapa na drodze badz duzo wody to zaraz obortek wariuje i obroty po wlaczeniu swiatel drogowych na wskazniku skacza nawet do 3tys. na postoju i auto przygasa cale i silnik gasnie. gdzie szukac przyczyna bo juz sam nie wiem :(
10993 19

[MK3] Brak ładowania? Może coś innego?


Witam serdecznie. mam problem z Moja fiestką. Sparawa wyglada nastepujaco. Autko normalnie odpalało, prad byl w normie. Nagle wczoraj zaczął mi przerywac w czasie jazdy i zgasl, pomyslalem ze to moze paliwo ale mialem jeszcze całą rezerwę, dotankowalem i jest to samo. Okazalo sie ze aku jest puste, naładowalem prostownikiem tak zeby tylko dojechac do domu (ładowalem 30min) i pojechalem tylko 1KM. Znów zgasł. Podkreslę ze jak daje sie gazu to swiatła mocniej nie swięcą a powinny z tego co mi wiadomo:( kontrolka ładowania sie nie swieci to tak jakby ładowanie było. A w praktyce wychodzi ze tak jak by go nie bylo:( Niewiem juz gdzie tu szukac przyczyny. Bardzo rpsze opomoc.
10609 8

[MK6] Na mrozie gaśnie po pierwszym odpaleniu


Witam!
Czy to normalne, że czasami autko na zimnym silniku w niskiej temperaturze (mamy teraz na Śląsku ok -12) po pierwszym odpaleniu gaśnie ? W sensie silnik się zapali na 2-3 sekundy , obroty spadają coraz niżej i gasnie. Wcześniej przy niskich termepaturach obroty także spadały do ok 400-500, ale komputer po chwili je podnosił na jakieś 1500 i zaczynał normalnie działać. Teraz od dwóch dni po prostu gaśnie. Za drugim razem odpaleniem wszystko jest już ok. Tak jakby komputer źle dobierał mieszankę na początku (olej gęsty, większe opory etc). Dziwi mnie tylko to, że wcześniej nie gasł - jakaś felerna benzyna ?
Przy okazji zapytam o jeszcze jedną sprawę - od pewnego czasu pojawiło mi się jakieś dziwne drganie - odgłos dochodzi od strony komory silnika- na niskich obrotach przy przyspieszaniu coś drga - jakby luźna osłona czegoś czy coś. Ogólnie jest to denerwujące, dzieje się ...
10450 16

[MK6] problem z obrotami przy wysprzęglaniu


Witam, postaram się krótko opisać problem, który pojawił się po wymianie rozrządu, filtrów i oleju, świec i kabli, chociaż same te naprawy nie muszą mieć związku. Przy rozgrzanym silniku (mniej więcej po przejechaniu 10km) przy naciskaniu sprzęgła obroty spadają do około 500 obr/min i później podnoszą się do ok. 800 obr/min. Zdaża się jednak, że silnik zgaśnie. Dodatkowo hamowanie potęguje efekt. Po wyczyszczeniu przepustnicy problem pozostał. Mechanik sugeruje, że konieczna jest wymiana całej przepustnicy i nie ma możliwości naprawy np. samego CPP. Zastanawiam się czy cała usterka go nie przerasta. Prosiłbym o jakieś sugestie...
Dodam tylko silnik 1.25 benzyna przebieg 100k
pozdrawiam
10429 12

[MK3] Gaśnie podczas jazdy


Witam,
Mam wielki problem. Samochód gaśnie przy włączeniu 3 biegu. Otóż przychodze rano, odpalam bez problemu, ruszam 1 bieg, 2, 3 i wtedy zaczyna szarpac jakby sie dusic i gasnie. Kiedy chce go odpalic ponownie jakby załapie pojawia się odczucie jakby jeden gar nie chodzil. Świece nowe, przewody nowe, problem był przed wymianom i po jest tak samo. Kiedy się rozgrzeje jest ok. Jeśli ktoś z was miał podobny problem to poradzcie co robic bo na drugi raz to mnie zlinczują na skrzyżowaniu:)
9895 14

[Inny] Gaśnie na wolnych obrotach, szarpie


Witam. Problem z autem mojego szwagra. Jest to Audi B3 80 na gaźniku + LPG

Problem jest jak w temacie i dotyczy zarówno PB jak i gazu. Szarpie na wolnych obrotach podczas jazdy (do 2000 obrotów) powyżej 2000 obrotów przestaje szarpać. Jęśli puści gaz to obroty schodzą i gaśnie. Odpala bez problemu. Nie ważne czy na ciepłym czy zimnym silniku.

Wymieniane były kable, świece, uszczelka pod głowicą , wymieniana była uszczelka pod gaźnikiem.

Naprowadźcie mnie gdzie szukać przyczyn. Na forum Audi nie piszę bo tam cokolwiek ciężko mi znaleźć.
9679 9

[Inny] Astra 1.6 ciepła nie odpala


Ojciec ma Astre 1.6 8v + Gaz. Pisze tutaj gdyż problem pojawia sie tez na benzynie.
Gdy auto jest zimne odpala jeździ normalnie. Po przejechaniu ok 7km gaśnie i za nic nie idzie go odpalić. Trzeba poczekać +/- 1h aż ostygnie i wszystko dziala do póki znów sie nie zagrzeje..


:: stosuj tagi ::
9613 11

[MK3] RS1800, a kolektor ssący i osprzęt z Mondeo 2.0


Witam ponownie :ok:

Jak wiecie scooooter, posiada Fiestę RS1800, przeprowadził modyfikacje w postaci założenia plastikowego kolektora z mondeo wraz z osprzętem od zdaje się kolegi Marka z Gliwic.

Przy sprawdzaniu błędów na diodę, wyszło że wszystkie wsadzone elementy gryzą się z kompem tj. CPP, krokowiec i coś tam jeszcze...

Czy czasem nie jest tak, że potrzebny jest do tego wszystkiego komputer z mondeo?

Obecnie auto zgasło podczas jazdy i już nie chce zapalić ;-(

Prosiłbym osoby posiadające taką kombinację o zabranie głosu.

Pozdrawiam :-)
9202 14

[MK3] Gaśnie na zakręcie


Witam. Mam taki problem, moja Fiesta posiada LPG nie wiem czy to coś związane z tym czy z mechaniką. Gdy zbliżam się do zakrętu puszczam gaz wciskam sprzęgło delikatnie hamując i wrzucam na 2 bieg, gdy wchodzę w zakręt to gaśnie mi samochód. Co to może być?
8905 8

[MK1] Stara instalacja LOVTEC


Jak się reguluje taki zabytek, pojawił się problem z gaśnięciem auta na wolnych,,, byłem u kilku "specjalistów" ale jeden mi przyszedł do auta z jakimś testerem, pytam gdzie chce to wpiąć, bo to stara instalacja i nie ma wejścia na komputer,,, to poszedł i przyniósł urządzono które chciał podpiąć pod komputer w aucie,,, :9: jak powiedziałem że tez nie ma gniazdka to stwierdził że jak tak to nic nie poradzi,,, W innym serwisach powiedzieli w prost że albo nie znają się na takich starych instalacjach albo że nie mają odpowiednich przyrządów do regulacji,,,
8305 6

[MK3] Szarpie, słabnie, gaśnie gdy zimno


Witam. Corocznie zimą mam ten sam problem z benzyna. Rano odpalam bez wiekszych problemow. Gdy jest ponizej 0 na dworzu jade jakies 2km na benzynie po czym przelaczam na lpg. O ile na lpg pracuje ok to na benzynie jest zgroza. Poki mykam 30km/h po osiedlu daje rade. Jednak gdy przyspieszam powyzej 40km/h zwlaszcza pod lekkie wzniesienie zaczyna sie zgon. Autem trzesie, slabnie w ostatecznosci gasnie. Ratunkiem jest redukcja do dwojki i jazda 20km/h z tlumem wscieklych kierowcow z tylu. Choc i to niezawsze sie udaje. Drugim rozwiazaniem jest szybkie przelaczenie na gaz. Jednak martwi mnie to dosc. Mechanik po wymianie filtra paliwa oraz kablow zaplonowych i regulacji luzu zaworow rozlozyl bezradnie ręce. Stwierdzil, ze być moze to pompa paliwowa lub czujnik temperatury silnika. Albo wina instalacji gazowej. Regularnie ja reguluje, wymienilem reduktor gazu niedawno wiec to chyba nie to. Problem dotyczy tylko benzyny i tylko zimą. I jeszcze jedno ...
8278 10

[inny] Gaśnie na zakrecie


Potrzebuje pomocy.
KIA rodziców cierpi od jakiegoś czasu na to, że przy skręcie w lewo po prostu gaśnie (jedziesz jedziesz nagle łup i zostajesz bez wspomagania i z przerażona miną)

Nie wiem co to za instalacja nawet nie wiem czy da się ja wyregulować samemu . Jest jeszcze problem bo od czasu kiedy został zamontowany w niej LPG to świeci się kontrolka od lambdy wcześniej znikała a teraz po prostu się pali i nikt nie zwraca na ja uwagi .. spalanie w normie moc tez .


W swojej fiescinie regulowałem sam gaz i jestem raczej zadowolony. Dorzucam fotki patrzcie i wnioskujcie co może jej dolegać.


http://img709.imageshack.us/img709/7931/kia11.jpg
http://img31.imageshack.us/img31/1231/kia12.jpg
http://img696.imageshack.us/img696/8068/kia13.jpg
http://img130.imageshack.us/img130/7185/kia14.jpg
8113 5

[MK6] Gaśnie po odpaleniu - 1.4 TDCi


Witam.Samochód po stłuczce i lakierowaniu.W ciągu tygodnia normalnie odpalał i przejeżdżał z miejsca na miejsce.Dzisiaj skończyłem i chciałem spróbować jak się sprawuje na mieście.Kilka rund i wszystko w porządku(przyśpieszenie itd).Zrobiłem wg licznika 8km i nagle pod górkę stracił moc.Zgasiłem i odpaliłem.Gaz i do1500obrotów i gaśnie.Później do 1000obrotow i gaśnie.Teraz już tylko odpala na sekundę i gaśnie.Zero dymienia.Nie świeci się check.Paliwo jest .Podpompowane pompką kilka razy.Może ktoś wie co to może być.Pewnie bez kompa nie da rady? [ Dodano: Czw Mar 24, 2011 13:16 ] Ot i rano niespodzianka. :bezradny: Samochód chodzi jak burza. :jupi: Pali bez problemu.Zrobilem z 15km i nic się nie dzieje.Na razie....Oby długo.
7843 4

[MK4] KME Bingo strzał i po odpaleniu nie ma mocy i gaśnie


Witam, dzisiaj miałem taką nieprzyjemną sytuację... Jechałem spokojnym tempem na gazie i po przepuszczeniu Pani na pasach przy dodaniu gazu autko sobie strzeliło wyjątkowo mocno (wydawało mi się, że w komorze silnika) i od razu straciło moc, przejechałem 5m i poczułem dziwny zapach (jakby spalenizna, nie był to na pewno zapach gazu) więc zjechałem na bok. Auto zaraz zgasło i problem jest taki, że gdy odpalam na benzynie samochód ledwo chodzi, bardzo ociężale, po dodaniu gazu zaraz gaśnie i delikatnie czuć ten smród, nie wchodzi na obroty więc nie mam jak przełączyć na gaz. Wiecie co się mogło stać? Nie wiem nawet czy udać się do mechanika czy gazownika... Z pierwszym rozmawiałem ale jak usłyszał, że autko na gazie to nie ma czasu i się nie zna...
7711 6

[MK3] 1.6i 8v na zimnym silniku gaśnie


Mam mały problemik silniczek mi gaśnie gdy jest zimny, tzn nie mam ssania ale to od zawsze od kiedy zamontowałem silnik ;/ może wiecie gdzie jest jakiś sprzęt odpowiadający za automatyczne ssanie?? i co ewentualnie można by było sprawdzić notw
7645 8

[MK3] gasnie na zimnym silniku


Witam mam problem z moja fiesta,jest klopot bo jak na zimnym silniku pochodzi 2-3 minut a potem spadnie z obrotow i zgasnie to sie powtarza do puki silnik sie nie nagrzeje,a jak sie nagrzeje to problem znika na biegu jalowym i byle ktory bieg wzuce to nie robi roznicy i tak zgasnie a pozatym trzesie sie cala buda na zimnym silniku.dzieki z gory za jakies sugestije.Pomozcie
7219 6

[MK3] Brak wolnych obrotów


Witam,

a więc tak, odpala fajnie, jednak gdy spuszcze ssanie i nie bede manipulował gazem to schodzi z obrotów i gasnie :he: Gaźnik wyczyszczony calutki, filtr pow. nowy. W czym może byc problem ? Z prawej strony gaźnika patrząc na silnik z przodu jest jakiś elektrozawór, czy on może byc odpowiedzialny za utrzymywanie wolnych obrotów przez silnik ? Wydaje mi sie że jest on nie sprawny ponieważ w maluchu jest podobny i tam po podłączeniu akumulatora wydaje takie charakterystyczne cyknięcie a tu jest cisza :he: Gdzie to można ewentualnie dostac w Gliwicach ? Pytałem w Imotex'ie, na szrocie na Toszeckiej ale nie mają. Może ma ktoś na zbyciu? Najchętniej cały gaźnik tanio :P

Pozdrawiam.
6949 7

[MK3] Kontrolka akumulatora, spadają obroty, gaśnie


Witam, mam problem z fiesta 1.1 z 90r. Od jakiegoś czasu po odpaleniu silnika kontrolka akumulatora pali się jeszcze ok 3do 5 s później sama gaśnie, ale obroty strasznie spadają i wtedy ponownie kontrolka się zapala - czasami samochód gaśnie - tak samo jest, gdy dojeżdżam do skrzyżowania. Świece wymieniłem tydzień temu akumulator doładowany na prostowniku, gdyż tydzień temu nie moglem go odpalić rozrusznik kręcił, kręcił ale po dłuższym czasie akumulator sie rozładował - po naładowaniu i wymianie świec po 10-tym razie odpalił - teraz odpala za 1 razem. Ale spadające obroty powodują ze samochód bez dodania gazu gaśnie - Co to może być ? I na jakie koszty mogę się szykować proszę o pomoc !
6760 5

[MK4] Gaśnie po przełączeniu na gaz


Tak jak w temacie; Jadę samochodem, sterownik przełącza z benzyny na gaz, zapala się zielona lampka (od gazu) i samochód gaśnie tak jakby nie było gazu a jest pełny zbiornik. Co to może być?
6685 4

[MK3] Problem z silnikiem - drgania, brak mocy, gaśnie


Witam,

Napisze wszystko od poczatku... kolega chcial zebym dal mu sie przejechac, dalem [chlop bez prawka] za pierwszym, drugim razem zgasl mu za trzecim odpalil i jechal przez ok 50 m choc mu szarpalo calym samochodem i wtedy silnik zgasl...
Myslalem ze jakims sposobem rozladowal sie aku choc mam praktycznie nowy wiec najpierw na popych sprobowalismy a pozniej podlaczylismy kable ale to nic nie dalo [ Po 5 min domyslilem sie ze na pewno to nei wina aku bo radio i swiatla dzialaly] Silnik krecil choc nie chcial zapalic wiec pomyslalem ze moze zapchal sie uklad paliwowy bo mialem malo paliwa wiec wzialem kanister i dolalem - znowu nic to nie dalo. Na nastepny dzien sprobowalem odpalic FoFi i odpalila ale na poczatku silnik wydawal dzwieki identyczne jak Cinquecento po chwili zaczal silnik buczec i drżalo calym samochodem. Samochod jezdzi ale silnik wydaje bardzo dziwne dzwieki ...
6541 7

[MK3] Gaśnie po odpaleniu silnika


Witam :) ,

Mam pewien problem z moja FoFi otoz jak jechalem do pracy braklo mi paliwa, na szczescie mialem 2L w kanistrze. Dolalem do baku po czym odpalilem silnik. Za pierwszym razem odpalil ale po chwili zgasl myslalem ze pompa nie zassala jeszcze paliwa. Odpalilem kolejny raz i ten sam problem- odpalal za 2-3 sek i samoczynnie gasł. Po kilku probowach juz nie odpalal tylko krecil silnik a zaplonu brak. Przeczyscilem swiece i nadal nic...

Jaki moze byc powod usterki?
Moze pompa zassala troche syfu z baku do przewodu paliwowego i po prostu sie zapchal?

Dodam ze na paragonie sprawdzilem czy nalalem do kanistra Pb95 (Shell) ;-|
6526 5

[MK3] Gaśnie, nie odpala


Witam, silnik zetec 1.8. Pojawił się problem, mianowicie kilka dni temu postanowiłem zmniejszyć przerwe na moich świecach NGk V-Line 25, ori to 1,3 mm, zmniejszyłem do 1,05mm, odkręciłem i preparatem do styków wyczyściłem styki cewki( płyn odparował w 10 minut). poskładałem i po dwóch dniach zauważyłem problem. Jadąc ok 2 tys obrotów, po wciśnieciu gazu do dechy silnik skacze, nie przyśpiesza płynnie do 4 tys obr. Powyżej ciągnie należycie.

Dziś zupełnie kaput, nie da się odpalić bez gazu i bez gazu od razu gaśnie. Podmieniłem cewkę na inną( 100% sprawna), zero polepszenia. Podmieniłem świeczki na takie same z innego auta( niewiadomo czy sprawne), brak polepszenia. wróciłem do standardowej przerwy, brak polepszenia.

Teraz tak odpinałem także czujnik temp powietrza z dolotu podczas pracy silnika( kolega trzymał 1200 obr) i zero reakcji po odięciu/ wpięciu.

Czy niesprawny czujnik temp powietrza powoduje takie ...
6454 8

[MK3] Dusi się i gaśnie na benzynie, na LPG jest OK


Witam, pojawiły się przymrozki a wraz z nimi problemy z Fiestą.
OBJAWY: ciężko zapalić na benzynie, jak już się uda to przy próbie ruszenia auto gaśnie, na biegu jałowym jak dodaję gazu też gaśnie, chyba że dodam szybko i dużo to jakoś tam wejdzie na te obroty ale i tak nawet ruszyć się nie da bo gaśnie. Na LPG pali i jeździ bez problemu. Jakieś sugestie?
Pozdrawiam
6442 7

[Inny] gaśnięcie na gazie - graty Tomasetto


Witam.

Kwestia dotyczy Pandy 1.1. Kupiliśmy takiego trupa do firmy. Problem jest taki, że po przełączeniu na gaz słabnie i gaśnie - pedał w podłogę, a ona tylko buuuuuuuu i zwalnia aż do zgaśnięcia. Instalka II gen, gaz niby jest (chociaż wskaźnik pokazywał full, a jak zajrzałem do wielozaworu przy butli, to malutka wtyczka 3-pinowa była odłączona, po podłączeniu wtyczki to samo). Wielozawór Tomasetto AT02, reduktor Tomasetto AT07. Jak się tam dobrać do filterka? Albo inaczej, co tam z tyłu pozamykać/porozłączać, żeby spokojnie można było sobie dłubać z przodu i nie spuścić całego gazu? :P
6331 4

[MK3] Gaśnie zaraz po odpaleniu


przesadnie milo i sympatycznie witam i klaniam sie w tym pieknym dniu przesiaknietym miloscia :hahaha: mam problem z fiesta mk3 z silnikiem 1.4 na wielowtrysku a mianowicie gdy staram sie odpalic samochod przekrecam kuczyk krece az zalapie puszczam kluczyk i ząk samochod nieraz troche sie potrzesie ale zazwyczaj zgasnie . sprawdzalem czy waszka dochodzi niby wszystko ok pompa chodzi przy wtryskiwaczach benzyna jest. na gazie pali bez problemu. gdy silnik jest cieply to na benzynie chodzi ale jak dodam gazu to sie dlawi jak by mial za duzo albo za malo paliwa. ccp,filtr paliwa i powietrza,przeplywomierz powietrza,swiece oraz kable nowe . co moze mu byc ??

DODAM ZE NIE MAM JUZ KASY NA DALSZE NAPRAWY I NIECHCIALBYM KUPOWAC W CIEMNO CZESCI. :|


przepraszam za poprzedni temat ale ponosi mnie jak to co zdobede wydaje na cos co i tak nie dziala. ...
6274 4

[MK3] Zgasła i nie chce odpalić


Witam wszystkich,
po raz kolejny mam problem z moją Fiesta 92' 1,3 kat.
Pewien czas temu miałem problem z odpaleniem-kręciłem kluczykiem ale nie ruszał rozrusznik. Pomyślałem, że to wina bendixu (wymieniony jakieś 2 lata temu).
Wymontowałem rozrusznik przeczysciłem i nasmarowałem wszystko. Bylo ok ale pojechałem odwieźć dziewczynę i pech chciał, że coś zaczęło się dziać.
Wyłączyło się radio. Stanąłem, zgasiłem silnik- radio ożyło. Chciałem zapalić a rozrusznik znowu nie zakręcił. Zaciągneliśmy Fieste i odpaliła. przejechałem może z 5km i zaczęło brakować mocy... Słabła coraz bardziej aż w końcu zgasła. Nie dało się odpalić. Odłączyłem klemy i podłączyłem to przez chwile rozrusznik obrócił.
Po 30min jak już miałem ją holować to odpaliła ale jak zgasiłem to już drugi raz się nie udało.
Podczas holowania nie udało się nawet jej odpalić.
Martwi mnie to najbardziej . Ogólnie tak jakby prąd gdzieś uciekł-jakieś zwarcie ...
6022 5

[MK3] dławiło sie i padło...


Witam wszystkich użytkowników forum, niedawno pożyczyłem od znajomego fiescinke, ogólnie to już w stanie śmierci klinicznej ale jeszcze do szkoły i pracy mnie dowoziła.

Problem się taki zrodził że padła dziś rano;

1. odpaliłem autko
2. odśnieżyłem autko
3. wsiadłem w autko
4. ruszyłem po czym staruszka zaczęła przebierać, gazu dodałem i już nawet nie weszła na obroty na sprzęgle po czym przestała chodzić i jest nie do odpalenia.

Fiesta już wcześniej lubiła poprzebierać na zimno, ale przechodziło jej to po 200-300 metrach, dzisiaj już się nie udało odpalić. Akumulator praktycznie nowy, rozrusznik żwawo kręci, a paliwo czuć wkoło po chwili kręcenia. Czasem coś nawet rechnie ale to praktycznie ze 2 tłoki pykną i tyle.

Z poczatku myślalem ze to przez przytkany wydech ale znajomy mowił mi że wydech mialł tak zatkany ze ...
5776 7

[MK3] problem z obrotami + gasniecie


witam jestem nowy na forum i to moj 1 post wiec prosze o troche litosci :strach:

mam problem z fiesta 1.4 kat samochod dlawi sie przy dodawaniu gazu sa wszystko wyglada na czujnik polozenia przepustnicy i teraz pytanie do was czy moze to byc wina przeplywomierza powietrza bo jak go podlacze to auto nie odpala za co on odpowiada i czy da sie jezdzic bez tego szmelcu ? :-P

z gory przepraszam i dziekuje :nawalony:
5746 3

[MK5] Przygasa przy hamowaniu.


witam, chciałbym się zapytać czy może ktoś miał podobny przypadek. Podczas hamowania na luzie przy małej prędkości lub np. stojąc na światłach po naciśnięciu hamulca spadają obroty a kilka razy zdażyło się że auto zgasło. Dodam też że jakoś głośno zaczęła pompa hamulcowa ( z ABS) chodzić jak się naciśnie pedał hamulca, słychać głośne takie sykanie. W którymś poście przeczytałem żeby przeczyścić przepływkę, ale ja nie posiadam przepływki.
5539 5

[MK3] Zwarcie czy cos innego ?!


Witam. Mam taki mały problem. Otoz jestem szczesliwym posiadaczem Forda Fiesty z 96r z silnikiem 1.3. Do wczoraj wszystko bylo ok, ale gdy rano jechalem do pracy to z autem zaczely dziac sie dziwne rzeczy. Gdy odpale samochod i wlalcze swiatla to auto gasnie, no i caly czas swieci kontrolka ze swiatla przeciwmgielne sa wlalczone. Szanowni forumowicze pomóżcie Mi prosze bo Ja juz nie mam pomyslow co to moze byc za usterka:( (alternator dobrze ładuje). tak wiec jesli ktos ma jakis pomysl niech Mi w miare mozliwosci szybko pomoze.
4693 3

[MK6] obroty szaleją, wywala błąd itd


Witam, pany fiesta mk6 1.3 szaleje na mrozie, obroty falują, gaśnie, ostatnio wywaliło czeka, po podpięciu pod kompa pokazało błąd pochłaniacza oparów paliwa. jest możliwe żeby zaworek zamarzł i świruje? gdzie w ogóle znajduje się pochłaniacz? dodam że jak jest conajmniej 0 st na dworze to wszystkie problemy znikają, zeszłej zimy było dokładnie to samo :yyy:
4675 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.